ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..........ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ !
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι πως έχεις να αντιμετωπίσεις μια υποτροπή και ότι θα επιστρέψεις πάλι σε παλιότερες, δυσάρεστες, καταστάσεις.
    Ο καθένας στη θέση σου, έπειτα απ\'αυτά που πέρασες, δε θα μπορούσε να δει \"αδιάφορα\" τα πράγματα και τις εξελίξεις αυτών.
    Κρίσεις άγχους, έντονη στεναχώρια ή έντομος θυμός και σφίξιμο είναι οι πιο φυσιολογικές αντιδράσεις του οργανισμού σε τέτοια ερεθίσματα. Μόνο όταν πείσεις τον εαυτό σου πως η σχέση και ο καλύτερος σου φίλος είναι πια παρελθόν και νιώσεις έτοιμος να προχωρήσεις παραπέρα, τότε θα λυθούν και τα όποια προβλήματα νιώθεις και βιώνεις. Δυστυχώς, τα φάρμακα δεν θα σε βοηθήσουν να λύσεις τα προβλήματα που αφορούν την κοινωνική ζωή σου. Θα πρέπει να τα λύσεις μόνος σου με λογική και υπομονή...

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    γεια, ειμαι και εγω συνομηλικος και οπως εχει εχω παθει σχεδον τα ιδια και γιαυτο νομιζω πως οπως ειπες προδωθηκες και αυτο μαλλον σου κοστησε, δηλαδη σου δημιουργησε πληγη και σε τραυματισε το γεγονος και το ολο θεατρο. και σε εμενα δεν εχουν φερθει και με τον καλυτερο τροπο, ειδικα οταν θελεις να κανεις καλο σε καποιον ανθρωπο και ο αλλος σου την \"φερνει\". το δυσκολο για μενα ηταν να αφησω να βγει ο πονος και το τραυμα απο μεσα μου. παλεψα με το λογικη να καταλαβω αλλα απλα μπερδευτηκα. δοκα τω Θεο ομως ενας καλος φιλος με βοηθαει να βγαλω το τραυμα και να το ξεπερασω. σου ευχομαι τα ιδια και καλυτερα!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •