ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1

    ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ

    Λενε οτι η ευτυχια ειναι στιγμες...
    συνηθως ομως ζωντας μεσα στα προβληματα και στο αγχος ξεχναμε να ζησουμε αυτες τις στιγμες..προσκολομαστε πιο πολυ στα αρνητικα της ζωης μας.
    εσεις θυμαστε προσφατα μια στιγμη ευτυχιας??
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Extreme ευτυχια ή απλως ικανοποιημενος ή απλως περναω καλα?
    Αν μιλας για extreme ευτυχια ποσο προσφατα?
    Ολο ερωτησεις ειμαι λολ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    μια στιγμη προσφατη που να εχεις πει οπα εδω κατι καλο συμβαινει...
    νιωθοντας ομορφα με αυτο που κανεις,νιωθοντας μια πληροτητα και ναι μια δοση ευτυχιας
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  4. #4
    προσωπικα εγω δεν μπορω να θυμιθω δεν αφηνω τον εαυτο μου να νιωσει ομορφα,ακομη και οταν αισθανθω ετσι θα βρω κατι αρνητικο σαν να μη μου αξιζει,παντα σκεφτομαι τα αρνητικα πως να τα λυσω τι να κανω και ποτε δεν νιωθω ευχαριστηση στα θετικα που υπαρχουν.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χθες στο τσατ περασα καλα.
    Οταν εκανα προσφατα κατι ερωτηματα SQL για τη σχολη μου ενοιωσα ικανοποιηση που τα καταφερα.
    Επισης προσφατα οταν τελειωσα με ενα γραφειοκρατικο εφιαλτη...ενοιωσα ικανοποιηση που ξεμπερδεψα.
    Αν μιλας για xtreme ευτυχια πανε μηνες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    αραγε τι ειναι αυτη η ευτυχια?το να παιρνουμε ικανοποιηση απο απλες καθημερινες στιγμες η κατι το μεγαλυτερο και δυνατοτερο?
    και εαν ειναι ετσι πως θα μαθουμε στον εαυτο μας να χαιρεται την καθε ομορφη στιγμη?
    δεν ξερω τι με επιασε πρωι πρωι και φιλοσοφω..λολ
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ακουω ενα τραγουδακι τωρα και με κανει να νοιωθω ομορφα...

    To χαριζω...

    http://www.youtube.com/watch?v=6PDmZnG8KsM
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    http://www.digital-camera.gr/index.php?option=photos&action=view&photo_ id=21999
    η εικονα αυτη με ηρεμει και με ευχαριστει απολυτα...
    τελικα ναι ισως και να υπαρχουν απλα μικρα πραγματα....
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  9. #9
    http://www.youtube.com/watch?v=5AfTl5Vg73A&feature=related
    και αυτο μου θυμιζει τοσο πολυ τα παιδικα μου χρονια τις φουστιτσες και το φλερτ αλα λαμπαντα μου με ξεσηκωνει και εο χορευω σαν χαζο:)
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    κιπ τα ειπες ολαααααα.......
    με ελιωσες τωρα :)
    ποσο δικαιο εχουν αυτα τα λογια!!
    ναι παντα προσπαθουμε να ανοιξουμε ξανα την πορτα ευτυχιας που εχει κλεισει και δεν κοιταμε την αλλη που μολις εχει ανοιχτει για εμας
    ακριβως...........
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Η ευτυχία για να βιωθεί θέλει κάποιου είδους νοητική επεξεργασία.Να την απομυθοποιήσουμε,να την ελευθερώσουμε από στεγανά και προυποθέσεις που έχουμε φτιάξει μέσα στο μυαλό μας.Για μένα δεν υπάρχει extreme ευτυχία,όπως δεν υπάρχει και extreme δυστυχία.Είναι στιγμές,μικρές και όμορφες,που όταν μπορείς να τις βλέπεις με καθαρό τρόπο,απαλλαγμένες από τον κυκεώνα των προσδοκιών σου,καταλαβαίνεις πως αυτό είναι ουσιαστικά και τίποτε περισσότερο,μία συλλογή απλών και καθημερινών πραγμάτων που σου δίνουν ικανοποίηση.
    Το άρωμα του καφέ μου,το πρώτο πρωινό τσιγάρο μου,το παιδί μου που σήμερα με έκρινε και το βρήκα εξαιρετικό που μπορούσε να μου εκφράσει την κρίση του αυτή,το γατί μου που σκαρφάλωσε πάνω στο ψυγείο και νιαούριζε γιατί δεν μπορούσε να κατέβει,το χρώμα μιας υπέροχης ροζ-κίτρινης τουλίπας που άνθισε μέσα στον χειμώνα σαν προπομπός της άνοιξης,το να ακούω ένα τραγούδι και μέσα του να ανακαλύπτω κομμάτια του εαυτού μου,ένα καλό βιβλίο που μου αφήνει πράγματα,ένα γαργαριστό γέλιο μετά το σεξ,μία ταινία που είδα και είχε υπέροχες εικόνες,όλα αυτά είναι για μένα ευτυχία.
    Νομίζω πως περιμένοντας την εξαιρετική,εξέχουσα,κραυγα λέα μορφή ευτυχίας,ένα βαρελότο ιδανικής έξαρσης και \"θεικής\"εξιδανικευμένης κατάστασης,τότε είναι που δεν μπορούμε να γευτούμε τις στιγμές ευτυχίας μας,τότε τις υποτιμάμε.Γιατί το σπάνιο και ακριβό λουλούδι που ζητάμε,δεν μπορεί να συγκριθεί με το ταπεινό χαμομηλάκι που έχουμε,συνεπώς δεν σπαταλάμε το χρόνο να διαπιστώσουμε ούτε τη γλυκιά του μυρωδιά,ούτε την εύθραυστη ευλογία της ύπαρξής του,τα ντελικάτα άσπρα πέταλα,με το όμορφο κίτρινο κέντρο.
    Χάνουμε τη στιγμή.Ας μη την χάνουμε.
    Κι εγώ το φιλοσόφησα πάλι,άιντε.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    ετσι ειναι ρειν,κανω κακο στον εαυτο μ κυνηγοντας την <<εχτρεμε ευτυχια>>
    δεν παιρνω ευχαριστηση απο οτι εχω καταφερει απο απλες και ομορφες στιγμες νομιζοντας οτι ειναι λιγο,οτι δεν φτανει,οτι χρειαζονται και αλλα για να νιωσω ευτυχισμενη,και ετσι δυστυχως ξεχναω να ζησω τις τοσο ομορφες απλες χαρες που εχει η ζωη.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ξερω τι λετε εσεις παντως υπαρχει xtreme ευτυχια...να σου κολλησει ενα χαμογελο στο στομα και να σαι σαν ζαβλακωμενο λολ.
    Καλες και οι στιγμες δεν λεω...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ολγάκι,αφού έφτασες να διαπιστώσεις πως το κάνεις,γι αυτό και το ερώτημά σου εξάλλου,τότε μπορείς και να το αλλάξεις.Ό,τι αρνούμαστε να δούμε δεν μπορούμε να αλλάξουμε μονάχα.Με προσπάθεια,όλα είναι δυνατά.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •