Λογια απλα της στιγμης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616

    Λογια απλα της στιγμης

    Καλησπερα.Ειπα δεν θα συμετασχω ξανα,αλλα ειχα την αναγκη να γραψω καποιες σκεψεις μου.
    Διαβαζοντας αυτο που γραψατε για την υπερασπιση των συναισθηματων μου,ηταν κατι που δεν το καταλαβα εξαρχης.Γιατι μου βγηκε σαν οργη και αντιδραση μη ελεγχομενη.
    Σηζητωντας το με τη ψυχολογο μου την επομενη,και ενω μπηκα στο γραφειο με αρκετα νευρα {ειναι κατι που προσπαθω να διαχειριστωακομα και σημερα},την ειδα να χαμογελαει,με μια εκφραση ικανοποιησης.Συνειδητοποι� �σα μεσα απο αυτο το χαμογελο και τη σηζητηση οτι ηταν η πρωτη φορα,μετα απο αρκετα χρονια που εκφραζομουν,και υπερασπιζομουν την θεση μου, την πλευρα μου,και τα συναισθηματα οργης γι αυτην, σαν απολυτα φυσιολογικα Ηταν μια προσπαθεια που κατεβαλλε αρκετο καιρο.
    Αυτο που με εξοργισε περισσοτερο με τον εαυτο μου ,ηταν οτι εγω λιγοψυχισα,και σεις φωναζατε πιο δυνατα απο εμενα για εμενα.
    Συνεισητοποιησα ομως οτι η υπερασπιση δεν ειχε μονο σκοπο να καλυψει δικες μου αναγκες,αλλα και τις αναγκες των γυναικων του κεντρου,που εθελοντικα προσπαθω μεσα απο αυτο οποτε μπορω να βοηθησω και βοηθηθω,
    Ηπρωτη πιο ζεστη αγκαλια για οποιον μπαινει εκει,ειναι μια γλυκια κουβεντα συμπαραστασης,και κατανοησης.Αυτο το ιδιο θα πω και δω ,για ολους που μπαινουν σε αυτο το φορουμ ισχυει το ιδιο.
    Αναιρω την αποφαση μου να μη συμετασχω.
    Και οποτε μπορω,γιατι εχω λιγο βαρυ προγραμμα,να δινω μια κουβεντα συμπαραστασης,και ενα χαμογελο...Καπου διαβασα και μου εκανε εντυπωση αυτο{Κανεις δεν ειναι τοσο πλουσιος,που να μην εχει αναγκη ενα χαμογελο.Και κανεις τοσο φτωχος που να μην μπορει να δωσει ενα}
    Ευχαριστω για το χρονο σας.

    καλως ηρθα !! ξανα
    :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by soft
    Καλησπερα.Ειπα δεν θα συμετασχω ξανα,αλλα ειχα την αναγκη να γραψω καποιες σκεψεις μου.
    Διαβαζοντας αυτο που γραψατε για την υπερασπιση των συναισθηματων μου,ηταν κατι που δεν το καταλαβα εξαρχης.Γιατι μου βγηκε σαν οργη και αντιδραση μη ελεγχομενη.
    Σηζητωντας το με τη ψυχολογο μου την επομενη,και ενω μπηκα στο γραφειο με αρκετα νευρα {ειναι κατι που προσπαθω να διαχειριστωακομα και σημερα},την ειδα να χαμογελαει,με μια εκφραση ικανοποιησης.Συνειδητοποι� �σα μεσα απο αυτο το χαμογελο και τη σηζητηση οτι ηταν η πρωτη φορα,μετα απο αρκετα χρονια που εκφραζομουν,και υπερασπιζομουν την θεση μου, την πλευρα μου,και τα συναισθηματα οργης γι αυτην, σαν απολυτα φυσιολογικα Ηταν μια προσπαθεια που κατεβαλλε αρκετο καιρο.
    Αυτο που με εξοργισε περισσοτερο με τον εαυτο μου ,ηταν οτι εγω λιγοψυχισα,και σεις φωναζατε πιο δυνατα απο εμενα για εμενα.
    Συνεισητοποιησα ομως οτι η υπερασπιση δεν ειχε μονο σκοπο να καλυψει δικες μου αναγκες,αλλα και τις αναγκες των γυναικων του κεντρου,που εθελοντικα προσπαθω μεσα απο αυτο οποτε μπορω να βοηθησω και βοηθηθω,
    Ηπρωτη πιο ζεστη αγκαλια για οποιον μπαινει εκει,ειναι μια γλυκια κουβεντα συμπαραστασης,και κατανοησης.Αυτο το ιδιο θα πω και δω ,για ολους που μπαινουν σε αυτο το φορουμ ισχυει το ιδιο.
    Αναιρω την αποφαση μου να μη συμετασχω.
    Και οποτε μπορω,γιατι εχω λιγο βαρυ προγραμμα,να δινω μια κουβεντα συμπαραστασης,και ενα χαμογελο...Καπου διαβασα και μου εκανε εντυπωση αυτο{Κανεις δεν ειναι τοσο πλουσιος,που να μην εχει αναγκη ενα χαμογελο.Και κανεις τοσο φτωχος που να μην μπορει να δωσει ενα}
    Ευχαριστω για το χρονο σας.

    καλως ηρθα !! ξανα
    :)
    Καλώς ήρθες!

    :))

    Συνέχισε να εκφράζεις έτσι το μέσα σου, την ψυχή σου, τα συναισθήματα και τις σκέψεις σου.
    Είναι ένα δώρο αυτό.

    Τίποτα γνήσιο δεν είναι μεμπτό.

    Να σου πάνε όλα καλά.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    soft,
    λόγια απλά αλλά και με περιεχόμενο..
    Απο τις ωραίες εξελίξεις,χαίρομαι πραγματικά ,(άσχετα με την τροπή που πήρε εκείνο το θρεντ)που εσύ κερδισες κατι τοσο σημαντικό.
    Καλή απελευθέρωση..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by soft
    Συνειδητοποιησα μεσα απο αυτο το χαμογελο και τη σηζητηση οτι ηταν η πρωτη φορα,μετα απο αρκετα χρονια που εκφραζομουν,και υπερασπιζομουν την θεση μου, την πλευρα μου,και τα συναισθηματα οργης γι αυτην, σαν απολυτα φυσιολογικα Ηταν μια προσπαθεια που κατεβαλλε αρκετο καιρο.
    Μπραβο λοιπον και για την προσπαθεια και για το αποτελεσμα που βλεπεις πρωτη φορα να παιρνει μορφη, να γινεται πιο ορατο:)

    Κ φυσικα καλως ήρθες και πάλι:)
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    σοφτ,αν και δεν θυμαμαι τιποτα απο την προηγουμενη σου επισκεψη,χαιρομαι που εκανες ενα βημα μπροστα :) :) :) :)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •