τύψεις κλπ...ΒΟΗΘΕΙΑ...!!!!!!!!! - Page 27
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 27 of 27 FirstFirst ... 17252627
Results 391 to 398 of 398
  1. #391
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    ειλικρινά είμαι σκατά δεν αντέχω άλλο.....
    πανελλήνιες έγραψα 13,7 και δεν πιάνω τίποτα απο όσα ήθελα,το δίπλωμα μου στα γαλλικά δεν το πήρα,η γιαγιά μου είναι στο νοσοκομείο,τα οικονομικά είναι χάλια για να πάω έστω κάπου για σπουδές η για να ξαναδώσω,δουλεύω αλλά και πάλι δεν φτάνουν...και όλα μου φταίνε...!!!
    το στομάχι μου είναι πάλι χάλια,πήγα στο φαρμακείο και μου έδωσαν ζαντάκ πρωί βράδυ,και τίποτα δεν πάει καλά πια...!!!

  2. #392
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γιατί αυτά που ανέφερες είναι η καταστροφή του κόσμου όμως lill?Για επεξεργάσου το λιγάκι διαφορετικά.Θα ξαναδώσεις πανελλήνιες.Η γιαγιά γιαγιά είναι,ε,προβλήματα υγείας θα έχει,δεν είναι λογικό;(περαστικά της επίσης).Δεν πήρες το δίπλωμα για τα γαλλικά,κι αυτό ξαναδώστο.Δεν έχεις λεφτά;Δεν είσαι η μόνη.

    Το στομαχάκι για να το φτιάξεις προσπάθησε να μην σκέφτεσαι με όρους άσπρο-μαύρο,να μην μεγενθύνεις τις δυσκολίες και να μη τις θεωρείς αξεπέραστες.Πίνε κάνα γαλατάκι,χαμομήλι με λίγο μέλι καμιά ωρίτσα πριν τον ύπνο,κάνε ασκησούλες για την αναπνοή όταν αγχώνεσαι για να βάζεις τον εαυτό σου ξανά σε πιο ήρεμη κατάσταση.Για κάνα μπανάκι πήγες,ή όχι ακόμη;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #393
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    και που δε περασεσ δεν εγινε και τιποτα πρωτον μπορεισ να ξαναδωσεισ και δευτερον τι προτιμασ να ψαχνεισ για δουλεια στα 25 και να μη σε παιρνει κανεισ επειδη δεν εχεισ εμπειρια η στα 25 να χεισ το λιγοτερο 5 χρονια εμπειρια σε καποια δουλεια πραγμα που σε κανει πιο ελκυστικη ωσ εργαζομενο και παραλληλα θα εχεισ και ενσημα για τη συνταξη που ειναι νωρισ ακομα αλλα οταν θα φθασει εκεινη η ωρα θα λεσ τι καλα που δουλευα τοτε τα γαλλικα τα ξαναδινεισ ανετα λιγα τα λεφτα που χρειαζονται η γιαγια και που ειναι στο νοσοκομειο εχει παιδια να την κοιταξουνε δεν ειναι δικο σου θεμα αυτο στα λεω ολα αυτα γιατι ειμαι στα 28 εχω παρει πτυχιο τει αυτοματισμου καλο τει θεωρειται και επειδη δε μπορω να βρω δουλεια στο αντικειμενο μου αναγκαζομαι να ψαχνω για δουλειεσ οτι να ναι που θα μπορουσα να τισ κανω κι αν ειχα τελειωσει το λυκειο αν το ηξερα αυτο δε θα πηγαινα στη σχολη και τωρα θα ειχα δουλεια και εμπειρια σε κατι να μη σου αναφερω οτι απο τα φαρμακα που παιρνω η απο τα ψυχολογικα μου κουραζομαι ευκολα οποτε ψαχνω και για ελαφριεσ δουλειεσ στυλ φυλλαδια η πακετασ η 4ωρο χωρισ ευθυνεσ οποτε τα πραγματα ειναι ακομα πιο δυσκολα και το πτυχιο ακομα πιο αχρηστο

  4. #394
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    πιστευω να εχεισ καταλαβει οτι και 48 κιλα να γινεισ που θα εισαι πολυ αδυνατη ειχα κοπελα 170 48 κιλα και ξερω παλι θα ασχολεισαι με τα κιλα σου οποτε το προβλημα σου μαλλον δεν ειναι τα κιλα η αν ειναι σε μικρο βαθμο αποδεξου το γιατι μια ζωη αυτο θα εχεισ επισησ αν το ονειρο σου ειναι να αδυνατισεισ μαζεψε λεφτα και πηγαινε στα μποντιλαιν να ισιωσεισ δεν νομιζω οτι ειναι τραγικο το ποσο που χρειαζεται ετσι πληροφοριακα ειχε γινει μια ερευνα στη αγγλια για τισ γυναικεσ καθε φορα που θα σκεφτονταν την εμφανιση τουσ θα πατουσαν ενα κουμπι περιτο να σου πω οτι το πατουσαν απο εκατονταδεσ φορεσ μεχρι και χιλιαδεσ μεσα στη μερα οι ερευνητεσ θεωρησαν οτι αυτο ειναι μια μορφη ψυχωσησ

  5. #395
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    ρέιν,όχι απλά για μπανάκι δεν πήγα,τρέχω και δεν φτάνω....
    δεν ξέρω περίμενα μετά απο όσα πέρασα κάτι καλύτερο...δεν τα βλέπω όλα μαύρα ,τα βλέπω ρεαλιστικά...!!!δεν είναι δυστυχώς όλα τόσο απλά..δεν πέρασες,ξαναδίνεισ κλπ....!!!!ξέρεις πόσο πάλεψα και δεν κατάφερα τίποτα...?για αυτό σου λέω,δεν είναι εύκολο..!!!!

  6. #396
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    πάντ,καλά όλα αυτά,σίγουρα υπάρχουν και χειρότερα,αλλά δεν κοιτάμε τα χειρότερα τα καλύτερα κοιτάμε και ελπίζουμε να τα φτάσουμε...
    το πρόβλημα μου αυτή τη στιγμή δεν είναι τα κιλά μου είναι οτι δεν έχουμε λεφτά ούτε για να σπουδάσω,ούτε για να ξαναδώσω γαλλικά ούτε για να δώσω ξανά πανελλήνιες,οπότε όσο και αν θέλω εγώ..no money no haney...
    ναι οκ με νοιάζουν και τα κιλά μου αλλά αυτό που με ν οιάζει περισσότερο είναι η γιαγιά μου που έχει θέματα με την υγεία της και έπαθε τώρα εγκεφαλικό και με νοιάζει οτι κανένα απο τα όνειρά μου δεν πραγματοποιείται.....καταλα� �αίνεις..??

  7. #397
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    lill ένα γειά από εμένα.
    Δεν κάθισα να διαβάσω όλο το θέμα σου.
    Αλλά σε βλέπω πολύ στεναχωρημένη και είπα να σου γράψω τις δικές μου σκέψεις ακόμα και αν είναι εντελώς ξεκάρφωτες.

    Όσο και να στεναχωριέσαι για την αγαπημένη σου γιαγιά η ζωή αυτά τα έχει. και χειρότερα ακόμα. Ίσως γιαυτό υπάρχουν και οι αρρώστεις. Για να μας προετοιμάζουν.

    Το πτυχίο των γαλλικών θα το χρειαστείς για επαγγελματικούς λόγους? (άδεια ασκήσεως επαγγλέματος καθηγήτρια ξένης γλώσσας?) Πάντως εάν γνωρίζεις καλά την γαλλική (ακόμα και χωρίς το πτυχίο σου) μπορείς (έστω και στο παράνομο) να δουλέψεις με παιδάκια. Δεν ξέρω που δουλεύεις και με τι ωράρια αλλά η γαλλική, αν δεν κάνω λάθος είναι στα σχολεία που σημαίνει ότι υπάρχει ανάγκη για άτομα που την γνωρίζουν.

    Το 13,7 που έγραψες σε περνάει σε κάποια σχολή ακόμα και κάποια που νομίζεις ότι δεν σε αφορά καθόλου? Εάν ναι μην την απορρίψεις εκ των προτέρων.

    Όσον αφορά το θέμα των κιλών και της εμφάνισής σου διάβασα αρκετά μυνήματα που σου γράφουν ότι λάθος το βλέπεις ότι ΠΡΕΠΕΙ να χάσεις κιλά και γιαυτό δεν θα σου γράψω ακριβώς το ίδιο και εγώ

    Και έτσι γενικά. Τα όνειρά μας ΠΑΝΤΑ πραγματοποιούνται. ΌΧΙ όμως πάντα στον ακριβή χρόνο που θέτουμε αυθαίρετα εμείς οι ίδιοι.
    been good, been bad. WILL GO ON

  8. #398
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    τί να πώ παιδιά ίσως είμαι λάθος και απλά δεν το καταλαβαίνω....!!!!!

Page 27 of 27 FirstFirst ... 17252627

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •