τι να κανω να τη παρατησω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110

    τι να κανω να τη παρατησω

    εδω και καιρο πεδευομαι με μια κοπελα την οποια γουσταρω πολυ.το κακο ειναι οτιη σχεση μας εναι σε φιλικο επιπεδο πραμα που μου τι δινει,με κανει να αισθανομαι αχρηστος.τι ν α κανω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    ξεχασα να πω μια πολυ συμαντικη ιδιαιτεροτητα.αυτη ειναι χωμενη στα ναρκωτικα και εγω προσπαθω να κοψω.αλλα πιστευω οτι ειναι χαρισματικο ατομο και δεν θελω να τη βλεπω να καταστρεφεται.γυρναει με τον εναν και με τον αλλον μονο και μονα για να πινει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    hornet, όταν λες χαρισματικό άτομο τί ακριβώς εννοείς?
    http://www.mazi.org.gr/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    hornet,πιστεύεις πως όταν κάποιος δε θέλει να διακόψει κάτι,μπορεί κάποιος άλλος να το κάνει γι αυτόν;Βάζεις τον εαυτό σου στη θέση του σωτήρα,σου προσδίδεις την ικανότητα της σωτηρίας,μία ισχύ και μία παρεμβατική δυνατότητα στη ζωή ενός άλλου,με ιδιότητες παιδικής παντοδυναμίας.Έχεις σκεφτεί το γιατί;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Εγώ θα σου πω κάτι πιο απλό.
    Αφού θέλεις να κόψεις με τα ναρκωτικά, μήπως σ\'αυτή τη φάση αυτή η σχέση είναι το τελευταίο που χρειάζεσαι?
    Μήπως σ\' αυτή τη φάση πρέπει να σκεφτείς πρώτα τον εαυτό σου και τις σχετικές αποφάσεις σου?
    Σε ότι με αφορά, ένα απλό κωλοτσιγάρο προσπαθώ να κόψω και επειδή καπνίζει ο άντρας μου και το έχω κάθε μέρα κάτω από τη μύτη μου, δυσκολεύομαι φοβερά.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by arktos
    hornet, όταν λες χαρισματικό άτομο τί ακριβώς εννοείς?
    οτι ειναι εξυπνη και οταν ειμαι στις μαυρες μου καταφερνει με τον ενα η μετον αλλον τροπο να μου φτιαχνει τη διαθεση

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Εγώ δε κατάλαβα καλά... \'αυτη ειναι χωμενη στα ναρκωτικα και εγω προσπαθω να κοψω\'... εννοείς ότι προσπαθείς να κόψεις απ\' την παρέα σου με την κοπέλα ή ότι παίρνεις και ο ίδιος;... εσύ μπορεί να μη θέλεις να τη βλέπεις να καταστρέφεται, αλλά μάλλον δε την ενδιαφέρει και πολύ δε νομίζεις;... και μιας και ρωτάς εγώ λέω να την παρατήσεις. Δε την ενδιαφέρει κάτι άλλο προφανώς πέρα απ\' την ουσία.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by Alobar
    Εγώ δε κατάλαβα καλά... \'αυτη ειναι χωμενη στα ναρκωτικα και εγω προσπαθω να κοψω\'... εννοείς ότι προσπαθείς να κόψεις απ\' την παρέα σου με την κοπέλα ή ότι παίρνεις και ο ίδιος;... εσύ μπορεί να μη θέλεις να τη βλέπεις να καταστρέφεται, αλλά μάλλον δε την ενδιαφέρει και πολύ δε νομίζεις;... και μιας και ρωτάς εγώ λέω να την παρατήσεις. Δε την ενδιαφέρει κάτι άλλο προφανώς πέρα απ\' την ουσία.
    ειμαι και εγω χρηστης αλλα μεχρι στιγμης το εχω υπο ελενχοαλλα επιδη αυτο δε θα συμβαινει για πολυ προσπαθω να κοψω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    γενικά, μάλλον δεν μπορείς να κάνεις και πολλά αν η ίδια δεν θέλει να ξεκόψει. δηλαδή μπορείς να της μιλήσεις, να προσπαθήσεις να την πείσεις, αλλά τι άλλο να κάνεις?

    από την άλλη δεν είστε ζευγάρι, οπότε πως να την παρατήσεις ακριβώς? μπορείς απλά να την αποφεύγεις μέχρι να ξεκολήσεις και να σταματήσεις να τη γουστάρεις.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by claire
    γενικά, μάλλον δεν μπορείς να κάνεις και πολλά αν η ίδια δεν θέλει να ξεκόψει. δηλαδή μπορείς να της μιλήσεις, να προσπαθήσεις να την πείσεις, αλλά τι άλλο να κάνεις?

    από την άλλη δεν είστε ζευγάρι, οπότε πως να την παρατήσεις ακριβώς? μπορείς απλά να την αποφεύγεις μέχρι να ξεκολήσεις και να σταματήσεις να τη γουστάρεις.
    αυτο κανω συνηθως ομως ηπαρχουν στιγμες που αισθανομαι πολυ μονος.τοτε πεφτω στην παγιδα.αυτη αρχιζει τις αγγαλιες και τα φιλια και καταληγουμε στην χρηση

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by hornet
    και καταληγουμε στην χρηση
    και γιατι δεν καταληγετε πουθενα αλλου?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    έτσι όπως μας τα λες, hornet, με τα 1000 να την παρατήσεις. επίσης, όταν είσαι στις μαύρες σου, πρέπει να βρείς λιγότερο επικίνδυνους τρόπους να αντιμετωπίζεις τις μαύρες σου από αυτό το

    Originally posted by hornet

    τοτε πεφτω στην παγιδα.αυτη αρχιζει τις αγγαλιες και τα φιλια και καταληγουμε στην χρηση
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    hornet, φαντάσου την εικόνα : είναι σαν μια πια πέτρα πιο βαριά να βυθίζεται προς το πάτο της θάλασσας...
    ποια τρυφερότητα και αγκαλιές?πώς βρίσκει τις δόσεις της?το είπες...
    αν θέλει να κόψει, οκ.
    αν ήθελε, θα σου το είχε πει ήδη.

    ένας φίλος μου είπε κάποια στιγμή : δεν θέλω να κόψω τα ναρκωτικά.εγώ τα γουστάρω.από ΄κει και πέρα δεν έχω το δικαίωμα να πω κάτι.
    το μόνο που του απάντησα ήταν : αρκεί να μην πεθάνεις με καύσωνα και αργήσουν να σε βρουν και μου λάχει εμένα να κάνω να αναγνώριση, όπως στον τάδε.
    έτσι για να τον σοκάρω.
    μου απάντησε με αυτοσαρκασμό...
    http://www.mazi.org.gr/

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    101
    η κοπελα εχει καταλαβει οτι εχεις αισθηματα γι αυτην και σε εκμεταλευεται στο φουλ μονο και μονο για τη δοση της... την επομενη φορα που θα σου αρχισει αγκαλιες και φιλια πες της οτι εκοψες απο τα ναρκωτικα και δεν θα κανετε τιποτα σημερα να δεις πως θα φυγει τρεχοντας! ελεος πια με τα ναρκωτικα, τιποτα δεν προσφερουν, δεν ειναι η λυση στο προβλημα, ειναι το προβλημα!!! αν εκεινη δεν το θελει δεν μπορεις να τη βοηθησεις, το ξερω απο πρωτο χερι με μια φιλη μου που και σε ψυχολογο πηγε για να μαθει πως να φερεται στον χρηστη αρραβωνιαστικο της και πως θα τον βοηθησει... τον βρηκε νεκρο στο μπανιο η μητερα του με τη συριγγα στο χερι... φυγε απο αυτον τον κοσμο εσυ που θελεις και μπορεις... ξερω και παιδια που ειχαν βουτηξει στα ναρκωτικα, πηγαν σε κεντρο απεξαρτησης και τωρα ειναι οικογενιαρχες, εργαζομενοι και υγιεις! Χιλιαδες οι κοπελες που θα γνωρισεις ακομα.... αν μπορεις αλλαξε της τα μυαλια, αλλα μην κανεις αλλο χρηση μονο για να την εχεις κοντα σου... κατι μου λεει οτι εκεινη ηταν και η αιτια που ξεκινησες......

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    110
    Originally posted by nama
    η κοπελα εχει καταλαβει οτι εχεις αισθηματα γι αυτην και σε εκμεταλευεται στο φουλ μονο και μονο για τη δοση της... την επομενη φορα που θα σου αρχισει αγκαλιες και φιλια πες της οτι εκοψες απο τα ναρκωτικα και δεν θα κανετε τιποτα σημερα να δεις πως θα φυγει τρεχοντας! ελεος πια με τα ναρκωτικα, τιποτα δεν προσφερουν, δεν ειναι η λυση στο προβλημα, ειναι το προβλημα!!! αν εκεινη δεν το θελει δεν μπορεις να τη βοηθησεις, το ξερω απο πρωτο χερι με μια φιλη μου που και σε ψυχολογο πηγε για να μαθει πως να φερεται στον χρηστη αρραβωνιαστικο της και πως θα τον βοηθησει... τον βρηκε νεκρο στο μπανιο η μητερα του με τη συριγγα στο χερι... φυγε απο αυτον τον κοσμο εσυ που θελεις και μπορεις... ξερω και παιδια που ειχαν βουτηξει στα ναρκωτικα, πηγαν σε κεντρο απεξαρτησης και τωρα ειναι οικογενιαρχες, εργαζομενοι και υγιεις! Χιλιαδες οι κοπελες που θα γνωρισεις ακομα.... αν μπορεις αλλαξε της τα μυαλια, αλλα μην κανεις αλλο χρηση μονο για να την εχεις κοντα σου... κατι μου λεει οτι εκεινη ηταν και η αιτια που ξεκινησες......
    δεν ηταν αυτη η αιτια που ξεκινησα

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •