Ημερολόγιο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 255
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ( ...βγαίνω από κατάθλιψη μηνών...το λέω σιγά....μη τυχόν και με ακούσει και γυρίσει πίσω.Σαν θαύμα μου φαίνεται...
    http://www.mazi.org.gr/

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Καλημέρα! Δεύτερη μέρα στο γραφείο και όλα πάνε πολύ καλά. Ελπίζω να μη περάσω σε φάση μανίας και αρχίζω να τρέχω πάλι. Φιλιά σε όλους.
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    3 μέρες μείνανε για να φύγω. Οσο ξέρω ότι θα φύγω τόσο πιο ανυπόμονη γίνομαι.

    Εχτές πάλι αναστατώθηκε η ψυχολογία μου. Ηθελα να ουρλιάξω!!

    Πως αφήνω τον εαυτό μου να ανησυχεί για κάτι τέτοια πράγματα? Σύνελθε!!

    Καλημέρα σε όλο το forum!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Αγαπητό [για τους άλλους] ημερολόγιο,

    έχω διαβάσει πως όταν αγαπάς, όταν αγαπάς με όλη σου την καρδιά μπορεί να χρειαστεί να φύγεις, να φύγεις για να είναι ο άλλος [κι εσύ] καλά. κι αυτό γιατί μπορεί μεν να περνάτε καλά, να νοιώθετε την τέλεια οικειότητα, να είστε ευτυχισμένοι μαζί αλλά αυτές οι στιγμές να είναι κλεμμένες, μετά θα συνεχίζετε να ζείτε δύο διαφορετικές ζωές, μακριά ο ένας από τον άλλο.
    έχω διαβάσει πως αυτό πονάει αλλά δεν θυμάμαι αν έγραφε ότι πονάει περισσότερο όταν μένεις ή όταν φεύγεις.
    διάβασα, επίσης, πως θέλει δύναμη αυτό αλλά και πάλι δεν θυμάμαι ποιο θέλει περισσότερη, να μένεις ή να φεύγεις;
    δεν ξέρω αγαπητό ημερολόγιο. αυτοί που τα γράφουν, δεν τα γράφουν καθαρά και εγώ έχω μείνει τώρα να αναρωτιέμαι...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Ημερολόγιο,

    ίσως κάποια μέρα να γίνεις και σε μένα αγαπητό.
    σήμερα διάβασα πως όλοι γινόμαστε κάποια στιγμή ένα σκαλοπάτι για κάποιον.
    δεν κατάφερα να θυμηθώ όσα είχα ξεχάσει χθες αλλά πρέπει να σου πω πως η απόφαση να φύγεις ή όχι όταν αγαπάς είναι μια πολύ αλλόκοτη απόφαση και γίνεται ακόμα πιο αλλόκοτη γιατί δυσκολεύεσαι να κατασταλάξεις ποιο είναι το καλλίτερο αν και μάλλον ξέρεις.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Ημερολόγιο,

    δεν θα νοιώθεις και πολύ αγαπητό αφού δεν σου γράφει κανένας. τελοσπάντων, θα σε πάρω μονότερμα.
    κατά καιρούς διαβάζω πως πραγματική, μεγάλη, τεράστια, πελώρια αγάπη είναι να λες σ\' αγαπώ ταυτόχρονα με τον άλλον. τι γίνεται όμως όταν λες σ\' αγαπώ σε διαφορετικό χρόνο και μάλιστα δεν παίρνεις απάντηση αλλά βλέπεις τα μάτια του άλλου να γεμίζουν και νοιώθεις τη ψυχή του να ριγάει; αυτή η αγάπη τι είναι, ημερολόγιο;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    larissa
    Posts
    211
    Α!οχι δεν πρεπει να παραμελουμε ετσι το ημερολογιο,εχει δικιο ο raphssodos(αληθεια τι σημαινει αυτο?) δεν θα νιωθει αγαπητο πλεον.λοιπον εγω πριν λιγο γυρισα απο εξω και δεν πολυνυσταζω και ειπα να μπω να δω τι γινετε.που λετε εφυγαν οι γονεις μου για ναουσα η αδερφη μου πηγε ρωμη και εγω αυριο το βραδυ θα κανω ολομοναχη πρωτοχρονια.να με σκεφτεστε ε που θα ειμαι μονη?
    καλη σας νυχτα(φανταζομαι θα κοιμαστε οι περισσοτεροι..)

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by αννυ
    εχει δικιο ο raphssodos(αληθεια τι σημαινει αυτο?)
    ποιο το ραψωδός; ήταν κάτι τύποι που απήγγειλαν μεγάλα ποιήματα απ\' έξω στα παλιά τα χρόνια,στα πολύ παλιά όμως.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Ημερολόγιο,

    καλημέρες. αρχίζεις να προσελκύεις την προσοχή σιγά σιγά.
    Σήμερα θα σου μιλήσω για τη ψευδαίσθηση. Η ψευδαίσθηση που λες ημερολόγιο είναι να δημιουργείς ένα όνειρο μέσα σε ένα άλλο όνειρο. Μόνο που θα πρέπει να προσέχεις να μην παραμελείς το πρώτο όνειρο που είναι θα λέγαμε και το βασικό, η πηγή. Κι αυτό γιατί αν φροντίζεις να τρέφεις μόνο τη ψευδαίσθηση αυτή μπορεί να μεγαλώσει τόσο, όσο να μπορεί να σε κατασπαράξει και τότε ημερολόγιο είναι που θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις...

    υγ: να με συγχωρεί η θεματοθέτρια που έχει χαθεί από την πιάτσα μη δίνοντας σημεία ζωής που ξεχειλώνω το θέμα της...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    larissa
    Posts
    211
    ναι ναι ξερω τι ειναι ο ραψωδος απλα δεν καταλαβα στα αγγλικα οπως το εχεις.να σε ρωτησω και και αλλο?τι ηλικια εχεις?
    λοιπον εγω ξυπνησα αν και ηθελα κοιμηθω κι αλλο αλλα μου χτυπουσαν τα κουδουνια για τα καλαντα(μεταξυ μας ημερολογιο δεν ανοιξα σε κανεναν).τωρα θα ετοιμαστω και θα παω σπιτι της αδερφης μου που εφυγε για να κανω παρεα στον γατο της κ να τον ταισω.
    καλημερα σε ολους..και καλη χρονια!
    να εχουμε ολοι σωματικη και ψυχικη υγεια,ειναι η πρωτη χρονια στη ζωη μου που συνηδητοποιω οτι ειναι η σημαντικοτερη ευχη.να ειστε ολοι καλα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Ημερολόγιο,

    χαμογελάς πονηρά μπαγάσα επειδή απέκτησες κανούργια θαυμάστρια, σε ξέρω εγώ.
    τώρα τις γιορτές έχει αλλάξει πρόσωπο η πόλη. φόρεσε τα καλά της και πανέτοιμη περιμένει να υποδεχτεί τον καινούργιο χρόνο. γίνεται βέβαια ο χαμός αλλά μπροστά στα κάλλη... γεγονός είναι πως μας χρειάζονται περισσότερες γιορτές, περισσότερος ενθουσιασμός, περισσότερη ελπίδα. κι εγώ έχω φορέσει το χαμόγελό μου και περιμένω με αισιοδοξία -ομολογουμένως με πολύ αισιοδοξία- τα καινούργια που έρχονται. όλη μου η λαχτάρα και όλη μου η αναστάτωση πηγάζουν πάντως από το γεγονός πως είμαι ερωτευμένος. χωρίς τον έρωτα όλα θα μου ήταν αδιάφορα και χωρίς εκείνη που τον αντιπροσωπεύει όλα θα ήταν άσκοπα...σ\' αγαπώ μωρό μου και σε ευχαριστώ για τις μοναδικά ευτυχισμένες στιγμές που μου έχεις χαρίσει...

    υγ.α.:στα αγγλικά είναι rhapsodos αλλά θα μπορούσε να είναι και raphsssodos.
    υγ.β.:19 είμαι. εσύ;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    larissa
    Posts
    211
    23 ειμαι εγω..
    χαιρομαι που εισαι και εσυ ερωτευμενος.η αληθεια ειναι οτι αν δεν εισαι ολα ειναι αδιαφορα.ειναι πολυ ωραιο συναισθημα,οταν εχει ανταποκριση.
    ημερολογιο τα ξαναλεμε συντομα.του χρονου..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Ημερολόγιο,

    happy happy brand-new year!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    Originally posted by raphsssodos
    Ημερολόγιο,

    happy happy brand-new year!!

    εγώ μεταφράζω:


    φίλοι,
    ευτυχισμένο όσο γίνεται περσότερο το 2007, και όσα χρόνια το ακολουθήσουν...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    Αγαπητό ημερολόγιο,
    μου είπαν κάποτε πως πάσχω από μεταιχμιακή διαταραχή...διαβάζοντας όμως εδώ και δυο μήνες τις ιστορίες των φίλων μου εδώ μέσα κατέληξα στο συμπέρασμα πως η διάγνωση ήταν λάθος και πως τελικά έχω διπολική διαταραχή...
    Ημερολόγιο μου θέλω να ξέρεις πως έχω πιει 7 ποτηράκια κρασί και νοιώθω απογειωμένη...ξέρω πως όταν περάσει η επίροια του αλκοοόλ ίσως να είμαι σκατά αλλά δεν με νοιάζει καθόλου αυτή την στιγμή γιατί νοιώθω ευτυχισμένη,νοιώθω πως πετάωωωωωω!!!
    Δεν με πειράζει που η ευτυχία είναι προσωρινό συναίσθημα.Αυτή την στιγμή με νοιάζει το τώρα,το σήμερα...
    Ημερολόγιο θέλω να πω στην arktos,στον antwnh25,στον raphsssodo πως τους αγαπώ,πως τους νοιώθω τόσο μα τόσο δικούς μου και πως θέλω να \'ναι ευχτυχισμένοι μα δεν τους το λέω γιατί ντρέπομαι....
    Σε ευχαριστώ ημερολόγιο που μου δωσες την δυνατότητα να τους πω όλα αυτά από εδώ μέσα..επέτρεψέ μου να κάνω την παρακάτω αφιέρωση από εδώ μέσα:
    παιδάκια έχοντες δ.δ,κατάθλιψη,σχιζοσυναισθ� �ματική διαταραχή,σχιζοφρένια η οποιαδήποτε άλλη νόσο...ένα να ξέρετε...
    Σας αγαπώ
    η δικιά σας
    Ιωάννα

Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •