οριακη διαταραχη της προσωπικοτητας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    9

    οριακη διαταραχη της προσωπικοτητας

    Πασχω απο οριακη διαταραχη της προσωπικοτητας.Παω σε ψυχιατρο εδω και δυο χρονια.Υπαρχει κανεις εδω που ξερει αυτην την ασθενεια?

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    γεια σου merliou, γνωριζω πεντε πραματα. εχει μια φιλη μου αυτη τη διαταραχη και υποφερει πολυ. εσυ εισαι καλυτερα απ τον καιρο που πηγαινεις σε γιατρο? ειναι βασανιστικο πραγμα για οσους περναν αυτη τη διαταραχη και θελει εμπιστοσυνη στο γιατρο και πολυ ψυχοθεραπευτικη δουλεια για να το ξεπερασεις. σου ευχομαι καθε δυναμη στο δρομο σου για να ξεπερασεις ολα τα εμποδια.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    11
    Γεια σου merliou,ξερω λιγα πραγματα για την παθηση σου......παντως,αν δε κανω λαθος,εχει καποια κοινα με τη δικη μου παθηση,τη μείζον καταθλιψη.Ενα απο αυτα ειναι η αυτοκαταστροφικη-αυτοκτονική συμπεριφοραΕυτυχως ειμαι καλυτερα.....Παλεψε το......Καλη δυναμη και καλη αναρωση...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    5
    Καλησπέρα, τι ακριβώς εννοείς με αυτό?Έπαιρνες κάποιες ουσίες πριν?Έγινε κάτι στη ζωή σου και οδηγηθήκες σε αυτή τη διαταραχή?Ή απλά γεννήθηκες έτσι?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι υπαρχουν καποιοι....αλλα η αναφορα της ασθενειας απο μονη της δεν σε...καθοριζει.

    Εχεις καποιο συγκεκριμενο προβλημα?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Δεν γνωρίζω αυτήν την πάθηση, τί ακριβώς είναι?
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Location
    Greece
    Posts
    7

    Αγαπημενη φιλη

    Ναι εχω εγω

  8. #8
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by merliou View Post
    Πασχω απο οριακη διαταραχη της προσωπικοτητας.Παω σε ψυχιατρο εδω και δυο χρονια.Υπαρχει κανεις εδω που ξερει αυτην την ασθενεια?
    διάβασε μια άλλη προσέγγιση

    https://www.acapus.com/article.php?l...97&cat3ids=698

    σου μιλάει θεραπευμένος "ναρκισσιστής" που έμαθε να "αγαπά " ακόμα και τα ίδια του τα παιδιά ,να συγχωρεί ,να μην θυμώνει , δόξα τον Θεό γιατί βασανίστηκα για πολλά χρόνια πριν μπω κάτω από την "πνευματική " προστασία του Χριστού !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •