μεταιχμιακοι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by Epsilon View Post
    Βικτωρία είσαι καλύτερα αυτές τις μέρες; Τέρατα όχι, δεν είστε. Χρειάζεται όμως άπειρη υπομονή και κατανόηση εκ μέρους των άλλων για να σας καταλάβουμε και να συνυπάρχουμε.
    Καλημερα εψιλον , καλυτερα δεν ξερω αμα ειμαι , σιγουρα εχω περιορισει τους αυτοτραυματισμους μου επειδη το υποσχεθηκα στον μεγαλο μου γιο και στον αντρα μου . Απο εκει και περα διανυω μια εντονα υπομανιακη περιοδο που σχεδον ρομποτικα επιβαλω στον εαυτο μου να κανει διαφορα πραγματα, ευτυχως οχι κατι επιβλαβες , ισως λιγακι κουραστικα και εξουθενωτικα αλλα οχι κατι κακο . Ευτχως κραταω γερα και στις καταθληπτικες φασεις εχω μαθει να προσπαθω να αντιδραω οσο το δυνατον περισσοτερο . Ειναι ολα ζητημα εκπαιδευσης τελικα και ο θεραπευτης μου εχει κανει καλη δουλεια σε αυτο . Συνεχιζω την θεραπεια μου και υπαρχουν μερες που αισθανομαι σχεδον φυσιολογικη . Αυτο που με χαρακτηριζει ειναι εντονη επιθυμια απομονωσης απο τον φιλικο κυκλο , αρνηση συχνης επικοινωνιας και γενικοτερα μια ζωη μεσα στα πλαισια του αυστηρα οικογενειακου κυκλου ( παιδια - αντρας ) , παραμενω αρκετα κλεισμενη στο σπιτι και βγαινω μονο για αθληση , εντονη αθληση . Δεν μπορω να συγκεντρωθω για να διαβασω τα αγαπημενα μου βιβλια και αρνηση να γραψω τα βιβλια μου (ααυτο κανει κυκλους ) .

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Κοίταξε, με αυτά που ζούμε με τον ιό νομίζω ότι πολλοί είμαστε έτσι. Κι εγώ κλεισμένη είμαι τον πιο πολύ καιρό και έχω μήνες να δω φίλους. Θέλω να πω ότι αυτά που περνας είναι μάλλον αναμενόμενα. Χάρηκα που είπες ότι δεν αυτοτραυματίζεσαι τώρα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •