ΑΠΟΦΑΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: ΑΠΟΦΑΣΗ

  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    42

    ΑΠΟΦΑΣΗ

    Καλημέρα,

    Εχω γνωρίσει μια κοπέλα η οποία έχει σχέση, αλλά είναι δυσαρεστημένη, αλλά φοβάται να αρχίσει κάτι καινούργιο.Είχα έντονο φλερτ.Μέσω τρίτου προσώπου, της είπε να το σκεφτεί να κάνει κάτι μαζί μου!όπως της είχα πει και εγώ και μου είπε άσε να το σκεφτώ!!Ερωτηση, πόσο να περιμένω απάντηση της;Eπειδή την βλέπω καθημερινά μου είναι μια κρύο μια ζέστη η συμπεριφορά της...Λογικά άμα είχε αποφασίσει να πει ναι, δεν θα ήταν πολύ ζεστή ώστε να μου δώσει ελπίδες;;;;;;;Η επικοινωνία μας έχει λίγο ψυχραθεί!!!ΕΓΏ να είναι ζεστός μαζί της ή απόμακρος ώστε να μην την πιέζω;;;;;;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by ekimi
    Καλημέρα,

    Εχω γνωρίσει μια κοπέλα η οποία έχει σχέση, αλλά είναι δυσαρεστημένη, αλλά φοβάται να αρχίσει κάτι καινούργιο.Είχα έντονο φλερτ.Μέσω τρίτου προσώπου, της είπε να το σκεφτεί να κάνει κάτι μαζί μου!όπως της είχα πει και εγώ και μου είπε άσε να το σκεφτώ!



    τι να σκεφτει?
    ποσα ειναι τα μισα της χιλιαδας?


    !Ερωτηση, πόσο να περιμένω απάντηση της;


    ουτε λεπτο.



    Eπειδή την βλέπω καθημερινά μου είναι μια κρύο μια ζέστη η συμπεριφορά της...


    αυτο ειναι καλο για σενα.



    Λογικά άμα είχε αποφασίσει να πει ναι, δεν θα ήταν πολύ ζεστή ώστε να μου δώσει ελπίδες;;;;;;;


    λογικα θα ειχε ξεμπερδεψει απο τα μπερδεματα της και θα εμενα λιγο καιρο μονη της να ξεκαθαρισει τι θελει και τι οχι.
    Μην σου φανει παραξενο αμα συνεχισει αυτο που εχει.



    Η επικοινωνία μας έχει λίγο ψυχραθεί!!!


    και ετσι να το κρατησεις,
    εκτος αν αλλαξουν τα δεδομενα.



    ΕΓΏ να είναι ζεστός μαζί της ή απόμακρος ώστε να μην την πιέζω;;;;;;


    να εισαι τυπικος και τιποτα αλλο.
    Στο μεταξυ ψαξε βρες και μια κοπελα που εχει την διαθεση να κανει μια σοβαρη σχεση αυτη την περιοδο.



  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    42
    Συμφωνώ, αλλά μου έχει μπει στο μυαλό να την αποκτήσω (πείσμα).Μου είχε πει ότι δεν μπορείς να χωρίσεις εύκολα,μπορεί το θα σκεφτώ να θέλει να το παίξει δύσκολη,θα μπορούσε να μου έλεγε αμέσως όχι, σωστά!,

    Οτανθέλεις κάποιον τον περιμένεις, ούτε λεπτό διαφωνω

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Για το περιμενε,
    οι σχεσεις ειναι σαν τα τρενα,
    ειτε μπαινεις την σωστη στιγμη και παιρνεις το σωστο τρενο για να πας εκει που θελεις,
    ειτε αμα το χασεις και περιμενεις, το μονο που θα καταφερεις ειναι να τρως σπορακια στο παγκακι με τα περιστερια.


    Τελος,
    μερικες φορες για να χωνεψουμε κατι χρειαζεται να φαμε τις σφαλιαρες μας για να το εμπεδωσουμε.
    Δεν ειμαι εγω αυτος που θα σου πει μην τις φας.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    42
    Σε μερικά έχεις δίκο σε μερικά ΟΧΙ,καλύτερα να απαντήσει γυναίκα σε αυτό το θέμα,

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Πόσο καιρό την περιμένεις δηλαδή?
    Δεν ειναι και οτι καλύτερο να κάνεις σχέση με κάποια που μόλις χώρισε,ισως να ξέρεις μερικούς λόγους.
    Αλλα γιατι δεν μιλάτε για αυτό?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by krino
    Originally posted by ekimi
    Καλημέρα,

    Εχω γνωρίσει μια κοπέλα η οποία έχει σχέση, αλλά είναι δυσαρεστημένη, αλλά φοβάται να αρχίσει κάτι καινούργιο.Είχα έντονο φλερτ.Μέσω τρίτου προσώπου, της είπε να το σκεφτεί να κάνει κάτι μαζί μου!όπως της είχα πει και εγώ και μου είπε άσε να το σκεφτώ!



    τι να σκεφτει?
    ποσα ειναι τα μισα της χιλιαδας?


    !Ερωτηση, πόσο να περιμένω απάντηση της;


    ουτε λεπτο.



    Eπειδή την βλέπω καθημερινά μου είναι μια κρύο μια ζέστη η συμπεριφορά της...


    αυτο ειναι καλο για σενα.



    Λογικά άμα είχε αποφασίσει να πει ναι, δεν θα ήταν πολύ ζεστή ώστε να μου δώσει ελπίδες;;;;;;;


    λογικα θα ειχε ξεμπερδεψει απο τα μπερδεματα της και θα εμενα λιγο καιρο μονη της να ξεκαθαρισει τι θελει και τι οχι.
    Μην σου φανει παραξενο αμα συνεχισει αυτο που εχει.



    Η επικοινωνία μας έχει λίγο ψυχραθεί!!!


    και ετσι να το κρατησεις,
    εκτος αν αλλαξουν τα δεδομενα.



    ΕΓΏ να είναι ζεστός μαζί της ή απόμακρος ώστε να μην την πιέζω;;;;;;


    να εισαι τυπικος και τιποτα αλλο.
    Στο μεταξυ ψαξε βρες και μια κοπελα που εχει την διαθεση να κανει μια σοβαρη σχεση αυτη την περιοδο.


    Αν και γυναίκα συμφωνώ με την απάντηση του κρίνου που είναι άντρας..(επειδή είπες πως προτιμάς να απαντήσει γυναίκα).
    Αν ήμουν στη θέση της κοπέλας που θες κ αμφιταλαντευόμουν μόνο με τον πιο πάνω τρόπο ίσως κ να δρούσα.

    Το περίμενε κ.λ.π.απλά θα ξενέρωναν την κατάσταση σταδιακά.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    42
    Δεν έχει χωρίσει ακόμα, αυτό είναι το πρόβλημα, Της είχα πει ότι είχα γνωρίσει κάποια άλλη αλλα τιποτα σοβαρό απλώς βγαίνω για να ζηλέψει .Αυτό μάλλον το έκανε χειρότερο ΟυσιΑστικά 4 μέρες .

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by ekimi

    απλώς βγαίνω για να ζηλέψει.

    σορρυ κιολας,
    ποσο χρονων εισαι?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    42
    To για να ζηλέψει δεν της το είπα, σας εξηγώ για ποιο λόγο το έκανα!!Και βέβαια νευρίασε!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Ekimi, δεν θεωρεις πως η συμπεριφορα σου ειναι λιγο ανωριμη?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Ισως να μη θέλει να χωρίσει..ισως και να θέλει όμως να ειναι ακόμα \"εκεί\"..
    Ειναι ριψοκίνδυνο να βγάζω συμπεράσματα,αλλα ο χρόνος που εχει μεσολαβήσει είναι λίγος.
    Ομως εσύ νιώθεις ανυπόμονος.Φαντάσου να συνεχιστεί αυτό.
    Επίσης το πείσμα ειναι καλό κίνητρο?Αν ησουν ερωτευμένος θα λέγαμε αλλα πράγματα.
    Αν ειναι να αγχώνεσαι για το πόσο θα περιμένεις δεν εχει για σένα νόημα.Ουτε για αυτή.
    Δεν θα ηταν καλύτερα αν εψαχνες να βρείς κατι πιο δυνατό?

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    42
    Sofia, Η δικία της τι είναι;Αφου έχεις σχέση μην φλετάρεις επίμονα, μην δίνεις δικαιώματα, εκτός και εαν έχεις αποφασίσει τι θέλεις.!2 εβδομάδες την κυνηγάω,Αμα δεν την ενδιέφερα δεν θα νευρίαζε!!!!Αλλα μάλον θα τα παρατήσω!!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    οποτε ειπες να παραβγεις μαζι της, στο ποιος εχει την πιο ανωριμη συμπεριφορα? τί να σου πω....οτι νομιζεις!? Παντως αν λαμβανεις ως απαντηση μια συμπεριφορα, πανομοιοτυπη με την δικη σου, δεν το βρισκω δικαιο το να παραπονιεσαι.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    42
    Σοφια ,Μα θέλει ο ενας τον άλλο.Επιβεβαιωμένο, Αλλο θέμα έθεσα αλλου το πας εσυ.Δεν φταίει πάντα ο αντρας πάντως, εσυ θα αποφάζισες αμέσως ενα είχες σχέση;δεν θα ήθελες να το σκεφτείς λίγο;

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •