Επικοινωνια με τους άλλους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    9

    Επικοινωνια με τους άλλους

    Γεια σας με λένε Χρύσα και έχω κάποια προβληματάκια όσον αφορά την επικοινωνία μου με τους άλλους. Καταρχην δεν είμαι καλή στις κοινωνικές επαφές και στις συζητήσεις μου δεν έχω τι να πω ή οι απόψεις μου δεν συμφωνούν με τους άλλους πράγμα που με κάνει να αιστάνομαι άσχημα πολλές φορές και να αποφεύγω τις κοινωνικές επαφές. Γενικά δεν έχω ευχέρεια λόγου.

    ειλικρινά ζηλεύω όλους αυτούς που πάντα κάτι λένε και κάνουν συζητήσεις και που τα βρίσκουν όλα αυτά τα θέματα να συζητάν κάθε φορά

    εγώ είμαι σε θέση να μην βγάζω άχνα όταν είμαι με κάποιον με αποτέλεσμα να γίνομαι μάλλον βαρετη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    μάλλον μυστηριώδεις γίνεσαι με το να μην μιλας παρα βαρετη. πάρε για παράδειγμα όλους αυτούς που μιλάν συνέχεια κ εχουν κατι να πουνε, τι κουταμαρες κατεβάζουν κ τι αδιάφορα πράγματα λένε πολλες φορές. γιατι το θεωρεις προβλημα; θελεις να εισαι κατι το οποιο δεν εισαι; να εισαι ο εαυτος σου απλα!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    9
    επισης η μαμά μου με λέει ότι όλα τα παιδιά της ηλικίας μου με ξεπερνάν και δείχνουν πιο έξυπνα από μένα ενώ όταν ήμουν μικρή δεν συνέβαινε κάτι τέτοιο πχ η ξαδέλφη μου όταν ήταν μικρή ήταν ένα χάζο ενώ μικρό οι γονείς μου παρατήρησαν ότι ήμουν πιο έξυπνο από τα παιδιά της ηλικιάς ΄μου

    εγώ δεν έχω αντοχές και όταν με ανταγωνίζονται δεν μπορώ να ανταπεξέλθω με αποτέλεσμα όλοι να δείχνουν πιο έξυπνοι από μένα

    από τα προβλήματα είμαι σαν φτερό στον άνεμο ένα φου και πέφτω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by xρυσα
    πχ η ξαδέλφη μου όταν ήταν μικρή ήταν ένα χάζο
    ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    τι παει να πει χαζο κ τι εξυπνο κ πως ενθαρρυνουν γονεις ενα παιδι λεγοντας ποιο ειναι το πιο εξυπνο απ ολα; μηπως βλεπεις τον εαυτο σου απ τα ματια των γονιών σου κ οτι θα σε ηθελαν κατι διαφορετικο απ αυτο που εισαι; στο ξαναπα, να εισαι ο εαυτος σου, γι αυτο που εισαι σε δεχονται οι αλλοι κ οχι γι αυτο που θα παριστανεις, για το κατι ψευτικο που δινεις οταν σου ζητανε.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    9
    Originally posted by Arsi
    Originally posted by xρυσα
    πχ η ξαδέλφη μου όταν ήταν μικρή ήταν ένα χάζο
    ?
    έτσι έλεγε η μάμά μου έδειχνε πιο χαζό από μένα έτσι έλεγε κανένας δεν είναι χαζός

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    9
    θα θέλατε να μου απάντήσετε;


    ευχαριστώ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by xρυσα
    επισης η μαμά μου με λέει ότι όλα τα παιδιά της ηλικίας μου με ξεπερνάν και δείχνουν πιο έξυπνα από μένα ενώ όταν ήμουν μικρή δεν συνέβαινε κάτι τέτοιο πχ η ξαδέλφη μου όταν ήταν μικρή ήταν ένα χάζο ενώ μικρό οι γονείς μου παρατήρησαν ότι ήμουν πιο έξυπνο από τα παιδιά της ηλικιάς ΄μου

    εγώ δεν έχω αντοχές και όταν με ανταγωνίζονται δεν μπορώ να ανταπεξέλθω με αποτέλεσμα όλοι να δείχνουν πιο έξυπνοι από μένα

    από τα προβλήματα είμαι σαν φτερό στον άνεμο ένα φου και πέφτω
    γιατί μου θυμίζεις κάποια?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    χρυσα τι ηλικια εχεις?και εγω το νιωθω πολλες φορες αυτο που λες και επειδη το απεχθανομαι απλα ειμαι απο τους ανθρωπους που μιλαν πολυ και λενε κουταμαρες..;)

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    9
    ειμαι 33

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    εχεις μηπως προβλημα με το αγχος?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    9
    ναι μεγάλο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    e tote μηπως αυτο πρεπει να λυσεις?και μετα ολα τα αλλα θα ερθουν..
    εγω αρχισα να νιωθω πως οχι μονο δεν εχω τι να πω αλλα ακομα και αν εχω μια σκεψη-αποψη-θεση για κατι δεν εχω τα λογια να το εκφρασω:(

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    9
    και εγω το ίδιο αναρωτήθηκες γιατί μας συμβαίνει αυτό:(

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by lucifer
    Originally posted by xρυσα
    επισης η μαμά μου με λέει ότι όλα τα παιδιά της ηλικίας μου με ξεπερνάν και δείχνουν πιο έξυπνα από μένα ενώ όταν ήμουν μικρή δεν συνέβαινε κάτι τέτοιο πχ η ξαδέλφη μου όταν ήταν μικρή ήταν ένα χάζο ενώ μικρό οι γονείς μου παρατήρησαν ότι ήμουν πιο έξυπνο από τα παιδιά της ηλικιάς ΄μου

    εγώ δεν έχω αντοχές και όταν με ανταγωνίζονται δεν μπορώ να ανταπεξέλθω με αποτέλεσμα όλοι να δείχνουν πιο έξυπνοι από μένα

    από τα προβλήματα είμαι σαν φτερό στον άνεμο ένα φου και πέφτω
    γιατί μου θυμίζεις κάποια?
    τελικα διαβολογυναικα απο οτι φενεται διαθετεις φεα ουσια

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •