ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61
  1. #16
    ωραια ας αρχισω την προσπαθεια τωρα..
    χθες ειπα οτι απο σημερα αρχιζω περπατημα 2 χιλιομετρα.
    αντι λοιπον να λεω οπως κανω τωρα οχ θα κουραστω πολυ και σχεδον το κανω αναγκαστικα
    θα παω και θα χαρω αυτον τον ομορφο περιπατο!!!
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    ΩΧ δυο χιλιομετρα...κουραστηκα που το ακουσα, καλα μην αγχωνεσαι κιολας...αν δεν την βρισκεις με την πεζοπορια:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    http://www.youtube.com/watch?v=DeIPY6nxuM0
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Χθες το βράδυ που μου είπε η κόρη μου στο τηλέφωνο.Μαμά μπες στο msn να δείς το παιδί σου.Είδα το κοριτσάκι μου που είχε ετοιμαστεί για να πάει σε πάρτυ και ήταν τόσο όμορφη που ήθελε να την δώ και να μου κάνει τα νάζια της.Αισθάνθηκα τόσο όμορφα που την είδα χαρούμενη.Για μένα είναι στιγμή ευτυχίας μετά τις δυσκολίες που πέρασε.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by olgaki82
    http://www.digital-camera.gr/index.php?option=photos&action=view&photo_ id=21999
    Ολγάκι τι ωραία φωτογραφία!!!!

    Όσο για στιγμές ευτυχίας...τόσο κοντά μας,μπροστά στα μάτια μας αλλά μερικές φορές αγνοούμε την αξία τους.Τελευταία φορά που ένιωσα έντονα στιγμές ευτυχίας ήταν πριν 2-3 μέρες με τη συνειδητοποίηση αυτού ακριβώς.Ότι είναι μπροστά μου και παντού αρκεί να μην τις γυρίζω την πλάτη.Δεν έγινε κάτι ιδιαίτερο,όλα ήταν ίδια απλά εγώ τα έβλεπα με διαφορετική ματιά.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    χαίρομαι με πολλές μικρές \"βλακειούλες\". πχ βραδιά επιτραπεζίων με φίλους, ή όταν βρίσκω το τέλειο μπλουζάκι, ή με έναν ωραίο ξάστερο ουρανό τη νύχτα, όταν χαιδεύω τον γάτο μου, όταν τελειώνω ένα ωραίο βιβλίο. ακόμα και όταν πάω για τρέξιμο, νιώθω μια ικανοποίηση και μια χαρά...

  7. #22
    Προχτες ήταν μια πολύ καλή στιγμή ευτυχίας για μένα. Πήρα τα πρώτα μου λεφτά από μια δουλειά που έχω λατρέψει και έχω δώσει σημαντικά κομμάτια του εαυτού μου.
    Έχω και άλλες στιγμές, προσωπικές, αλλά πάνε μήνες.....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by Θεοφανία
    Προχτες ήταν μια πολύ καλή στιγμή ευτυχίας για μένα. Πήρα τα πρώτα μου λεφτά από μια δουλειά που έχω λατρέψει και έχω δώσει σημαντικά κομμάτια του εαυτού μου.
    Έχω και άλλες στιγμές, προσωπικές, αλλά πάνε μήνες.....
    αααα, κι αυτό πολύ σημαντικό, να κάνεις μια δουλειά με όρεξη και να αναγνωρίζεται κιόλας αυτό!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Εγώ δεν μπορώ ν\'απαντήσω σ\'αυτό το forum γιατί ακόμα δεν έχω γνωρίσει την ευτυχία στη ζωή μου.Δυστυχώς.Μακάρι να ήξερα πως είναι να είναι κανεις ευτυχισμένος.Η ζωή δεν προσφέρει την ευτυχία σε όλους.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by Paolo_1
    Μακάρι να ήξερα πως είναι να είναι κανεις ευτυχισμένος
    Δε μιλάμε να είναι κάποιος ευτυχισμένος(μεγάλη λέξη όντος!)αλλά για στιγμές ευτυχίας.Δε μπορεί κάποιες στιγμές ευτυχίας θα είχες κι εσύ έτσι δεν είναι?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    όταν χτες έβαλα στο utube το mauthausen του θεοδωράκη να ακούσω και ήρθε παρέα και ο γάτος μου και άρχισε να γουργουρίζει! μάλλον του αρέσει η μουσική!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    δε νομίζω να γίνεται να είμαστε μονίμως ευτυχισμένοι. φιλοσοφικά δε στέκει δηλαδή.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  13. #28
    πηγα για περπατημα στο γυρισμο με επιασε και βροχη ηταν ομορφα γελασα με τη ψυxh μου ετσι παπακι που εγινα!
    τωρα θα φτιαξω και το αγαπημενο μου γλυκο του σαββατου σουφλεδακια σοκολατας,αυτο και αν ειναι στιγμη ευτυχιας η μυρωδια της σοκολατας που ψηνεται και σου γαργαλαει τη μυτη...
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by lucifer
    δε νομίζω να γίνεται να είμαστε μονίμως ευτυχισμένοι. φιλοσοφικά δε στέκει δηλαδή.
    νομιζω πώς ολα χαρακτηριζονται απο μια ενταση, μια κλιμακωση, απο καποια γνωρισματα...τί νοημα λοιπον θα ειχε αν ολα ειχαν την ιδια ενταση ή την ιδια αποχρωση, αν τα παντα αφηναν την ιδια γευση κ προκαλουσαν ενα επαναλαμβανομενο συναισθημα?

    φιλια στον φιλομουσο γατο σου:) (αν κ εχω αδυναμια στα σκυλια:))
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    μιας και μιλαμε για στιγμες ευτυχιας και οχι για το αν ειμαστε ευτυχισμενοι, να προσθεσω την δικια μου στιγμη ευτυχιας σημερα....(καθε ανθρωπος εχει στην διαρκεια μιας μερας τετοιες στιγμες, αρκει να αφηνει τον εαυτο του να τις βλεπει και να τις νιωθει/η εστω μια...)


    1. ξυπνησα μονη μου το πρωι/ παρολο που ειχα βγει χτες και ημουν εξω ως πριν λιγο
    2. ενιωσα πληροτητα μεσω της δρασης μου
    3. την μεγαλυτερη στιγμη ευτυχιας σημερα παντως την ενιωσα τρωγοντας ενα μηλο καθως περιμενα το μετρο...κρατησε μερικα λεπτα και δεν υπηρχε ουσιαστικα λογος...αλλα ηταν τελεια...το θεμα ειναι να αφηνεις τον εαυτο σου να νιωθεις...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •