μεθοδος σιλβα,Mind control
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    μεθοδος σιλβα,Mind control

    Παιδια τι ξερετε για αυτην την μεθοδο?.........

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Δεν γνωρίζω την μέθοδο, όμως έχει ένα ενδιαφέρον άρθρο στο βικιπέδια για το mind control/ brainwashing.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Mind_control

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Θυμήθηκα και ένα καλό σε μια ταινία του Αστερίξ, με τον Όσιρι και τον Απί τώρα είσαι ένα αγριογούρουνο..! Καλά σόρυ που σου χαλάω το θέμα αλλά έχω όρεξη για χιούμορ ρε γμτο :)

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    lol kala kaneis to xioumor eyprosdekto!:mad:

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Οτιδήποτε έχει να κάνει με control,έξωθεν φερόμενο,το απεχθάνομαι.Ειδικά αυτό το mind control και μόνο σαν συνδυασμός δύο λέξεων,ακούγεται στα αυτιά μου απωθητικότατο.:mad:
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Έχω παρακολουθήσει δύο σεμινάρια της μεθόδου Silva.

    Είναι μια μέθοδος χαλάρωσης και δημιουργικού οραματισμού με σκοπό τον έλεγχο του νου (του δικού μας, όχι των άλλων), έτσι ώστε να τον χρησιμοποιούμε σε ένα βαθύτερο και πιο αποτελεσματικό επίπεδο.
    Το πώς θα χρησιμοποιήσει ο καθένας αυτά που διδάσκεται εκεί, εξαρτάται από το τι θέλει να πετύχει. Μπορεί να βοηθηθεί κανείς σε θέματα υγείας, άγχους, φοβίας κλπ.

    Εμένα με βοήθησε να αναπτύξω τη διαίσθηση μου και την τηλεπάθεια, που έτσι κι αλλιώς προσπαθούσα να εξασκήσω.
    Αλλά το πιο βασικό που μου έμαθε είναι να διώξω για πάντα τον οποιοδήποτε αρνητικό τρόπο σκέψης από τη ζωή μου, με αποτελέσματα θεαματικά.

    Τώρα που κάνω γιόγκα, βλέπω αρκετά κοινά στη φιλοσοφία τους.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •