ΒΙΒΛΙΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: ΒΙΒΛΙΟ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222

    ΒΙΒΛΙΟ

    ΓΡΑΦΩ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    124
    μηπως θα μπορουσες να μας πεις και την περιλήψη γιατί όλο μάλλον δεν μπορούμε να το διαβάσουμε

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    ναι βεβαιως.ειναι ενας ανθρωπος ο οποιος ακροβατει αναμεσα στο φανταστικο και το πραγματικο,και του συμβαινουν διαφορα γεγονοτα.οσο το προχοραω θα στελνω τις καινουριες περιληψεις.sorry για τα ορθογραφικα αλλα εχω πιει λιγο.να στε ολοι καλα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    αξιζει παντως να το διαβασετε...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    παιδες μηπως διαβασε κανενας κατι?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πηγα να το διαβασω αλλα οταν ειδα οτι ολα ηταν κεφαλαια...τα παρατησα αμεσως , εδω ενα ποστ στο φορουμ δεν μπορω να διαβασω ολο κεφαλαια οχι ολοκληρο βιβλιο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Tomas, το κατέβασα και όταν έχω χρόνο και το διαβάσω θα σου πω:)

    Αλλά όντως τα κεφαλαία θα μπορούσες να τα κάνεις μικρούλικα...:) Φρόντιζε και την εμφάνιση, όχι μόνο το περιεχόμενο. Αυτο θα σου δίνει πιο πολλά μπονους.

    Καλή συνέχεια στο γράψιμό σου και σε ευχαριστούμε που μας το εμπιστεύτηκες!
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μηπως υπαρχει καποια αυτοματη μετατροπη στο word ή με καποιο προγραμμα των κεφαλαιων σε μικρα?
    Για ψαχτο λιγο...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Μενού Μορφή->Αλλαγή πεζών κεφαλαίων
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    οκ...tomas η πολυ δουλεια εγινε...αυτοματα...ναναι καλα η Ανωνυμη, τωρα χωρισε λιγο παραγραφους κλπ...και θα δεις οτι αν ειναι ευκολαναγνωστο θα το διαβασουν περισσοτεροι:)

    Εγω υποσχομαι να το διαβασω οχι ομως τωρα...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    ευχαριστω παιδια πολλυ να στε καλα.το μετετρεψες σε μικρα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι αλλα κανε τις αλλαγες και ξαναδημοσιευσε το.
    Στο word 2007 δεν πας ετσι οπως λεει η ανωνυμη εχει ενα εικονιδιο η default εργαλειοθηκη (εκει που εχει και το B bold)

    To συμβολιζει με Αα...επιλεγεις ολο το κειμενο πατας αυτο και επιλεγεις πεζα...παιδευτηκα λιγο να το βρω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Πάτρα
    Posts
    36
    Διάβασα μερικές σελίδες και έχω να πω τα εξής:
    -Είναι μια πολύ καλή προσπάθεια για κάτι δημιουργικό και δεν θα μπορούσα να σου πω τίποτα άλλο από προχώρα…
    -Θα πρέπει να προσέχεις λίγο την μορφή του κειμένου σου. Το να γραφείς κεφαλαία είναι κουραστικό. Θα πρέπει να προσθέσεις στο κείμενο σου τα απαραίτητα σημεία στίξης, όπως θαυμαστικά, παύλα ή εισαγωγικά όταν μιλά κάποιος ήρωας (νομίζω δεν βρήκα ούτε ένα κόμμα). Επίσης λίγο την ορθογραφία πρόσεχε. Α! χώρισε το κείμενο σε παραγράφους!
    - Γενικά η πλοκή μου φαίνετε ενδιαφέρουσα
    - θα προτιμούσα πιο ελληνικά τα ονόματα των ηρώων

    Αυτό που η ώρα είναι συνέχεια 18:00 γιατί συμβαίνει? Έχει σημασία η ώρα αυτή τίποτα για σένα?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    παιδια thanks μου δινετε δυναμη να συνεχισω.ολες αυτες τις διορθωσεις θα τις κανω στο τελος οταν τελιωσω το βιβλιο προς το παρων απλα καθομαι στο pc και γραφω.ευχαριστω και παλι

  15. #15
    τομ...ούτε και γω διάβασα πολύ γιατί κουράστηκα απ τα κεφαλαία και την ορθογραφία.
    Κοίτα. Αν κατάλαβα καλά προσπαθείς να γράψεις ένα μυθιστόρημα φαντασίας. Μια βασική αρχή στη συγγραφή είναι οι χαρακτήρες. Δεν φτάνει να λες πως κάποιος είναι μυστηριώδης, ή ο μικρός μιλάει ψιλο αθυρόστομα για να σκιαγραφηθεί ο χαρακτήρας τους.
    Κοίτα να τους βρεις μια ταυτότητα. Αυτό μπορείς να το πετύχεις ή περιγράφοντας τους εξωτερικά δίνοντας κάποια στοιχεία/χειρονομίες/συνήθειες που θα δώσουν μια χροια.
    Και μενα μου φάνηκαν παράταιρα τα ξένα νόματα.
    Απ\' τη μία \"μιλας\" στο κείμενο με ελληνικότατη αργκό και απ την άλλη, παραθέτεις ξένα ονόματα.
    Τεσπα, αυτές είναι λίγες παρατηρήσεις μου, αν θες τις λαμβάνεις υπόψιν σου, και όταν με το καλό το μαζέψεις, πιστεύω ως θα το διαβάσουν περισσότεροι

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •