Ακράτεια σε νεαρή ηλικία! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Το με τι γινόμαστε ρεζίλι,είναι υποκειμενικό.Για μένα καμία μας σωματική \"δυσλειτουργία\"ας το πούμε έτσι,ή και αναπηρία ακόμη δεν αποτελεί ρεζίλι.Ο κόσμος δεν είναι κακός,αν εγώ δεν τον βλέπω έτσι.Ρεζίληδες και βλάκες θεωρώ όσους θα γέλαγαν με κάποιον που έχει ακράτεια εν προκειμένω.Όπως και όσους άλλους κάνουν καζούρα σε άτομα που αντιμετωπίζουν ιδιαιτερότητες-σε κάθε τομέα.Μαλάκες,που για να αισθανθούν καλύτερα με τον εαυτό τους κάνουν το\"τρωτό\"των γύρω τους σφεντόνα να τους χτυπήσουν,εισπράττοντας μία σαδιστική ευχαρίστηση από κάτι τέτοιο.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  2. #62
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2
    Σωστά RainAndWind.Εχεις απόλυτο δίκιο.Πάντως για μένα η ακράτεια αποτελεί κοινωνική μάστιγα και ένα taboo που πρέπει να αντιμετωπιστεί γιατί οδηγεί πολλή κόσμο στην κοινωνική απομόνωση.

  3. #63
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by RainAndWind
    Το με τι γινόμαστε ρεζίλι,είναι υποκειμενικό.Για μένα καμία μας σωματική \"δυσλειτουργία\"ας το πούμε έτσι,ή και αναπηρία ακόμη δεν αποτελεί ρεζίλι.Ο κόσμος δεν είναι κακός,αν εγώ δεν τον βλέπω έτσι.Ρεζίληδες και βλάκες θεωρώ όσους θα γέλαγαν με κάποιον που έχει ακράτεια εν προκειμένω.Όπως και όσους άλλους κάνουν καζούρα σε άτομα που αντιμετωπίζουν ιδιαιτερότητες-σε κάθε τομέα.Μαλάκες,που για να αισθανθούν καλύτερα με τον εαυτό τους κάνουν το\"τρωτό\"των γύρω τους σφεντόνα να τους χτυπήσουν,εισπράττοντας μία σαδιστική ευχαρίστηση από κάτι τέτοιο.
    Άντε πες τα αυτά σε αυτούς που τα λένε, ξέρεις πόσοι είναι αυτοί; Πολλοί και με το στίγμα και όλα.. Πως δεν είναι κακός ο κόσμος τόσοι πολλοί που είναι..Αυτοί που δεν τα κοροιδεύουν είναι μόνο αυτοί που τα έχουν ζήσει ή λίγοι ευαισθητοποιημένοι άνθρωποι... δυστυχώς.

  4. #64
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3
    - σορρυ λαθος -

  5. #65
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3

    ευχαριστώ, πολύ καλή πληροφορία!

    ουάου!! Φωτεινή να είσαι καλά,
    ήταν κάτι που κι εγώ δε γνώριζα ότι υπάρχει σαν επιλογή!!


    Quote Originally Posted by Φωτεινη! View Post
    Ακουσε (Διαβασέ με) πολυυυυ προσεκτικά..
    Εκανε επεμβαση μια πολυ φίλη μου.Δεν ξέρω τιποτα για τα προβλήματα αναπαραγωγης αλλα δεν εχει κανει ακομα παιδια οποτε σιγουρα θα εχει λαβει υποψιν της ολες τις παραμέτρους.
    Την χειρούργησε ο καθηγητής Πανεπιστημίου που με ξεγέννησε.(Οχι εμενα ,τα παιδια μου)
    Λοιπον τι ξέρω:Γίνεται Λαπαροσκοπικά απο τον ομφαλό,και τοποθετείται ενα διχτάκι(ταινια TVT?) το οποιο συγκρατει το οργανο που πιέζει την ουροδόχο κύστη.Πριν απο αυτό διενεργειται μια ειδική εξέταση απο ουρολόγο που δείχνει ακριβως την έκταση του προβλήματος.
    Ειναι περδίκι ,εκανε για 2 χρόνια προσεκτικά τα παντα,απαγορεύονται τα βάρη κτλ.
    Αν δεν τα εχεις υποψιν σου συζητησε το με τον γιατρό σου.

  6. #66
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3
    να είσαι καλά φίλε, χαίρομαι για το κουράγιο και την απλότητα που αντιμετωπίζεις το θέμα, καλή συνέχεια!

    Quote Originally Posted by NikosPapadopoulos View Post
    Καλησπέρα Μαρία & Κατερίνα,

    γράφτηκα στο φόρουμ για να σας πω οτι :

    Είμαι 32 χρόνων και για κάποιο πρόβλημα που έπαθα έπειτα από ατύχημα με το μηχανάκι, (ευτυχώς δεν έμεινα ανάπηρος) φοράω πάνες. Δυστυχώς αντιμετωπίζω και εγώ πρόβλημα από τους γύρω μου. Δεν μπορώ να καταλάβω, εντάξει αντιλαμβάνομαι μεν ότι μπορεί να φαίνεται κάπως περίεργο σε ορισμένους/νες το να βλέπουν κάποιον που φοράει πάνα, άλλα από την αλλά δεν νομίζω ότι είναι κάτι το οποίο πρέπει να γίνεται και θέμα. Επίσης η πάνα δεν με περιορίζει σε τίποτα, πέρα το ότι μπορεί να φαίνεται ορισμένες φόρες.
    Πρέπει λοιπόν να συνεχίσετε να ζείτε την ζωή σας και άπλα να μην δίνετε σημασία. Ο κόσμος δυστυχώς είναι κακός όπως λένε.

  7. #67
    Λαθος Λαθος

  8. #68
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1
    Γεια σε όσους φοράνε πάνες !!! εγώ ανήκω σε μια περίεργη κατηγορία δεν έχω ακράτεια αλλά μου αρέσει πολύ να φοράω πάνες και το θέλω πολύ !!! ζηλεύω εσάς που φοράτε πάνες!!!!! Θα ήθελα και εγώ να έχω ακράτεια και να φοράω πάνες .
    Φοράω πάνες μόνο όταν μένω μόνος μου στο σπίτι

  9. #69
    Quote Originally Posted by κοκοπικος View Post
    Γεια σε όσους φοράνε πάνες !!! εγώ ανήκω σε μια περίεργη κατηγορία δεν έχω ακράτεια αλλά μου αρέσει πολύ να φοράω πάνες και το θέλω πολύ !!! ζηλεύω εσάς που φοράτε πάνες!!!!! Θα ήθελα και εγώ να έχω ακράτεια και να φοράω πάνες .
    Φοράω πάνες μόνο όταν μένω μόνος μου στο σπίτι
    καιρό είχαμε να δούμε τρολ....:ΡΡΡ

  10. #70
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    1
    γεια σας πεδια και εγω φοραω πανες απο τα 15 μου τωρα ειμε 18 στα 19 απλα νιοθω ασφαλεια με τις πανες και τις φοραω γαι αυτο το λογο και μονο δεν ειμε troll!

  11. #71
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by katerina_zoulioti View Post
    Καλησπερα σε ολους και ολες!Αφορμη η μαρια που λεει οτι εχει ακρατεια και χρησιμοποιει πανες για να αποφευγει δυσαρεστες καταστασεις!το ιδιο προβλημα εχω και γω εδω απο τα 10 και φοραω και γω. Οταν ημουνα μικρουλα ειχα πεσει με το ποδυλατο και ειχα χτυπησει στην σπονδυλικη στυλη. 5 μηνες ετρεχα στα νοσοκομεια!ευτυχως γλιτωσα την αναπηρια!!! ο θεος με βοηθησε!! μου εμεινε ομως αυτο το χουσουρι με την μη θελημενη απωλεια ουρων. προσαρμοστικα με αυτο. εκανα και ασκησεις αλλα το προβλημα μου ειναι νευρολογικο και δεν επιδιορθωνεται! γυμναστηριο ΜΑΡΙΑ δεν θα παω ποτε! απορω που βρισκεις το κουραγιο!αν θελεις να κρυψεις απο τους γυρω σου οτι φορας πανες, βαζε φουστες και πανω απο την πανα κανονικο εσωρουχο! δεν θα το καταλαβει κανενας ποτε ξανα!
    kορίτσια φορέστε αφοβα τις πανες σας,φοράω κι εγω διπλή πανα και 3 σερβιέτες ακράτειας απο μεσα κι απο πανω ναυλον βρακι ακράτειας ,για τέλεια σιγουριά.για να μην φουσκώνουν πολυ οι πανες συνήθως φορω καλαν μεσα απ το παντελόνι.και στο γυμναστήριο θα παω ,δεν με νοιάζει ασ το καταλάβουν πανα φοράω δεν κανω κατι κακο.

  12. #72
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    26
    Γειά σας. Κι εγώ λόγω προβλήματος υγείας φοράω Πάνες Ακράτειας κάθε μέρα όλη μέρα, είμαι 23 και το έχω αποδεχθεί ότι οι πάνες θα είναι το εσώρουχο μου για πάντα! Δεν θα πρέπει κανείς να ντρέπεται αν φοράει πάνες. Εγώ συγκεκριμένα τις φοράω παντού, ακόμα και στο γυμναστήριο. Πολλοί με κοιτάνε περίεργα, κάποιοι άλλοι γελάνε αλλά δεν με ενδιαφέρει, δεν κάνω κάτι κακό.
    Last edited by Chris 233; 12-10-2020 at 10:14.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •