ΘΕΛΩ ΝΑ...ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΖΩ.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 220
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Σίγουρα το αλκοόλ μας βοηθάει να χαλαρώνουμε περισσότερο...
    Το καλύτερο είναι να μην χρειαζόμαστε καμία ουσία για να είμαστε χαλαροί και ανοιχτοί στην επικοινωνία, ειδικά όσοι ξεπέρασαν και μπράβο τους το πρόβλημα του εθισμού.

    Μπορείς Αμελί μια μέρα να περνάς καλά, να είσαι ανοιχτή και να έχεις ουσιώδη επαφή με άτομα που θέλεις εσύ...
    Λίγη προσπάθεια χρειάζεται και διάθεση...

    Όσο για το διάβασμα, σε καταλαβαινω, κι εγώ όταν διάβαζα κάτι που μου άρεσε ή έφτιαχνα εργασίες πορωνόμουν που ξεχνούσα το υπερβολικό άγχος
    Καλή συνέχεια στο στόχο σου
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by amelie74
    με ευχαριστουν αρσι μου αλλα πραγματα(οπως το διαβασμα των αγγλικων!!!- ή προτιμω να διαβαζω εφημεριδες αντι για περιοδικα)σωστα λοιπον εθεσες την ερωτηση..αλλαζουν οι αναγκες οντως.
    Aλλάζουν οι ανάγκες γιατί αλλάζεις κι εσύ και πορεύεσαι γενικώς για αλλαγή στη ζωή σου.
    Καλή συνέχεια,είναι λογικό να νιώθεις \'άβολα\' καθώς παρατηρείς τον εαυτό σου με διαφορετικές αντιδράσεις αλλά πιστεύω πως πρέπει να χαίρεσαι κιόλας

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    καλησπερα παιδια.
    ξαναφερνω το θρεντ στην επικαιροτητα με αφορμη καποιες διαπιστωσεις που εκανα τελευταια.
    παει πανω απο ενας μηνας που αρχισα μαθηματα αγγλικων.
    στην αρχη αυτο με ευχαριστουσε.πλεον οχι.το κανω σαν αγγαρια.
    απο τοτε που ξεκινησα ειμαι πολυ πιο νευρικη,πολυ πιο αγχωμενη, πολυ πιο κουρασμενη και εχω χασει πια σχεδον οριστικα το κεφι μου.
    δεν εχω υπερβολικο homework αλλα κατι δεν παει καλα με την ολη φαση.
    η καθηγητρια δεν με ενθουσιαζει...παρολο που εχει πολλες γνωσεις.
    την συγκρινω με μια προηγουμενη που ειχα η οποια δυστυχως δεν δουλευει πια και δεν εχουν καμια σχεση στην μεταδοτικοτητα και στην μεθοδο διδασκαλιας.
    οσο για το βιβλιο μου φενεται ακρως βαρετο και ανουσιο αλλα απο την στιγμη που η καθηγητρια δουλευει με αυτο το βιβλιο δεν μπορω να κανω και πολλα...
    αυτο ομως που με φερνει στα προθυρα της κρισης πανικου ειναι το κωλο-listening.
    τοσο λιγος χρονος για να βρεις τι σκατα θελουν να πουν με την κολοπροφορα τους και την ταχυτατη ομιλια τους....
    τελος παντων αφου ξεκινησα θα τα ολοκληρωσω απλα νομιζω οτι περα απο τις γνωσεις που θα εχω αποκομισει οταν και ΑΝ το παρω το προφισιενσι, δεν θα εχω κερδισει τιποτα απολυτως απο την ολη διαδικασια...αντιθετως θα εχω χασει οχι τοσο τον χρονο μου-γιατι χρονο εχω στην διαθεση μου μιας και δεν δουλευω- αλλα την ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ!!!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    μήπως καλύτερα απ΄όλα θα ήταν να βρείς μια ημιαπασχόληση, να ξεφεύγεις και απο το σπίτι;άσε που θα αισθάνεσαι πιο παραγωγική και θα έρχεσαι σε επαφή με κόσμο

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    γιωτα μου μου ειναι πολυ δυσκολο να συνδυασω και δουλεια και αγγλικα,οχι οτι δεν προλαβαινω,αλλα για ψυχολογικους λογους.
    απο την αλλη παλι οσο και να γκρινιαζω για τα αγγλικα δεν προκειται αυτη τη φορα να τα παρατησω.
    θα φερω εις περας τον στοχο μου.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Σου εύχομαι το καλύτερο και μην αγχώνεσαι για τα αγγλικά δεν αξίζει κιόλας.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\' μου ειναι πολυ δυσκολο να συνδυασω και δουλεια και αγγλικα,οχι οτι δεν προλαβαινω,αλλα για ψυχολογικους λογους.
    απο την αλλη παλι οσο και να γκρινιαζω για τα αγγλικα δεν προκειται αυτη τη φορα να τα παρατησω.
    θα φερω εις περας τον στοχο μου.\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
    ΑΛΛΟΥ ΛΕς :
    \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'αυτο ομως που με φερνει στα προθυρα της κρισης πανικου ειναι το κωλο-listening.\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
    ---amelie74 , μην ξεχνιεσαι, ο κυριος στοχος σου ειναι να φερεις την καθημερινη σου ζωη σε ισσοροπια και να γινεις ευτυχισμενη ! τα υπολοιπα , τα αγγλικα και οι δουλειες κτλ, ειναι τα μεσα για την ζωη, δεν ειναι ο σκοπος.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Originally posted by path
    \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\' μου ειναι πολυ δυσκολο να συνδυασω και δουλεια και αγγλικα,οχι οτι δεν προλαβαινω,αλλα για ψυχολογικους λογους.
    απο την αλλη παλι οσο και να γκρινιαζω για τα αγγλικα δεν προκειται αυτη τη φορα να τα παρατησω.
    θα φερω εις περας τον στοχο μου.\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
    ΑΛΛΟΥ ΛΕς :
    \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'αυτο ομως που με φερνει στα προθυρα της κρισης πανικου ειναι το κωλο-listening.\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
    ---amelie74 , μην ξεχνιεσαι, ο κυριος στοχος σου ειναι να φερεις την καθημερινη σου ζωη σε ισσοροπια και να γινεις ευτυχισμενη ! τα υπολοιπα , τα αγγλικα και οι δουλειες κτλ, ειναι τα μεσα για την ζωη, δεν ειναι ο σκοπος.
    κοιταξε να δεις path.
    οταν τελειωσα με το ecdl ειχα τρεις επιλογες ή να βρω δουλεια ή να αρχισω αγγλικα ή ΝΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΗΟΒΒΙΕς MOY.
    αν υπονοεις οτι το καλυτερο θα ηταν το τριτο λυπαμαι.
    οσο και να γκρινιαζω για τα αγγλικα η ιδεα και μονο του οτι μαθαινω πραγματα στο βαθος με ικανοποιει.
    περα απο αυτο το proficiency το χρειαζομαι για την ευρεση της μελλοντικης μου εργασιας.
    πολυ θα ηθελα να ειναι απο δω και στο εξης η ζωη μου μια ατελειωτη διασκεδαση( υπνος, ψωνια, βολτες,γυμναστηριο κτλ.) αλλα αφενος δεν με παιρνει(οικονομικα) και αφεταιρου το δοκιμασα επι δυο ολοκληρα χρονια και μονο κακο μου εκανε.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    lucifer αυτο που με αγχωνει ειναι οτι εχω πολλες απαιτησεις απο τον εαυτο μου.
    απογοητευομαι απο τα λαθη μου γιατι ανεκαθεν ειχα μια ταση τελειομανιας.
    και οπως ειπες και συ πολυ πετυχημενα ειμαι ανυπομονη\"εχω την απαιτηση απο την μια μερα στην αλλη να μιλαω σαν αγγλος\".
    εμ ελα ντε που δεν γινεται.....
    so...αυτο που χρειαζομαι ειναι patience and practice as far as possible(ελπιζω να μην το σκοτωσα:P)

  10. #40
    Originally posted by amelie74

    so...αυτο που χρειαζομαι ειναι patience and practice as far as possible(ελπιζω να μην το σκοτωσα:P)

    χι χι....μ αρέσει που δεν χάνεις το χιούμορ σου αμελί μου...

    Δεν πειράζει που γκρινιάζεις λίγο, όλοι το κάνουμε, το θέμα είναι πως συνεχίζεις παρόλες τις αντιξοότητες και φαντάσου τι χαρά θα πάρεις όταν επιτεύξεις το στόχο σου.
    Η μια νίκη θα φέρει την άλλη στη ζωή σου.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    να εισαι καλα κουκλα μου!!!!
    σε ευχαριστω πολυ για το μηνυματακι σου!!!
    φιλακια

  12. #42
    αμελιε κανε υπομονη και θα τα καταφερεις
    ετσι αγχωνοσουν και για το acdl και τα πηρες ολα με καλους βαθμους!
    ειμαι σιγουρη οτι θα πας καλα ακομη και στο κολολισενινγκ.εχεις πεισμα και δυναμη!
    keep going!filia!!!!!!!!!!!!!!
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας αλλα η κριση πανικου μου ξαναχτυπησε την πορτα.
    αφορμη ηταν που ηρθε παλι στο σπιτι μας να εγκατασταθει για μερες το σοι της μανας μου απο την επαρχεια.
    τους συγκεκριμενους δεν τους αντεχω απλα!
    την ξαδερφουλα μου οκ αλλα τους υπολοιπους με τπτ.
    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
    ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΟΙ ΥΠΟΤΡΟΠΕΣ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΦΟΒΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.
    τον διπολισμο τον εχουμε ελεγξει αλλα το υπερμετρο αγχος δεν λεει να φυγει με τπτ.
    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.
    ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ.
    ΠΗΡΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑΡΑΓΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ.
    ΣΚΑΤΑΑΑΑ.
    ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΑΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΠΙΤΙ ΧΑΛΙΑ.
    το ξερω οτι η λυση θα ηταν να φυγω απο το σπιτι η εστω να βρω μια δουλεια αλλα στην παρουσα φαση δεν μπορω.
    ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙς ΦΑΕΙ ΤΗ ΜΙΣΗ ΜΟΥ ΖΩΗ!!!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΚΦΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΟΥ ΖΩ

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    ΦΕΥΓΕΙ Η ΖΩΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΠΙΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΠΙΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ.(ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΑΚΡΩΣ ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΗ)

    ΦΕΥΓΕΙ Η ΖΩΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΔΥΣΜΕΝΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ...

    ΦΕΥΓΕΙ Η ΖΩΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.

    ΦΕΥΓΕΙ?ΤΙ ΛΕΩ ΦΕΥΓΕΙ....ΠΑΕΙ ΕΦΥΓΕ....

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •