16 ΜΕΡΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56

Thread: 16 ΜΕΡΕΣ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Wuthering heights
    Posts
    133

    16 ΜΕΡΕΣ

    16 μερες αποχης εχω σβησει απο το ημερολογιο.Αισθανομαι πολυ περηφανη με τον εαυτο μου,και την αποφαση μου.Ξερω οτι ειναι η αρχη,αλλα πριν 16 μερες,ουτε θα μπορουσα να με φανταστω νηφαλια.Ειχα ξεχασει πως ηταν να ξυπνας χωρις πονοκεφαλο, ναυτιες ,και στομαχι ανακατο........Καλημερααααα σε ολους.

  2. #2
    Mπραβο μπελ!
    ειδες οτι οσο πιο δυσκολο ειναι αλλο τοσο νιωθεις περηφανη και δυνατη?
    χαιρομαι που εισαι καλα συνεχισε ετσι,εχεις να κερδισεις παρα πολλα ακομη οσο με το καιρο θα ξαναβρισκεις τον εαυτο σου.
    καλη συνεχεια!
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ BELL!!!Έτσι,δυνατά,σίγουρα,όμο ρφα!:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    κρατα γερα...και η καθε μερα σου θα σε κανει πιο δυνατη!!!θα δεις!!

    μπραβο!!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Bell Μπράβοοοοοοοοοοοοο!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by bell
    16 μερες αποχης εχω σβησει απο το ημερολογιο.Αισθανομαι πολυ περηφανη με τον εαυτο μου,και την αποφαση μου.Ξερω οτι ειναι η αρχη
    Μπράβο bell!!!!καλή συνέχεια...και μην ξεχνάς η αρχή είναι το ήμισυ του παντός :))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    ... 21 και σήμερα...

    ;)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    bell, σου εύχομαι καλή δύναμη!
    http://www.mazi.org.gr/

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Wuthering heights
    Posts
    133
    nai γλυκια μου 21 (black jack)το θεμα.Παντος με εκανες και γελασα που τα βρισκεις αυτα τα τραγουδια?????????? και οταν θα μπορεις και θελεις ,θελω να σε ρωτησω για τον υπνο κατι,,,εγω σημερα 15 ωρες δουλεια,,και τωρα οχι να κλαδεψω ,αλλα σου χτιζω σπιτι

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Wuthering heights
    Posts
    133
    Σ ευχαριστω polu arktos ,την χρειαζομαι.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    ... δε χρειάζεται να με ρωτήσεις κάτι... είναι στερητικό. Κάνε το κουμάντο σου και την υπομονή σου!... εγώ έφτασα στο πεντάμηνο, αλλά μη τρομάζεις, σε μένα \'γύρισε\' σε σύμπτωμα καταθλιπτικού επεισοδίου. Και κάποιες μικρές συμβουλές. Νεράκι έστω κι αν δε διψάς, τσιμπολογήματα έστω κι αν δε πεινάς. Το στομάχι σου χρειάζεται γέμισμα, είναι ένα είδος τρυκ για να διώχνεις και την επιθυμία για πιώμα, που εύχομαι να μη σου έρχεται. Οπωσδήποτε να πάρεις συμπληρώματα βιταμίνης Β κι αν μπορείς πήγαινε σε έναν ομοιοπαθητικό. Μπορείς επίσης να πίνεις βαλεριάννα που είναι ηρεμιστική και φέρνει ύπνο, αλλά καλύτερα να σου τη χορηγήσει αυτός. Δοκίμασε και ζεστό γαλατάκι για να τον προκαλέσεις. Και φυσικά αν σου έρχεται η επιθυμία, να δοκιμάζεις να κάνεις πράγματα. Δε σου κάνω πλάκα, αλλά επειδή οι πρώτοι 3 μήνες είναι οι πλέον σημαντικοί - έχει αποδειχθεί ότι αποτοξινώνεται εντελώς ο οργανισμός - κι επειδή σε μένα αυτό το τρίμηνο ήταν μέσα στο Καλοκαίρι, όντως έχω βγει στην αυλή και σκάλισα γύρω στις 4 τα χαράματα. Πάντως δώσε βάση στον ύπνο σου, είναι πολύ σημαντικός μιας και εργάζεσαι τόσες ώρες. Φρόντιζε για όσο γίνεται να ξεκουράζεσαι έστω κι αν δε κοιμάσαι. Ά, κι αυτό. Φαντάζομαι ο οργανισμός σου \'τραβάει\' γλυκόζη. Μακριά από κόκα - κόλα. Προτίμησε χυμούς ή αναψυκτικά μικρών εταιριών. Εγώ είχα σακατέψει τα \'Μπυράλ\'...

    ;)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Wuthering heights
    Posts
    133
    3 μηνες? θα πεσω κατω ,εχω χασει πολυ βαρος ,δεν μπορω να φαω την βγαζω με νερο και γαλα.Τρεχω στο γηπεδο καθε απογευμα,αλλα τις τελευταιες 3 μερες,συμβαινει κατι που δεν ξερω πως να περιγραψω αλλα θα προσπαθησω.....δεν αναγνωριζω ηχους, με αποτελεσμα να τρομαζω ,προχτες που ειχα παει για περπατημα χτυπησε μια καμπανα απο καποια εκκλησια διπλα μου,τρελαυηκα η καρδια μου αρχισε να χτυπαει γρηγορα το στομαχι μου σφιχτηκε και τα ποδια μου δεν με κρατουσαν.Επρεπε να κααθησω για λιγο για να συνελθω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Μπελάκι, δε φημίζομαι για την... κομψότητα με την οποία λέω κάποια πράματα. Ο οργανισμός σου έχει πάθει \'ταράκουλο\' για να τα λέμε και απλά. Σκέψου πως είχες συνηθίσει το ρεζερβουάρ στη σούπερ και ξαφνικά το γυρνάς σε αμόλυβδη ένα πράμα. Ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος που σημαίνει βάλε κι εσύ το χεράκι σου. Δε θα συνεχίσεις με τόσες ώρες δουλειάς πίνοντας γάλα, απλά θα ταβλιαστείς έτσι. Το στομάχι σου έχει κλείσει, αν δε φας με το ζόρι δε θα επανέλθει ως δια μαγείας. Για αυτό με τους ήχους, δε ξερω, μήπως αφαιρείσαι και αποσυντονίζεσαι εξ\' αιτίας της κούρασης; Δοκίμασε αυτά που σου είπα και θα στρώσεις. Σου προτείνω να γράφεις έστω και μια φράση σε αυτό το θρεντ, και να δεις τί γρήγορα περνάει το 3μηνο... άντε βάζω ένα ασματάκι ακόμη και πάω για τούφες... :) ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Wuthering heights
    Posts
    133
    Καλησπερα παιδια,ηθελα να σας πω, οτι στην προσπαθεια που κανω,σας αισθανομαι σαν συμμαχους,και φυλακες μου..........Υποσχεση στον εαυτο μου ,και δεσμευση απεναντι σε σας,και ας μην σας ξερω.Αυτα τα μαυρα στιγματα στη οθονη ,που ειπε και μια (ψυχη),πολλες φορες αποδεικνυονται πολυ γονιμα και πολυ δυνατα.Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ,μου δνεται δυναμη,και πεισμα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    καλή συνέχεια bell,δυνατά!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •