ρουτινα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: ρουτινα?

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5

    ρουτινα?

    Καλησπέρα,

    Ειμαι γυναικα και εχω ομοφυλοφιλικη σχεση εδω και 3,5 μηνες. Μεχρι πριν 2-3 βδομαδες ολα ηταν καλα. Ομως προχτες μου λεει η κοπελα μου οτι εδω και 2 βδομαδες με βλεπει περισσοτερο φιλικα κ οτι εχει χαθει το ερωτικο στοιχειο.
    Οτι δεν υπαρχει η επαφη που ειχαμε στην αρχη και αυτο φανηκε και απο το γεγονος οτι δε βιαζοταν ουτε να συναντηθουμε και ερχοταν να κοιμηθουμε μαζι ολο και λιγοτερο. Μου ειπε επισης οτι δ θελει να με χασει απο τη ζωη της και οτι ο,τι ειναι θα το ξεπερασουμε μαζι.
    Εγω πιστευω πως η ρουτινα μας "εφαγε". Δεν εχει λεφτα και για 3 μηνες τη βγαζαμε σχεδον συνεχεια σπιτι μου. Απο τη δευτερη βδομαδα της γνωριμιας μας ερχοταν και κοιμοταν 2-3 βραδιες τη βδομαδα σπιτι μου. Το σεξ ηταν συνεχεια το ιδιο και κατεντησε μονοτονο και για τις 2 μας.
    Κατα αλλα μου αρεσει πολυ και ειπε οτι εχει αισθηματα για μενα και θελουμε και οι 2 να προσπαθησουμε.
    Πιστευτε και εσεις οτι αυτο ειναι μια φαση που περναμε λογω της ρουτινας? Οτι στην ουσια βαρεθηκαμε τη κατασταση και οχι η μια τη αλλη?
    Ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    απο οσα λες φαινεται οτι η σχεση σας, ειναι κοντα στο τελος.
    Προτιμας κατι αλλο?
    θες κατι αλλο?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    26
    ισως ηταν ενας ενθουσιασμος γιατι ρουτινα δεν μπορω να το πω..η σχεση σας ειναι λιγο διαστημα τι ρουτινα να υπαρξει?..το οτι καθοσασταν στο σπιτι δεν λεει κατι ιδιως στην αρχη που ολοι δημιουργουμε ερωτικη φωλιτσα...μηπως εσυ ενιωσες κατι εντονο και εκεινη οχι?την θελεις στη ζωη σου??

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5
    Απλα καναμε συνεχως τα ιδια πραγματα .. Το θεμα ειναι οτι δε θελουμε να χαθουμε.. Μου λεει σημερα \"φοβηθηκα πολυ πως σε εχασα\" . ο κορεσμος υπαρχει μονο στο σεξουαλικο κομματι. Κατα τα αλλα ειμαστε καλα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οκ, στο τελος το πολυ πολυ να μεινετε φιλες.
    Οταν καταληξει οτι δεν παει, θα το κοψετε το σεξ, και θα γινετε κολλητες.
    Συμβαινουν αυτα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    νομιζω οτι το σημαντικο ειναι, πως και οι δυο σας βρισκεστε στην ιδια φαση.
    και οι δυο εχετε νοιωσει αυτο που αποκαλεσες ρουτινα, η ελλειψη ενδιαφεροντος για το σεξ μεταξυ σας.
    και οι δυο θελετε να μην σταματησετε να κανετε παρεα.
    οποτε γιατι ανησυχεις?
    προβλημα θα ηταν να θελετε διαφορετικα πραγματα.
    εφοσον συμφωνειτε, οτι ειναι να γινει, ας γινει.
    οσο απολαμβανετε την παρεα σας κρατηστε τηνκι αν σας τελειωσει εντελως το σεξουαλικο, μεινετε φιλες.
    κατα τα αλλα, το διαστημα των 3,5 μηνων ειναι πολυ μικρο κι αν απο τωρα βαρεθηκατε το σεξ, δεν βλεπωιδιαιτερο μελλον στην ερωτικη σας σχεση.
    επισης δεν πιστευω στις \"καλλιεργειες\" παθουςστις σχεσεις, ωσαν να ηταν ραπανακι... το παθος η υπαρχει η δεν υπαρχει, η υπηρξε αλλα εσβησε. ειναι χημεια, δεν ειναι βοτανολογια....

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    26
    ισως ολο αυτο να ηταν ενα τρελο παθος..κρατηστε το σαν μια ωραια αναμνηση και προχωρηστε..ισως στον ερωτικο τομεα να μην ταιριαζεται και σαν φιλες να τα πατε καλυτερα..και που ξερεις πως ερχονται τα πραγματα μπορει να γινετε πολυ καλες φιλες..εφοσον και οι δυο θελετε τα ιδια πραγματα..παρολαυτα μην κολλας σε μια κατασταση σιγουρα θα ερθει και κατι το καινουργιο

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •