συμβουλή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    3

    συμβουλή

    καλησπέρα σας,
    Πριν λίγους μήνες πέρασα μια περίοδο μεγάλης συναισθηματικής πίεσης. Αυτή την περίοδο είμαι πιο ήρεμη, έχω όμως ένα συνεχές αίσθημα άγχους. Νιώθω το σώμα μου σφυγμένο συνεχώς και έχω ένα βάρος στο στήθος. Οταν ξεκινάω μια δουλειά , ακόμα και την ανάγνωση ενος κειμένου, με πιάνει μια αγωνία, αδυνατώ να συγκεντρωθώ με αποτέλεσμα τις περισσότερες φορές να παρατάω την δουλειά στη μέση. Οταν φορτιστώ συναισθηματικά τα συμπτώματα αυτά γίνονται εντονότερα.
    Η κατάσταση αυτή με έχει κουράσει. Θα ήθελα να το συζητήσω μαζί σας και να μου πείτε αν πιστεύετε οτι θα μπορούσα να ελέγξω την κατάσταση με κάποια εναλλακτική θεραπεία

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    3
    afroditi σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Εκανα μια αναζήτηση για τα ανθοιάματα bach και βρήκα μερικές πληροφορίες.Δεν μου φάνηκε άσχημη ιδέα για να ξεκινήσω..Πρέπει να απευθυνθώ σε ομοιοπαθητικό γιατρό?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    3
    ευχαριστώ danay μου.
    Διαβάζω εδω και μέρες τις εμπειρίες όλων εδω στο φορουμ. Απο την μια καθησυχάστηκα βλέποντας οτι υπάρχουν και άλλοι που νιώθουν έτσι όπως και εγώ , και δυστυχως μερικοι πολύ χειρότερα , απο την αλλη όμως έχω αρχίσει και μπερδεύομαι ώς προς ποιο μονοπάτι πρέπει να ακολουθήσω.
    Συγκρίνοντας τα συμπτώματα της κατάθλιψης με αυτά που νιώθω βλέπω οτι μάλλον πάσχω και απο αυτό. Απο ότι έχω καταλάβει οι περισσότερες περιπτώσεις αντιμετωπίζονται με αντικαταθλιπτικά χάπια. Διάβασα όμως οτι αν κάνεις αγωγή με αντικαταθλιπτικά έχεις διάφορες παρενέργειες και το σημαντικότερο , πρεπει να αποφύγεις να μείνεις έγκυος. Παντρεύομαι σε λιγους μήνες και παρόλο που δεν είχα σκοπό να μείνω έγκυος άμεσα το γεγονός οτι δεν θα μου επιτρέπεται λόγω φαρμάκων με προβληματίζει.
    Εδω και 2 μερες τα συμπτώματα έχουν μειωθεί και έτσι ανέβαλα την επίσκεψη σε κάποιον ειδικό.
    Μου φαίνεται οτι παραείμαι μπερδεμένη και αναποφάσιστη

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •