τι να κανω να τη παρατησω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by hornet
    Originally posted by nama
    η κοπελα εχει καταλαβει οτι εχεις αισθηματα γι αυτην και σε εκμεταλευεται στο φουλ μονο και μονο για τη δοση της... την επομενη φορα που θα σου αρχισει αγκαλιες και φιλια πες της οτι εκοψες απο τα ναρκωτικα και δεν θα κανετε τιποτα σημερα να δεις πως θα φυγει τρεχοντας! ελεος πια με τα ναρκωτικα, τιποτα δεν προσφερουν, δεν ειναι η λυση στο προβλημα, ειναι το προβλημα!!! αν εκεινη δεν το θελει δεν μπορεις να τη βοηθησεις, το ξερω απο πρωτο χερι με μια φιλη μου που και σε ψυχολογο πηγε για να μαθει πως να φερεται στον χρηστη αρραβωνιαστικο της και πως θα τον βοηθησει... τον βρηκε νεκρο στο μπανιο η μητερα του με τη συριγγα στο χερι... φυγε απο αυτον τον κοσμο εσυ που θελεις και μπορεις... ξερω και παιδια που ειχαν βουτηξει στα ναρκωτικα, πηγαν σε κεντρο απεξαρτησης και τωρα ειναι οικογενιαρχες, εργαζομενοι και υγιεις! Χιλιαδες οι κοπελες που θα γνωρισεις ακομα.... αν μπορεις αλλαξε της τα μυαλια, αλλα μην κανεις αλλο χρηση μονο για να την εχεις κοντα σου... κατι μου λεει οτι εκεινη ηταν και η αιτια που ξεκινησες......
    δεν ηταν αυτη η αιτια που ξεκινησα

    μηπως ομως, ειναι η αιτια που συνεχιζεις?
    η μαλλον,
    το σκαλοπατι για να συνεχισεις?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    δεν συνεχιζω εμαι σε ανοιχτο προγραμα απεξαρτησης απλα καμια φορα με πιανει καταθλιψη οτι καταστραφηκα και τετοια

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    101
    και βεβαια δεν καταστραφηκες... το πρωτο βημα το εχεις ηδη κανει.. ολα θα πανε καλα και λαθη ολοι κανουμε... απλα, γνωμη μου, αν πιστευεις οτι η κοπελα δεν θελει να βοηθησει τον εαυτο της, φυγε μακρυα.... καταλαβαινω οτι την λυπασαι, αλλα πρωτα απ΄ολα πρεπει εκεινη να θελει να ξεκοψει.... και αν το αποφασισει εσυ μπορεις απλα να σταθεις διπλα της.. αλλα πανω απ ολα κοιτα τη ζωη σου και προχωρα!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    nama
    επισης εχω και διαφορες εμονες ιδεες.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    101
    καθε προβλημα εχει και τη λυση του... απλα θελει προσπαθεια....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ίσως ο προσδιορισμός χαρισματικό άτομο που έχεις δώσει στην κοπέλα αυτή,να είναι απλά η ανάγκη σου να σε βοηθάει κάποιος και να σε κατανοεί στις δύσκολές σου φάσεις.Αλλά επειδή εσύ θέλεις να πάψεις μία εξάρτηση,ενώ εκείνη όχι,δε νομίζεις πως αυτή την εποχή,για να εξυπηρετήσεις την ανάγκη σου,φέρνεις σε δύσκολη θέση τον εαυτό σου,μένοντας στην εξάρτηση;Βοήθα λοιπόν τον hornet,βρίσκοντάς άλλο άτομο να σε στηρίζει,που να μην είναι εξαρτημένο,όσο εσύ παλεύεις να απομακρυνθείς από την προδιάθεσή σου της φυγής,ώστε να μην υπάρχει αυτή η αντίφαση.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    τελικα εχετε δικιο με εκμεταλευεται το ειχα ψιλοκαταλαβει απο την αρχη δεν ηθελα ομως να το πιστεψω.παντα οταν με περνει μου ζηταει λεφτα αλλα κι εγω ειμαι 28 χρονων και μονοι ανθρωποι που νοιαζοντε για μενα ειναι οι γονεις και η γιαγια μου.τουλαχιστον σε αυτο το θεμα ειμαι τυχερος γιατι αλλοι ανθρωποι ζουν σε σπιτια με δυαλιμενες οικογενειες με αλκοολικους πατεραδες αλλα εμενα οι γονεις μου αγαπουν ηπερβολικα πολυ που σκεφτομαι οτι ισως τελικα δεν χρειαζομαι αλλη αγαπη στη ζωη μου

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    hornet, πάντα θα σου ζητάει λεφτά και το ξέρεις.
    εσύ τί έκανες όταν έπινες?
    http://www.mazi.org.gr/

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    εγω ποτε δεν εκμεταλευτικα κανεναν.συνηθως δουλευα και κερνουσα τους αλλους και καμια φορα με κερνουσαν και αυτοι ετσι και αλλιως δεν επινα καθημερινα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    δεν ήθελα να σε προσβάλλω.
    νόμιζα πως μίλαγες για ηρωίνη.
    αποτοξίνωση από ποια ναρκωτικά κάνεις?
    http://www.mazi.org.gr/

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    ηρωινη

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by hornet
    γυρναει με τον εναν και με τον αλλον μονο και μονα για να πινει.



    αυτό το αντέχεις?
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    οχι

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    και τί θα κάνεις?
    θα ζεις με αυτή τη σκέψη?ή με αυτές τις εικόνες?

    δεν έπινα ηρωίνη, έπινα όμως κοκαίνη και έμαθα ποιοι σε πλησιάζουν και γιατί.
    πως ξέρουν να εκμεταλευτούν έναν άνθρωπο που πάντα κερνάει και σπάνια τον κερνάνε.
    http://www.mazi.org.gr/

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    ποτε δεν καταλαβα γιατι καποιος να σε κανει παρεα μονο για το συμφερον τι εχει μεσα του σκατα?απο τι ειναι φταγμενος.τοσα χρονια σε αυτο το καναλι εχω απειρους ψευτικους φυλλους μεχρι και ψευτικες γκομενες ψευτικες σχεσεις ετσι και αλλιως και πρεζα ψευτικη ειναι για αυτο και τη λεν παραμυθα.ειμαι 28 χρονων και απο τοτε που τελειωσα το σχολειο ολα στη ζωη μου ηταν ψευτικα και εγω να προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου οτι κατι αληθινο ηπηρχε.ισως να ηπηρχαν 1,2 αληθνοι ανθρωποι στη ζωη μου ισως λεω.για αυτο αγαπω τοσο πολυ τους γονεις μου.καθε φορα που γυρνουσα σπιτι αργα το βραδυ μαστουρωμενος αυτο ηταν εκει και με περιμεναν.δεν ειμαι ουτε μαμακιας ουτε μπαμπακιας απλως δεν αντεχω τη μοναξια μου ειναι αφορητη

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •