προτυπα ομορφιας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    προτυπα ομορφιας

    γιατι ανοιγω αυτο το θεμα τωρα.δεν ειχα ποτε προβληματα βουλιμιας η κατι τετοιο αλλα θελω να πω ποσο καταλαβαινω καποιες κοπελες με παραπανω κιλα.γιατι!οπως ειχα πει ημουν πολυ αδυνατη 53 κιλα αλλα απο τη φυση μου με 1.73 σχεδον δεν μαρεσα πολυ σε μενα, εκανα γυμναστικη εφαγα λιγο παραπανω και ειμαι 70.μπορει να σας φαινομαι παχια αλλα δεν νιωθω ετσι ακριβως δεν φαινεται ασχημα γιατι εχω και αρμονικο σωμα και ψηλα ποδια.ετσι λεω ισως θελω και αλλο γραμμωση σε ενα σημειο τωρα αλλα κατα τα αλλα οκ.
    τωρα τι γινεται ..δεν μπορω να βρω παντελονια!
    παιδια σας ξαναλεω αδυνατη με λετε αμα με δειτε κανονικη δηλαδη πως να το πω!
    σε κιλα σαν σωμα παπαριζου καλα ελεος τι λεω χα!
    αλλα με δικο μ στυλ και γυμναστικη
    και λεω ειναι δυνατον να πρεπει να σαι τουιγκι παιδια ειδα κατι νουμερα και τρελαθηκα εβαλα οοοοοοολα τα παντελονια και δεν μ εκανε κανενα!δηλαδη μπαινα στα ποδια αλλα δεν κλειναν ψηλα.δεν θα επηρεαστω σε αυτο το θεμα ομως!ξερω τι γινεται και συμβαινει!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    δοκίμασε και σε ανδρικά μαγαζιά. αν ψάχνεις παντελόνια jean, είναι πολύ παρόμοια και έχουν και πιο μεγάλα νούμερα. εκτός κι αν ψάχνεις πολύ θηλυκως διακοσμημένα παντελόνια. κι εγώ με τα παντελόνια πάντα είχα πρόβλημα. τώρα είμαι και λίγο χοντρή, κάποτε ήμουνα κανονική, πάντα είχα πρόβλημα να βρω παντελόνι. να πρέπει να δοκιμάζω 10-15 για να μου πάει ένα. άσε το χαμηλοκάβαλο που πας να κάτσεις και φεύγει όλος ο κώλος έξω. δεν ξέρω, στην αρχή σκεφτόμουνα ότι μάλλον εγώ έχω το προβληματικό σώμα και τα ράβουν σύμφωνα με πιο normal σώματα, οποτε λέω ok, δεν πειράζει κι έτσι, όταν βρίσκω ένα που να μου πηγαίνει θα το παίρνω. όμως μετά άρχισα να συνειδητοποιώ ότι μάλλον κι άλλες το έχουν το πρόβλημα. παρατήρησα σε δημόσιους χώρους πολλές γυναίκες να κάθονται και να βγαίνουν τα μισά προσόντα τους στην δημόσια φόρα. επίσης το συζήτησα και με μια κυρία στη γειτονιά που η δουλειά της είναι ράφτρα, κάνει μεταποιήσεις ρούχων τελοσπάντων, και μου πρότεινε κάποιες λύσεις. μπορεί να γίνει πιο ψιλοκαβαλο ένα παντελόνι με μεταποίηση αν το πας σε ράφτρα (αν έχεις τέτοιο πρόβλημα). οπότε προσπάθησε να βρεις ένα που να χωράς ολόκληρη και μετά αν χρειάζεται στείλε το και για ολίγη διόρθωση. Πάντως είναι ξεφτίλα τόσο μικρά μεγέθη, λες και όλος ο κόσμος είναι τόσο αδύνατες. Απορώ οι πολύ χοντρές τι κάνουν. Να πέσεις σε μαύρη θλίψη επειδή τα κάνουν στενά, ούτε κατά διάνοια. σιγά μη χαλάσεις και τη ζαχαρένια σου!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #3
    και εγω με 66 κιλα σπανια βρισκω παντελονι.βολευομαι με τις φορμες που εχουν κατω λαστιχακια και με φαρδια στυλ αρμυ παντελονια.μοδα και ανεση συγχρονως χαχα.
    απορω και εγω γιατι τα κανουν τοσο μικρα.μικρα και μακρυα λες και η μεση ελληνιδα ειναι 1.80 με 50κιλα.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    χαχα 50 κιλα!ναι κοκκαλο
    εσυ 66 μια χαρα εισαι..παντως σας λεω μαρεσω σε γενικες γραμμες εχω αλλαξει βεβαια τουλαχισιτον μαρεσει που ανοιξα λιγο πλατες γιατι ημουν σαν την κακομοιρα!
    δεν μπορουν ομως ολα να μεινουν ιδια!
    αυτο για τα παντελονια εχω μερικα πιο ψηλοκαβαλα μωρε απλα ειναι και αυτη μοδα που μαρεσε πολυ παλια ακομα πιο πολυ που το χειροτερευει τωρα.
    τα συγκεκριμενα που ειδα οχι ολα μπορει και δυσκολα να μ μπαιναν τοτε που ημουν πολυ αδυνατη η το αλλο εκπτωσεις και εχουν παρει ολα τα κανονικα ρουχα!
    οχι να στεναχωρεθω ουτε κατα διανοια οπως το πες να αλλαζα διατροφη πχ μονο για λογους υγειας.,μονο αυτο με νοιαζει
    οχι οτι εναι ευκολο να αντισταθω στν σοκολατα αχ μονο σε αυτο δεν μπορω να αντισταθω παιδια.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by sunset
    γιατι ανοιγω αυτο το θεμα τωρα.δεν ειχα ποτε προβληματα βουλιμιας η κατι τετοιο αλλα θελω να πω ποσο καταλαβαινω καποιες κοπελες με παραπανω κιλα.γιατι!οπως ειχα πει ημουν πολυ αδυνατη 53 κιλα αλλα απο τη φυση μου με 1.73 σχεδον δεν μαρεσα πολυ σε μενα, εκανα γυμναστικη εφαγα λιγο παραπανω και ειμαι 70.μπορει να σας φαινομαι παχια αλλα δεν νιωθω ετσι ακριβως δεν φαινεται ασχημα γιατι εχω και αρμονικο σωμα και ψηλα ποδια.ετσι λεω ισως θελω και αλλο γραμμωση σε ενα σημειο τωρα αλλα κατα τα αλλα οκ.
    τωρα τι γινεται ..δεν μπορω να βρω παντελονια!
    παιδια σας ξαναλεω αδυνατη με λετε αμα με δειτε κανονικη δηλαδη πως να το πω!
    σε κιλα σαν σωμα παπαριζου καλα ελεος τι λεω χα!
    αλλα με δικο μ στυλ και γυμναστικη
    και λεω ειναι δυνατον να πρεπει να σαι τουιγκι παιδια ειδα κατι νουμερα και τρελαθηκα εβαλα οοοοοοολα τα παντελονια και δεν μ εκανε κανενα!δηλαδη μπαινα στα ποδια αλλα δεν κλειναν ψηλα.δεν θα επηρεαστω σε αυτο το θεμα ομως!ξερω τι γινεται και συμβαινει!
    α καλα μην ανυσυχεις...γενικα ειναι δυσκολο να βρεις παντελονι για να σου ειναι ταιριαστο και στα μπατζακια και ψηλα και στην μεση..ειδικα τζιν...ειμαι 50 κιλα..και ομως..κι εγω δυσκολευομαι να βρω ενα ταιριαστο..μια ειναι στενο κατω..μια ειναι στενο πανω...ειναι και η μοδα που τα θελει πενσιλ....χαλι δηλαδη..εγω εχω καταβολευτει με κολαν και μπλουζοφορεματακια απο πανω..και πιο ανετα...και ομορφα.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by lucifer
    δοκίμασε και σε ανδρικά μαγαζιά. αν ψάχνεις παντελόνια jean, είναι πολύ παρόμοια και έχουν και πιο μεγάλα νούμερα. εκτός κι αν ψάχνεις πολύ θηλυκως διακοσμημένα παντελόνια. κι εγώ με τα παντελόνια πάντα είχα πρόβλημα. τώρα είμαι και λίγο χοντρή, κάποτε ήμουνα κανονική, πάντα είχα πρόβλημα να βρω παντελόνι. να πρέπει να δοκιμάζω 10-15 για να μου πάει ένα. άσε το χαμηλοκάβαλο που πας να κάτσεις και φεύγει όλος ο κώλος έξω. δεν ξέρω, στην αρχή σκεφτόμουνα ότι μάλλον εγώ έχω το προβληματικό σώμα και τα ράβουν σύμφωνα με πιο normal σώματα, οποτε λέω ok, δεν πειράζει κι έτσι, όταν βρίσκω ένα που να μου πηγαίνει θα το παίρνω. όμως μετά άρχισα να συνειδητοποιώ ότι μάλλον κι άλλες το έχουν το πρόβλημα. παρατήρησα σε δημόσιους χώρους πολλές γυναίκες να κάθονται και να βγαίνουν τα μισά προσόντα τους στην δημόσια φόρα. επίσης το συζήτησα και με μια κυρία στη γειτονιά που η δουλειά της είναι ράφτρα, κάνει μεταποιήσεις ρούχων τελοσπάντων, και μου πρότεινε κάποιες λύσεις. μπορεί να γίνει πιο ψιλοκαβαλο ένα παντελόνι με μεταποίηση αν το πας σε ράφτρα (αν έχεις τέτοιο πρόβλημα). οπότε προσπάθησε να βρεις ένα που να χωράς ολόκληρη και μετά αν χρειάζεται στείλε το και για ολίγη διόρθωση. Πάντως είναι ξεφτίλα τόσο μικρά μεγέθη, λες και όλος ο κόσμος είναι τόσο αδύνατες. Απορώ οι πολύ χοντρές τι κάνουν. Να πέσεις σε μαύρη θλίψη επειδή τα κάνουν στενά, ούτε κατά διάνοια. σιγά μη χαλάσεις και τη ζαχαρένια σου!
    ναι οντως εχω ακουσει πωσ οοολες αυτες οι κοπελες που βλεπουμε να φορανε τα τελεια τζιν..τα εχουν ολα μεταποιημενα συμφωνα με το σωμα τουσ...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    μπορει ναι ειμαι 50 κιλα..(εξακολουω και νιωθω τοφαλοσ μετα την γεννα) αλλα ειμαι και 1.56... μην το ξεχναμε αυτο:):)xexex..εσεις ειστε μοντελα.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    μεταποιημενα?αντε και ελεγα με τηην μια τα βαζουν!
    μπορει και μερικες να τα κανουν
    δεν ανυσηχω οσο μου την σπαει γιατι κανω δεκα ωρες στα μαγαζια !
    δεκα κιλα κατω απο το βαρος σου εισαι μια χαρα νομιζω!;)
    η το αλλο δεν ξερω αν το πα επεσε στα χερια μ ενας καταλογος τυχαια για παχουλες στη δουλεια και μαντεψτε ειχε μερικα κανονικα νουμερα και πλ πλ μεγαλα αλλα και το δικο μου -σας λογικα σε κανουν να νιωθεις και χοντρη ωραια μηνυματα!χαχα
    εισαι χοντρη?
    τα ποδια σου ειναι σαν πιτσες?
    ωραια παρε τον καταλογο για χοντρες και γινε το επομενο next top μπαουλο!χαχα

  9. #9
    Σαν...το σημαντικό είναι πως νιώθεις εσύ καλά με τον εαυτό σου...:)
    Τα ρούχα θα τα βρεις, σιγά το πρόβλημα. Εδώ έχουν κάνει το λάρτζ να το φορούν κοκαλόσουπες! Έλεος!
    Είμαι στα χοντρά μου αυτή την εποχή γι αυτό έχω νεύρα με τις αδύνατες....:(

  10. #10
    μην αγχωνεστε τα μακρυα φορεματα και οι φουστες θα συνεχισουν να ναι στη μοδα και αυτο το καλοκαιρι:)
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    τα αερινα φορεματα στραπλες μου πανε και δινουν και τυπο ειναι πλ ωραια!

  12. #12
    Originally posted by olgaki82
    μην αγχωνεστε τα μακρυα φορεματα και οι φουστες θα συνεχισουν να ναι στη μοδα και αυτο το καλοκαιρι:)
    άμα είναι να φτάσουμε το καλοκαίρι να βάζουμε μακριά...........(ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω).

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    για μεσογειακά σώματα jean Levi\'s. εγγύηση.
    μην ψάχνεις σε Ζάρα κτλ γιατί εκεί είτε θα σου κάνουν καλή εφαρμογή στα πόδια, αλλά θα πλέουν στη μέση, είτε το ανάποδο.και όλα είναι ΤΡΑΓΙΚΑ χαμηλοκάβαλα.
    επίσης καλή λύση είναι τα boyfriend jeans.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    εμενα με τετοιο υψοσ μονο χαμηλοκαβαλα χεχεχεχεχεχ που πανε.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    στις κοντές πάνε περισσότερο τα ψηλοκάβαλα. τα χαμηλοκάβαλα δείχνουν τα πόδια πιο κοντά απ\'ότι είναι.
    προσωπικά προτιμώ μια ενδιάμεση κατάσταση, η μέση να σταματά κάτω από τον αφαλό, αλλά σίγουρα όχι ακριβώς πάνω από τον ποπό. όταν κάθομαι, θέλω να νιώθω άνετα! :)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •