ΟΞΥ ΑΓΧΟΣ, ΦΟΒΙΕΣ, ΚΡΙΣΗΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    42

    ΟΞΥ ΑΓΧΟΣ, ΦΟΒΙΕΣ, ΚΡΙΣΗΣ ΠΑΝΙΚΟΥ

    Καλημέρα,

    Πριν κάποιους μήνες είχα ΙΔ.τις οποίες τις ξεπέρασα μόνος.Το τελευταίο καιρό έχω ακουστικές παραισθήσεις ελάχιστον δευτερολέπτων.Το 95% όταν έχω ρωτήσει κάποιο έμπιστο άτομο, μου είπε ότι είναι υπαρκτές οπότε δεν ήταν παραισθήσεις.Μερικές φορές νομίζω ότι κτυπάει το κιν μου αλλά δεν κτυπάει.Εχω φοβερό τρόμο ότι τρελένομαι.Δεν παιρνάω καλά, έχω ΄χασει την ορεξή μου.Οι παρασθήσεις σταμάτανε μόνο όταν μιλάω για κάποιο σοβαρό θέμα.Ή ασχολούμε με κάτι παραγωγικό.Βεβαια έχω σεχδόν καθημέρινα 10λεπτες κρίση πανικού, φόβος ότι είμαι τρελλος.Πως γίνετε να εξαφανιστούν τελείως;;;;;Συνέχεια σκέφτομαι ότι τρελένομαι ή ότι αυτό θα οδηγήσει σε τρέλα.Είνα ψυχοφόρο και βασανιστικό.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    142
    Καλησπερα φιλε μου
    Μη φοβασαι οτι τρελαινεσαι, δεν προκειται να συμβει γιατι ο τρελος δεν καταλαβαινει την τρελα του, ουτε φοβαται
    Καταρχας εχεις απευθυνθει σε καποιον ειδικο?
    Απο εκει πρεπει να ξεκινησεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    οι παραισθησεισ παντω αν παραμενεισ λειτουργικοσ δεν ειναι τιποτα εχω ακουσει περιπτωση ανθρωπου που δουλευε μαγειρασ ακουγε φωνεσ οταν ηταν στη δουλεια και νομιζε οτι ηταν οι αλλοι υπαλληλοι κι οταν μετα απο χρονια ακουγε και σπιτι του τοτε πηγε στο γιατρο

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •