\"Δεν έχω οικογένεια\"
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    καλως ηλθες.Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να φυγεις απο το σπιτι σου .Μενεις ακομα με την μητερα σου?
    Ποσων χρονων εισαι?Εχεις δουλεια?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by missing_mile
    Από τα δύο μου χρόνια ο πατέρας μου μας κακοποιούσε. Εμένα και τη μητέρα μου. Εκείνη τα δεχόταν όλα παθητικά, κι ας ήταν μεγάλη γυναίκα, το ξύλο τις ταπεινώσεις... Εγώ, ένα μικρό παιδί, πάλευα για να τη σώσω από τα χέρια του. να τη προστατέψω, κι ας ήμουν εγώ που χρειαζόμουν προστασία. Το αποτέλεσμα; Η μάνα μου ξεσπούσε πάνω μου τις ταπεινώσεις που δεχόταν από τον πατέρα μου. Με έβριζε, με μείωνε, έλεγε πως δεν είχα καμία αξία. Βλέπετε δεν μπορούσε να τα πει σε αυτό, ήμουν το εύκολο θύμα.
    Τώρα έχω ξεκόψει κάθε επαφή με τον πατέρα μου, ήταν κάτι που ονειρεύομουν από παιδί. θέλω να ξεκόψω και με τη μάνα μου. Θέλω να αφήσω πίσω μου το παρελθόν που με πόνεσε. Θέλει πολλή δύναμη για να το κάνω, όμως μου κάνουν μόνο κακό στη ζωή μου. Δεν ενδιαφέρθηκαν ποτέ για εμένα. Πονάει τόσο πολύ να μην έχεις κανέναν στον κόσμο, να μην έχεις οικογένεια...
    γραφεις λες και εισαι σεναριογραφος κινηματογραφικης ταινιας π.χ νικος ξανθοπουλος μανα δε μου κολαν τα ενσυμα κλπ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    118
    Καλησπέρα, ευχαριστω :)
    Δυστιχώς ζω μια πολύ περίεργη κατάσταση. Η μητέρα μου μένει μαζί μου κ όχι εγώ μαζί της. Συγκατοικώ με το αγόρι μου εδώ και χρόνια και επείδη της έκαναν έξωση, το αγόρι μου της παραχώρησε ένα διαμέρισμα που έχει για να μείνει. Δυστυχώς δεν το έχει εκτιμήσει. Μας φαίρεται με το χειρότερο τρόπο, ειδικά σε εμένα, λες και είμαι ότι χειρότερο υπάρχει. Σαν να με ζηλεύει... Όλα αυτά έχουν δημιουργήσει πολλά προβλήματα κ στη σχέση με το αγόρι μου, τσακωνόμαστε συνέχεια κ σκέφτομαι μέχρι κ να χωρίσω εξαιτίας της. Δεν ξέρω τι να κάνω, ειλικρινά....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    118
    Τα έγραψα συνωπτικά, για να μην γράψω ένα κατεβατό κ είναι κουραστικό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    καλα εκανες εμενα δε με ενοχλει το δουλεμα ςπαω πλακα αλλους ομως μπορει να τους ενοχλει πραμα βλεπω που δεν νομιζω να σε απασχολει ιδιαιτερα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    hornet γιατι μιλας για δουλεμα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    118
    Δεν κοροιδεύω κανέναν, εδώ είναι φόρουμ για άτομα εκφράζουν θέματα που τους απασχολούν. Έγραψα κάτι που με απασχολεί. Αν θέλεις, μην μου ξαναστείλεις μύνημα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γεια σου.:)
    Δεν είναι σε ξεχωριστό σπίτι,ζείτε όλοι μαζί σε ένα διαμέρισμα δηλαδή;(άμα το φανταστώωω):o
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    καλα συγνωμη μπορει να εκανα λαθος.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    118
    Μέναμε εμείς σε αυτό το διαμέρισμα με το αγόρι μου, αλλά τον τελευταίο μήνα μετακομίσαμε εκτός αθηνών κ της το παραχωρήσαμε. Όταν όμως ερχόμαστε Αθήνα μένουμε αναγκαστικά μαζί, κ καταλαβαίνεις ότι δεν είναι ότι καλύτερο...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    \'Οχι βέβαια,μιλάμε για τα χειρότερα.Πρώτον δεν μπορεί ένα ζευγάρι να φερθεί αυθόρμητα,οπότε καταπιέζεστε,αλλά και αν ο χαρακτήρας της,λόγω βιωμάτων και ιδιοσυγκρασίας είναι επικριτικός,χαλιέσαι τζάμπα.Δεν πάει κάνα ταξιδάκι σε κανέναν συγγενή όταν έρχεστε εσείς στην Αθήνα;Γιατί δεν της το λες καθαρά,ξέρεις μάνα,δεν μπορούμε με σένα στη μέση,να θέσετε τα όριά σας;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by RainAndWind



    Γιατί δεν της το λες καθαρά,ξέρεις μάνα,δεν μπορούμε με σένα στη μέση,να θέσετε τα όριά σας;

    το χαλας τωρα,
    αμα το πει αυτο,
    πως θα ανοιχτει το θρεντ?

    οχι για πες.....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Εγώ θα έλεγα και δε μου σηκώνεται,αλλά εγώ είμαι άλλη υπόθεση,μην το ψάχνεις,λοολ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αντε καλα,
    συνεχιστε οι υπόλοιποι την συζητηση σας.....



    ==========
    ΔΙΑΦΗΜΗΣΕΙΣ
    ==========

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    118
    Το θέμα δεν είναι να φύγει για δυο μέρες, αλλά να πάει σε δικό της σπίτι. Της το έχουμε πει κ λέει εντάξει αλλά δεν φεύγει, κ δημιουργούνται προβλήματα!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •