Πιστεύετε στην θανατική ποινή;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 232
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512

    Πιστεύετε στην θανατική ποινή;

    Με αφορμή ένα γκρουπ στο facebook που λέει να πεθάνουν οι βιαστές παιδιών, θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας (χωρίς τσακωμούς το τονίζω αλλιώς θα θυμώσω) για το αν πιστεύετε στην θανατική ποινή. Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω, γιατί ο καθένας έχει τα πιστεύω του και δεν πρέπει να τον κρεμάσουμε γι'αυτό.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Αν και δεν προλαβες να διαβασεις την αποψη μου ωστε να μην ανοιξεις ενα τετοιο θεμα θα πω την γνωμη μου που νομιζω οτι την ειχα αναφερει και παλιοτερα.
    Σε τετοιες περιπτωσεις υπαρχει μια καλυτερη λυση απο την θανατικη ποινη. Ισοβια και ευνουχισμος ετσι απλα
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by libpa
    Με αφορμή ένα γκρουπ στο facebook που λέει να πεθάνουν οι βιαστές παιδιών, θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας (χωρίς τσακωμούς το τονίζω αλλιώς θα θυμώσω) για το αν πιστεύετε στην θανατική ποινή. Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω, γιατί ο καθένας έχει τα πιστεύω του και δεν πρέπει να τον κρεμάσουμε γι\'αυτό.
    Ενδιαφέρον θέμα, μόνο που θα απαντήσω αργότερα λόγω πίεσης χρόνου.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Αν και δεν προλαβες να διαβασεις την αποψη μου ωστε να μην ανοιξεις ενα τετοιο θεμα θα πω την γνωμη μου που νομιζω οτι την ειχα αναφερει και παλιοτερα.
    Σε τετοιες περιπτωσεις υπαρχει μια καλυτερη λυση απο την θανατικη ποινη. Ισοβια και ευνουχισμος ετσι απλα
    Δλδ εσύ πιστεύεις ότι πρέπει να τιμωρούμε τους κρατουμένους και όχι να τους σωφρονίζουμε;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Απαντω κ εδω.Πως θα μπορουσαμε να τους σωφρονιζουμε?
    Λιμπα πιστευεις οτι ο βιασμος εχει επιπτωσεις στα θυματα[στην συγκεκριμενη περιπτωση στα παιδια]για ολη την υπολοιπη ζωη τους?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Θα μιλήσω προσωπικά για μένα γιατί για τους άλλους δεν ξέρω. Αυτό που λένε είναι ότι ναι, είναι για όλη την υπόλοιπη ζωή τους, προσωπικά αν με βίαζαν θα το ξέχναγα όπως έχει κάνει και μια φίλη μου.
    Ο μόνος τρόπος να τους σωφρονίσουμε είναι να μπουν φυλακή.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Η παιδεραστια ειναι ψυχικη ασθενεια απο οσο ξερω αλλα δεν μου αρεσει η ιδεα να βγει ο αλλος εξω καποια στιγμη και να ξανακανει τα ιδια. Οποτε η λυση που ανεφερα για μενα ειναι η ιδανικη. Ουτε παιρνεις την ζωη καποιου αλλα και ουτε εχει ξανα την δυνατοτητα να κανει τα ιδια.
    Εξαλλου οταν ο αλλος ξερει πως υπαρχει μια τοσο αυστηρη ποινη θα το σκεφτει 10 φορες παραπανω προτου να κανει κατι αναλογο
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Αφου μπορεσε κ το ξεχασε η φιλη σου πρεπει να ειναι ευτυχισμενη.ΣΕ ποια ηλικια την βιασαν?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Η παιδεραστια ειναι ψυχικη ασθενεια απο οσο ξερω αλλα δεν μου αρεσει η ιδεα να βγει ο αλλος εξω καποια στιγμη και να ξανακανει τα ιδια. Οποτε η λυση που ανεφερα για μενα ειναι η ιδανικη. Ουτε παιρνεις την ζωη καποιου αλλα και ουτε εχει ξανα την δυνατοτητα να κανει τα ιδια.
    Εξαλλου οταν ο αλλος ξερει πως υπαρχει μια τοσο αυστηρη ποινη θα το σκεφτει 10 φορες παραπανω προτου να κανει κατι αναλογο
    Συμφωνώ.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by mariafound
    Αφου μπορεσε κ το ξεχασε η φιλη σου πρεπει να ειναι ευτυχισμενη.ΣΕ ποια ηλικια την βιασαν?
    16

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Ειναι πολυ ασχημο αυτο που της συνεβη .Πιστευεις οτι αν βιαζαν ενα μικρο παιδι θα αντιδρουσε το ιδιο?Θα το ξεχνουσε κ ολα θα συνεχιζαν τον δρομο τους?
    Ο βιαστης της φιλης σου τιμωρηθηκε?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by mariafound
    Ειναι πολυ ασχημο αυτο που της συνεβη .Πιστευεις οτι αν βιαζαν ενα μικρο παιδι θα αντιδρουσε το ιδιο?Θα το ξεχνουσε κ ολα θα συνεχιζαν τον δρομο τους?
    Ο βιαστης της φιλης σου τιμωρηθηκε?
    Πάλι για μένα θα μιλούσα μπορεί να το θυμόμουν μέχρι κάποια ηλικία αλλά μετά θα το ξέχναγα. Ένα σοκ θα ήταν αρχικά και μετά όλα καλά. Τώρα για τους άλλους δεν ξέρω. Όχι, η κοπέλα δεν το έχει πει στους γονείς της και συνεπώς δεν τον κατήγγειλε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Τα εννοεις αυτα που λες?? δεν μπορεισ να μιλας υποθετικα για κατι τετοιο.. δεν μπορισ να ξερεισ πωσ θα ενιωθεσ η πωσ θα ηταν αν σε βιαζαν , ειναι παραλογο!!!

    ειναι σαν να λεσ... \'\' αν ημουν αντρασ θα ειχα ενα πεοσ 20 εκατοστα\'\'

    ...του στυλ αν η γιαγια μου ειχε ροδεσ θα ηταν τρενο.


    Λιμπα καποια ατομα απο το φορουμ που μπορει να εχουν ζησει κατι τοσο φρικτο , μπορει να νιωσουν πολυ ασχημα για τα λεγομενα σου.ισωσ θα ηταν καλητερα να μην το συναιχισεισ.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εσύ γιατί πετάγεσαι σαν την πορδή; Είπαμε να το πούμε χωρίς τσακωμούς, πάλι θέλεις να κάνεις τον πόλεμο του Ιράκ εδώ; Ποιά είσαι ρε μεγάλη;

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by libpa
    Εσύ γιατί πετάγεσαι σαν την πορδή; Είπαμε να το πούμε χωρίς τσακωμούς, πάλι θέλεις να κάνεις τον πόλεμο του Ιράκ εδώ; Ποιά είσαι ρε μεγάλη;

    Λιμπα μην τα κανεις λιμπα και μην εισαι τοσο αιχμηρη,
    ακου πορδη...!

    Ατζικ,
    ο διαλογος και οι διαφωνιες πρεπει να ξεδιπλωνονται και οχι να τα κρυβουμε κατω απο χαλι.



    Συνεχιστε αλλα προσπαθηστε να αποφυγετε χαρακτηρισμους.

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •