apoousiazw...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: apoousiazw...

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    alimos
    Posts
    20

    apoousiazw...

    kalimera paidia. eimai kainourios sto sait. kalos sas vrika. apofasisa ki ego na er8o konta me kapoious pou einai pio eukolo na me katalavoun. eimai 28 eton. den ksero pote eftasa sta 28. den 8imamai. den ksero pos perasan auta ta xronia. i mallon ksero. apo tote pou 8imamai ton eauto mou dexomai tin aporipsi, ton ekseutelismo, tin meiosi tou patera mou. paralila auto ginotan kai apo ta paidia sto gumnasio. logiko itan na eimai ektos spitiou opos kai mesa se auto. to vlema kato, peri8orio protovoulias kanena, opos kai oi antidraseis mou. oti kai na mou legane, oti kai na mou kanane... apo to sxoleio den exo filous. mono 1.megalosame stin idia polikatoikia. lukeio den piga. den imoun kalos ma8itis. mallon den mou dosan ta katalila efodia gia na prospa8iso(diavase gia na min gineis xazos). evgala mia sxoli zaxaroplastikis se 2 psixof8ora xronia. pali se genikes grammes mou ferontan opos sto sxoleio. parees arxisa na kano stis metepeita douleies mou, me atoma pou kai auta mou ferontan asxima. alla i anagki gia parea... panta ekana oti 8elan oi alloi. den eixa boulisi. imoun san xameno. stin douleia mou kapoia stigmi eixa kataferei na analavo posto se ena zaxaroplasteio. ta pigaina kala. pote omos mexri tote den eixa apofasisei na kano kati diko mou. elega oti den 8a ta kataferna. tin douleia auti den ti dialeksa. etuxe. apla katafera na antapokri8o, xoris na gino megalos chef.prin apo 3 xronia allaksan ola. asxoli8ika me tin omoiopa8itiki. efuga apo to magazi pou douleua. panta fovomoun oti den 8a ta kataferna allou. prin 6 mines ta paratisa entelos kai tora douleuo sto magazi tou patera mou. min rotate pos ta pame. apla mesa mou san na ton exo sugxoresei gia oti mou exei kanei. den eimaste kai kollitoi. ekana kai 1 xrono psixanalisi.voi8i8ika arketa. en to metaksu ta @@ pou legane oti einai filoi mou, den einai pleon <<filoi>>. mexri edo kala. omos ton teleutaio kairo den zo. oti kai na kano den to zo.eite stin douleia, eite gia kafe, eite diavazontas 1 vivlio,vlepontas tainia. eimai san xamenos, mastouromenos. ekei pou paei na ftiaksei i zoi mou, klotsao oti exo xtisei. gnorisa prasfata mia kopela, meta apo 2misi xronia monos. stin arxi kala. siga siga omos ta skatono. polous filous akoma den exo. kai kano monimos sigkrisi tin zoi mou me tin diki tis. ais8anomai meionektika pou ego den eimai spoudagmenos,den exo pollous filous se simeio na panikovalomai otan vgaino mazi tis. sun oti exo anasfaleies. argei na mou apanteisei sta minimata mou ki ego kano senaria. nomizo oti me vlepei opos me vlepo ki ego. ennoeitai oti den eimaste mazi. sunexos allazo apofasi gia to an 8a kano kapoia kinisi. den ksero. to kako einai oti tin vlepo san sanida sotirias. den 8elo na skeftomai etsi.xalao oli mou tin mera skeftomenos malakies. oi psilo kriseis panikou einai suxno fainomeno. se genikes grammes eimai kleistos an8ropos. spanies oi fores pou eimai anetos. polles fores akoma kai me ton paidiko mou filo exo anasfaleies. fovamai oti kourazo tous allous kai 8a me paratisoun. ap ton paniko mou den mporo polles fores na ar8roso protasi.agxos gia ta panta. 8a ksanaksekiniso psixanalisi. ti na kano gia na vro autopepoi8isi? ti na kano gia na ka8arisei to mualo mou? kai kati teleutaio. me tin kopela ti na kano?
    to parakana alla eprepe na ta po.

  2. #2
    Originally posted by loualoua
    kalimera paidia. eimai kainourios sto sait. kalos sas vrika. apofasisa ki ego na er8o konta me kapoious pou einai pio eukolo na me katalavoun. eimai 28 eton. den ksero pote eftasa sta 28. den 8imamai. den ksero pos perasan auta ta xronia. i mallon ksero. apo tote pou 8imamai ton eauto mou dexomai tin aporipsi, ton ekseutelismo, tin meiosi tou patera mou. paralila auto ginotan kai apo ta paidia sto gumnasio. logiko itan na eimai ektos spitiou opos kai mesa se auto. to vlema kato, peri8orio protovoulias kanena, opos kai oi antidraseis mou. oti kai na mou legane, oti kai na mou kanane... apo to sxoleio den exo filous. mono 1.megalosame stin idia polikatoikia. lukeio den piga. den imoun kalos ma8itis. mallon den mou dosan ta katalila efodia gia na prospa8iso(diavase gia na min gineis xazos). evgala mia sxoli zaxaroplastikis se 2 psixof8ora xronia. pali se genikes grammes mou ferontan opos sto sxoleio. parees arxisa na kano stis metepeita douleies mou, me atoma pou kai auta mou ferontan asxima. alla i anagki gia parea... panta ekana oti 8elan oi alloi. den eixa boulisi. imoun san xameno. stin douleia mou kapoia stigmi eixa kataferei na analavo posto se ena zaxaroplasteio. ta pigaina kala. pote omos mexri tote den eixa apofasisei na kano kati diko mou. elega oti den 8a ta kataferna. tin douleia auti den ti dialeksa. etuxe. apla katafera na antapokri8o, xoris na gino megalos chef.prin apo 3 xronia allaksan ola. asxoli8ika me tin omoiopa8itiki. efuga apo to magazi pou douleua. panta fovomoun oti den 8a ta kataferna allou. prin 6 mines ta paratisa entelos kai tora douleuo sto magazi tou patera mou. min rotate pos ta pame. apla mesa mou san na ton exo sugxoresei gia oti mou exei kanei. den eimaste kai kollitoi. ekana kai 1 xrono psixanalisi.voi8i8ika arketa. en to metaksu ta @@ pou legane oti einai filoi mou, den einai pleon <<filoi>>. mexri edo kala. omos ton teleutaio kairo den zo. oti kai na kano den to zo.eite stin douleia, eite gia kafe, eite diavazontas 1 vivlio,vlepontas tainia. eimai san xamenos, mastouromenos. ekei pou paei na ftiaksei i zoi mou, klotsao oti exo xtisei. gnorisa prasfata mia kopela, meta apo 2misi xronia monos. stin arxi kala. siga siga omos ta skatono. polous filous akoma den exo. kai kano monimos sigkrisi tin zoi mou me tin diki tis. ais8anomai meionektika pou ego den eimai spoudagmenos,den exo pollous filous se simeio na panikovalomai otan vgaino mazi tis. sun oti exo anasfaleies. argei na mou apanteisei sta minimata mou ki ego kano senaria. nomizo oti me vlepei opos me vlepo ki ego. ennoeitai oti den eimaste mazi. sunexos allazo apofasi gia to an 8a kano kapoia kinisi. den ksero. to kako einai oti tin vlepo san sanida sotirias. den 8elo na skeftomai etsi.xalao oli mou tin mera skeftomenos malakies. oi psilo kriseis panikou einai suxno fainomeno. se genikes grammes eimai kleistos an8ropos. spanies oi fores pou eimai anetos. polles fores akoma kai me ton paidiko mou filo exo anasfaleies. fovamai oti kourazo tous allous kai 8a me paratisoun. ap ton paniko mou den mporo polles fores na ar8roso protasi.agxos gia ta panta. 8a ksanaksekiniso psixanalisi. ti na kano gia na vro autopepoi8isi? ti na kano gia na ka8arisei to mualo mou? kai kati teleutaio. me tin kopela ti na kano?
    to parakana alla eprepe na ta po.
    Λουα...δεν μας τα ξαναγραφεις στα ελληνικα?
    Εκτος του οτι ειναι ορος στο φορουμ, δεν διαβαζονται με τιποτα.........

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    alimos
    Posts
    20
    καλημερα παιδια. ειμαι καινουριος στο σαιτ. καλος σας βρηκα. αποφασισα κι εγω πιο κοντα με καποιους που ειναι πιο ευκολο να με καταλαβουν.ειμαι 28 ετων. δεν ξερω ποτε εφτασα στα 28. δεν θυμαμαι. δεν κσερω πως περασαν αυτα τα χρονια. η μαλλον ξερω. απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου δεχομαι την αποριψη, τον εξεφτελισμο, την μειωση του πατερα μου. παραλληλα αυτο γινοταν και απο τα παιδια στο γυμνασιο. λογικο ηταν να ειμαι εκτος σπιτιου οπως και μεσα σε αυτο. το βλεμμα κατω, περιθωριο πρωτοβουλιας κανενα,οπως και οι αντιδρασεις μου. οτι και να μου λεγανε , οτι και να μου κανανε... απο το σχολειο δεν εχω φιλους. μονο 1. μεγαλωσαμε στην ιδια πολυκατοικια.λυκειο δεν πηγα. δεν ημουν καλος μαθητης. η μαλλον δεν μου εδωσαν τα καταληλα εφοδια για να προσπαθησω(διαβασε για να μην γινεις χαζος).εβγαλα μια σχολη ζαχαροπλαστικης σε 2 ψυχοφθορα χρονια. παλι σε γενικες γραμμες μου φερονταν οπως στο σχολειο.παρεες αρχισα να κανω στις μετεπειτα δουλειες, με ατομα που και αυτα μου φερονταν ασχημα. αλλα ι αναγκη για παρεα...παντα εκανα οτι ηθελαν οι αλλοι. δεν ειχα βουληση.ιμουν σαν χαμενο. στην δουλεια μου καταφερα να αναλαβω ποστο σε καποιο μαγαζι.τα πηγαινα καλα. ποτε ομως μεχρι τοτε δεν ειχα αποφασισει να κανω κατι δικο μου.ελεγα οτι δεν θα τα καταφερνα.την δουλεια αυτη δεν τη ν διαλεξα. ετυχε. απλα καταφερα να ανταποκριθω.πριν απο 3 χρονια αλλαξαν ολα. ασχοληθηκα με την ομοιοπαθητικη.εφυγα απο το μαγαζι που δουλευα. παντα πιστευα οτι δεν θα τα καταφερνα αλλου.πριν 6 μηνες τα παρατησα εντελως και τωρα δουλευω στο μαγαζι του πατερα μου. μην ρωτατε πως τα παμε. απλως τον συγχωρεσα για οτι μου εχει κανει μεχρι τωρα. βεβαια δεν γιναμε και φιλοι.εκανα 1 χρονο ψυχαναλυση και βοηθηθηκα αρκετα.εν τω μεταξυ τα @@ ποπυ λεγανε οτι ειναι φιλοι μου πλεον ειναι μακρια μου.μεχρι εδω καλα. τον τελευταιο καιρο δεν ζω.οτι και να κανω δεν το ζω. ειτε ειμαι στην δουλεια, ειτε εξω, ειτε βλεπω ταινια, ειτε διαωαζω κατι... ειμαι σαν χαμενος,μαστουρωμενος.εκει που ολα πανε καλα,κλοτσαω οτι εφτιαξα. προσφατα γνωρισα μια κοπελα.μετα απο 2μισι χρονια μονος.στην αρχη ολα καλα. τωρα ομως εχω αρχισει και τα σκατωνω. φιλους πολλους δεν εχω. και κανω μονιμως συγκριση την ζωη μου με την δικια της.αισθανομαι μειονεκτικα γιατι δεν ειμαι σπουδαγμενος που δεν εχω πολλους φιλους σε σημειο να πανικοβαλομαι οταν βγαινω μαζι της.συν οτι εχω ανασφαλειες. οταν αργει να μου απαντησει στα μηνυματα μου,κανω σεναρια.νομιζω οτι με βλεπει οπως με βλεπω κι εγω. εννοειται αοι δεν ειμαστε μαζι.συνεχως αλλαζω αποφαση για το αν θα κανω κινηση.το κακο ειναο οτι την βλεπω σαν σανιδα σωτηριας.δεν θελω να σκεφτομαι ετσι. ολη μου την ημερα σκεφτομαι μαλακιες. οι ψιλο κρισεις πανικου ειναι συχνο φαινομενο. σε γενικες γραμμες ειμαι κλειστος ανθρωπος. σπανιες οι φορες που ειμαι ανετος. πολλες φορες και με τον παιδικο μου φιλο εχω ανασφαλειες.φοβαμαι οτι κουραζω τους αλλους και οτι θα με παρατησουν.απ τον πανικο μου πολλες φορες δεν μπορω να αρθρωσω προταση.αγχος για τα παντα. ξαναρχιζω ψυχαναλυση. τι να κανω για να βρω αυτοπεποιθηση? τι να κανω για να καθαρισω το μυαλο μου? και κατι τελευταιο. με την κοπελα τι να κανω?

  4. #4
    Λούα...απ όλα αυτά που γράφεις, δείχνεις σα να μην αγαπας καθόλου τον εαυτό σου, να μην τον εκτιμάς και να τον αφήνεις έρμαιο απέναντι στην κακία των άλλων. Μου βγάζεις τν αίσθηση πως αυτοτιμωρείσαι, αλλά δεν βλέπω πουθενά γιατί.
    Υπάρχουν κάποια πράγματα που αγαπάς σε σένα?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    alimos
    Posts
    20
    αρχικα θελω να σε ευχαριστησω που διαβασες και που ασχοληθηκες με το κειμενο μου.
    οχι. η αληθεια ειναι οτι δεν με αγαπαω. προφανως με εχουν κανει να πιστευω κι εγω οτι ειμαι αχρηστος. οταν βλεπω τα πραγματα με καθαρη σκεψ βλεπω εναν ανθρωπο εξυπνο, με χιουμορ και με δυνατοτητες. οταν ομως με παιρνει η κατω βολτα... ασ τα να πανε. δεν μπορω συνεχως να προσπαθω να με πεισω οτι ειμαι μια χαρα. δεν το θεωρω σαν δεδομενο στο μυαλο μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    ειναι δυσκολο να ορθοποδησεις επειδη εχεις φαει την αποριψη με την κουταλα


    και τωρα για καθε γραμμαριο αυτοπεποιθεσης μαλλον πρεπει να φτυνεις αιμα


    αχ!


    οι πατεραδες ειναι ανθρωποι ανωριμοι


    τα παιδια τους τα μαδανε σαν κοτοπουλα και κυριως τα αγορια


    τι κριμα!


    τι κριμα!


    αλλα το καλο ειναι οτι υπαρχουν πολλοιοιοιοιοιοιοi μαδημενοι συναδελφοι....


    το καταλαβα προσφατα


    και γω εικοσιοχτω ειμαι!


    λοιπον


    μια ειναι η συμβουλη.....γινε αυτος που εισαι!



    γινε αυτος που εισαι!


    γινε αυτος που εισαι!


    ξεχνα το ολο το σκηνικο με τον πατερα σου!

    τοσο μπορεσε τοσο εκανε...


    ξερω θυμος και τα συναφη...


    η μαλλον μη τον ξεχνας απλα δεξου το!


    δεξου οτι ειναι ετσι...και απλα σιγα σιγα και μεθοδικα γινε αυτος που εισαι!


    με τoν κοσμο...σταματα να βλεπους τους αλλους σαν συνολο χαμογελαστων και επιτυχημενων...οι περισσοτεροι τα ιδια χαλια αισθανονται και χειροτερα...αλλοι καταρεουν μονο στο σπιτι αλλοι παντου...αλλοι ορθοποδουν...παντως ολοι η τουλαχιστον οι περισσοτεροι δεν εχουν ζησει και παραδεισενια στο σπιτι τους...


    με την κοπελα? αγαπα την! αλλα αγαπα και σενα!


    αν ειναι να μεινει θα μεινει!

    αν ειναι να φυγει θα φυγει! ο.τι και να κανεις οσο και να προσποιεισαι!


    σε βλεπει με τα δικα της ματια οχι με τα δικα σου!


    και ακουγε την οταν στα σοβαρα σου ζηταει κατι!


    καλη αρχη

    και ευχαριστω που εγραψες εδω
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  7. #7
    Originally posted by loualoua
    αρχικα θελω να σε ευχαριστησω που διαβασες και που ασχοληθηκες με το κειμενο μου.
    οχι. η αληθεια ειναι οτι δεν με αγαπαω. προφανως με εχουν κανει να πιστευω κι εγω οτι ειμαι αχρηστος. οταν βλεπω τα πραγματα με καθαρη σκεψ βλεπω εναν ανθρωπο εξυπνο, με χιουμορ και με δυνατοτητες. οταν ομως με παιρνει η κατω βολτα... ασ τα να πανε. δεν μπορω συνεχως να προσπαθω να με πεισω οτι ειμαι μια χαρα. δεν το θεωρω σαν δεδομενο στο μυαλο μου.
    Ξέρεις κάτι όμως φίλε μου? Δεν πρόκειται να σε ακουμπήσει κανένα μαγικό ραβδάκι και να αλλάξουν τα πράγματα. Πρέπει μόνος σου να κάνεις έστω και μικρά βηματάκια για να πας μπροστά. Ενα απ τα καλά είναι πως φαίνεσαι απελπισμένος, δεν σου αρέσει πια αυτή η κατάσταση. Η κοπέλα είναι μια καλή ευκαιρία για να βγεις απ όλα αυτά.
    Να προσπαθήσεις πρώτα απ όλα να βγάλεις όλα τα καλά σου στοιχεία σε εκείνη. Αυτό είναι ένα καλό τρυκ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    απουσιαζεις απο τη ζωη σου


    γιατι φοβασαι να εισαι εκει

    γιατι δεν εμαθες να εισαι εκει

    ομως εχω καταλαβει

    πως ακομα κι αν λες οτι απουσιαζεις

    εισαιεκει με την απουσια σου


    καιρος να εισαι εκει με την παρουσια σου

    καιρος να διαμορφωσεις σιγα σιγα και την παρουσια σου


    ο πατερας σου ηταν εκει με το να σε βομβαρδιζει με βρισιες γιατι αυτο ηξερε να κανει


    εσυ κανεις το ιδιο τωρα αλλα στον εαυτο σου γιατι αυτο ξερεις να κανεις


    δειξε επεικεια τοσο σε σενα οσο και στους αλλους και προχωρα προς αυτο που εσυ θελεις να εισαι


    σε αυτο που εσυ εισαι
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    alimos
    Posts
    20
    προσπαθω ρε γμωτο. αλλα τα τελευταια χρονια εχω τραβηξει παρα πολλα. και οταν ενα κομματι πεφτει κατω, πεφτουν και τα υπολοιπα σαν ντομινο.γιατι να μην βλεπω τα πραγματα θετικα? γιατι ολα να τα επεξεργαζομαι? γιατι το παραμικρο να με μαυριζει και να μην το προσπερναω? απλα πιστευα οτι η ανηφορα στην οποια βρισκομουν τα τελευταια χρονια θα συνεχιζοταν. δεν θα επιανα την κατηφορα. τωρα ελπιζ να βρω τον ισιο δρομο. οταν δεν αισθανομαι προβληματικος ολα καλα. ομως δεν ειναι παντα ετσι...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    δεν μπορεις να βλεπεις τα πραγματα θετικα γιατι δεν μπορεις να βλεπεις τον εαυτο σου θετικα και αυτα τα δυο πανε πακετο!


    ομως και παλι η σκεψη του ολα η τιποτα δεν βοηθαει ντιπ κατα ντιπ


    δες θετικα αυτο το απογευμα


    δες θετικα μια σου πλευρα



    λιγο καθε φορα


    ανηφορες και κατηφορες


    τι νοημα εχει


    γιατι δεν ειμαι στην ανηφορα που ημουν


    γιατι προφανως δεν εβγαζε πουθενα


    και σιγα την ανηφορα αμα το καλοσκεφτεις


    μυθοποιηση του παρελθοντος ειναι


    το παρον μας να βουλιαζει κι ολα τ αλλα βρισκονται
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    loualoua


    πραγματικα σε καμια περιπτωση δεν θελω να υποτιμησω αυτα που αισθανεσαι


    θελω να πιστευω πως σεβομαι τα αισθηματα καθε ανθρωπου και το λογο που καθε ενας τα νιωθει

    παρτα αυτα που γραφω σαν συνομιλια και λιγο με τον εαυτο μου

    καθως πολλες φορες σκεφτομαι παρομοια με σενα


    ε?
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    alimos
    Posts
    20
    πρεπει να σταματησω να πλαθω εικονες μεσα στο κεφαλι μου. να σταματησω να θεοποιω τουσ αλλους. αυτα τα σεναρια με εχουν ισοπεδωσει. απλα πολλες φορες φοβαμαι οτι δεν ειναι κατι που διορθωνεται. φοβαμαι οτι ειναι μια εγκεφαλικη βλαβη. και για φαρμακα δεν το συζηταω. ειμαι εντελως καθετος.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    alimos
    Posts
    20
    οχι φιλε μου. προς θεου. δεν παρεξηγω. απλα διαφωνω γενικα με την λογικη <<δες το θετικα>>. ειναι σαν να μην εστιαζουμε στο προβλημα και σαν να τα ριχνουμε κατω απο το χαλι.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    το θεμα για μενα δεν ειναι το πρεπει αλλα το θελω


    σιγουρα ειναι δυσκολο


    αλλα περπατα


    βρες ενα

    ενα πραγμα που θα σε ευχαριστησει


    και αρχισε το

    και ετσι αντι να σταματησεις κατι

    αρχισε κατι καινουργιο


    που θα σου δωσει λιγη ικανοποιηση


    αυτο θα το συζητησεις με την κοπελα σου

    εκεινη θα χαμογελαση

    και η ικανοποιηση συνεχιζεται....


    πολλες φορες απλα πραγματα τα βλεπουμε σαν αιγυπτιακες πυραμιδες

    δεν ειναι ετσι


    και μονο με τη φραση του προηγουμενου ποστ

    σε αισθανθηκα να ιδρωνεις με ενα μεγαλο πρεπει να σε καταπλακβνει


    δε θες φαρμακα οκ


    παλεψε το ετσι


    θα σου πω και μια αλλη τακτικη αν ενδιαφερεσαι...


    που μου αρεσε πολυ
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    alimos
    Posts
    20
    ειμαι ολος αυτια...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •