Ψυχωσικομορφη διαταραχη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    29

    Ψυχωσικομορφη διαταραχη

    Καλησπερα στο forum, ξερει κανεις τι ειναι η Ψυχωσικομορφη διαταραχη, μου διεγνωσθει μετα απο 1 χρονο.Στους 6 μηνες μου ειχε διαγνωσθει ψυχωσικη συνδρομη. Αυτη τη στιγμη παιρνω καθε μερα ενα δισκιο zyprexa των 10mg.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    29
    Να υποθεσω οτι δεν ξερει κανεις??????

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    καλησπερα, μου ειχε διαγνωσθεί κ μένα κάτι παρόμοιο, ψυχωσικόμορφες εκδηλώσεις. τότε ξεκίνησα seroquel, υστερα risperdal, μετα abilify κ τώρα παίρνω solian. αντιψυχωσικά δλδ σε μικρές ποσότητες για να μην εμφανίζονται τα συμπτώματα. παράλληλα έπαιρνα ciparlex κ τώρα cymbalta. δεν είχα βρει σχετικές πληροφορίες υπο αυτόν τον όρο, παρα μόνο για ψυχωσική συνδρομή ή ψυχωτική κατάθλιψη στην περίπτωσή μου. δεν ξερω να σου πω περισσότερα, ακολούθησε τη θεραπεία κ όλα περνάνε.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    29
    Υπάρχει κανεις άλλος με αυτή τη διαγνωση?????

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Ειναι διαταραχη προσωπικοτητας κ οχι σχιζοφρενεια.Ισως θα μπορουσε να ειναι ψυχωσικομορφη διαταραχη προσωπικοτητας στο ψυχωτικο πεδιο!
    Ομως πες μου σε παρακαλω ποια ειναι τα συμπτωματα?Εχει σχεση με την αντιληψη της εικονας του σωματος η με διαφορα τικ κ κινησεις περιεργες?συνδεεται κ με διαταραχη προσληψης τροφης?
    Μου εχουν κανει διαφορες διαγνωσεις αλλα αυτη δεν μου την εδωσαν, ενω νομιζω θαπρεπε !

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    29
    Κατερινακι ειχα την εντυπωση οτι οι αλλοι λεγανε κατι για καποιο σημειο του σωματος μου.Τωρα μπορω να πω το εχω ξεπερασει.Ειναι μονιμο,υπαρχει ιαση,θα κοψω τα φαρμακα??

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    όλα με την κατάλληλη θεραπεία ξεπερνιούνται. το πότε θα κόψεις τα φάρμακα θα στο πει ο γιατρός. εγω άκουγα φωνές κ νόμιζα ότι κάποιος ήταν μαζί μου, τώρα δεν έχω τίποτα αλλά συνεχίζω την αγωγή.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    29
    Γνωριζει κανεις εαν υπαρχει ποσοστο αναπηριας για τη Ψυχωσικομορφη διαταραχη??

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    29
    Να υποθεσω οτι δεν ξερει κανεις??

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    σιγουρα θα υπαρχει , γενικα για ψυχωσικη συνδρομη υπαρχει

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    29
    Καλησπερα στο forum θα ήθελα να ρωτησω, εαν υπαρχει κανεις με αυτη τη διαγνωση??

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    γεια σου,
    αυτη η διαταραχη δεν ειναι διαταραχη προσωπικοτητας αλλα μια ηπια ψυχωσικη διαταραχη. δηλαδη τα φαρμακα θα σε βοηθησουν αρκετα για αυτη την συγκεκριμενη διαταραχη. ευχομαι να πανε ολα καλα!!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    29
    Kαλησπερα στο forum εχει περασει κανεις παρομοια διαταραχη και να εκοψε τα φαρμακα?????

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    29
    Να υποθεσω, οτι κανεις δεν ειχε τη παραπανω διαγνωση και ουτε εκοψε τα φαρμακα?????????

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ρε Pyr...αυτη την ταμπελλα δεν την ξερει ουτε ο google που τα ξερει ολα!!!!!!!!!!

    Μεινε στο ψυχωσικη συνδρομη...πανω κατω τα ιδια θα ειναι μαλλον και μη το παιδευεις πολυ.

    Ελπιζω να σου πανε ολα καλα με τα φαρμακα ή χωρις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •