ναρκωτικά. προτεινετε λύσεις για να ξεμπλέξω - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 88 of 88
  1. #76
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    11
    Θα στα πω εξω απ τα δοντια φιλε μου.καταρχην κοινοτητα κ επειτα ψυχολογο για τη καταθλιψη..Μερικα προγραματα για να μπεισ πρεπει να σε καθαρος για καποιο καιρο πριν μπεισ σε κλειστο καποια κανεισ εξετασεισ ουρων καποια οχι [κεθεα συνυθωσ]στο γραφω αυτο γιατι εγω πριν μπω εμενα η στο δρομο η σε φιλους[χρηστεσ]κ δεν επεζε να μεινο χορισ χρηση..αλλα κ να μπεισ κ να περασει στεριτικα μεσα δεν ειναι κ το καλυτερο..οποτε βρεσ τιποτα σουμποτεξ να βγαλεισ τα στεριτικα κ μεινε μακρια απ τη χρηση οσο μπορεισ οσπου να μπεισ σε μια κοινοτητα..δυστιχωσ οπως λεσ εχεισ κ καταθλιψη κατι που δε θεραπευετε στα προγραματα[χωρισ να λεω πωσ τα προγραματα ειναι μονο για αποτοξινωση]αλλα καπου εκει σταματει η δραση τουσ.κ πρεπει να τα αντιμετωπισησ σα ξεχωριστα προβληματα[χρηση,καταθλιψη]καθοσ το ενα θα σε ριχνει στο αλλο...Αλλα απωσ ειπα για αρχη μια κονοτητα,δεν υπαρχει αλλη βοηθεια η περιπτωση να κοψεισ...

  2. #77
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    11
    κ οσο για την υπατιτιδα που διαβασα κατρχην μπορει να κολισεισ ακομα κ με πλιμενη[χρισιμοποιμενη] συριγκα που δεν ειναι εμφανεσ το αιμα του αλου.Αλλα μη ψαχνεισ δικαιολογιεσ για να πιεισ ειναι γνοστο το παραμιθι ειμαι καμενο χαρτι κ αροστοσ,πιγενε στον οκανα κ στο πρωτο ραντεβου θα σου δοσουν παραπεμτικο να κανεισ δωρεαν εξετασεις...κ κοψε την ενδοφλεβια χρηση πινε μυτιεσ παρε λιγο παραπανο στην αρχη 1΄2 μερεσ να σου φυγει η ιδεα οτι δεν ισιονεισ αλλα εχει το ιδιο αποτελεσμα,δεσ οσουσ μεγαλουσ σε ηλικια κανουν χρηση,καανεισ δε κανει ενεσεισ..εγω ειχα παει να χασο το χερι μου απο ενεση...

  3. #78
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1
    Εγω θα σου προτεινα να δοκιμασεις ibogaine , βοηθαει στο να μη περασεις συνδρομο (αν και για αυτο υπαρχει το subutex) , αλλα το κυριοτερο δε σε αφηνει να πεσεις στην καταθλιψη . Καθε χρηση κραταει 3 με 4 μηνες εξαρταται απο το μεταβολισμο του καθενος και σε αυτο το διαστημα εισαι καλα. Πρεπει να το παρεις τουλαχιστον για 2 χρονια αυτο η οποιοδηποτε αλλο αντικαταθλιπτικο (αν και για αυτα πρεπει να βρεις ποιο σου ταιριαζει και εισαι συμβατος ειναι λιγο μπερδεμα) . Απο πειρα οσα ατομα αντεξανε 2 χρονια χωρις ο εγκεφαλος τους μαθαινει και αρχιζει και ξαναπαραγει σεροτονινη και ενδορφινες , απαραιτητες για την υπαρξη σου . Αλλοι τροποι παλι λιγοτερο δυσκολοι , ποτο και μαυρα .

  4. #79
    geia sou

    euxomai nai proodeueis me to thema sou, na exeis mia lisi pou se ikanopoiei.

    sou prostheto mia pliroforia, me kathe epifilaksi giati den ksero ti akrivos einai auto.

    iparxei sti rosia ena programma, enas giatros, pou sou kanei mia therapia pu apo pollous theoreite men paranomi alla exei apotelesmata.

    se stelnoun giatroi apo ellada.
    pas me poulmanaki, dld den pas monos, mazeueste 5-6 panta me enan sinodo, pate sto tade stratiotiko nosokomeio kai to kanate.

    autos leei pos sou mplokarei tous ipodoxeis tou egefalou pou exoun sxediastei na apozitane tin iroini. o tropos pou to kanei se fernei konta sto thanato kai se ksanagirnaei.


    rota, psaksto kinitopoiisou genikotera

    pisteuo poli stin psixotherapeia kai stin oikogeneikai stiriksi.
    omos oles oi periptoseis den einai oi idies.
    alloi xreiazontai euton ton giatro, alloi enan kalo psixologo i psixiatro, alloi methadoni....
    giauto pismose, zita voitheia, kai ksanampes sti zoi

    sou euxomai oti ki an epilekseis na se voithiseis na ftaseis tous stoxous sou

  5. #80
    ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ!!!

    ΕΙΧΑ ΓΚΡΗΚΛΙΣ!!!
    ΤΟΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ!!!
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΥΤΟ ...¨(

  6. #81
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    κρητη
    Posts
    11
    φιλε γιαννη,δυσκολη η πορεια που εχεις χαραξει,δεν ξερω τι συμβουλες να σου δωσω,ενα ομως θα σου πω,φερνει παραννοια,παραισθησεις και με καθε επαφη σε φερνει πιο κοντα στον αλλο κοσμο...το φεβρουαριο εχασα πολυ καλο φιλο,επαιρνε πρεζα,μαζι με ψυχοφαρμακα,το αποτελεσμα?τιναξε τα μυαλα του...κοντεψα να τρελαθω.ηταν κορινθο οταν εγινε κι εγω κρητη,προσπαθησε να βρεις μια λυση πριν καταστραφεις...γιατι να θελεις να σκοτωσεις τον εαυτο σου,εχεις την μαγκια να σηκωσεις το κεφαλι σου ψηλα και να πεις τελος σε ολα τα ναρκωτικα.δεν τα χεις αναγκη...μπορεις να πολεμησεις.

  7. #82
    Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Heaven
    Posts
    45
    Αγαπητε μου φιλε οντως ο δρομος που εχεις χαραξει είναι δυσκολος... αλλα μπορεις να το παλεψεις.... λοιπον πηγαινε σε ψυχιατρο να πεις το προβλημα σου.... μπορει να χρειαστει να πας σε καποιο προγραμμα...μην τα παρατας... Παλεψε το...

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by yiannis View Post
    καλησπερα πρωτη φορα κανω chat ειμαι σε μεγαλο αδιεξοδο στη ζωη μου.εχω μπλεξει ασχημα και ειλικρινα φοβαμαι πολυ.
    Καλησπέρα yiannis , η μόνη λύση κατά την γνώμη μου είναι η εξής : '' ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ '' θέλεις να ζήσεις αγωνιζόμενος κοιτώντας τα προβλήματα μέσα στα μάτια ; η να συνεχίσεις να δραπετεύεις με τον εύκολο , αλλά και γνωστό για την επικινδυνότητα του τρόπο από την πραγματικότητα ;

  9. #84
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    15
    δε ξερω τι να κανεις αλλα εγω εχω πολλα προβληματα ψυχης και ουτε μια φορα δεν καπνισα ουτε τσιγαρο αν και ολοι γυρω μου κανουν ενα με δυο πακετα την ημερα. ουτε ηπια αλκοολ περα χριστουγεννα πασχα γιορτες, συνολο 10-15 ποτηρια το χρονο. τι παραπανω εχω εγω και ο καθε εγω απο σενα? μαλλον εσυ ηθελες να κανεις και εκανες. σου προτεινω να το πεις στους γονεις σου να σε εχουν κλειδωμενο σε ενα δωματιο και ολη μερα να σε απασχολουν με διαφορα θεματα γιανα ξεχαστεις. επισης ξεκινα ενα χομπι.κλεισου σε προγραμμα απεξαρτησης. αμα θελεις πολλα μπορεις.ειναι πιο ευκολο να μην ανοιξουμε το στομα , να μην σηκωσουμε το μανικι, απο το να απαγορεψουμε το μυαλο μας να σκεφτεται.

  10. #85
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    1
    Συμφωνώ με την άποψή σας για την κατάθλιψη.
    Θα ήθελα να πω ευχαριστώ που συμμερίζατε αυτό το σπουδαίο άρθρο. Δεν μπορούμε να βρούμε αυτού του είδους τις πληροφορίες
    IbogaWorld TA

  11. #86
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλεμου ! και οσοι εχετε μπλεξει με τα οπιουχα ναρκωτικα ευχομαι να βρειτε τον δρομο του ΘΕΟΥ!! μονο ετσι - την γνωμη μου λεω!! ετσι! - ισως γινετε καλα!! βρειτε έναν καλο πνευματικο πατερα,ιερεα! να εξομολογηστε! , να βγαζετε από μεσα σας ότι σας βαραινει!! Καλα είναι και οι ψυχολογοι, ψυχιατροι κι ολοι αυτοι, αλλα πανω κατω το ιδιο προσπαθουν να κανουν ,με την δυαφωρα όμως ότι οι ψυχολογοι πρεπει να είναι απόμακροι κι ψυχροι από συναισθηματισμούς προς τον ασθενη, είναι κανωνας για αυτους !!δεν πρεπει να αφεθουν σε αισθηματα!! απεναντίας ο ιερεας προσπαθει με αγαπη κι με συναισθημα , με το Αγιο ΠΝΕΥΜΑ!! βρειτε έναν σωστο πιμενα!! κι θα σωσει την ψυχη σας από του δυαβολου τους πυρασμους!! διοτις τα ναρκωντικα τα εστειλε ο σατανας για να παρασηρει κι να χαλασει την νεολαια!!
    Υ.Γ. ""τα παραπανω δεν είναι δεδομενο!! είναι η εκκλησιαστικη-χριστιανικη αποψη ,προσωπικα δεν τα συνεριζομαι απολυτα ,αλλα προσπαθω προς αυτό κι πολυς κοσμος τα πιστευει!! -
    Συγκεκριμένα , φιλε Γιαννη τελικα δε καταλαβα,, εχεις πιει μονο καμια 20 αρια φορες ηρωινη? αν ετσι είναι τωτες αλλαξε θεμα βρε αγορι μου δεν εχεις κανενα πρόβλημα εξάρτησης !!αν σταματήσεις βεβαια !!!!, αρα σεβασου τα παιδια που παιθενουν , που εχουν παιθανει από αυτην την ''αρρωστια'' κι μην κανεις θεμα ετσι για χαβαλέ!! Βεβαια αν συνεχησεις να εισαι σε αυτό το ''παραμυθι'' συντωμα θα σε αφορα αμεσα!!
    Τελος επειδή υπαρχει εδώ καποιος -καποια συμφορμιτισσα οπου εκφράζετε με ΑΝΑΡΧΙΚΗ ΗΘΙΚΗ !!(αν δε ξερεις το βιβλιο 'συντροφισσα' δες Πιοτρ Κροπότκιν !'' αυτοι λοιπον είναι οι τελευταίοι οπου μπορουν να μηλαν για την εξαρτηση είναι οι αυτοαποκαλούμενοι αναρχικοι!!!! ημαρτον!!! όταν εδερναν με ροπαλα κοριτσακια κι αρρωστα παιδια στην πλατεια εξαρχειων ηταν αναρχικοι??? η φασηστες??? όταν πριν χρονια εκαναν μπαχαλο μια εκδηλωση- παρτυ σε ένα κλαμπ επειδή οι θαμωνες εισαν ομοφυλλοφιλοι ηταν αναρχικη πραξη αυτό??? όταν παιρνουν λεφτα για προστασια από τα μαγαζια της περιοχης είναι αναρχια αυτό?? Λοιπον επειδή καποιοι εχουμε ζησει καποια χρονια εκει ξερουμε καλα ότι αυτοι που κανουν φυγουρα την ΑΝΑΡΧΙΑ!! τα τελευταια χρονια δλδη - διοτις καπωτες υπηρξαν αληθεινοι ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ κι υπαρχουν ακομα αλλα δεν είναι σελεμπριτοι!!! λοιπον αυτοι , οι νεοι αναρχικοι είναι φοιτητες οπου ηρθαν από επαρχια κι βαλθηκαν να διωξουν τους ντοπιους νεαπολιοτες κι εξαρχιωτες!! είναι παιδια οπου κατά την γνωμη μου, τωρα που φορουν μαυρα κι πανε κι γημναστηρια ,πλεον δεν μπορει να τους ξεχωρησει κανεις από τους ναζοι χρησαυγιτες!!!
    Ευχομαι σε οποιον εχει πρόβλημα με την εξαρτηση οποιουχων να βρει τη θεληση κι την δυναμη αυτης ώστε να ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙ''!! να γινει παλυ ανθρωπος!! μακαρι !!και υπαρχουν ελπιδες παιδια!! μην τα παρατατε!!!!!!

  12. #87
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Συμφορμιτες ,συμφορμιττησες!! αν καποιος πασχει από ψυχικη νοσοενω είναι στην εξαρτηση με οπιουχα κι αλλα βαρβιτουρικα,βενζοδιαζεπι� �ιες κ.α. είναι ακατορθωτο να γινει δυαγνωση!! είναι κανωνας της ψυχιατρειας αυτό, το φαινομεννο λεγετε συνοσιροτητα κι πρεπει ο πασχον πρωτα να ''κθαρησει'' από την εξαρτηση του στα νρκωντικα ! κι τωτες να ελεχτει για άλλη ψυχικη παθηση, ο λογος είναι ότι η μανια προς τις ουσιες 'καληπτει' τα προβλήματα.
    Τελος θελω να εκφρασω το θαυμασμομου κι την χαραμου για την υπαρξη καποιον παιδιων εδώ μεσα, κι μαλιστα που γραφουν στο θεμα αυτό -ονόματα δεν λεω - παιδια οπου δειχνουν αληθεινο ενδιαφερον,παιδια οπου εχουν περασει μεσα από αυτην την 'αμαρτια' η παιδια οπου δεν εχουν περασει αλλα η πραγματικη αγαπη για τον συννανθρωπο τελικα δεν κριβετε , κι είναι τοσο συγκινιτικη οπου κανει την υποκριτικη συμπαθεια να ξεφτιζει αμεσως!! όπως η το πλαστο χαρτονόμισμα στο μηχανιμα που κουδουνα !!!¨)¨),, Τέτοιες παρουσίες μου ζωγραφιζουν χαμογελο στο προσωπομου κι ένα 'φτερουγισμα'' χαρας στα σοθηκα μου!!! μας δειχνουν με τον πιο ρομαντικο τροπο ότι τελικα!! τριγυρο μας βρισκοντε θαυμάσιοι ανθρωποι!!! ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΥς ΑΚΟΜΑ !! διοτις η αλληλεγγυη είναι το οπλο των λαων!! η κοινωνικοι αυτοματισμοι προστασιας των αδυναμων κοινωνικων στρωματων είναι ο μηχανισμος αυταρκειας κι αυτοδυαθεσης οπου φοβουντε οι καπιταλιστες!! Αυτό είναι ο πραγματικος ΑΝΑΡΧΙΣΜΟΣ!!! κι όχι τα ξευτο ανταρτικα, το να σπαμε βιτρινες κι καμια μολότοφ σε μπατσους! αυτό δεν είναι επανασταση , το μπαχαλο ως αυτοσκοπος είναι χουλιγκανισμος!!!!

  13. #88
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Συμφορμιτες ,συμφορμιττησες!! αν καποιος πασχει από ψυχικη νοσοενω είναι στην εξαρτηση με οπιουχα κι αλλα βαρβιτουρικα,βενζοδιαζεπι� �ιες κ.α. είναι ακατορθωτο να γινει δυαγνωση!! είναι κανωνας της ψυχιατρειας αυτό, το φαινομεννο λεγετε συνοσιροτητα κι πρεπει ο πασχον πρωτα να ''κθαρησει'' από την εξαρτηση του στα νρκωντικα ! κι τωτες να ελεχτει για άλλη ψυχικη παθηση, ο λογος είναι ότι η μανια προς τις ουσιες 'καληπτει' τα προβλήματα.
    Τελος θελω να εκφρασω το θαυμασμομου κι την χαραμου για την υπαρξη καποιον παιδιων εδώ μεσα, κι μαλιστα που γραφουν στο θεμα αυτό -ονόματα δεν λεω - παιδια οπου δειχνουν αληθεινο ενδιαφερον,παιδια οπου εχουν περασει μεσα από αυτην την 'αμαρτια' η παιδια οπου δεν εχουν περασει αλλα η πραγματικη αγαπη για τον συννανθρωπο τελικα δεν κριβετε , κι είναι τοσο συγκινιτικη οπου κανει την υποκριτικη συμπαθεια να ξεφτιζει αμεσως!! όπως η το πλαστο χαρτονόμισμα στο μηχανιμα που κουδουνα !!!¨)¨),, Τέτοιες παρουσίες μου ζωγραφιζουν χαμογελο στο προσωπομου κι ένα 'φτερουγισμα'' χαρας στα σοθηκα μου!!! μας δειχνουν με τον πιο ρομαντικο τροπο ότι τελικα!! τριγυρο μας βρισκοντε θαυμάσιοι ανθρωποι!!! ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΥς ΑΚΟΜΑ !! διοτις η αλληλεγγυη είναι το οπλο των λαων!! η κοινωνικοι αυτοματισμοι προστασιας των αδυναμων κοινωνικων στρωματων είναι ο μηχανισμος αυταρκειας κι αυτοδυαθεσης οπου φοβουντε οι καπιταλιστες!! Αυτό είναι ο πραγματικος ΑΝΑΡΧΙΣΜΟΣ!!! κι όχι τα ξευτο ανταρτικα, το να σπαμε βιτρινες κι καμια μολότοφ σε μπατσους! αυτό δεν είναι επανασταση , το μπαχαλο ως αυτοσκοπος είναι χουλιγκανισμος!!!!

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •