ΧΩΡΙΣΜΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17

    ΧΩΡΙΣΜΟΣ

    Καλησπέρα,
    Σκέφτομαι να κάνω κάτι αλλά δεν είναι σίγουρος.Επειδή μου αρέσει πάρα πολύ μια κοπέλα ή οποία έχει σχέση αλλά δεν περνάει καλά, μου έχει πει ότι της αρέσω... σκέφτομαι να την πάρει μια φίλη μου ( και ας είναι εξω με αυτόν, ρίσκο)και να της πει ότι κερατώνει με αυτήν και ότι την κοροιδεύει.Ωστε να χωρίσουν και να την αποκτήσω.Είναι κακό αυτό;;;Θα πιάσει;;;;Η συγκεκριμένη είναι πολύ ζηλίαρα και ανασφαλής υπερβολικά!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    124
    δεν είναι καθόλο καλό αυτό που σκέφτεσε να κάνεις κατα την άποψή μου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Η ιδέα σου δε μου φαίνεται και πολύ καλή. 1)είναι ψέμα και ανέντιμο κόλπο, 2)προφανώς ο φίλος της θα το αρνηθεί, οπότε θα γίνει ένα κομφούζιο, 3)ζηλιάρα και ανασφαλή συντρόφισσα τι τη θέλεις?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17
    Giati;;;μου λες τον λόγο;;;;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17
    Και άμα γίνει κουμφούζιο θα χαλάσει.Και ένοχος να ήταν πάλι θα αρνιώτανε.Οποτε, θα την αλλάξω εγώ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Κακο για ποιον?

    Εσυ θα εχεις ησυχη την συνηδηση σου αμα ξερεις οτι ειπες ψεματα και χαλασες μια σχεση(ασχετα αν δεν παει καλα) ενω παραλληλα κατηγορησες εναν αθωο που δε σου εφταιξε σε τιποτα?

    Αν η απαντηση σε ολα αυτα ειναι \"ναι\" , τοτε μην ρωτας, κανε το.

    .

    Για εμενα παντως τουλαχιστον ειναι κακο...

    Αν θες τοσο πολυ το κοριτσι τοτε κανε την να ερθει αυτη σε εσενα και να διακοψει η ιδια την σχεση της με τον αλλο που οπως πιστευεις δεν περναει καλα (γιατι τον κραταει ομως?) . Ειναι πολυ πιο ειλικρινες και σωστο αυτο, χωρια που δεν ανακατευεσαι αμεσα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Αμα θες καποιον τον αποκτας με εντιμα μεσα, και οχι ετσι. Φανταζεσαι πως θα νοιωσει η κοπελα αν ανακαλυψει το ψεμμα σου και ολη την μηχανορραφια που εστησες?
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17
    Σωστά, αλλά δεν είναι φίλος μου.Είναι άγνωστος!!!Και ο ίδιος μπορεί να έκανε κάτι ανάλογο... Μου έχει πει ότι σε όλες της σχεσης της τα αγόρια της, της είπαν να χωρίσουν!!!αυτή ποτέ...οπότε;;;;ευκαιρία να το κάνει τώρα!!!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17
    ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Αρα δηλαδη θελεις να την ξεγελασεις ε?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17
    Να την αποκτήσω όχι να την ξεγελάσω!!!οτι θες κάτι κάνεις τα πάντα για να το αποκτήσεις, σωστά;;;;φβάται καινούργια αρχή οπότε;;;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Tα πάντα?

    Δηλαδή εγώ που θέλω το αυτοκίνητο του γείτονα πρέπει να πάω να του το κλέψω επειδή θέλω να το αποκτήσω?




    ΥΓ:
    να την αποκτήσεις? τι την πέρασες? αντικείμενο?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17
    Οχι βέβαια.Γιατί κλεψιά είναι αυτό;;Και έντιμα αμα του την πάρω πάλι κλεψιά θεωρείτε:;;;Aυτή αμα παίζει μαζί μου για επιβεβαίωση είναι έντιμο;;;;;πρώτα αυτή μου την έπεσε και όταν της είπα για εξω μου είπε δεν μπορώ έχω αγόρι..είναι έντιμο;;καλώς δεν θα το κάνω!!!με πείσατε!!!!!πόσο να την περιμενω ακόμα;;;;;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Originally posted by kimkara
    Είναι κακό αυτό;;;Θα πιάσει;;;;Η συγκεκριμένη είναι πολύ ζηλίαρα και ανασφαλής υπερβολικά!!!!!
    Εσύ το βλέπεις για καλό?
    Τι να σου πω...
    Αν μη τι άλλο είσαι ευρηματικός :P
    Βρίσκεις τρόπους για να ξεπερνάς όλες τις δυσκολίες :o

    Κατά τα άλλα, είναι μία παιδική και ανώριμη σκέψη. Σε περίπτωση που υλοποιηθεί, θα δημιουργήσει αναστάτωση σε έναν άνθρωπο (τον φίλο της κοπέλας) που δεν σου φταίει σε κάτι, και θα δημιουργήσει \"τραύματα\" σε μία κοπέλα, η οποία ακόμη κι αν θέλει να χωρίσει, θα πληγωθεί.
    Δεν νομίζω όμως να σε συγκινήσουν όλα αυτά, αφού ήδη σκέφτεσαι να κατακτήσεις με δόλιο τρόπο (κι όχι σαν μια φυσική κατάληξη της αμοιβαίας \"έλξης\") μία κοπέλα, αδιαφορώντας για τον ψυχισμό της.

    Αν έχεις βέβαια αξιοπρέπεια, δεν θα κάνεις κάτι τέτοιο. Άμα κάποια θέλει να είναι μαζί σου, θα είναι επειδή το θέλει και το αποφασίζει η ίδια και όχι επειδή εσύ έβαλες την φίλη σου να την πάρει τηλέφωνο και να της πει ότι πήγε με τον φίλο της και άλλες ιστορίες για αγρίους!
    Και στην προκειμένη περίπτωση, η φράση \"ο έρωτας δεν έχει λογική\" δεν σε δικαιολογεί!sorry!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    kimkara δεν ξερεις καν την αλληλουχια των ενεργειων που προκειται να επακολουθησουν.Δηλαδη παιρνει η φιλη σου την κοπελλα και της λεει οτι τον κερατωνει μαζι της?
    Ηδη μπλεκονται οι ζωες τριων ατομων,με παρα πολυ απροβλεπτες συνεπειες. Δεν ειναι μαθηματικα να ξερεις τι θα γινει.

    Και ερχεται σου λεω ο εραστης και παει και ζηταει εξηγησεις απο την φιλη σου,αυτη τι κανει τοτε? ή οτιδηποτε.

    Εκτος βεβαια αν κατηγορησει χωρις ονοματεπωνυμο, ξερεις ενα απλο τηλεφωνακι,αλλα και παλι μπορει να χει απροβλεπτες συνεπειες.Μπορει να βρεις ασχημα τον μπελα σου.
    Ασε που η κοπελλα ειπε οτι της αρεσεις ναι μεν αλλα εχει σχεση...αυτο μπορει να ειναι απλο κοπλιμεντο και τιποτα παραπανω.
    Αυτα οσον αφορα την παρτη σου.
    Απο κει και περα προσωπικα δεν θα το κανα ποτε οχι γιατι σκεφτομαι την συνεπεια των πραξεων μου αλλα γιατι ειναι εντελως ανηθικο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •