παρέα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: παρέα

  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    93
    Αγαπητή μου frouto,
    Καταρχάς μην νιώθεις άβολα για τις ερωτήσεις όπου θέτεις, ολη στη ζωη μας αρχίσαμε απο το μηδεν και ακόμη προχωράμε χωρίς ακόμη να γνωρίζουμε τιποτα! Καθε μέρα είναι για να μαθαίνουμε κάτι καινούριο για εμάς τους ίδιους! Ωστόσο στο ερώτημα σου προσωπικά πιστεύω να μην περιμένουμε πότε απο τους άλλους να κάνουν την αρχή για μια σχέση αλλά ας τολμήσουμε ως άνθρωπη και ας μην φοβόμαστε την απόρηψη!
    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Agia Paraskeyi
    Posts
    12
    Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του Forum.Θα ήθελα να σας πώ ότι είμαι καινούργιος στο forum και αντιμετωπίζω και εγώ παρόμιες καταστάσεις μοναξιάς με τις δικές σας.Θα ήθελα να μιλήσω σε κάποιον αλλα επειδή δεν έχω κανέναν καταφεύγω σε αυτό το τρόπο ομιλίας.
    Λοιπόν ξεκινόντας θα ήθελα να σας πώ ότι δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα στη ζωή μου εκτός του ότι δεν έχω φίλους...
    Δουλεύω σε μια πολύ καλή θέση σε μια εταιρία,οικονομικά ανεξάρτητος,είμαι υγιέστατος,είμαι πολύ όμορφος και γενικότερα όλα βαίνουν καλώς......
    ....όλα?πια όλα?
    Είχα 2 φίλους κολλητούς οι οποίοι κάναν σχέσεις και απο τότε με ξέγραψαν.Μου βρίσκουν σα δικαιολογία ότι δουλευόυν πολύ,πράγμα που δεν γινόταν πρίν.
    Δοκίμασα να βρώ φίλους μέσω internet αλλά οι άντρες με περάσαν για gay και έτσι επικοινώνισα μόνο με γυναίκες....Με μερικές βγήκα αλλα κατάλαβα ότι με θέλαν για το σεξ και καμία δεν μπορούσε να μου σταθεί σαν φίλη.
    ΥΓ. μέσω δουλειάς δεν μπορώ να κάνω φιλίες διότι είμαι σε διοικητική θέση.
    Καμία βοήθεια?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Κώστα γεια σου και καλώς ήρθες στην παρέα μας!

    Λοιπόν από δω και πέρα έχεις εμένα για φίλη!

    Κώστα και γω είχα και ακόμα έχω σε κάποιο βαθμό πρόβλημα παρέας. Μένω στο εξωτερικό και είμαι τον περισσότερο καιρό μακριά από την Ελλάδα και τους φίλους μου και την κολλητή μου, την οποία την έχω σαν αδερφή μου. Οι παρέες εδώ σχηματίζονται και ύστερα σπάνε, έτσι γίνεται συνήθως και γω βρέθηκα σε μια περίοδο που έμεινα μετέωρη και πέρασα πολύ πολύ άσχημα. Ενιωσα μόνη, ολομόναχη, με πείραξε πολύ το θέμα μοναξιάς. Με έφερε σε κατάσταση κατάθλιψης.

    Αν πραγματικά νιώθεις ότι δεν έχεις κανέναν να μιλήσεις. έχεις εμάς και από μένα είσαι ευπρόσδεκτος να μοιραστείς ότι θέλεις. Σε καταλαβαίνω και συμπάσχω.

    Φιλικά,
    Κέλλυ

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Agia Paraskeyi
    Posts
    12
    Σε ευχαριστώ πολύ κελυ αλλά σκέψου οτι εγώ είμαι αθήνα και δεν μπορώ να κάνω ούτε ένα φίλο γιατί φοβούνται μην τους φάω τις γκόμενες...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Είσαι σίγουρος ότι αυτός είναι ο λόγος;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Agia Paraskeyi
    Posts
    12
    Είναι ένας από τους πολλούς....Ισως είχα κλειστεί και εγώ πολύ στον εαυτό μου επειδή έβγαινα κάθε μέρα και με διαφορετική κοπέλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    118
    Tι φίλοι είναι αυτοί αν σε ζηλεύουν? Αυτά δεν είναι ωραία μεταξύ φίλων.

    Είναι και αυτό με τις πολλές κοπέλες που λες, άμα ασχολείσαι με τα \"γκομενικά\" συνέχεια και δεν έχεις κάποιον κολλητό ή standard παρέες μετά μένεις κάπως στην απ\'έξω. Την έχω πάθει και γω έτσι.

    Η δουλειά σου που λες δεν σου δίνει καθόλου ευκαιρίες για συχνή επαφή με ανθρώπους και καινούριες γνωριμίες?

    Κάποιος άλλο μέρος που να συχνάζεις υπάρχει ώστε να γνωρίσεις άτομα? Αν πηγαίνεις γυμναστήριο ξέρω γω και να κάνεις παρέα με άτομα από κει.

    Γενικώς θεωρείς τον ευατό σου κοινωνικό άτομο? Πιστεύεις ότι μπορεί να φταις και συ στο γεγονός ότι δεν έχεις παρέα? Να μη μιλάς πολύ για παράδειγμα.

    Πάντως το να κάνεις \"φίλους\" μέσω ιντερνετ δεν είναι και το ιδανικό. Εμένα προσωπικά δεν με γεμίζει γιατί άλλο να έχεις έναν άνθρωπο δίπλα σου να μιλήσετε, να βγείτε και να διασκεδάσετε και άλλο να τα λες απρόσωπα με κάποιον όσο συμπαθής και να είναι.

    Ισως να χρειαστεί να επικοινωνήσεις και με άτομα που κάπως έχεις ξεκόψει. Αν έχεις ξεκόψει βέβαια. Ισως κάποιων η παρέα να μην είναι αυτή που ψάχνεις αλλά τουλάχιστον με κάποιον θα μιλάς και πολύ πιθανό μέσω αυτών να γνωρίσεις και άλλα άτομα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •