Αν φύγω τι θα μου κάνουν?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

    Αν φύγω τι θα μου κάνουν?


  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    όχι, απλά θα πρέπει να είσαι αποφασισμένη να φύγεις με την έννοια να μπορείς να βγάζεις μόνη σου τα προς το ζην.
    Δεν θα μπορείς να τους ζητάς λεφτά κάθε φορά που θα ξεμενεις.

    νομικά είσαι πλήρως καλυμμένη, νομίζω, δηλαδή δεν κάνεις τίποτα παράνομο και δεν έχουν κανένα δικαίωμα οι δικοί σου με το νόμο να σε γυρίσουν πίσω.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    26χρόνο? :)
    καλά θα ήτανε!

    το θέμα δεν είναι τι θα σε πουν οι δικοί σου, το θέμα είναι πως επιβιώνεις στη ζούγκλα!
    anyway, η αρχή θα είναι λίγο δύσκολη, ίσως, αλλά μετά θα μάθεις πώς να επιβιώνεις.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καλο ειναι να εχεις τις προυποθεσεις πριν αποζητησεις την ανεξαρτησια σου.
    Αν εισαι \"βολεψακιας\" βεβαια και μεινεις και μετα πεις που να τρεχω για δουλεια και που να βρω δουλεια δεν γινεται τιποτα, ενω αμα φυγεις σιγουρα θα σφιξουν τα πραγματα και θα ζοριστεις με θετικα ή αρνητικα αποτελεσματα.
    Δεν ξερω δικια σου αποφαση παντως εγω δεν θα εφευγα εντελως ξεκρεμαστος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δουλεια να βγαζεις τα προς την επιβιωση και κανα 2-3 χιλιαρικα ευρω για τη δυσκολη και για να ξεκινησεις αναλογα ποσο ασφαλης-ανασφαλης εισαι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ωραια πιασε δουλεια και φυγε...τι αλλη στηριξη θελεις?
    Ο καθενας ειναι μονος στην επιβιωση, κανεις κοινωνικες σχεσεις γνωριζεις κοσμο,κανεις σχεσεις αλλα αυτα ολα ειναι πραγματα που θα πετυχεις εσυ.
    Γιατι νομιζεις πχ το να φυγεις απο την χωρα σου λεμε τωρα ενα ακραιο παραδειγμα και να βρεθεις μεταξυ αγνωστων ειναι κατι ευκολο?
    Μερικοι το κανουν εγω δεν θα μπορουσα.
    Στις δυσκολες δεν θα υπαρχει παντα καποιος και κανεις δεν μπορει να στο εγγυηθει οτι θα υπαρχει παντα καποιος.
    Ουτε αν βρεθει αυτος ο καποιος θα εναποθεσουμε τα ονειρα μας κατα καποιο τροπο πανω του...γιατι μπορει αυτος ο καποιος την μια να ειναι εκει και την αλλη για τον α ή β λογο να χαθει.

    Αυτο σημαινει φευγω απο την αγκαλια της οικογενειας και βουταω στα βαθια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    έχεις τον εαυτό σου, θες κι άλλους?

    γιατί, τώρα που μένεις με τους δικούς σου, έχεις υποστήριξη? εσύ μας τα περιγράφεις τραγικά (έχω διαβάσει μερικά άλλα posts σου).
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    αυτός που θα σου βρει τη δουλεια, πιστεύει έστω και λίγο σε σένα, διαφορετικά δεν θα έμπαινε στη διαδικασία να σε βοηθήσει! για αρχή μια χαρά! :)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Originally posted by kgana

    . τα δύσκολα είναι οτι δεν έχω κανέναν να με υποστηρίζει κ να πιστεύει σε μένα...... εδώ μου είναι δύσκολο που πρέπει να μην έχω κανέναν
    Προσπάθησε να μην το θεωρείς τόσο μεγάλο εμπόδιο αυτό..
    Μπορείς να τα καταφέρεις και χωρίς την υποστήριξη των άλλων,γιατι
    αυτο που σκέφτεσαι ειναι ενα εγχειρημα πρακτικής φύσεως,οπότε οπως σου ειπε και ο κηπ αν το έχεις οργανώσει καλά μπορείς να το πραγματοποιήσεις.
    Το να μένεις μόνη δεν σημαίνει οτι δεν εχεις κανένα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •