απιστια... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 276
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    μαλιστα θα πω και εγω..
    Ψυχαναγκασμος..
    Ο,τι πει ο καθενας ειναι η δική του προσωπική αλήθεια.Δεν στηρίζομαι σε κανένα οικοδόμημα φίλε μου γιατί ένιωσα νωρίς να γκρεμοτσακίζομαι.Με γκρέμισαν αλλοι και βασίζομαι μόνο σε εμένα.
    Αυτα που αισθάνομαι εχουν να κάνουν με την ιδιοσυγκρασία μου.
    Απολαμβάνω αυτό που νιώθω και ξεχνώ τα υπόλοιπα.
    Εχω μάθει να συνδυαζω τα λουλουδάκια με την πραγματικότητα.


    Και το άνοιγμα για την απιστία ας το δει ο καθένας οπως εχει ανάγκη να το δει.Καθόλου δεν με νοιάζει αν απο τη μερια του θα εχει δικιο.Αφου δεν ειναι η μεριά μου...

    Εγω θα απιστήσω οταν και αμα αρχίσω να νιώθω οτι δεν μου δίνει η σχέση μου αυτα που ζητάω.Κι οταν θα το κάνω,επειδή δεν σκεφτόμαστε ολοι με τον ιδιο τροπο,θα του το ξεφουρνίσω οχι μονο για να μου αδειάσει τη γωνιά,αλλα γιατι θα θέλω να ειναι και αυτός καλά.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by bunny
    αναρωτιεμαι πως μπορει καποιος που εχει ζησει την απιστια, να συνεχισει να μενει στο πλαι του ανθρωπου που τον κερατωσε.... αραγε αξιζει δευτερη ευκαιρια, απο τη ετιγμη που ο ενας δεν εδωσε αξια σε αυτο που ειχε ηδη...??




    όποιος αγαπάει πραγματικά , συγχωρεί...

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Αφωτεινή
    μαλιστα θα πω και εγω..
    Ψυχαναγκασμος..
    Ο,τι πει ο καθενας ειναι η δική του προσωπική αλήθεια.


    ετσι ακριβως.




    Δεν στηρίζομαι σε κανένα οικοδόμημα φίλε μου γιατί ένιωσα νωρίς να γκρεμοτσακίζομαι.Με γκρέμισαν αλλοι και βασίζομαι μόνο σε εμένα.



    δεν μπηκα στο τριπακι να αναιρεσω τις αληθειες σου ουτε τα οικοδομηματα σου.
    Ειμαι προσεκτικος για να μην πεφτω σε τετοιες λεκτικες παγιδες.





    Αυτα που αισθάνομαι εχουν να κάνουν με την ιδιοσυγκρασία μου.



    αυτο ακριβως εγραφα αν με διαβασες προσεκτικα.





    Απολαμβάνω αυτό που νιώθω και ξεχνώ τα υπόλοιπα.


    τα οποια ομως εχουν χτιστει απο την ιδιοσυγκρασια σου, μην το βγαζεις απεξω αυτο.





    Εχω μάθει να συνδυαζω τα λουλουδάκια με την πραγματικότητα.



    οτι συνδυασμο και αν εκανες ειναι μια συμβαση.
    Αναλογα το κατα ποσο τηρηται η συμβαση σου, θα επιτυγχανεται και ο συνδυασμος σου.

    Μιλας για το τι νιωθεις,
    αλλα αυτα που νιωθεις δεν ξεκινανε απο σενα και καταληγουν σε σενα.
    Φιλταρονται και υπαρχει ενα feedback απο τον συντροφο σου.
    Ξεχνας οτι μιλαμε για σχεσεις, και οι σχεσεις απαιτουν τουλαχιστον 2 ατομα.
    Αρα το τι εχεις μαθει εσυ ειναι μεν κρισιμο αλλα οχι και αυτο που καθοριζει τα παντα.




    Και το άνοιγμα για την απιστία ας το δει ο καθένας οπως εχει ανάγκη να το δει.Καθόλου δεν με νοιάζει αν απο τη μερια του θα εχει δικιο.Αφου δεν ειναι η μεριά μου...



    μα το ειπα αρκετες φορες,
    η μερια σου οπως την αισθανεσαι ειναι σωστη,
    ομοιως και οι αλλες....

    Ολα ομως ισχυουν οταν το ζευγαρι εχει κοινες μεριες...
    δεν ξερω αν το λεω καλα.





    Εγω θα απιστήσω οταν και αμα αρχίσω να νιώθω οτι δεν μου δίνει η σχέση μου αυτα που ζητάω.Κι οταν θα το κάνω,επειδή δεν σκεφτόμαστε ολοι με τον ιδιο τροπο,θα του το ξεφουρνίσω οχι μονο για να μου αδειάσει τη γωνιά,αλλα γιατι θα θέλω να ειναι και αυτός καλά.


    ειναι κλασικη υποθεση δυο ανθρωποι να δενουν απολυτα τις ζωες τους.
    Μονο που σορρυ κιολας αλλα οσο και να θες να μου πεις οτι αυτο σε εκφραζει δεν με καλυπτει.
    Και αυτο γιατι εκτος απο ολα οσα λουλουδενια μου γραφεις,
    ΔΕΝ θα μπορεσεις ποτε σου να απορριψεις τον ενστικτο σου.
    Σορρυ αν σου χαλαει την σουπα αυτο που λεω,
    αλλα το κουμπακι που εχει φτιαξει στο μυαλο σου δεν υπαρχει.

    Το μονο που υπαρχει ειναι ενα κοινωνικο κατασκευασμα,
    οχι ομως οτι ειναι ιδιον του ανθρωπινου γενους.


    Πολυ απλα και μπακαλιστικα,
    σε μια αλλη κοινωνια, οι ιδιοι ανθρωποι απο το ιδιο φορουμ,
    θα ηταν δυνατον να λεγαμε τα εντελως αντιθετα πραγματα.


    Ετσι εχεις προσαρμοστει στην κοινωνικη εκπαιδευση που εχεις δεχτει και προχωρας ομαλα οπως λες.





    Καμια αντιρρηση να συμφωνησω μαζι σου,
    μονο να ξερουμε με τι ακριβως συμφωνουμε και που διαφωνουμε και για ποιους λογους.


    Αλλιως πεταει ο καθενας το τσιτατο του,
    ξερεις εγω ειμαι ευτυχισμενος στο γαμο μου και μπλα μπλα,
    και η κουβεντα τελειωνει εκει.

    Σορρυ αλλα δεν ειναι ετσι.
    Δικαιωμα σου φυσικα να εχεις τις δικες σου αποψεις,
    επετρεψε μου να κρατησω και εγω το δικο μου σκεπτικο το οποιο και καταθεσα με επιχειρηματολογια.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Originally posted by krino
    οριστε!
    αυτα ειναι....
    πας για μιση ωρα εξω, και μεσα στο μισαωρο γραφει η ρειν και μου κλεβει ολες τις ιδεες.....
    Ετσι που το πας ρειν, σε λιγο θα ειμαι περιττος εδω μεσα, μιας και τετοια εγραφα μονο εγω εδω μεσα (α ναι και η μαρινα με ενα τροπο)


    Συμπληρωνω πιο συγκεκριμενα,
    οτι αν η σχεση σου φωτεινη σε εχει φτασει σε μια φαση,
    που εχεις κλειδωσει και κοιτας ενα ωραιο αντρα κατα τα γουστα σου και σου ειναι αδιαφορος,
    τοτε η σχεση ειναι ψυχαναγκασμος.

    .................................................. .........................................
    Μεσα σε αυτο το χαμο,
    η δικη μου προταση ειναι οτι πρεπει ο συντροφος μας να ειναι επιλεγμενος ετσι ωστε να προσεγγιζει την δικη μας μιζερια και να ειναι ιδια με την δικη του.
    Δεν θα κοιτας - δεν θα κοιταω.
    Σε επιασα με αλλη γυναικα, θα σε κανω ρεζιλι παντου.
    Θα κοιτας οσο γουσταρεις, και θα κοιταω οσο γουσταρω,
    Θα πηδιομαστε με αλλους δεκα και θα ειμαστε τσιφτηδες.

    Ολες οι παραπανω συνθηκες ειναι το ιδιο τιμιες,
    οσο ειναι συμφωνημενες απο κοινου και απολυτα ξεκαθαρισμενες.
    Για αυτο μην βγαζετε ουτε λογους ουτε συγχωροχαρτια.
    Η νικη της ζωης μας, θα υπαρξει οταν ειμαστε καταρχην ειλικρινεις με τον εαυτο μας και συνναμα με τον συντροφο μας.
    Ολα αυτα βεβαια αν εχουμε το κουραγιο....
    Γιατι το να βγεις και να πεις αυτο που νιωθεις στον συντροφο σου και να εισαι 101% ειλικρινεις κοστιζει παρα πολυ σημερα.



    Καλησπερες.
    Χαχα...και η μαρίνα ε? Ναι, όντως κι εγώ κάπως έτσι το βλέπω και το έχω γράψει αρκετές φορές, άντε λοιπόν να την ξανακάνουμε την κουβέντα, αφού έρχεται συχνά στο προσκήνιο.

    Το έχω πει και το πιστεύω ότι οι έννοιες αγάπη, έρωτας, σεξ, σχέση είναι διακριτές μεταξύ τους, μπορεί και σε κάποιες περιπτώσεις να συμπορεύονται. Αλλά το να έχεις μια σχέση με όλα τα παραπάνω, δεν σημαίνει πως παύεις απαραίτητα να θέλεις σεξ με κάποιον άλλον.

    Δεν συμφωνώ όμως απόλυτα ότι αν βλέπεις έναν ωραίο άντρα δίπλα σου και δεν θες να κάνεις κάτι μαζί του, είναι απαραίτητα ψυχαναγκασμός. Προσωπικά, αυτό μου συμβαίνει και όταν ερωτεύομαι, βλέπω γύρω μου ωραίους άντρες, μου αρέσουν, μπορεί και να φλερτάρω κι όμως το μυαλό μου είναι αλλού και δεν έχω διάθεση να προχωρήσω παραπέρα. Για να πω την αλήθεια, σε τέτοιες περιπτώσεις νιώθω ότι το φλερτ είναι η \'κοινωνική σύμβαση\' και όχι η \'πίστη\'.

    Οπωσδήποτε πάντως συμφωνώ στο θέμα της αμοιβαίας συμφωνίας και της ειλικρίνειας. Μου φαίνεται λυπηρό που βλέπω ανθρώπους να λένε ότι \'αγαπιούνται\' και παρόλα αυτά ο καθένας τους να έχει και μια εντελώς ιδιωτική, κρυφή ζωή, που δεν δύναται να επικοινωνήσει στο σύντροφο. Γιατί έτσι νιώθω ότι αυτό που \'αγαπά\' ο σύντροφος και αυτό που αντίστοιχα \'αγαπάμε\' είναι μόνο ένα μέρος του συνόλου, ή μια εικόνα που έχουμε πλάσει στο μυαλό μας. Και όλο αυτό δημιουργεί μια πολύ εύθραυστη \'ευτυχία και οικογενειακή γαλήνη\'. Από την άλλη δεν είμαι και υπέρ του να δίνεις λεπτομερή αναφορά στο σύντροφο, νομίζω ότι αρκεί να έχεις κατά νου πως κανένας δεν ανήκει σε κανέναν, πως οι ανθρώπινες ανάγκες είναι πολύπλευρες και πως κάθε ανθρώπινη σχέση είναι μοναδική.

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by marina38
    Originally posted by krino


    Συμπληρωνω πιο συγκεκριμενα,
    οτι αν η σχεση σου φωτεινη σε εχει φτασει σε μια φαση,
    που εχεις κλειδωσει και κοιτας ενα ωραιο αντρα κατα τα γουστα σου και σου ειναι αδιαφορος,
    τοτε η σχεση ειναι ψυχαναγκασμος.
    Χαχα...και η μαρίνα ε? Ναι, όντως κι εγώ κάπως έτσι το βλέπω και το έχω γράψει αρκετές φορές, άντε λοιπόν να την ξανακάνουμε την κουβέντα, αφού έρχεται συχνά στο προσκήνιο.


    εεεε ειδες? σε θυμηθηκα....
    Θα αρχισω να κραταω λινκ απο εδω και στο εξης.
    Εχω την εντυπωση οτι μια φορα το χρονο αυτη η συζητηση ανοιγει με σταθερους ρυθμους.
    Πρεπει να την εχουμε ξανακανει εδωμεσα ισως 4 ισως 5 φορες.



    Δεν συμφωνώ όμως απόλυτα ότι αν βλέπεις έναν ωραίο άντρα δίπλα σου και δεν θες να κάνεις κάτι μαζί του, είναι απαραίτητα ψυχαναγκασμός.


    μισο λεπτο,
    που ειπα εγω να κανεις κατι μαζι του?
    επα οτι αμα ειναι τυπος που σου ειναι στα γουστα σου και εσυ λες οτι σου ειναι αδιαφορος ειναι ψυχαναγκασμος.
    Το δεν μου ειναι αδιαφορος καποιος εχει πολλες εκδοχες οχι κατα αναγκη το κρεβατι η οποια αλλη.

    Εν ολιγεις αν καποιος τυπος ειναι στα γουστα σου,
    αποκλειεται να ειναι αδιαφορος.
    Αλλιως με βαση την λογικη μου, θα πρεπει να ανατρεψω πολλα λογικα σχηματα.

    Αποφασιστε τι κανει ο γιαλος....
    στραβος ειναι η στραβιζει?





  6. #36
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Originally posted by krino
    Originally posted by marina38
    Δεν συμφωνώ όμως απόλυτα ότι αν βλέπεις έναν ωραίο άντρα δίπλα σου και δεν θες να κάνεις κάτι μαζί του, είναι απαραίτητα ψυχαναγκασμός.


    μισο λεπτο,
    που ειπα εγω να κανεις κατι μαζι του?
    επα οτι αμα ειναι τυπος που σου ειναι στα γουστα σου και εσυ λες οτι σου ειναι αδιαφορος ειναι ψυχαναγκασμος.
    Το δεν μου ειναι αδιαφορος καποιος εχει πολλες εκδοχες οχι κατα αναγκη το κρεβατι η οποια αλλη.

    Εν ολιγεις αν καποιος τυπος ειναι στα γουστα σου,
    αποκλειεται να ειναι αδιαφορος.
    Αλλιως με βαση την λογικη μου, θα πρεπει να ανατρεψω πολλα λογικα σχηματα.

    Αποφασιστε τι κανει ο γιαλος....
    στραβος ειναι η στραβιζει?


    Σωστά, δεν το είπες. Με αυτά που γράφεις εσύ συμφωνώ.

    Απλά ήθελα να τονίσω ότι το να πεις \'μου αρέσει\' κάποιος (κάποιος άλλος έξω από τη σχέση μου) μπορεί να μείνει στο \'μου αρέσει\' χωρίς να συνοδεύεται από άλλο συναίσθημα, άλλη επιθυμία, ή κάποια κατάληξη. Για πολλούς λόγους (εξαιρώντας τις κοινωνικές συμβάσεις).

    Στο μεταξύ, καταλαβαίνω αυτό που λέει και η Φωτεινή, ότι αν απιστήσει θα είναι επειδή νιώθει ότι η σχέση της δεν της δίνει όσα ζητάει. Αλλά αυτό είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και ο καθένας το χειρίζεται με τον τρόπο του, εξαρτάται κιόλας από το ποια είναι αυτά που δεν μου δίνει η σχέση μου.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Μαρίνα,
    εχεις ερωτευτει σίγουρα και ισως για το λογο αυτό μπορεις να καταλάβεις πως είναι να μη θέλεις να πας με άλλον.
    Ακόμα και με καλύτερο απο τα γούστα σου...

    Κρίνο,
    Αρα ειτε ανήκεις σε αυτούς που λειτουργούν βάση ενστίκτου ,
    ειτε σε εκείνους που πανε βάση κοινωνικών διαταγών.
    Εγω δε,που κατα την τεκμηριωμένη άποψή σου δεν εχω ένστικτο ή μάλλον το έχω θαμμένο και καταπιεσμένο,με το να είμαι ερωτευμένη είμαι και ψυχαναγκαστική..
    Εχω μάλιστα τετοια κοινωνική παιδεία που μου υπαγορεύει \"μη\" και \"οχι\" και εγω εχω υποταχθεί.
    Ειμαι ανοιχτή σε διαφορετικές στασεις θέλω να μπαίνουν στη ζωή μου νέες οπτικές,αλλα αυτη ειναι μια περίπτωση που θα πω \"whatever\"..
    Δεν μπορώ να σε πείσω, δεν μπορείς να με πείσεις.Ολα καλά.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Εγώ έχω δηλώσει οτι το φλερτ για μένα ειναι αθώο.Πόσο μαλλον να πώ οτι μου αρέσει και κάποιος αλλος.Τυφλή ειμαι?
    Πέρα απο ενα χαμόγελο μια περιπαικτική κουβέντα ,δεν επιθυμώ περισσότερα.
    Αυτο ομως απο το να προχωρήσω,απέχει εεεετη φωτός.

  9. #39
    Originally posted by Αφωτεινή
    Αυτα που αισθάνομαι εχουν να κάνουν με την ιδιοσυγκρασία μου.
    Αφωτεινή, και εγώ αυτά που αισθάνομαι, έχουνε να κάνουνε με την ιδιοσυγκρασία μου και τα υποστηρίζω! Ξέρω τι θέλω απο μια ερωτική σχέση και αυτό υποστηρίζω. Εαν δεν το βρω, ειλικρινά, μέσα απο την καρδούλα μου το λέω, προτιμώ χίλιες φορές να είμαι μόνη μου και είμαι μια χαρά και έτσι:=)
    Εμένα οι ελεύθερες σχέσεις και οι απιστίες δεν με αφορούν σαν Φούλα απλά, δεν ταιριάζουνε στην ιδιοσυγκρασία μου και τέλος!

    Όπως υποστηρίζω αυτούς που ξεκαθαρίζουνε απο την αρχή ότι θέλουνε μια ελεύθερη σχέση και ψάχνουνε κάποιον που να ζητάει το ίδιο για να ταιριάξουνε, έτσι και εγώ ψάχνω να βρω αυτό που ταιριάζει σε εμένα σαν Φούλα. ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΦΟΣΙΩΣΗ. Και εννοείται να έχει ο καθένας και τα δικά του ενδιαφέροντα και τον χώρο του! Ξεκαθαρισμένα πράγματα!
    Αν το βρώ καλός εαν δεν το βρω, πάλι καλός! Έχω να γεμίσω την ζωή μου και με άλλα πιο ουσιαστικά για μένα πράγματα ούτως ή άλλως για να νιώσω καλυμμένη!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Ψυχαναγκασμός ή σοδομαζοχισμός απέναντι στον εαυτό σου; ναι πρέπει απο την αρχή να ξεκαθαρίζονται οι σχέσεις όχι μόνο με τον/την σύντροφο αλλά και με τον εαυτό σου.Απο κάποια στιγμή και μετά το να εθελοτυφλείς το να κάνεις υπομονή καταντάει παρωδία.Πιστεύω πως απο την αρχή μιας σχέσης διακρίνονται τα άσχημα σημάδια.Και εγώ πιστεύω πως στους δυο τρίτος δεν χωρά, πως αν δυο άνθρωποι αγαπιούνται δεν έχουν ανάγκη τίποτε άλλο για να διατηρήσουν την σχέση.Είναι τυχεροί όσοι μπορούν να δώσουν τέλος σε ενα γάμο ή μια σχέση που δεν τραβά και δεν είναι αναγκασμένοι να στερούνται την χαρά της ζωής.Και τόσο επίπονο όταν την ανακαλύψεις αργά και να προσπάθείς να αρπάξεις στιγμές. Βλέπεις τα ιδια πράγματα με άλλο μάτι, απορείς με τον εαυτό σου πως μπόρεσες να του στερήσεις ότι πιο φυσικό υπάρχει.Εχεις μια δικαιολογία ότι δεν ήξερες, δεν ένιωθες, αλλά έβλεπες τους γύρω σου, έβλεπες πως υπάρχει αγάπη δεν είναι μόνο στη φαντασία σου. Δεν μπορώ να καταλάβω πως την στιγμή που είσαι ερωτευμένος/η μπορεί να θες και εναν άλλον/η ή να τον μοιράζεσαι.Μήπως είναι διακιολογία στον εαυτό μας ότι μπορούμε να αγαπάμε δυο συγχρόνως;ο έρωτας δεν είναι εγωϊστικός;δεν μιλάμε για αγάπη μάνας προς το παιδί.Στην αγάπη-έρωτα διεκδικείς τον άλλον καθημερινά.απο την στιγμή που τον μοιράζεσαι δεν υπάρχει διεκδίκηση για μένα φυσικά.Αλλο στοιχείο είναι η υγιής ζήλια.Είναι δυνατόν να αγαπώ να είμαι ερωτευμένη και να τον μοιραστώ;Ασχημο και ταπεινωτικό πάλι να ζείς συμβατικά να παίζεις τον καραγκιόζη, πολύ ψυχοφθόρο.Πάντως το συναίσθημα της αγάπης είναι μοναδικό και ο καθένας μπορεί να το εισπράττει με τον δικό του τρόπο που είναι ακατανόητος πολλές φορές στους άλλους.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Όποιοι παρομοιάζουν το σεξ με το χέσιμο (φυσική ανάγκη) είναι κακό να τους λέμε κουράδες;



    \"Όπως υποστηρίζω αυτούς που ξεκαθαρίζουνε απο την αρχή ότι θέλουνε μια ελεύθερη σχέση και ψάχνουνε κάποιον που να ζητάει το ίδιο για να ταιριάξουνε, έτσι και εγώ ψάχνω να βρω αυτό που ταιριάζει σε εμένα σαν Φούλα. ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΦΟΣΙΩΣΗ. Και εννοείται να έχει ο καθένας και τα δικά του ενδιαφέροντα και τον χώρο του! Ξεκαθαρισμένα πράγματα!
    Αν το βρώ καλός εαν δεν το βρω, πάλι καλός! Έχω να γεμίσω την ζωή μου και με άλλα πιο ουσιαστικά για μένα πράγματα ούτως ή άλλως για να νιώσω καλυμμένη! \"

    Παρομοίως αν και δεν με λένε φούλα

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Οταν η σχέση όμως βαλτώσει και η σχέση είναι αδελφική, τότε το εντιμότερο είναι ή να χωρίσεις ή να ξεκαθαρίσεις την θέση σου.Το θέμα είναι να μπορούν και οι δυο να το κάνουνκαι φυσικά εκείνος που αποφεύγει είναι ο δειλός ο ανασφαλής.Απο εκεί και πέρα η προσωπική ζωή του καθενός του ανήκει.Αν ο ενας ξεκαθαρίσει τι θέλει και ο άλλος κοιμάται τον υπνο του δικαίου ή δεν θέλει να καταλάβει έρχεται η απιστία.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Γενικά αυτοί των \"ελεύθερων σχέσεων\" κάτι πάει πολύ στραβά.
    Αλλά ναι αν βαλτώσει μια σχέση, είτε το πολεμάς, είτε φεύγεις.
    Χμ.. όχι δεν απατάς όμως.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by alexandros3
    Όποιοι παρομοιάζουν το σεξ με το χέσιμο (φυσική ανάγκη) είναι κακό να τους λέμε κουράδες;
    και το φαγητο παντως ειναι φυσικη αναγκη...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Σωστό κι αυτό.

Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •