σχεσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: σχεσεις

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110

    σχεσεις

    καλησπερα ειμαι 28 χρονων και δεν εχω κανει ποτε σχεση στη ζωη μου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Ε προσπάθησε να κάνεις τώρα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    εχω προσπαθησει πολες φορες αλλα συνηθως οι γυναικες λενε οτι με βλεπουν φιλικα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    καλα τα λεει ο πατραν. προσπαθησε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by hornet
    εχω προσπαθησει πολες φορες αλλα συνηθως οι γυναικες λενε οτι με βλεπουν φιλικα


    Ίσως επειδή δείχνεις φιλικός ενώ θα έπρεπε να είσαι ποιο \"επιθετικός\"?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    βγαινουμε μαζι μιλαμε αλλα αυτες μου κοβουν τον αερα λεγοντας μου οτι ειμαι καλο παιδι κο οτι θελουν να μεινουμε φιλοι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by PETRAN
    Originally posted by hornet
    εχω προσπαθησει πολες φορες αλλα συνηθως οι γυναικες λενε οτι με βλεπουν φιλικα


    Ίσως επειδή δείχνεις φιλικός ενώ θα έπρεπε να είσαι ποιο \"επιθετικός\"?
    δηλαδη

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by hornet
    Originally posted by PETRAN
    Originally posted by hornet
    εχω προσπαθησει πολες φορες αλλα συνηθως οι γυναικες λενε οτι με βλεπουν φιλικα


    Ίσως επειδή δείχνεις φιλικός ενώ θα έπρεπε να είσαι ποιο \"επιθετικός\"?
    δηλαδη


    Δηλαδή, άμα η προσέγγιση σου είναι πολύ φιλική έτσι θα σε δει και η άλλη. Δηαλδή, όταν τα πάντα πάνω σου, από τις κινήσεις του σώματος σου μέχρι αυτά που λες (π.χ. συζήτηση περι ανέμων και υδάτων που δεν πάει πουθενά) μπορεί να υποδηλώσυν μια πιο φιλική προσέγγιση και όχι \"σε θέλω\". Π.χ. κάποιο πιο πονειρή ατάκα, ένα κομπλιμέντο, χιούμορ μέσα σε κάποια όρια κλπ. μπορούν να υποδηλώσουν μια ποιο \"επιθετική προσσέγιση\" που γνωστοποιεί στο άλλο φύλο τα ποιο \"ερωτικά\" σου κίνιτρα. Φυσικά μπορεί να κάνεις και αυτά, αλλά να μην πας για το \"ψητό\" όταν πρέπει, δηλαδή να μην κάνεις την τελική κίνηση την κατάλληλη στιγμή. Θέλει και αυτοπεποίθηση όλο αυτό.


    Εσύ τι πιστεύεις ότι κάνεις λάθος?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    αιναι αυτο ακριβως που λες δεν παω στο ψητο γιατι φοβαμαι την αποριψη.γνωρισα το καλοκαιρι μια κοπελα πηγαμε μαζι στην θαλασσα οταν της ειπα με νοημα πειραζει που αρχισα να σε συμπαθω υπερβολικα αυτη μου απαντησε οχι αρκει να μην αρχισω τις πιπες

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by hornet
    αιναι αυτο ακριβως που λες δεν παω στο ψητο γιατι φοβαμαι την αποριψη.γνωρισα το καλοκαιρι μια κοπελα πηγαμε μαζι στην θαλασσα οταν της ειπα με νοημα πειραζει που αρχισα να σε συμπαθω υπερβολικα αυτη μου απαντησε οχι αρκει να μην αρχισω τις πιπες


    Χμ, καταρχάς μου φαίνεται ότι η ατάκα \"πειράζει που άρχισα να σε συμπαθώ\" έχει από την αρχή αρνητικό φορτίο. (ιδιαίτερα σε κοπέλα ποιο \"έμπειρη\" η \"συνειδητοποιημένη\")Δηλαδ� � υποδηλώνει από την αρχή μια πιθανή ηττοπάθεια και ένα φόβο \"μην τυχών και κάνεις το κακό πράγμα\". Τι περίμενες να σου πει \"όχι δεν πειράζει άντρακλα μου εσύ\"? Δηλαδή ποιο πολύ σαμποτάρεις έτσι τον εάυτό σου μου φαίνεται παρά \"οδηγήσαι προς τον στόχο\". Αν μη τι άλλο πρέπει να δείχνεις και να εκπέμπεις μια πιο μεγάλη σιγουριά ώστε να το λάβει αυτό και η κοπέλα.

    Το είπες και ο ίδιος, φοβάσαι την απόρριψη και αυτό σε κάνει να ξεκινάς από το να \"αποφύγεις την πιθανή απόρριψη\" και όχι να \"καταφέρεις αυτό που θες\". Τι πιστεύεις ότι πρέπει να κάνεις γι\'αυτό? Τι κινήσεις θα έκανες, τι θα άλλαζες?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by hornet
    αιναι αυτο ακριβως που λες δεν παω στο ψητο γιατι φοβαμαι την αποριψη.γνωρισα το καλοκαιρι μια κοπελα πηγαμε μαζι στην θαλασσα οταν της ειπα με νοημα πειραζει που αρχισα να σε συμπαθω υπερβολικα αυτη μου απαντησε οχι αρκει να μην αρχισω τις πιπες
    δεν τις αρχίζεις εσύ καλύτερα;

    όχι, όχι, μην της πεις κάτι τέτοιο :)

    Καλές οι συμβουλές από πετραν :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Originally posted by hornet
    αιναι αυτο ακριβως που λες δεν παω στο ψητο γιατι φοβαμαι την αποριψη.γνωρισα το καλοκαιρι μια κοπελα πηγαμε μαζι στην θαλασσα οταν της ειπα με νοημα πειραζει που αρχισα να σε συμπαθω υπερβολικα αυτη μου απαντησε οχι αρκει να μην αρχισω τις πιπες
    ε, ωραια!
    κι εσυ γιατι το θεωρησες απορριψη?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    με αφηνει να τη χαιδευω να τη φιλάω στο μαγουλο δεν προσπαθησα ποτε στο στομα με αγκλιαζει και αυτη αλλα μου λεει κατι κουφα του στιλ που θα βρω ενα καλο παιδι σαν εσενα να κανω σχεση αλλα οχι εσενα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Originally posted by hornet
    με αφηνει να τη χαιδευω να τη φιλάω στο μαγουλο δεν προσπαθησα ποτε στο στομα με αγκλιαζει και αυτη αλλα μου λεει κατι κουφα του στιλ που θα βρω ενα καλο παιδι σαν εσενα να κανω σχεση αλλα οχι εσενα
    Aν κάποια γυναίκα σου λέει \"που θα βρω ένα καλό παιδί σαν εσένα\", σημαίνει ότι: εντάξει για το καλό παιδί, αλλά κάτι δεύτερο είναι αυτό που επίσης ζητάει αλλά δεν πιστεύει ότι μπορεί να το βρει σε εσένα. Μάθε πρώτα τι είναι αυτό το δεύτερο που ζητάει. Μετά πήγαινε και στο τρίτο και στο τέταρτο ίσως.
    Σαν δεύτερη σκέψη, μου έρχεται ότι αρκετοί άνθρωποι ζητάνε τα πιο ηλίθια πράγματα. Π.χ. θα μπορούσε κάποια γυναίκα να ζητάει ένα \"καλό\" παιδί, που όμως να είναι \"κακό\" παιδί σε άλλες περιπτώσεις. Σε ποιές περιπτώσεις; Ανάλογα πώς το σκέφτεται εκείνη. Μου θυμίζει το κρεβάτι του Προκρούστη. Δες τα αυτά για να μην πληγωθείς.
    Δεν είναι δυνατόν να έχεις οποιαδήποτε σχέση με κάποιον άνθρωπο που είναι ανόητος, γίνεται; Αν είναι ανόητη; Το σκέφτηκες; Ψάξε να δεις τι πραγματικά θέλει. Μπορεί να βρεθείς σε τόση μεγάλη έκπληξη που να σιχαθείς και να φύγεις ο ίδιος.
    Μια δεύτερη σκέψη, μου έρχεται ότι μπορεί να μην σε θέλει ερωτικά. Τι να κάνεις σ\' αυτή την περίπτωση; Αν είναι έτσι, δεν μπορείς να το αλλάξεις. Μπορεί, αργότερα να συναντήσεις κάποια που να σε \"παραξενέψει\" το πόσο πολύ ερωτικά σε βλέπει. Σ\' αυτή την περίπτωση, κράτα τα μάτια ανοιχτά για να μπορέσεις να το δεις.
    Και τέλος να μην ξεχνάς ότι ζώντας σε μια κοινωνία με μεγάλα ταμπού στον ερωτικό τομέα, τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ. Πολλοί χρησιμοποιούν τον ερωτικό τομέα, για άλλες \"χρήσεις\". Άλλοι είναι φοβισμένοι. Άλλοι νομίζουν ότι είναι το πιο σημαντικό πράγμα στη ζωή μας.
    Α! και ξέχασα, μπορεί επίσης να φοβάται τις δικές σου αντιδράσεις. Π.χ. \"αν προχωρήσω και μετά μετανιώσω, πώς θα συμπεριφερθεί; (εσύ)\".
    Άσχετα με αυτά που γράφω εδώ, το πιο σημαντικό είναι να δεις τη σκέψη που βρίσκεται πίσω από τα \"κουφά\" που αναφέρεις. Αφού σου φαίνεται περίεργη η συμπεριφορά, προφανώς δεν έχεις καταλάβει το γιατί υπάρχει αυτή η συμπεριφορά. Δεν είναι απαραίτητο να καταλάβεις, αλλά καταλαβαίνοντας λυτρώνεσαι.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    ειναι και το αλλο απο τοτε που την γνωρισα με περνουν αναπαντητες με αποκρυψη.αλλαξα αριθμο και το εδωσα μονο σε εκεινη και οι αναπαντιτες συνεχιστηκαν.ακουει τη φωνη μου και κλεινει

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •