τύψεις κλπ...ΒΟΗΘΕΙΑ...!!!!!!!!! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 27 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 398
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    έκανα λάθος η φίλη μου που σου
    είπα οτι έχει 19 τελικά έχει 21,εγώ την υπολόγησα πιο λίγα κιλά

    αλήθεια γιατί με ρώτησες??

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    μαρία,γιατί σε παραξένεψε τόσο..???

  3. #63
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by lill
    krino
    δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι με βλέπω...και δεν νομίζω οτι αυτό μπορεί να αλλάξει σε όποιο γιατρό και να πάω,κανείς δεν μπορεί να μας αλλάξει την εικόνα που έχουμε για τον εαυτό μας...


    οκ, τοτε μαλλον η συζητηση αυτη οπως γινεται ειναι αυτο που αποζητας.






    για μένα στο λέω και μπορώ να στο ορκιστώ οτι είμαι ΧΟΝΤΡΗ ειλικρινά το βλέπω και το πιστεύω...


    ε αμα ειναι να αρκιστεις, θα σε πιστεψω.
    Εισαι λοιπον χοντρη..... και οχι μονο χοντρη, φαλαινα εισαι.
    Αλλα τι να κανεις και εγω ειμαι ψηλος.
    Ουδεις αναμαρτητος.....





    δεν ξέρω τί λένε οι δείκτες αλλά εγω με αυτή την εμφάνιση είμαι δυστυχισμένη κ αυτό το βγάζω και προς τα έξω πίστεψέ με....


    αυτη ειναι η κουβεντα εδω και σελιδες.
    Οτι εχεις προβλημα με τους καθρεπτες.
    Ειναι σιγουρο οτι αυτο θα το βγαζεις προς τα εξω.





    ξέρεις πόσα αγόρια έχω αποθήσει γιατί εγώ δεν ένιωθα άνετα με τον εαυτό μου και αυτά νόμιζαν οτι δεν μου αρέσουν....??
    για αυτό σου λέω...!!!!!!



    δεν φανταζεσαι (ουτε φανταζονται) απο τι συζητησεις επι συζητησεων γλυτωσαν ομως ε?




    Τι να σου πω,
    αφου νομιζεις οτι πρεπει να γινεις πετσι και κοκκαλο για να αισθανεσαι καλα, κατσε νηστικια και αμα γινεις σκηνωμα να επανελθεις για να πεις εντυπωσεις...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    με ειρωνεύεσαι λίγο εώς πολύ ή μου φαίνεται...?

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    βασικά τί εννοείς για τα αγόρια οτι γλύτωσαν απο συζητήσεις και δυτερον οτι η συζήτηση αυτή όπως γίνεται είναι αυτό που αποζητώ...???
    γίνε λίγο πιό σαφής...!!!!!!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by lill
    έκανα λάθος η φίλη μου που σου
    είπα οτι έχει 19 τελικά έχει 21,εγώ την υπολόγησα πιο λίγα κιλά

    αλήθεια γιατί με ρώτησες??
    Λοιπόν, δεν μου είπες, ποιες από αυτές στα μάτια σου είναι κανονικές?

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    η μητέρα μου σίγουρα ΧΟΝΤΡΗ!!!(27)
    η κολλητή μου προς το χοντρή(κάνει μπαλέτο όμως και είναι πέτρα=μυς...)(24)
    η άλλη φίλη μου είναι έτσι κ έτσι,θα τη προτιμούσα πιο αδύνατη...(21)
    η θεία μου είναι οκ γιατί έχει κάνει κ 2 παιδιά...(23)
    κ η άλλη κοπέλα επίσης είναι παραπάνω απο οτι θα έπρεπε...!!!!(25)

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Eρώτηση 1. Αυτό το λένε τα μάτια σου, ή οι αριθμοί που υπολόγισες με τη βοήθεια του ΒΜΙ?

    Ερ. 2. Ολοι γύρω σου, στην καθημερινότητά σου, στο δρόμο, σχολείο, λεωφορείο,... πώς σου φαίνονται? Ολοι είναι νορμάλ και μόνο εσύ είσαι η ...φάλαινα?

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    για την ακρίβεια οι αριθμοί.....σύμφωνα δηλαδή με τα δεδομένα και τα όρια που έχει....

    κανένα απο αυτά τα σώματα δεν μου αρέσει και δεν θεωρώ καλό...όσο παράξενο και αν σου ακούγεται....
    σου λέω το ιδανικό κατα τη γνώμη μου,τουλάχιστον για εμένα είναι 1,70 κ 50 αν όχι 49 κιλά....

    απάντησέ μου και θα σου ξαναγράψω κατά τις 8 και 20 γιατί έχω μάθημα....!!!!!

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    και μίας άλλης φίλης μου για να μην είμαι υπερβολική που είναι 1,80 και στα κιλά μου δηλαδή 58!!!!!

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by lill

    βιώνω το μεγαλύτερο μου φόβο,να είμαι ΜΟΝΗ μου και αυτό με πληγώνει...αισθάνομαι οτι πνίγομαι,χωρίς να ξέρω απο τί...δεν ξέρω πόσο μπορώ να αντέξω ακόμα....και δεν νομίζω να είναι και πολύ.....δεν μπο΄ρω να σου προσδιορίσω ακριβώς το πώς,πάντως το να ΄χασω κιλά σίγουρα θα με έκανε να νιώσω καλύτερα....!!!!!!!!!.....
    Lill,

    καλώς ηρθες:)

    λες πώς ενας απο τους μεγαλυτερους φοβους ειναι η μοναξια. Οτι πνιγεσαι.Κ επισης θεωρεις πώς μπορεις να νιωσεις καλυτερα χανοντας κιλα. Αληθεια, πώς συσχετιζεις αυτα τα δυο? Το χεις σκεφτει?


    Originally posted by lill


    θέλω να ελπίζω οτι μπορώ να τα καταφέρω μόνη μου και να ΄χασω κιλά και να πάψω να αισθάνομαι έτσι χωρίς να πάω σε γιατρό.....θέλω να είμαι ανεξάρτητη,δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τί εννοώ.....
    θελεις να εισαι ανεξαρτητη. απο ποιον ομως? με το φαγητο τί γινεται? δεν εισαι εξαρτημενη απο αυτο? οπως τα γραφεις, η σχεση σου μ αυτο μοιαζει να καθοριζει την ισορροπια σου.τί λες?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    lill σου εχω στειλει u2u

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    πώς τα συσχετίζω....?κοίτα...
    γενικά όπως είπα ο μεγαλύτερος μου φόβος είναι το να είμαι μόνη μου και αυτό κυρίως γιατί ξεφεύγω απο τα όρια...δηλαδή δεν έχω κάποιον ή δεν νιώθω οτι έχω που να νοιάζεται για μένα οπότε παύω να νοιάζομαι και εγώ...πώς να στο πώ...??όταν έχεις άτομα γύρω σου που σε αγαπούν και το ξέρεις θές να είναι καλά και παράλληλα να είσαι και εσύ για να μήν τα στεναχωρείς που δεν είσαι,γιατί και αυτά όπως και συ για αυτούς νοιάζονται για εσένα...οπότε όταν δεν έχεις κάτι να σε κρατάει και όταν πνίγεσαι γιατί δεν έχεις κάπου να ξεσπάσεις...
    ξεσπάς στον εαυτό σου,π.χ εγώ στη βουλιμία...
    πάντα ήθελα να είμαι αδύνατη,οπότε πετυχαίνοντας αυτό νιώθω καλύτερα,αφού καλύπτω το κενό της εξωτερικής μου εικόνας και γεμίζω γενικότερα...
    πώς να στο πώ..?
    είναι κάτι που με χαροποιεί και με κάνει να ξεχνάω τα υπόλοιπα ή τουλάχιστον προσωρινά...!!!!

    θέλω να είμαι ανεξάρτητη κυρίως απο τους γονείς μου και να μπορώ να στέκομαι στα πόδια μου...να μη κρέμομαι απο τους άλλους(γονείς φίλους κλπ),πράγμα που δεν καταφέρνω...!
    απο τη σχέση μου με το φαγητό όμως είμαι εξαρτώμενη δεν έχεις άδικο,αλλά σε αυτό έχω μπορέσει να είμαι και μόνη μου(να μη το ξέρει κανείς,να το παλεύω μόνη μου κλπ)...απλά πλέον δεν μπορώ να είμαι μόνη μου ούτε σε αυτό...και αυτό είναι το άσχημο,αυτό είναι που τώρα με καθιστά όχι ανεξάρτητη αλλά απόλυτα εξαρτημένη και θέλω να ξεφύγω...!!!!

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    190
    οπότε τελικά,αποδεικνύεται οτι δεν είμαι ανεξάρτητη γενικότερα...αυτό προσπαθώ λοιπόν να πετύχω....
    να τα αντιμετωπίζω ΟΛΑ μόνη μου....ό,τι και αν είναι αυτό....!!!!
    καταλαβαίνεις..??

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Καταρχην οταν λες οτι ξεφευγεις απο τα ορια, οταν εισαι με αλλους τι εννοεις?

    Το να βλεπεις οτι εισαι εξαρτημενη, το να νιωθεις οτι \"σε εχει\" το φαγητο, και \"δεν το εχεις\" εσυ, σημαινει οτι βλεπεις οτι δεν υπαρχει υγεια στην συμπεριφορα αυτη.

    Απο την αλλη ομως, οπως λες ειναι σημαντικο να νιωθεις πως εχεις ανθρωπους σου γυρω σου που σ αγαπουν. Που σε νοιαζονται. Αλλα οσο ανεξαρτητη και να γινεις, οσο κι αν προσπαθεις γι αυτο, ποτε δεν θα τα καταφερεις να μην εχεις την αναγκη για αγαπη, για φροντιδα. Κ ειναι πιο ειλικρινες να το παραδεχτεις, απο το να το αρνεισαι. Κ πιο χρησιμο για να προχωρησεις στη ζωη σου, ικανοποιωντας ουσιαστικες αναγκες σου κ οχι πλασματικες.

    Προσπαθωντας να ελεγξεις την σχεση σου με το φαγητο, μπορει να εχεις την ψευδαισθηση οτι μπορεις να επεκτεινεις τον ελεγχο αυτο και στις σχεσεις σου με τους αλλους. Αλλα δεν ειναι ποτε ετσι.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 5 of 27 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •