Έχετε κάνει εγκεφαλογράφημα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    67

    Έχετε κάνει εγκεφαλογράφημα?

    Ας δούμε τι θα δούμε..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι εχω κανει...βγηκε εντος φυσιολογικων οριων.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    67
    Πως ήταν για σένα?

    Βασικά keep, για μένα το κακό είναι πως ήμουν αρκετά καλός μαθητής στο πανεπιστήμιο και μετά το στρατό κάπως έπεσα και ξεκίνησαν όλες αυτές οι περιπέτειες με την ψυχική μου υγεία..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι μετα το στρατο ειχα το πρωτο ψυχωτικο που μαλλον λογω σπουδων μπηκαμε πανω κατω στην ιδια ηλικια...

    Δεν θυμαμε καλα...ειχα κατατρομαξει...απλως καθομουν ακινητος και καναν κατι μετρησεις και ειχα ενα μαραφετι στο κεφαλι κατι τετοιο...δεν θυμαμε ειναι η αληθεια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    67
    Ναι, ούτε εγώ θυμάμαι πολλά. Ένα μαραφέτι στο κεφάλι αλλά δεν θυμάμαι να είχα δει κάποιο χαρτί με αποτρελέσματα... απλά μου είπαν πως ήταν όλα καλά..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν νομιζω να καναν κατι παραπανω...η λοβοτομη ειναι απαγορευμενη...ποιος ριψοκινδυνευει να παει φυλακη?

    Μαλλον το εγκεφαλογραφημα πιανει πολυ σοβαρες περιπτωσεις...εδω χρειαζονται εξιδεικευμενες cat ακτινογραφιες για να δουν κατι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    67
    Δύσκολο βράδυ απόψε.. μερικές φορές οι άνθρωποι με τους οποίους περνάμε τον χρόνο μας γνωρίζουν περισσότερα απο όσα θα θέλαμε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    124
    εγώ έχω κάνει αξονική εγκεφάλου η οποία τα έδειξε όλα φυσιολογικά. Απο την αξονική φαίνεται τίποτα;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Προσωπικα εχω το χαρτι...με τα αποτελεσμα κατι γραφικες παραστασεις καπου το χω...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    67
    Καλά ούτε εγώ έχω τις απαντήσεις. Απλά με προβληματίζει το γεγονός πως δεν υπάρχουν ξεκάθαρες απαντήσεις για τέτοια θέματα απο τους ειδικούς..

    Ας πάρω για παράδειγμα το εξής. Είναι κληρονομικό. Οκ αλλά και η σύφιλης ήταν μεταδιδόμενη και την θεραπεύσαν. Γιατί να ζούμε σε μια τόσο σάπια πραγματικότητα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ξερω salin...χρειαζεται ακτινογραφια MRI Magnetic resonance imaging ή CAT και αν δειξει...βαλε schizophrenia mri στο google να δεις φωτο δεν το εχω πολυμελετησει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    124
    ευχαριστω πάντως keep!!!

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    67
    Νομίζω πως πολύς κόσμος αντιμετωπίζει τέτοιου είδους προβλήματα, νευρωτικής/ ψυχωτικής φύσεως και μάλιστα κάπου είχα διαβάσει πως αντιψυχωτικά φάρμακα παίρνει ένα 10-20% (χωρίς να είμαι βέβαιος) του δυτικού κόσμου..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    124
    Καλέ και εγώ για ένα διάστημα είχα αρχήσει να παίρνω το invega για αυτό σε ρωτούσα λεπτομέρειες για το πως αισθανόσουν κτλ στο προηγούμενο thead

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    67
    Δεν το θυμάμαι, μπορεί και να μην το διάβασα..

    Πως αισθανόμουν, εννοείς όταν τα νευράκια επανήλθαν?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •