σχεσεις - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: σχεσεις

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Originally posted by hornet
    με αφηνει να τη χαιδευω να τη φιλάω στο μαγουλο δεν προσπαθησα ποτε στο στομα με αγκλιαζει και αυτη αλλα μου λεει κατι κουφα του στιλ που θα βρω ενα καλο παιδι σαν εσενα να κανω σχεση αλλα οχι εσενα
    Καλύπτει με διπλωματία αυτό που δεν μπορεί να εκφράσει λεκτικά,πως δε σε γουστάρει ερωτικά.Απλά τα πράγματα.Και πολύ ηλίθιες δικαιολογίες λέμε οι γυναίκες επίσης,αντί να κάνουμε ξεκάθαρες τις επιθυμίες μας,ή τις μη-επιθυμίες μας.Μας μάθανε όμως στα μεσοβέζικα,τα έξω-μέσα,τα μη καθαρά και τα διπλωματικά,για να μην πληγώνουμε το εγώ του άλλου.Υπάρχει καλύτερο από τα καθαρά λόγια,τα μεστά και με τρόπο που το θέλω συμβαδίζει με αυτό που επικοινωνείς και μεταδίδεις στον άνθρωπο απέναντί σου;
    Αλλά να προσέξεις γιατί κι εσύ εξίσου αντιφατικά μη λεκτικά μηνύματα ενδέχεται να περνάς.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Ρε συ hornet;... μετά από αυτό το τελευταίο που γράφεις, μήπως να σκεφτόσουν και το ενδεχόμενο να σε γουστάρει με τρέλλα και κορδέλα και... σαμπρέλα μαζί;... :P ... για κάτσε, γιατί σ\' αφήνει να την αγκαλιάζεις, σ\' αφήνει να τη φιλάς στο μαγουλάκι... μήπως σου έχει ρίξει το μπαλάκι και περιμένει πότε θα πάρεις μπρος;... όταν σου λέει \'όχι εσένα\', αποκλείεται να το κάνει επίτηδες για να αντιδράσεις;... εμείς τα κοριτσάκια είμαστε μεγάλα λαμόγια πολλές φορές... και στην τελική, αρκετά δε το ψειρίζεις;...

    (... τη θυμάσαι την ατάκα απ\' την ταινία;... \'χούφτωστη, χούφτωστη!\'... :P ...)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Originally posted by Alobar
    Ρε συ hornet;... μετά από αυτό το τελευταίο που γράφεις, μήπως να σκεφτόσουν και το ενδεχόμενο να σε γουστάρει με τρέλλα και κορδέλα και... σαμπρέλα μαζί;... :P ... για κάτσε, γιατί σ\' αφήνει να την αγκαλιάζεις, σ\' αφήνει να τη φιλάς στο μαγουλάκι... μήπως σου έχει ρίξει το μπαλάκι και περιμένει πότε θα πάρεις μπρος;... όταν σου λέει \'όχι εσένα\', αποκλείεται να το κάνει επίτηδες για να αντιδράσεις;... εμείς τα κοριτσάκια είμαστε μεγάλα λαμόγια πολλές φορές... και στην τελική, αρκετά δε το ψειρίζεις;...

    (... τη θυμάσαι την ατάκα απ\' την ταινία;... \'χούφτωστη, χούφτωστη!\'... :P ...)


    χαχα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    δεν ξερω ρε παιδια αν δε τη γουσταρα δε θα φοβομουν να φαω χυλοπιτα.τωρα ομως φοβαμαι την αποριψη ετσι και αλλιως αυτη ξερει ποσο ευαισθητος ειμαι μου το χει πει ενω αυτη ειναι πολυ πεπειραμενη και εχει πολες επιτυχιες με το αλλο φυλλ

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Hornet, δήλωσες απ\' την αρχή ότι είσαι στα 28 και δεν έχεις κάνει σχέση. Που σημαίνει ότι δε νιώθεις καλά με αυτό, δε το θεωρείς \'φυσιολογικό\' ίσως. Για μένα ό,τι μπορεί να συμβεί σ\' έναν άνθρωπο, φυσιολογικό είναι, αλλά ας μη ξεφύγω. Έτσι κι αλλιώς το εργάκι \'απόρριψη\' παίζει απ΄τη στιγμή που θα μπούμε στο χορό. Κι εσύ μπήκες εφόσον τη γουστάρεις. Δηλαδή, πώς το φαντάζεσαι από \'δω και πέρα; Ότι όποια σου αρέσει κάθε φορά, θα σου κάθεται κιόλας; Δε πάει έτσι. Αν κάθε φορά φοβάσαι την απόρριψη - που δεν είναι... προνόμιο μόνο των πολύ ευαίσθητων, χυλοπίττες όλοι τρώμε... :P ... - θα κάθεσαι να τρώγεσαι όλη μέρα με το κεφάλι σου στην ουσία, με το τί θα έκανε η κάθε άλλη αν εσύ κάνεις καμιά κίνηση παραπάνω. Και ποιός σε διαβεβαιώνει ότι και η εκάστοτε κοπέλα δε σκέφτεται όπως εσύ, κατά συνέπεια περιμένει από σένα; Συλλογίστηκες ποτέ μήπως τελικά απορρίπτεις εσύ εσένα με αυτή τη συμπεριφορά κι έτσι έφτασες άπραγος στα 28; Οκ, ας σε απορρίψει που λέει ο λόγος. Έ και; Τουλάχιστον δε θα σε τρώει η φρούδα ελπίδα. Αν κάτσω να σου πω πόσες φορές με απέρριψα - μέσω αντρών - και τους μπινελίκωνα κι από πάνω, μπορεί να χρειαστούμε καινούργια ενότητα... :P ...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ε,μα αυτό πρέπει hornet να δουλέψεις.Να είσαι πιο τολμηρός.Φοβούμενος την απόρριψη,δεν διεκδικείς αυτό που θέλεις,άρα πώς θα ξεκαθαρίσει το τοπίο;Kαι τι έγινε αν φας μια χυλόπιτα;Θα έρθει το τέλος του κόσμου;Θα έχεις την ικανοποίηση πως κυνήγησες την ανάγκη σου,θα ανέβεις,δε θα πέσεις στα μάτια σου.Ξεκαθάρισε μέσα σου πως μία χυλόπιτα δε σε κάνει λιγότερο άξιο άτομο,αλίμονο!Πάλι μια χαρά θα είσαι,χρειάζεται λίγο θάρρος απλά,εμπρός.:)Και μη δένεις μέσα σου τα ναι ή όχι των άλλων με την προσωπική σου αξία,αυτό να προσέξεις.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Η παλιά καλή συμβουλή:... άρπαξε τη και φίλα τη (μη μιλάς πολύ)
    Έχετε μιλήσει, τώρα πέρνα στη δράση.
    Σου αφήνει να της δώσεις ένα φιλάκι στο μαγουλάκι, ρίξ\' της και ένα π***κι. (με την καλή έννοια)
    Απλώς καν\'τ \'οταν θα αισθάνεσαι σίγουρος και βέβαιος ότι θα το κάνεις. Όχι να σκέφτεσαι, την ώρα που πας να το κάνεις, κι αν δεν καθήσει και αν το ένα και αν το άλλο - αυτό θα μεταφραστεί ως μπλιαααχ στην άλλη πλευρά.
    Δεν σε νοιάζει, τη γουστάρεις, όρμα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    ... εμ καλά τα λέει ο Αλέξανδρος!... \'καλύτερα να φιλάς παρά να μιλάς\'...

    :P

    ... κι ένα τραγουδάκι αφιερωμένο για να πάρεις λίγο θάρρος...

    http://www.youtube.com/watch?v=9hca-yvFUPk

    ;)

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Α τώρα θα σου διαλύσω όλους τους ρομαντικούς συναισθηματισμούς σου Alobar :P

    Το παιδί χρειάζεται....

    http://www.youtube.com/watch?v=46NvrACyZxQ :D

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by hornet
    δεν ξερω ρε παιδια αν δε τη γουσταρα δε θα φοβομουν να φαω χυλοπιτα.
    μμμ έτσι πιστευω κι εγω:) αλλα περισσοτερο θα φοβασαι, αναλυοντας το μεσα σου κανοντας αμετρητα καταστροφικα σεναρια κ λιγοτερο μετα την \"εξομολογηση\".

    Originally posted by hornet
    τωρα ομως φοβαμαι την αποριψη ετσι και αλλιως αυτη ξερει ποσο ευαισθητος ειμαι μου το χει πει ενω αυτη ειναι πολυ πεπειραμενη και εχει πολες επιτυχιες με το αλλο φυλλ
    Το να ξερεις τί φοβασαι ειναι καλο. Αλλα μπορει να φοβασαι κατι, που πιθανοτατα δεν θα συμβει ποτε...οπως η απορριψη. Ειναι ενα σεναριο, αλλα δεν ειναι το μονο. Μπορει να φοβασαι το να μιλησεις περισσοτερο κ λιγοτερο ενα πιθανο \"οχι\".

    Σε οτι αφορα την πειρα της κοπελας, κ την δικη σου απειρια ειναι δυο δεδομενα που γνωριζετε και οι δυο. Αυτο ομως που μπορει να μην εχεις σκεφτει ειναι οτι η πολυ εμπειρια σε εναν τομεα, δεν διασφαλιζει την επιτυχια στον συγκεκριμενο τομεα. Εκτος αν επιτυχια σημαινει, \"ριχνω\" κ φευγω.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    αφου ξερει οτι τη γουσταρω της το εχω πει.πιστευω οτι το θεμα ειναι τελειομενο με θελει σαν φυλο κι αυτη οπως και οι οιπολοιπες που γουσταρα δεν πειραζει ομως καλη υγεια να χουμε

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    hornet,

    μηπώς πας εκει που ξερεις εκ των προτερων οτι δεν παιζει να γινει κατι? Μπορει βεβαια να σε ρωταω κατι ακυρο....αλλα πώς ειναι δυνατον να σε βλεπουν ολες φιλικα? Και στατιστικα να το δεις, καπου δεν κολλαει. Δεν νομιζω δλδ να τυχαινει.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    μα πρωτα αυτες με προσεγγιζουν φιλικα η μια φαγονεται να ερθω σπιτι της η αλλη να παμε θαλασσα με το αυτοκηνιτο.μετα μου κανει κατι περιεργες ζωγραφιιες που δεν καταλαβαινω και μου λεει οτι ειναι πολυ μονη και οτι δεν εχει φιλους

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Κι εσύ τι κάνεις; Κάθεσαι και λες λατρέψτε το κορμί μου;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Για να το επεξηγήσω, όπως το καταλαβαίνω εγώ τουλάχιστον, από τη στιγμή που σου αρέσει μια κοπέλα δεν κάθεσαι και περιμένεις τι θα κάνει εκείνη. Αναλαμβάνεις πρωτοβουλία. Για να δείξουμε ότι μας αρέσει κάποιος/α δεν υπάρχει μόνο ο \"αμυντικός\" λόγος που λέει και ο πετράν. Κοίταξε τη στα μάτια, άγγιξε τη, πες πράγματα που θα τη διεγείρουν (όχι αν δεν τα πιστεύεις) προσπέλασε. Δες τον εαυτό σου σαν ένα \"επιθετικό\" κροιό και την κοπελιά σαν την πύλη της τροίας, της σπάρτης, της αθήνας... Μην είσαι απλώς δίπλα της, μπες \"μέσα\" της. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις αυτά που σου λέω...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •