ναρκωτικά. προτεινετε λύσεις για να ξεμπλέξω - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 88
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    Να το κανεις αν και να σε πληροφορισω κατι που πολλοι δε το ξερουν ..και ομως ισχυει...οπως το επαθα και γω....μπορεις να κολισεις και απο την δικη σου συριγκα ηπατιτιδα ναι και γω οταν το χα μαθει εξεπλαγην ομως υσχιει...
    ΟΤαν εχει μια συριγγα για πολυ καιρο και την χρησιμοποιεισ και την ξαναχρησιμοποιεις συνεχεια συνεχεια ...υπαρχει η πιθανοτητα να παθεισ ηπτατιτιδα το πως γινετε ακριβως αυτο μην με ρωτας......
    Εγω που λες ειχα το 2003 ηπατιτιδα εκανα χειμιοθεραπεια που ονομαζετε ιντερφερονη για εναν χρονο και μετα εκανα καθε 6 μηνεσ εξετασεις και εβγαινε αρνητικο.....
    ΝΑ μην ξεχασεισ λοιπον και εσυ να κανεις
    για να ηρεμησεις!!!
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    28
    Originally posted by luckygirl
    Originally posted by yiannis
    το προβλημα μου ειναι οι φοβιες μου.ενω δεν ειμαι σωματικα εθισμενος τις χρισημοπιω σαν ψυχοφαρμακα γιατι ετσι εμαθα απο μικρος.
    καλε μου γιαννη.και μονο το οτι σκεφτεσαι να ξεφυγεις
    απο αυτο το τρυπακι ειναι καλο για σενα και ναι ειναι η αρχη.
    πες μου κατι,πιστευεις πως καποιος απο τους γνωστους σου μπορει να σε στηριξει σε αυτο?αν οχι δεν πειραζει.οι ανθρωποι περναμε τετοιες δοκιμασιες και μετα βγαινουμε πιο δυνατοι.
    τα παντα φιλε μου ειναι θεμα μυαλου.πες μου κατι,θελεις να ζησεις???θελεις να ευχαριστηθεις τη ζωη σου,να νιωσεις ευτυχισμενος??μονο αυτο πες μου!
    οι ανθρωποι εχουμε τρομακτικη δυναμη!!
    κι εσυ εχεις τετοια δυναμη που δεν θα το πιστευεις φιλε μου!!
    και βαβαια θελω δε τα παραταω αφου δουλευω στο δημο ειμαι οδηγοε τρικικλου στο τμημα καθαριοτητας αγορασα καινουρια μηχανη και πληρωνω τις δοσεις σημερα μαλιστα σημερα επιδη εινα τσικνοπεμτη με περιμενει δουλεια απο τις 7 το απογευμα μεχρι τα ξημερωματα

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    28
    Originally posted by 8odwris
    Να το κανεις αν και να σε πληροφορισω κατι που πολλοι δε το ξερουν ..και ομως ισχυει...οπως το επαθα και γω....μπορεις να κολισεις και απο την δικη σου συριγκα ηπατιτιδα ναι και γω οταν το χα μαθει εξεπλαγην ομως υσχιει...
    ΟΤαν εχει μια συριγγα για πολυ καιρο και την χρησιμοποιεισ και την ξαναχρησιμοποιεις συνεχεια συνεχεια ...υπαρχει η πιθανοτητα να παθεισ ηπτατιτιδα το πως γινετε ακριβως αυτο μην με ρωτας......
    Εγω που λες ειχα το 2003 ηπατιτιδα εκανα χειμιοθεραπεια που ονομαζετε ιντερφερονη για εναν χρονο και μετα εκανα καθε 6 μηνεσ εξετασεις και εβγαινε αρνητικο.....
    ΝΑ μην ξεχασεισ λοιπον και εσυ να κανεις
    για να ηρεμησεις!!!
    πιστεψε ξερω τα παντα για αυτο το θεμα δεν κολας απο την δικη σου συριγγα αυτες ειναι λαλακιες που ξεκινησαν να τις λενε ατομα του δρομου οι οπιοι κολησαν αλλα απο τη πολλη μαστουρα η το διακαη ποθο που τους κατειχε για χρηση δεν θυμουντε το πως και ποτε.αυτες οι περιπτωσεις αναφεροντε απο τις στατιστικες υπηρεσιας ως αγνωστος τροπος μεταδωσης.χριαζεται μολυσμενο ΑΙΜΑ.το οπιο ναδιαθετει το επαρκη υικο φορτιο ωστε να σε μολυνει

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    28
    στα 3 αυτά χρονια έχω κάνει 13 φορές μονο χρήση ηρωινης πιστεύετε οτι ειμαι κανονικος χρήστης;

  5. #35
    γιαννη...εχεις αφήσει κάποια ερωτήματα αναπάντητα.
    Θες να μιλήσουμε για όλα αυτα που σε έφτασαν να κάνεις χρήση και έπειτα να συζητήσουμε το σημερινό αποτέλεσμα?

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    28
    να μιλήσουμε

    όταν ήμουνα μικρός υπήρχσν καποιες συμμορίες στο γυμνάσιο που μας δέρναν όλους αλλά εμένα πιο πολύ

    εμένα με μεγάλωσαν η γιαγιά και ο παπούς ως 3 χρονών γιατί οι γονεις μου δούλευαν

    με την αδελφή ΄μου δεν έχουμε καλές σχέσεις ποτε όλο μαλώνουμε

    το σχολειο το παρατησα στα 14 αφού έβγαλα το γυμνάσιο με 13

    μετα πήγα εσπερινο και πέρασα και στα τει στα οπιοα δεν πηγα ποτ\'ε γιατί ήταν στην κρήτη

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    28
    εγω πιστεύω ότι είναι οι σχεσεις μου με τους άλλους που μου δεν ειναι καλές με υποτιμουν και με θεωρουν παρακατιανο

    και με τον μπαμπα μου δεν ειχα καλες σχεσεις είχε νομιζα πιο πολυ αδυναμια στην αδελφή μου εμένα όλο με μάλωνε

    τωρα δεν εχω και πολυκαλη σχεση με την οικογένεια μου γιατί δεν παραδεχονται τιποτα απο αυτά που κάνω

    αλλωστε π\'αντα στο σπιτι με ε\'ιχαν για το μικρ\'οτερο και χαζ\'οτερο και όλοι μου λ\'εγαν τι να κάνω πρ\'αγμα που με ενοχλούσε πολύ

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    28
    περιμενω απαντηση

    η περ\'ιπτωση μου θέλει ανάλυση

    ξερετε για τον μπεκαμ που τον δέρναν όλοι μικρό ε;

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    28
    Originally posted by Θεοφανία
    γιαννη...εχεις αφήσει κάποια ερωτήματα αναπάντητα.
    Θες να μιλήσουμε για όλα αυτα που σε έφτασαν να κάνεις χρήση και έπειτα να συζητήσουμε το σημερινό αποτέλεσμα?
    ρωτησε με τι αλλο θες να μαθεις;

  10. #40
    Δεν θέλω να μάθω κάτι. Απλά σου είχα πει και δυο σελίδες πριν, πως όλα αυτά από κάπου προήλθαν μέσα απ το οικογενειακό περιβάλλον. Το άφησες αναπάντητο.

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    28
    Originally posted by Θεοφανία
    Δεν θέλω να μάθω κάτι. Απλά σου είχα πει και δυο σελίδες πριν, πως όλα αυτά από κάπου προήλθαν μέσα απ το οικογενειακό περιβάλλον. Το άφησες αναπάντητο.
    δεσ πάνω έγραψα κάτι

    επισης η μαμα΄μου είναι πολύ της εκκλησιάς και με καταπιέζει
    γενικά οι γονεις μου είναι υπερπροστατευτικοί ως και κατεπιεστικοι θέλουν να τα ελέγχουν όλα ιδίως μετά από αυτά που έκανα αλλά και από πριν

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    Originally posted by yiannis
    Originally posted by 8odwris
    Να το κανεις αν και να σε πληροφορισω κατι που πολλοι δε το ξερουν ..και ομως ισχυει...οπως το επαθα και γω....μπορεις να κολισεις και απο την δικη σου συριγκα ηπατιτιδα ναι και γω οταν το χα μαθει εξεπλαγην ομως υσχιει...
    ΟΤαν εχει μια συριγγα για πολυ καιρο και την χρησιμοποιεις και την ξαναχρησιμοποιεις συνεχεια συνεχεια ...υπαρχει η πιθανοτητα να παθεισ ηπτατιτιδα το πως γινετε ακριβως αυτο μην με ρωτας......
    Εγω που λες ειχα το 2003 ηπατιτιδα εκανα χειμιοθεραπεια που ονομαζετε ιντερφερονη για εναν χρονο και μετα εκανα καθε 6 μηνεσ εξετασεις και εβγαινε αρνητικο.....
    ΝΑ μην ξεχασεισ λοιπον και εσυ να κανεις
    για να ηρεμησεις!!!
    πιστεψε ξερω τα παντα για αυτο το θεμα δεν κολας απο την δικη σου συριγγα αυτες ειναι λαλακιες που ξεκινησαν να τις λενε ατομα του δρομου οι οπιοι κολησαν αλλα απο τη πολλη μαστουρα η το διακαη ποθο που τους κατειχε για χρηση δεν θυμουντε το πως και ποτε.αυτες οι περιπτωσεις αναφεροντε απο τις στατιστικες υπηρεσιας ως αγνωστος τροπος μεταδωσης.χριαζεται μολυσμενο ΑΙΜΑ.το οπιο ναδιαθετει το επαρκη υικο φορτιο ωστε να σε μολυνει
    Fιλε γιαννη χαιρομαι που ειπεσ οτι δουλευεισ ΩΡΑΙΟΣ!!!
    Οσο για την συριγγα για να το σταματησουμε εδω το θεμα.... εαν εγω τοτε που επαθα ηπατιτιδα C xvris na xrhsimopoiv pote tote........ αλλουνου συριγγα ειμαι και γω μαμακας κατα τα λεγομενα σου και λεω Μαμακιες.....
    Διοτι εφοσον σου λεω οτι αυτο μου το παν και ιατροι διοτι χρησιμοποιουσα συριγγα την ιδια για πολυ καιρο καποτε και την εκρυβα σε εξωτερικυς χωρους παρκα...κλπ....
    Δεν ειμαι κανα παιδακι που απλα λεει η κανει τον ξερολα.....σου λεω την δικη μου πραγματικοτητα....
    Ημουν 10 χρονια στην χρηση της ηρωινης και περιπου τα μισα εκανα ενδοφλεβια.....
    και δεν στο λεω για να καυχηθω στο λεω για να καταλαβεις οτι εχω ζησει στο επακρον την εξαθλιωση της τοξικομανιας......
    Ημουν τοσο κομματια που δεν θυμαμαι λες τοτε αν χρησιμοποιησα αλλουνου? αυτο λες?...
    Τεσπα το κλεινω εδω....!!
    Μπραβο που το χεις παρει ζεστα το θεμα για Απεξαρτηση......
    Θελω να σε προσκαλεσω και να σου προτεινω εαν θες να δεισςτο site που εχω φτιαξει εδω και καποια χρονια με θεμα την εξαρτηση- Απεξαρτηση.
    Εκει μεσα θα βρεις και την καταθεση ψυχης μου οπου λεω τα παντα για μενα για το πριν την χρηση για το μεσα στην χρηση για το μεσα στην ΑΠεξαρτηση και για το μετα........

    http://clubs.pathfinder.gr/Apeksartisi18ANW__
    Μονο με explorer 7 fainete kala .......

    Αυτα που σου ζηταει η θεοφανια στα ζηταει για να σε \"βοηθησει\" κατα καποιο τροπο βεβαια δε θα κανεις ψυχοθεραπεια ουτε Απεξαρτηση μεσα απο ενα φορουμ ουτε μεσα απο την θεοφανεια ουτε μεσα απο εμενα

    Χρειαζετε να κανεις Ψυχολογικη ΑΠεΞαρτηση και αυτο θα γινει μεσα απο Ψυχοθεραπεια εκει θα βρεισ λογουσ και αιτιες που σε οδηγησαν στο να γινεισ Εξαρτημενοσ απο ψυχοτροπεσ ουσιες...εκει θα μαθεισ να ΖΕΙΣ πλεον χωρις να της εχεις και Αναγκη......
    Πυσυτεψε με Βοηθαει παρα ΠΟΛΥ αρκει εσυ να το θελησεις .
    .....και απο οτι Βλεπω θελεις!!

    ΚΑπου στην αρχη διαβασα οτι βλεπεις εναν ψυχιατρο κλπ....δεν νομιζω να ειναι αυτο που χρειαζεσε...
    (και θα σου πω στο τελος γιατι)
    Και καπου αλλου παλι στην αρχη! Σελιδα 1 διαβασα απο ενα μελος οτι δεν χρειαζεσε κλειστο........

    ΜΑ αν ειναι δυνατον πως μπορει καποιος μεσα απο ενα φορουμ να κρινει αν χρειαζε κλειστο προγραμμα η οχι?? ελεος...
    ΜΑλιστα το ιδιο μελος ειπε οτι αυτοι που ειναι μεσα στα κλειστα προγραμματα ειναι ασχετοι και ειναι παλιοι χρηστες και το μονο που κανουν ειναι να καταληγουν να δινουν ψυχοφαρμακα.....
    ΜΑ ποση αγνοια φαινετε πως μπορει να εχει καποιος και να μιλαει τοσο Αυθερετα....ελεος....
    ΥΠαρχει προγραμμα λοιπον που λεγετε 18 ΑΝΩ το οποιο εχει πλεον πολλα κλειστα προγραμματα ενω πρωτα ειχε μονο ενα οπου τοτε οταν ειχε μονο ενα καθυστερουσε πολυ καποιος για να μπει στην εσοκλειστη φαση του προγραμματος οπου γινετε η Ψυχολογικη Απεξαρτηση....
    που σημαινει οτι εαν καποιος τωρα επιλεξει να μπει στο κλειστο μπαινει πολυ πιο γρηγορα...
    Χρειαζεσε Ψυχολογικη ΑΠεξαρτηση λοιπον και αυτο μπορει να γινει με ψυχοθεραπεια -δραμματοθεραπεια και παρα πολλα αλλα που βοηθουν μεσα στην κλειστη φαση απο Ψυχοθεραπευτες και ψυχολογους που ειδικευοντε πανω στην Εξαρτηση απο ναρκωτικεσ ουσιες....
    ΚΑι το συγκεκριμενο προγραμμα ειναι κατα των ψυχοφαρμακων εαν δεν ειναι πραγματικα αναγκη να δωθουν....

    ΜΗΝ τα ισοπεδωνουμε ολα και μην μιλανε και συμβουλευουν καπιοι αυθερετα εαν πρωτα δεν ειναι 100% σιγουροι για το αν κατι ΥΠΑΡΧΕΙ η οχι....
    ΥΓ1
    ΚΑΙ καπου εσυ ΠΑλι ειπες στην ΑΡΧΗ οτι κανεισ 3 χρονια χρηση ηρωινης και δεν εισαι εξαρτημενος σωματικα... Δηλαδη αν σταματησεισ την χρηση ηρωινης δεν εχεισ Χαρμανες - ΣΤεριτικα ?? αυτο μου ΛΕΣ????? .αχμ.....
    Η εγω ειμαι ΧΑΖΟΣ η ΕΞΗΓΗΣΕ μου αυτο πως γινετε.....διοτι μαλον ειμαι ΧΑΖΟΣ η ευχομαι εσυ τελικα να μην μας δουλευεις......
    ΕΥΧΟΜΑΙ

    ΥΓ2
    Εαν βαριεσε να διαβασεις το site οπου εκει εχω παμπολλες πληροφοριες ...
    ..αν θες μπορω να σου δοσω εγω πληροφιριες για το προγραμμα που εγω πηγα και πηρα μεγαλη Βοηθεια!!
    Κρατα Γερα και το νου σου!!!!!!

    Με εκτιμηση Θοδωρης
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  13. #43
    Αχ, βρε γιάννη μου. Τα μισά από αυτά που μας έγραψες, δεν είναι απλά αφορμές για να ξεφύγει κάποιος, αλλα ουσιαστικές αιτίες.
    Αυτό που έψαχνες ηταν αγάπη, προστασία, προσοχή, αποδοχή. Δεν την πήρες και φυσικά την αναζήτησες εκεί που ουτοπικά και εύκολα θα μπορούσες να την έχεις.
    Απ\' όλα αυτά που μας λες, όμως, θα μείνω σε κάτι. Λες πως έκανες χρήση και όμως δουλεύεις στο δήμο, είσαι λειτουργικός. Λίγο παράταιρο για άτομο που κάνει χρήση ηρωίνης. Αν είναι όμως ετσι είσαι στην πολύ αρχή και φυσικά θα σου πω να μην χαραμίσεις τον εαυτό σου τοσο ευκολα και χωρίς σκεψη.
    Ξέρεις κάτι?
    Οσο αυτοκαταστροφικός και αν γίνεις, όσο κακό και αν κάνεις στον εαυτό σου, αυτοί οι άνθρωποι που ΔΕΝ σε αγάπησαν δεν θα σε αγαπήσουν τώρα. Ίσως να χαλάσουν για μια στιγμή την ηρεμία τους από οτιδήποτε πιστεύεις πως θα τους προσεγγίσει, αλλά πάλι αγάπη δεν θα είναι.


    Αλήθεια, η \"αδελφή\" σου η Σαλίν γιατί εξαφανίστηκε?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Γιατι να κοψεις τα ναρκωτικα? Εγω ψαχνω να βρω και δεν βρισκω πουθενα... :( Και συ που τα χεις θες να τα κοψεις? Δεν σαρεσουν τα ταξιδια σε αλλους κοσμους και πραγματικοτητες? Δεν θες να ξεφυγεις απο την ανιαρη καθημερινοτητα και να τηλεμεταφερθεις σε αλλες διαστασεις οπου θα εισαι Βασιλιας? Ναι ξερω ειναι ψευτικα ολα αυτα αλλα οπως λεει και το λαικο ασμα \"Ψαχνω το παραμυθι μου γιατι η αλήθεια καιει...\"

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    Τωρα το ειδα........επισης .......καπου στην Αρχη καποιος σου προτηνει να πας σε κλειστο προγραμμα και συ απαντας βαρεθηκα τα πρεζακια και θες να απομακρυνθεις απο αυτα.......
    Σεβαστο ....αν βαρεθηκες την χρηση και οτι Συμπεριλαμβανει τον \"κοσμο\" της χρησης........
    ...Ομως εαν το ελεγες και το ενοουσες αυτο για τα κλειστα προγραμματα ...μα εκει πηγαινουν παιδια που δεν θελουν πλεον να ειναι οπως λες πρεζακια..πηγαινουν και προσπαθουν για να ξανακερδισουν την ζωη...
    Εσυ δηλαδη απο ποιον \"κοσμο\" ερχεσε?

    ΚΑπου ....Λες οτι οι δικοι σου ανθρωποι σε Υποτιμουσαν..
    Μην κανεις και συ το ΙΔΙΟ...

    Με εκτιμηση Θοδωρης
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •