ΘΕΛΩ ΝΑ...ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΖΩ.... - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 220
  1. #61
    αμελιε μου εαντι νιωθεις ενοχες για τους για τους γονεις σου δεν θα πρεπε να επικεντρωθεις σε σενα?τι σε ωθησε σε αυτη την αναγκη?μονο το αγχος?δεν υπηρχε αλλο τροπος να ηρεμησεις?
    οσο αφορα τους γονεις σου οχι δεν ειναι σωστο να σου φαιρονται σαν να εκανες εγκλημα,εσυ η ιδια κρινεις αυτο που εκανες ασχημο δεν χρειαζονται και αλλες ενοχες.το να μη σου μιλανε αντι να καθησουν να συζητησουν μαζι σου φερνει αντιθετα αποτελεσματα
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Originally posted by olgaki82
    αμελιε μου εαντι νιωθεις ενοχες για τους για τους γονεις σου δεν θα πρεπε να επικεντρωθεις σε σενα?τι σε ωθησε σε αυτη την αναγκη?μονο το αγχος?δεν υπηρχε αλλο τροπος να ηρεμησεις?
    οσο αφορα τους γονεις σου οχι δεν ειναι σωστο να σου φαιρονται σαν να εκανες εγκλημα,εσυ η ιδια κρινεις αυτο που εκανες ασχημο δεν χρειαζονται και αλλες ενοχες.το να μη σου μιλανε αντι να καθησουν να συζητησουν μαζι σου φερνει αντιθετα αποτελεσματα
    νιωθω ενοχες απεναντι στους γονεις μου Ολγα γιατι μου προσφερουν τα παντα(και τελευταια ειχαμε παρα πολυ καλη σχεση-απο οταν εκοψα το ποτο) και μολις ειδα τα ματια του ηλικιωμενου πατερα μου(που εχει ενα καρο προβληματα υγειας) τοσο θλιμμενα ηταν λογικο πιστευω να νιωσω ενοχες που τον πικρανα τοσο.
    πιστευω οτι ειναι καλο να μπαινουμε που κ που και στην θεση του αλλου.
    πολυ απλα.
    το να τους δινω χαρα μου δινει χαρα.
    το να τους δινω λυπη μου δινει και μενα λυπη.

  3. #63
    ναι αμελι μου το καταλαβαινω αυτο,οτι ενιωσες πολυ ασχημα επειδη στεναχωρεθηκαν.
    κατα τη γνωμη μου ομως ειναι οτι θα επρεπε να επικεντρωθεις στους λογους που σε ωθησαν να πιεις επειδη τοσο καιρο το ειχες κοψει.για να τους δωσεις χαρα πρεπει μεσα σου να εισαι καλα...
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    ο λογος Ολγακι μου ειναι ενας και μοναδικος.
    το υπερμετρο αγχος που ενιωσα.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    σε ολα εχεις δικιο εκτος απο το οτι προβαλω τα ψυχολογικα μου προβληματα προκειμενου να με κανακευουνε.
    ξερεις ποσες φορες προσποιηθηκα την χαρουμενη ενω ημουν σκατα για να μην τους ριξω?
    ξερεις ποσες φορες απομονωθηκα στο δωματιο μου κλαιγοντας αντι να παω να κλαψω στην αγκαλια τους?

    για το θεμα της τελειομανιας επεσες μεσα 100%

    σε ορισμενα που ειπες εισαι ασυστολα σκληρη απεναντι μου και σε αλλα σωστη.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Αμελί δεν είναι Θεοί οι άνθρωποι,τι να πρωτοδιαχειριστούν.Εχουν τόσα προβλήματα μην πιάνεσαι απο τα μούτρα ,που μπορεί να είναι η στενοχώρια, ο φόβος.Μην ξεχνάς ότι είναι μεγάλοι άνθρωποι είναι και το πρόβλημα της αδελφής σου επίσης.Καλύτερα δες τα πράγματα πιο χαλαρά και προ πάντων μακριά απο το ποτό.

  7. #67
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by amelie74
    ξερεις ποσες φορες προσποιηθηκα την χαρουμενη ενω ημουν σκατα για να μην τους ριξω?
    ξερεις ποσες φορες απομονωθηκα στο δωματιο μου κλαιγοντας αντι να παω να κλαψω στην αγκαλια τους?

    και απο οτι φαινεται,
    ολες αυτες τις φορες δεν εκανες το σωστο.

    Το λειτουργω σωστα ειναι μερος του μαθαινω να ζω σωστα.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Originally posted by γιώτα2
    Αμελί δεν είναι Θεοί οι άνθρωποι,τι να πρωτοδιαχειριστούν.Εχουν τόσα προβλήματα μην πιάνεσαι απο τα μούτρα ,που μπορεί να είναι η στενοχώρια, ο φόβος.Μην ξεχνάς ότι είναι μεγάλοι άνθρωποι είναι και το πρόβλημα της αδελφής σου επίσης.Καλύτερα δες τα πράγματα πιο χαλαρά και προ πάντων μακριά απο το ποτό.
    εχεις απολυτο δικιο γιωτα μου σε ολα οσα λες.
    ειναι μεγαλοι και πολυ βασανισμενοι ανθρωποι.
    ναι κανουν λαθη απεναντι μου-ειδικα η μητερα μου-αλλα και τα λαθη ανθρωπινα ειναι...
    οπως ειπα και παραπανω μπαινω και γω καμια φορα στη θεση τους και τους συμπονω.ειδικα τον πατερα μου που του εχω τεραστια αδυναμια.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    λουσιφερ εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες.
    ειναι σαν να με ξερεις.
    πρεπει να εχεις βιωσει και διαβασει πολλα.
    μην ανησυχεις δεν σε παρεξηγω μπορει να επιζητω το \"νταντεμα\" αλλα και καμια \"σφαλιαρα\" που κ που μου χρειαζεται.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Originally posted by lucifer
    μια ιδέα είναι να κάτσεις να διαβάσεις τα παλιά σου threads όλα μαζί πακέτο, τώρα που έχει περάσει και κάποιος καιρός από κάποια γεγονότα και έχεις κάποια χρονική και συναισθηματική απόσταση από αυτά. δες τον εαυτό σου σαν κάποιον τρίτο και προσπάθησε να δεις τι είναι αυτό που κανεις συστηματικά λάθος.
    χμ....δεν μπορεσα να βρω τι ειναι αυτο που συστηματικα κανω λαθος,εκατσα ομως και σκεφτηκα τι ειναι αυτο που συστηματικα με ριχνει ψυχολογικα μηπως βγαλω μια ακρη.
    λοιπον...

    1.με διαλυουν οι ψυχωσικες υποτροπες της αδερφης μου.
    αυτο ομως πιστευω να εριχνε τον οποιονδηποτε ποσο μαλλον εγω που εχω να αντιμετωπισω και τα δικα μου προβληματα.
    βεβαια οταν τα εχω καλα με το μεσα μου οφειλω να ομολογησω οτι δεν πεφτω τοσο πολυ και ειμαι σε θεση να την στηριξω οσο και οπως μπορω...

    2.το φλεγον θεμα του αισθηματος απορριψης που νιωθω το οποιο ειναι συνιφασμενο με την ταση τελειομανιας.
    ξερω πολυ καλα που οφειλεται αλλα δεν ξερω πως μπορω να το ξεπερασω....
    οφειλεται αφενος στον τροπο που μεγαλωσα-με εναν πατερα που ναι μεν με λατρευε αλλα ειχε παρα πολλες απαιτησεις απο μενα(βαθμοι κλπ).εν μερη τον δικαιολογω γιατι και κεινος μεγαλωσε με μια μητερα που τον πιεζε να ειναι παντα \"πρωτος\".
    επισης οφειλεται και στην φυση της ασθενειας μου(διπολικη διαταραχη).ολοι οι διπολικοι μολις αντιμετωπισουν την απορριψη ή αποτυχια διαλυονται και υποτροπιαζουν.

    ουφ...αρκετα με την αυτο-ψυχαναλυση μου.
    by the way σχετικα με το θεμα του ψυχολογου που εθιξες,νομιζω οτι κανω την καταλληλη ψυχοθεραπεια η οποια ειναι υποστηριχτικου τυπου και εχω αριστη επικοινωνια και σχεση με τον γιατρο μου.γενικα εχει παρα πολλα πλεονεκτηματα σαν γιατρος.
    πιστευω λοιπον ακραδαντα οτι αυτο που χρειαζομαι ειναι υποστηρικτικου τυπου θεραπεια.να φανταστεις οταν πριν απο χρονια πηγα σε ψυχαναλυτρια μου ειπε τα εξης \"κανω ψυχαναλυσεις στο ντιβανι,κανω ψυχαναλυτικου τυπου θεραπειες αλλα εσυ αυτο που χρειαζεσαι ειναι υποστηρικτικου τυπου θεραπεια,γιατι η ψυχαναλυση ποναει πολυ και εσυ εχεις ηδη πολυ πονο και αναστατωση μεσα στην ψυχη σου.η ψυχαναλυση ειναι για ασθενεις με ηπιοτερες παθησεις.\"

    παντως απο τους 20 γιατρους που εχω γυρισει αυτον που μου ταιριαζει καλυτερα ειναι ο τωρινος.για τις υποτροπες μου δεν ειναι υπευθυνος αυτο(δεν ειναι θεος),αλλα καποιες αλλες συγγιριες σε συνδιασμο με την ψυχοσυνθεση μου.

    αυτα....ελπιζω να μην σας κουρασα.
    θα χαρω να λαβω καποια απαντηση ειτε απο την λουσιφερ ειτε απο τον οποιονδηποτε

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    amelieeeee

    σε σκεφτομουν πολυυυυ εντονα σημερα!


    ελεγα τι να κανεις και χαιρομαι τοοοσο πολυ για την εξελιξη σου!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  12. #72
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by amelie74


    με εναν πατερα που ναι μεν με λατρευε αλλα ειχε παρα πολλες απαιτησεις απο μενα(βαθμοι κλπ).εν μερη τον δικαιολογω γιατι και κεινος μεγαλωσε με μια μητερα που τον πιεζε να ειναι παντα \"πρωτος\".

    οποτε εσυ αυριο θα κανεις παιδια,
    που θα εχεις πολλες απαιτησεις, αυτα θα αποκτησουν ψυχολογικα προβληματα, και εκεινα θα κανουν επισης παιδια που τα παιδια σου θα εχουν πολλες απαιτησεις απο τα παιδια τους, και χμμμμμμμ
    και η ζωη συνεχιζεται.....

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by krino
    Originally posted by amelie74


    με εναν πατερα που ναι μεν με λατρευε αλλα ειχε παρα πολλες απαιτησεις απο μενα(βαθμοι κλπ).εν μερη τον δικαιολογω γιατι και κεινος μεγαλωσε με μια μητερα που τον πιεζε να ειναι παντα \"πρωτος\".

    οποτε εσυ αυριο θα κανεις παιδια,
    που θα εχεις πολλες απαιτησεις, αυτα θα αποκτησουν ψυχολογικα προβληματα, και εκεινα θα κανουν επισης παιδια που τα παιδια σου θα εχουν πολλες απαιτησεις απο τα παιδια τους, και χμμμμμμμ
    και η ζωη συνεχιζεται.....

    αααα

    να σου πω ρουλη απο το χιτλερουλη


    ποιος εισαι συ που θα κρινεις τι παιδια θα κανει η amelie? e?
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  14. #74
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by researcher
    Originally posted by krino
    Originally posted by amelie74


    με εναν πατερα που ναι μεν με λατρευε αλλα ειχε παρα πολλες απαιτησεις απο μενα(βαθμοι κλπ).εν μερη τον δικαιολογω γιατι και κεινος μεγαλωσε με μια μητερα που τον πιεζε να ειναι παντα \"πρωτος\".

    οποτε εσυ αυριο θα κανεις παιδια,
    που θα εχεις πολλες απαιτησεις, αυτα θα αποκτησουν ψυχολογικα προβληματα, και εκεινα θα κανουν επισης παιδια που τα παιδια σου θα εχουν πολλες απαιτησεις απο τα παιδια τους, και χμμμμμμμ
    και η ζωη συνεχιζεται.....

    αααα

    να σου πω ρουλη απο το χιτλερουλη


    ποιος εισαι συ που θα κρινεις τι παιδια θα κανει η amelie? e?


    :P:P:P:P


    εεεεε????

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    σορυ λαθος

    αλλο καταλαβα απο αυτα που εγραψες πριν

    και σε χαρακτηρισα κιολας

    νομιζω δηλαδη αλλο καταλαβα

    αλλα δεν εχω χρονο να το εξηγησω φευγω


    λαθος

    νομιζα οτι της ειπες πως προδιαγραφεις πως θα παει ετσι το πραγμα και αρα να μην κανει παιδια
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •