Δύο χρόνια μετά....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    60

    Δύο χρόνια μετά....

    Συνεχίζοντας την προσφιλή μου συνήθεια, να εξαφανίζομαι και να επανέρχομαι στο φόρουμ μετά απο μεγάλα χρονικά διαστήματα... έρχομαι για μια ακόμη φορά, δύο χρόνια (και κάτι) μετά απο αυτό το post: http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=2710&page=1 , να σας πώ τα νέα μου....

    Ισως κάποιους να μην τους ενδιαφέρουν, αλλά ίσως σε κάποιους να δώσουν ελπίδα και δύναμη να σταθούν στα πόδια τους και να προχωρήσουν μπροστά.

    Δύο χρόνια μετά απο εκείνο το χωρισμό, δεν έκανα άλλη σχέση. Σχέση δηλαδή με την συνηθισμένη έννοια της λέξης.
    Εχασα πολύ βάρος, φρόντισα τον εαυτό μου, έγινα μια πολύ όμορφη και ποθητή γυναίκα που την κυνηγάνε πάαααρα πολλοί.... αλλά έμεινα μακρυά απο όλους.
    Απλώς άρχισα να συμπεριφέρομαι σαν άντρας... διαλέγω όποιον μ' αρέσει κατά καιρούς, περνάω 1,2,3 μήνες ευχάριστα και μετά τον σπρώχνω στην άκρη διακριτικά και προχωράω στον επόμενο....

    Γιατί το έκανα αυτό;
    Γιατί μένοντας μόνη μου ανακάλυψα θαυμαστά πράγματα για τον εαυτό μου.

    1. Είμαι όμορφη!
    2. Είμαι δυνατή!
    3. Είμαι δυναμική!
    4. Εχω μια πολύ καλή δουλειά που μου εξασφαλίζει τα προς το ζείν και μου επιτρέπει να ταξιδεύω πολύ και να γνωρίζω συνέχεια καινούριους ανθρώπους.
    5. Είμαι έξυπνη...

    Το τελευταίο το ανακάλυψα παίρνοντας μια απόφαση "ζωής"...

    Πάντα ήθελα να γίνω πιλότος. Απο μικρό παιδάκι χάζευα τα αεροπλάνα στον ουρανό κι ονειρευόμουν κάποια μέρα να μπορέσω οδηγήσω ένα απο αυτά.
    Ξόδεψα πολλά χρόνια απο τη ζωή μου μέσα σε ανούσιες σχέσεις, αναζητήσεις κλπ... αλλά ξαφνικά ένοιωσα ότι βρήκα το δρόμο μου...
    Γράφτηκα σε μια σχολή... και πρίν λίγες εβδομάδες πήρα το πτυχίο μου...

    Προς το παρόν πετάω μόνο με ιδιωτικά αεροπλάνα, αλλά απο την επόμενη "σχολική χρονιά" (γιατί θέλω να ξεκουραστώ λίγο απο το διάβασμα) θα συνεχίσω για το πτυχίο για μεγάλα επιβατικά.

    Ο πρώην "καλός μου" το έμαθε αυτό (απο κάποιους κοινούς φίλους) και με την πρόφαση ότι είδε ένα ιδιωτικό αεροπλάνο να περνάει κάπου απο πάνω του με παίρνει σχεδόν κάθε βδομάδα τηλέφωνο να με ρωτήσει αν ήμουν εγώ.
    Αυτό συμβαίνει τους τελευταίους έξι μήνες...
    Μου ζήτησε μάλιστα να τον πάρω μαζί όποτε μπορώ... Δεν έχει πετάξει ποτέ με ιδιωτικό αεροπλάνο και λέει ότι θα του άρεσε να το δοκιμάσει....

    Να το κάνω; Δεν ξέρω αν του αξίζει....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Οχι δεν του αξίζει.είναι το τσίμπημα που νιώθει γιατί κατάφερες και προχώρησες και εφτασες στον στόχο σου.Αδυνάτισες η εμφάνισή σου άλλαξε.Μερικά κιλά παραπάνω ήταν εμπόδιο για να προχωρήσετε;και τα 3 χρόνια διαφορά;τώρα δεν ισχύει η ηλικία;το ότι είχες χτίσει μια καλή σχέση με τα παιδιά του με την μάνα του αυτό δεν ήταν σημαντικό; Σε θυμήθηκε ξαφνικά; που ήταν τόσο καιρό;την επόμενη φορά πέταξέ του και φυλλάδια απο το αεροπλάνο.Είσαι μια ποθητή γυναίκα έχεις την δυνατότητα να διαλέξεις και αυτό να κάνεις, να βρείς εναν που να πληρεί όσα θες και οχι εναν δειλό,αχάριστο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Θα συμφωνησω με την γιωτα.

    Εχεις προσωρησει με την ζωη σου και ο πρωην καλος σου δεν μπορει να το χωνεψει. Ισως καταλαβε οτι οταν χανουμε κατι τοτε καταλαβαινουμε την αξια του...

    Και αυτο οτι σου ζητησε να τον παρεις μαζι σου σε μια απο τις πτησεις σου ειναι μια προσπαθεια να σε προσεγγισει. Το ερωτημα ειναι ομως... εισαι διατιθεμενη να πας πισω οπως ησασταν πριν 2 χρονια? Εγω σε βλεπω οτι πλεον εισαι πολυ καλυτερα χωρις αυτον :)
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Και καλύτερη απο αυτόν.Αλήθεια λίγος δεν σου φαίνεται μετά απο αυτά;Δεν εκτίμησε τό ότι τα παιδιά θα έβλεπαν στο πρόσωπό σου μια μάνα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    παρε εμενα !!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    17
    πρώτο μου μήνυμα στο forum.

    Πραγματικά σε χαίρομαι, διότι έδειξες τεράστια θέληση και δύναμη. Και είσαι κυρία του εαυτού σου. Είμαι σίγουρος πως ΟΠΟΤΕ το θελήσεις, θα βρείς αυτόν που θες για να ζήσεις μαζί του.
    Τώρα ζήσε τη ζωή σου, στίψτην, βάλτη κάτω και αλλαξέ της τα φώτα. Η δύναμη είναι μέσα μας, όπως και η ευτυχία. Για άλλους είναι δύσκολο, για άλλους πιο εύκολο να τη βρουν και να τη βγάλουν στην επιφάνεια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Originally posted by chris_M
    πρώτο μου μήνυμα στο forum.

    Πραγματικά σε χαίρομαι, διότι έδειξες τεράστια θέληση και δύναμη. Και είσαι κυρία του εαυτού σου. Είμαι σίγουρος πως ΟΠΟΤΕ το θελήσεις, θα βρείς αυτόν που θες για να ζήσεις μαζί του.
    Τώρα ζήσε τη ζωή σου, στίψτην, βάλτη κάτω και αλλαξέ της τα φώτα. Η δύναμη είναι μέσα μας, όπως και η ευτυχία. Για άλλους είναι δύσκολο, για άλλους πιο εύκολο να τη βρουν και να τη βγάλουν στην επιφάνεια.


    Πρώτο μήνυμα σου στο φόρουμ αλλά τόσο περιεκτικό, ουσιώδες,αληθινό για μερικούς, όταν κατανοήσουν ότι είναι η ζωή τόσο σύντομη και δεν θα ξαναγεννηθούμε για να έχουμε μια δεύτερη ευκαιρία.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    17
    ετσι ειναι. όταν είσαι έξω απο το χορό είναι ευκολο να δεις τη λύση. τα ζόρια είναι όταν είσαι μέσα και χορευεις πάνω στοα καρβουνα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    [quote]Originally posted by chris_M
    ετσι ειναι. όταν είσαι έξω απο το χορό είναι ευκολο να δεις τη λύση. τα ζόρια είναι όταν είσαι μέσα και χορευεις πάνω στοα καρβουνα. [/quote




    Συμφωνώ και επαυξάνω.Αναστενάρης με τόσο χορό

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    60
    Originally posted by γιώτα2
    ........ την επόμενη φορά πέταξέ του και φυλλάδια απο το αεροπλάνο............
    Μου έδωσες μια καλή ιδέα... λέω να του πετάξω μερικές φωτογραφίες μου (αν και τις έχει δεί στο facebook που είμαστε φίλοι)... :P

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    60
    Originally posted by Mariah
    ............. Το ερωτημα ειναι ομως... εισαι διατιθεμενη να πας πισω οπως ησασταν πριν 2 χρονια? Εγω σε βλεπω οτι πλεον εισαι πολυ καλυτερα χωρις αυτον :)
    Σ\' ευχαριστώ.
    Πράγματι είμαι πολύ καλύτερα χωρίς αυτόν και δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ διατεθειμένη να πάω πίσω.
    Όμως η αλήθεια είναι ότι ένα μεγάλο μέρος απο αυτό που είμαι σήμερα το χρωστάω σ\' αυτόν.... αν δεν είχαν γίνει όλα αυτά, σήμερα θα ήμουν κλεισμένη στην κουζίνα να του μαγειρεύω λαχανοντολμάδες που του άρεσαν...

    Πάντως..... με προτιμώ έτσι όπως είμαι σήμερα!!! :cool:

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    60
    Originally posted by γιώτα2
    ...........Αλήθεια λίγος δεν σου φαίνεται μετά απο αυτά;...........
    Λίγος μου φαινόταν κι απο πρίν. Μας χώριζαν αρκετά και σε κοινωνική τάξη και σε μόρφωση. Αλλά τα παρέβλεπα γιατί αφ\' ενός ένοιωθα μειονεκτικά με τα κιλά και την παραμελημένη μου εμφάνιση, κι αφ\' ετέρου.... τον είχα ερωτευτεί (ακριβώς επειδή μου έδωσε σημασία παρά τη χάλια εμφάνιση).
    Τώρα όμως δεν υπάρχουν αυτά ... οπότε μου φαίνεται ακόμα πιό λίγος... :D

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    60
    Originally posted by path
    παρε εμενα !!!
    Στείλε μου το κινητό σου με π.μ. και θα σε πάρω να το κανονίσουμε.
    Υπολόγιζέ το για μετά το Πάσχα βέβαια, να φτιάξει ο καιρός για να μην ταλαιπωρηθείς απο το κούνημα και βγάλεις καμμιά βρώμα ότι δεν είμαι καλή πιλότος !!! :P

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    60
    Originally posted by chris_M
    πρώτο μου μήνυμα στο forum.

    Πραγματικά σε χαίρομαι, διότι έδειξες τεράστια θέληση και δύναμη. Και είσαι κυρία του εαυτού σου. Είμαι σίγουρος πως ΟΠΟΤΕ το θελήσεις, θα βρείς αυτόν που θες για να ζήσεις μαζί του.
    Τώρα ζήσε τη ζωή σου, στίψτην, βάλτη κάτω και αλλαξέ της τα φώτα. Η δύναμη είναι μέσα μας, όπως και η ευτυχία. Για άλλους είναι δύσκολο, για άλλους πιο εύκολο να τη βρουν και να τη βγάλουν στην επιφάνεια.
    Σ\' ευχαριστώ!
    Ακριβώς αυτό κάνω τώρα. Ζώ τη ζωή μου και χαίρομαι το κάθε δευτερόλεπτο.

    Κανείς δεν πρέπει να το βάζει κάτω όταν συναντάει δυσκολίες.
    ΚΑΝΕΝΑΣ και ΤΙΠΟΤΑ δεν αξίζει περισσότερο απο τη ΔΙΚΗ ΜΑΣ ψυχολογική υγεία !!!

    Έχεις δίκιο.
    Η ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ !!!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Γεια σου moreira. Θα ήθελα να σε ρωτήσω, αν δεν σε πειράζει; Πως σου φάνηκε που ο πρώην σου θέλησε να κάνει σχέση μαζί σου παρ όλη την \"άσχημη\" (όπως λες) εμφάνιση που είχες τότε; αποκλείεις το ενδεχόμενο να του άρεσες ούτως η άλλως για διάφορους λόγους. πχ το γεγονός οτι δεν θα σε κυνηγάνε πολλοί άντρες, ότι θα είσαι πιο απλή και λιγότερο ψωνισμένη έχοντας ένα πιο φυσικό look, και γιατί όχι ότι του άρεσες και έτσι όπως ήσουν.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •