Πεθαίνουν άνθρωποι από μαρασμό;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    124

    Πεθαίνουν άνθρωποι από μαρασμό;

    Είχα ακούσει ότι μια γυναίκα πέθανε από μαρασμό μετα τον θάνατο του γιού της.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    εξαρτάται το άτομο salin.Πως θα το πάρει ο καθένας.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    74
    Ισως πεθανει η Μενεγακη .... Αλλα πως σου ρθε αυτο ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    ελα ρε μελινα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Εδώ συμβαίνει να πεθαίνουν τα σκυλιά όταν το αφεντικό φύγει απο την ζωή.Ναι είναι γονείς που πεθαίνουν και άλλοι που προχωράνε.Δεν υπάρχει τίποτε χειρότερο για μια μάνα.Είναι πέρα απο κάθε φαντασία ο πόνος.μήπως η κατάθλιψη που βιώνουμε δεν είναι είδος μαρασμού;

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    74
    ημουνα στο αλλο θεμα που ανοιξε sorry salin

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    είναι θέμα του πως το βλέπει κανείς. παλιά που κάνανε πολλά παιδιά και χάνανε και πολλά παιδιά λόγω ασθενειών, συνθηκών, φτώχειας, δεν στενοχωριοντουσαν τόσο (νομίζω). σήμερα το να χάσει κανείς παιδί θεωρείται μεγάλη στενοχώρια, αλλα εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα οπτικής.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Η μάνα του άνδρα μου (ο θεός να την συγχωρέσει γιατί εγώ δυσκολεύομαι)έλεγε έκανε η τάδε 7 κεφάλια παιδιά και της έμειναν τα τρια.Αυτή φρόντισε μέσα της να σκοτώσει απο τα τέσσερα τα τρία για να περνά καλά ο αφέντης το καμάρι της ο γιόκας της ο αγαπημένος,ενας άχρηστος ενα παράσιτο.Τα υπόλοιπα κεφάλια εγιναν κομπλεξικά με το ζητιανεύουν την αγάπη της.Την νύφη την πλήρωσαν αθώοι και πάνω απ΄\'ολα τα παιδιά τους.Η μία πέθανε για το παιδί της η άλλη τα πέθανε.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    124
    το συγκεκρίμενο παιδί ήταν και ναρκωμανής και απλά η μάνα θεώρησε ότι το όλο φταίξιμο ήταν της μάνας και αυτό την οδήγησε σε μαρασμό

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Σου λέω κι εγώ με απολυτότητα 100% ότι ναι, μπορείς να πεθάνεις έτσι. Είναι όπως τα λέει η Γιώτα. Κι εγώ πρώτα παρουσίασα το πρώτο μου επεισόδιο και μετά από λίγο καιρό διαγνώστηκα με κακοήθεια. Σαφώς και θα είχα πεθάνει αν εγκατέλειπα το σώμα μου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Ακριβώς το αντίθετο Αλομπάρ.Αυτοϊάθηκες και σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την δύναμή σου.Μπράβο και να είσαι πάντα καλά

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Αν ειναι μεγαλη η αγαπη, ναι πεθαινουν. Μαραζωνουν απο αγαπη, και πεθαινουν απο ραγισμενη καρδια.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Άν θυμάστε γνωστός ηθοπόιός απο τους παλιούς του ελληνικύ κινηματογράφου εχασε το παιδί του πριν χρόνια απο ναρκωτικά.Εκανε ο άνθρωπος μεγάλο αγώνα και ήταν σε κακή ψυχολογική κατάσταση.πριν κάμποσο καιρό διάβασα ότι έχασε και το δεύτερο παιδί του αν θυμάμαι καλά απο δυστύχημα.Εδώ τι μπορεί να πει κανείς σάυτόν τον χαρωκαμένο πατέρα.Για την μάνα δεν συζητώ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    124
    Originally posted by Alobar
    Σου λέω κι εγώ με απολυτότητα 100% ότι ναι, μπορείς να πεθάνεις έτσι. Είναι όπως τα λέει η Γιώτα. Κι εγώ πρώτα παρουσίασα το πρώτο μου επεισόδιο και μετά από λίγο καιρό διαγνώστηκα με κακοήθεια. Σαφώς και θα είχα πεθάνει αν εγκατέλειπα το σώμα μου.
    μπράβο σου, alobar,που τα κατάφερες σου αξίζουν συγχαρητήρια.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •