Ημερολόγιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 17 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 255
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64

    Ημερολόγιο

    Λοιπόν ανοίγω εδώ την ενότητα όπου θα λέμε την πρόοδό μας, τις αποτυχίες μας και το τι αισθανόμαστε μετά από κάθε προσπάθεια.


    Σήμερα δυστυχώς αισθάνομαι πως δεν προσπάθησα αρκετά και έκανα και μια τρομερή βλακεία και τώρα χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο. Τις προηγούμενες μέρες μπορώ να πω ότι πήγα αρκετά καλά, προσπάθησα να μιλήσω όσο το δυνατόν περισσότερο. Εκεί που υστερώ είναι όταν πρέπει να μιλήσω πολύ ώρα (διότι κοκκινίζω) και εκεί όπου πρέπει να κάνω εγώ την αρχή της συζήτησης. Κολλάω να πω κάτι πρώτη εγώ, δεν ξέρω γιατί.


    (Nwish περιμένω ;).. βασικά μάλλον θα βγω τώρα γιατί πρέπει να κοιμηθώ).

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Helena αν αισθάνεσαι ότι έχεις πετύχει το στόχο σου ερχόμενη σε αυτό το φόρουμ τότε ναι μπορείς να μαζέψεις τα μπογαλάκια σου. ;) Αν και θα μας λείψεις.

    Λοιπόν, πιστεύω ότι αυτές τις μέρες έκανα περισσότερα πράγματα από όσα φανταζόμουν. Καταρχήν διάβασα (αντί να κάθομαι να κλαίω τη μοίρα μου όοπως άλλες φορές) και επίσης πήγα και μια εκδρομούλα και μίλησα αρκετά με φίλη-γνωστή. Εξεπλάγην από την ικανότητά μου να μην αγχωθώ στη συγκεκριμένη φάση. Ίσως βοήθησε και το συγκεκριμένο άτομο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    188
    Γειά σου Φρούτο!!!!!!

    αγαπητό ημερολόγιο γεια !!!!!!
    αυτόν τον καιρό αντιμετωπίζω 1 πρόβλημα:
    θέλω να αρχίσω γυμναστήριο ή κάτι παρόμοιο αλλά όλο το αναβάλλω
    Τι να κάνω;
    γενικά αναβάλλω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Μια αποφαση ειναι ολα..Το γυμναστηριο ειναι κατι που θα σε οφελεισει αρκετα πιστευω οποτε δεν χανεις τιποτα στο να ξεκινησεις ακομα και απο σημερα..Αντιθετα με το να αναβαλλεις δεν κερδιζεις κατι παρα μονο να σκεφτεσαι γιατι το ανεβαλες..:)Φιλακια!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Coma κι εγώ έτσι το ανέβαλλα ώσπου κάποια στιγμή που καθόμουν κι έλεγα \"όλο το αναβάλλω\" πήγα και γράφτηκα. Τόσο απλά.

    Παιδιά παρατηρώ στασιμότητα στην πρόοδό μου. Δεν πάω καλά. Δεν είμαι ο εαυτός μου πάλι.. Δεν ξέρω.. Κάτι με έχει απογοητεύσει. Με απογοητεύει η στάση μερικών ανθρώπων. Όλοι κοιτάζουν το συμφέρον τους πια? Πρέπει να ξεφύγω από αυτή τη λογική. Αλλά δεν ξέρω, δεν τα πήγα καλά αυτές τις μέρες. Δεν ξέρω τι δεν πάει καλά αλλά απογοητεύτηκα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    188
    fruit,

    από αυτά που γράφεις νομίζω ότι ή λύση στο πρόβλημα έιναι:

    να ξαναγίνεις πάλι ο εαυτός σου / να βρεις τον εαυτό σου.

    Τώρα πως βρίσκει ο καθένας τον εαυτό του αυτό ...........

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    40

    ena..dyo...ena dyo...

    Πολύ ενδιαφέρουσα η ιδέα του ημερολογίου…

    Σήμερα ξύπνησα μέσα στην τρελή χαρά! Έπαιξα με τον σκύλο και τον πανέμορφο γάτο μου και πήγα για δουλειά.
    Ευτυχώς στην εργασία μου τα πράγματα ήταν αρκετά χαλαρά, τόσο χαλαρά που έπρεπε να πιω δυο καφέδες για να μείνω ξύπνια. Είχα την τύχη να δω μια πολύ καλή μου φίλη και να μιλήσω στο τηλέφωνο με γνωστούς….
    Τη μεγάλη δυσκολία την αντιμετώπισα το μεσημέρι. Όταν όλοι οι συνάδερφοί μου άρχιζαν να παραγγέλνουν φαγητό απ΄ έξω. Να τα μπιφτέκια, να οι σαλάτες, να τα μακαρόνια…προσπάθησα να συγκρατηθώ…
    Το στομάχι μου όμως, τι ώρα είναι….χμμμ 6:23, αρχίζει να γουργουρίζει και δεν μπορώ τέκνα μου το ΟΜΟΛΟΓΩ: Θα «χτυπήσω» το μπιφτεκάκι μου. Μου μυρίζει, ούτε έγκυος να ήμουν.

    Όλο πίσω πάει αυτή η σ8κατοδίαιτα…Το βράδυ θα βγω. Θα προσπαθήσω να χορέψω, τουλάχιστον δυο ώρες, μήπως και κάψω τις θερμίδες.
    Όχι, Nwish σεξ δεν θα κάνω γιατί είμαι σίγουρη ότι αυτό θα ρωτούσες (:pppppp).

    Γυμναστήριο δεν θα ξεκινήσω. Δεν μπορώ, αισθάνομαι σαν χαζό να τρέχω πάνω σε ένα διάδρομο και να σηκώνω βαράκια. Κάνω χορόδραμα και ίσως αργότερα κάνω πάλι λίγο γιόγκα.

    ΝΑ ΘΥΜΗΘΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΓΙΟΓΚΑ

    ʼντε tsiouuuuuuuuuuuu αγαπημένο ημερολόγιο!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    1) Να ψάξω κάτι
    2) Να διαβάσω 2 φυλλάδια

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Aγαπητό ημερολόγιο,

    (όντως το ημερολόγιο είναι μια καλή ιδέα!Παιδιά, μακάρι να μπορείτε όλοι σας να κρατάτε ημερολόγιο, εγώ γράφω σε ημερολόγιο από 7 χρονών περίπου, είναι φοβερό πράγμα!)

    σήμερα είπε στην Αγγλία να βγάλει ήλιο (πολύ κρύο όμως τελευταία, έχουμε ξεπαγιάσει εδώ!)
    και γω πήγα έξω στο παγκάκι να κάτσω νωρίς το πρωί και να απολαύσω το φως και τη ζέστη. Πραγματικά, το χρειάζεται ο οργανισμός μου! Ετοιμάζομαι να πάω σε μια φίλη για διάβασμα μιας και αύριο πρέπει να παραδώσουμε εργασία.

    Εύχομαι να έρθουν μόνο καλές στιγμές από δω και πέρα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Αγαπητό ημερολόγιο,

    εχτές το βράδυ πήγα σε ένα πάρτυ μιας κοπέλας που την έβλεπα για δεύτερη φορά στη ζωή μου...Γνώρισα και μερικά παιδιά και πιάσαμε κουβέντα. Γενικώς ήταν οκ το κλίμα, δε μπορώ να πω ότι πέρασα και τέλεια. Η κοπέλα που είχε γενέθλια ήταν πέρα για πέρα μεθυσμένη και έκανε απίστευτα πράγματα. Είχα μείνει άφωνη...
    Δεν κοιμήθηκα πολύ.
    Σήμερα έχω την πιο γεμάτη μέρα μαθημάτων.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Μακάρι όλες οι ωραίες στιγμές να κρατάγανε για πάντα.
    Είναι όμως αδύνατο...
    Ερχεται η ώρα που οι ωραίες στιγμές πρέπει να γίνουν ωραίες αναμνήσεις.
    Στην αρχή πονάς ίσως, σου κακοφαίνεται, δε θες τίποτα να αλλάξει αλλά αργότερα θα συνηθίσεις...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Helena τι έπαθες?

    Σκέφτομαι μερικές φορές μήπως είμαι κυκλοθυμική. Είναι μέρες που είμαι μες στην τρελή χαρά όπως τώρα και μιλάω με τον κόσμο λες και δεν είχα ποτέ κοινωνική φοβία και άλλες μέρες που όλα με προβληματίζουν και η σκέψη μου θολώνει και η κοινωνική μου φοβία επιδεινώνεται. Τι φταίει? Ορμονικές διαταραχές?

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Αγαπητό ημερολόγιο, πλέον νιώθω ότι οι παρατηρήσεις και τα πικρόχολα σχόλια των άλλων δεν με αγγίζουν. Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι με προβλήματα, άνθρωποι που θέλουν να ξεσπάσουν κάπου. Αυτοί οι άνθρωποι με ενοχλούσαν παλιότερα. Τώρα δεν ξέρω έχω πάθει κάποια ανοσία? Αισθάνομαι απελευθερωμένη. Παλιά πήγαινα κάπου και επειδή πχ ο καταστηματάρχης ήταν στριμένος μου χαλούσε τη μέρα. Τo έπαιρνα προσωπικά. Τώρα δεν μου καιγεται καρφί. Είναι δικό του πρόβλημα και όχι δικό μου. Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό δρόμο ή περνάω απλά μια φάση αναισθησίας.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Χμ δηλαδή ή αναίσθητη είμαι ή εγωίστρια. Ή και τα 2. Είμαι σε καλό δρόμο τελικά..

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Βασικά Helen αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι μάλλον έχω αποκτήσει περισσότερη αυτοπεποίθηση. Ίσως δεν μπορείς να με καταλάβεις. Αλλά σκέφτομαι και λέω: τι ήταν αυτό που με πείραζε παλιά? Και ξέρεις τι ανακάλυψα? Ότι στην πραγματικότητα με πείραζαν τα λόγια τους επειδή εγώ δεν τα είχα βρει με τον εαυτό μου. Και στην ουσία πίστευα αυτά που μου έλεγαν (ακόμα και αν ήταν άδικα). Ενώ τώρα έχω μια αξία που δεν αλλοιώνεται και δεν επηρεάζεται από το τι λένε οι άλλοι. Εκτός εξαιρέσεων βέβαια που ακόμα με επηρεάζουν.

Page 1 of 17 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •