Θα ήθελα πολύ να τον φερω κοντα μου....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337

    Θα ήθελα πολύ να τον φερω κοντα μου....

    Χαίρετε..ένα αποκριάτικο πάρτυ έγινε η αφορμή να έρθω κοντά με ένα παληκάρι ετών 32 (εγώ είμαι 29)
    Τον γνώριζα πάρα πολλά χρόνια αλλά ποτέ δεν έβρισκα το θάρρος να τον πλησιάσω...δεν μου δινόταν η ευκαιρία. Ενταξει, απλά παντοτε μου άρεσε, απλά είχα επιλέκσει να είμαι με καποιον άλλο επειδή είχε δημιουργηθεί η εντύπωση ειδικά απο τον περιγυρο(βλεπεις ειμαστε μια κλειστη κοινωνια, ζουμε σε χωρια και οι δυο) ότι δεν είναι και ο πιο καταλληλος άνθρωπος για σοβαρή σχέση.
    Σε εκεινο λοιπόν το πάρτη μας φωτογραφισαν μαζί και εγώ θέλησα να του στειλω μια φωτο μεσω Facebook. Επειδή όμως έβλεπα ότι δεν απαντούσε..τ'οτε μίλησα με τον αδερφό του..ο οποίος με διαβεβαίωσε οτι ο Β. δεν είχε Νετ στο σπίτι και θα μπορόυσα να τον πάρω τηλέφωνο στο μαγαζί της οικογενειας όπου δούλευε εκει.
    Το έκανα το τηλεφώνιμα..ήθελα πασει θυσια να του πω για τις φωτο. Μιλησα με τη μητερα του..εκεινη χαρηκε πολυ που με ακουσε..και μαλιστα με παροτρυνε να κανω παρεα μαζι με το γιο της γιατι δεν εχει ,λεει, πολλες παρεες. Οι φιλοι τοιυ λειπουν εξωτερικο.
    Την επομενη μερα μου τηλ. το παιδι και αμεσως μου ζηταει να βγουμε! Γνωρισα ενα αξιαγαπητο, ευαισθητο αγόρι...με καλους τροπους....αμεσως τον συμπαθισα αρκετα θα ελεγα!
    Στο γυρισμο μου είχε πει πως όποτε ήθελα να παμε καμια βολτα να μη διστασω να του τηλεφωνησω...δεν το θεωρησα κακο γιατι εφοσον στο σπιτι δεν ειχε σταθερο και απο το κινητο δυσκολα εκανε κλησεις λογω κακης οικονομικης καταστασης...(βλεπετε δεν εχει μια σταθερη δουλεια..και βοηθαει στην ταβερνα της οικογ. τα Σ/Κ.)
    Περνανε τρεις μερες...του τηλεφωνω και του ζηταω να με παει στην πολη του νησιου οπου εκει κανω προβα σε εναν χορευτικο ομιλο. Αμεσως δεχτηκε!!! εκατσε σε μια καρεκλα 2 ωρες βλεποντας ολους τους υπολοιπους να χροπηδανε! ουτε λογος μετα για ποτο...δεν εργαζομαι κι εγω τωρα...και κατανοω την δικη του κατασταση. Προσπαθησα να τον κανω να καταλαβει οτι δεν πρεπει να αισθανεται ασχημα! οι μερες περναγαν και χρειαστηκε δυο φορες να ανεβει Αθηνα λογω ενος προβληματος με το γονατο του. Μαλιστα υπαρχει το ενδεχομενο να εγχειριστει συντομα. Δεν ηθελα να πιεζω καταστασεις...εκεινος ποτε δεν επειρνε τηλ. απο μονος του.
    Έμαθα κατι για τη ζωη του...που με εκανε να αναθεωρησω και να δικαιολογησω....ενας φιλος του αδερφου μου του ειπε οτι αυτο το παιδι πριν καποια χρονια πήρε καποια ισχυρη δοση απο ουσιες και επεσε σε κωμα για μερες! κοντεψε να απει στον αλλο κοσμο!
    Τα παιξα....εκεινος που μου ειχε πει οτι δεν ξενυχταει...δεν πινει και ουτε καπνιζει....προφανως βρισκεται σε μια φαση που ακομα μαζευει τα κομματια του....θελει ηρεμια και γαληνη στη ζωη του...
    Στην αρχη ειπα να κανω πισω...να μην τον ξαναενοχλησω..τί στο καλο μπορει να μου δωσει αυτος ο άνθρωπος??? και όμως...έστω και το παραμικρο απο εκεινον μου αρκει...
    Για αυτο και εγω λοιπον τον διαβαιβεωσα οτι τον εχω ξεχωρισει απο την πρωτη στιγμη και οιτ θα ηθελα να μαστε φιλαρακια...θα ηθελα παρα πολυ να μπορεσω να κανω κατι καλο για αυτον...εστω να με αφησει.
    Ξερω οτι πολυ δυσκολα θα παιξει σταθερη σχεση και κανενας γαμος..με το ατομο αυτο...θελω απλα να τον εχω στη ζωη μου..και ο,τι ειναι να γινει ας γινει. Ο,τι μπορω θα του δωσω....
    Αυτη τη στιγμη στη ζωη μου δεν υπαρχει κατι αλλο....κανω συνεχεια γνωριμιες με "φυσιολογικους" που στο τελος κατι παντα στραβωνει...Χιλιες φορες ενα παιδι με τετοιο παρελθον..πονεμενο...που να ειναι ειλικρινης απεναντι μου, παρα ενας νορμαλ τυπος που θα λεει ψεμματα!
    Εδώ και καιρο του εχω ταξει μια βολτα με το δικο μου αυτοκινητο...του στειλα μην πριν μερικες μερες και αμεσως μου τηλεφωνησε! δεν ειχε καρτα το κινητο του..και με πηρε απο καποιο αλλο! Ειδατε? ακομα και αυτο που εκανε για μενα μετραει...πολυ....Αυριο θα επιβαιβεωσουμε οτι μπορουμε και οι δυο να παμε..μακαρι να μην αλλαξει γνωμη!
    Δεν με τρομαζει ο,τι και του εχει συμβει...στο παρελθον. Τωρα ειναι καθαρος..και σε φαση που προσπαθει να βρει ψυχικη γαληνη...και ποιος ειπε οτι εγω εχω ψυχικη ηρεμια?? ολο μες στο αγχος ειμαι! ποσες φορες δεν σκεφτηκα να παρω ενα πακετο τσιγαρα να ξεδωσω..το καλοκαιρι δοκιμασα...ειχα ενα πακετο για ενα μηνα..και το τελειωσα κρυφα. Και το ποτο εχω σκεφτει....αλλα κολονω..να κανω κακο στο εαυτο μου....
    Βεβαια δεν προκειται ποτε να αναφερθω στο παρελθον του..εκτος και εαν εκεινος το κανει.
    Εσεις τί άλλο πιστευετε οτι θα μπορουσα να κανω...για να τον κανω να θελησει να με εχει στη ζωη του εστω και σαν φιλη?

    Αυτη ειναι ηιστοριουλα μου..όλες οι απόψεις σας δεκτες! θα χαρω να τις διαβασω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    ενας φιλος του αδερφου μου του ειπε οτι αυτο το παιδι πριν καποια χρονια πήρε καποια ισχυρη δοση απο ουσιες και επεσε σε κωμα για μερες! κοντεψε να απει στον αλλο κοσμο!
    1) Μην δινεις σημασια σε κουτσομπολια.
    2) Μπορει να εκανε αποπειρα αυτοκτονιας εσυ υποθετεις οτι πηρε ναρκωτικα αν καταλαβα καλα ε?

    3) Αγνοησε το δευτερο και κοιτα το πρωτο.

    Τωρα περαν αυτον δεν βλεπω γιατι να μην εισαστε μαζι...αφου σου αρεσει και μαλλον του αρεσεις.
    Προβλεπω μια ωραια σχεση:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Originally posted by Christine


    Για αυτο και εγω λοιπον τον διαβαιβεωσα οτι τον εχω ξεχωρισει απο την πρωτη στιγμη και οιτ θα ηθελα να μαστε φιλαρακια...θα ηθελα παρα πολυ να μπορεσω να κανω κατι καλο για αυτον...εστω να με αφησει.
    Το \'χασες το παιχνιδι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Μαλλον ναρκωτικα...δοκιμασε...φαινε ται οτι ο οργανισμος του δεν αντεξε...και επεσε σε κωμα.
    Κυκλοφορούν φήμες ότι και τα άλλα τρεια αδερφια του εχουν δοκιμασει...ο πληροφοριοδοτης ειναι και άσος στο ποτο! και φυσικα εχει δοκιμασει και απο τα αλλα στο παρελθον!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Τί εννοεις Θεοφανια? τί έπρεπε να πω δηλ? θα τον τρομαζα εαν του ελεγα να μαστε μαζι...

  6. #6
    Κοίτα....δεν θέλω να σε χαλάσω, αλλά απ όσα είπες, η αίσθηση μου είναι πως τρέχεις πίσω του.
    Θα σου πω μόνο ένα παράδειγμα. Όσο και χαλια να ειναι η οικονομική του κατάσταση, αποκλείεται να μην εχει 5 ευρω να πάρει μια καρτα όπου μπορεί να έχει χιλιαδες λεπτα και μνμ μαζι σου.
    Όταν εσύ πας και του λες, φιλαρακια και τετοια, αν ήθελε κάτι παραπάνω θα το έδειχνε.
    Προφανως το παιδί περνάει τη φάση του μετά την αποτοξίνωση και βρίσκεται σε διερευνητικό επίπεδο.
    Να σε ρωτήσω κάτι? Πέρα από παρέα, έχετε κάνει τίποτε άλλο μαζί?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ εγω θα ελεγα οτι μπορει να ειναι συνεσταλμενος οποτε καλα κανεις. Εγω τον βλεπω να ανταποκρινεται μια χαρα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Θεοφανια....ειναι ο μονος αντρας που θα δικαιολογω παντα! κανεναν αλλο!

    keep walking...εαν του την επεφτα...θα παιρνε δρομο...ακομα και αν του αρεσα! πιστεψε με....
    αυρι εαν τελικα παμε εκεινη την βολτα..εγω θα οδηγω...ολα θα δειξουν...

  9. #9
    Δεν μου απάντησες όμως.
    Εκτός από παρέα, έχει γίνει κάτι άλλο?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Όχι Θεοφανία...απλά πρώτος εκείνος είχε κανει την κίνηση από την πρώτη κιόλας συνάντηση, να με φιλήσει με φιλικό τρόπο...και την επόμενη φορά απλά χαιδεψε τα μαλλιά μου..
    δεν έχουμε κανει και πολύ παρεα....γιατι είχαν μεσολαβήσει μες στο διάστημα της γνωριμίας μας, η οποια μετραει μολις ενα μήνα, δύο εβδομαδιαια ταξίδια που είχε κανει αυτος στην Αθήνα για το γόνατό του.( είχε χτυπησει καποτε).
    Αυτα που λες...
    Παντως εαν φτασει στο σημειο να θελει να προχωρήσουμε...δε θα αρνηθώ...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Πάντως εγώ λέω δεν αξίζει ένας τέτοιος που σε γράφει Christine είτε το κάνει επειδή είναι συνεσταλμένος είτε επειδή δεν σε θέλει. Κακώς ασχολείσαι για μένα. Εκτός κι αν είσαι ερωτευμένη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    το διαστημα που βλεποσαστε δεν ειναι μεγαλο αν σκεφτει κανεις και τα διαλειμματα με τα ταξιδια στην αθηνα κλπ.
    συμφωνω κι εγω οτι δειχνει να ανταποκρινεται στην προθεση σου να κανετε παρεα, ασχετα αν δεν παιρνει μονος του την πρωτοβουλια.
    φυσικα, μπορει να ειναι απομονωμενος και να θελει μονο αυτο: μερικα ατομα στην ζωη του για παρεα.δεν το ξερουμε ομως.
    αυτο που δεν μπορω να καταλαβω, ειναι, γιατι εσυ ενω στην πραγματικοτητα εχεις αλλες βλεψεις (αν θα συμφωνουσε κι αυτος ) ενοιωσες την αναγκη να του κανεις ξεκαθαρισματα περι φιλιας κλπ.. ποιος ο λογος??
    σου ειπε οτι αισθανεται αβολα?
    καταλαβες εσυ κατι τετοιο χωρις να σου το πει?
    δεν το καταλαβαινω!εν ξερεις που μπορει να βγει μετα απο λιγο καιρο.
    η αμεσως επομενη απορια σου ετσι και συνεχισει η παρεα σας, θα ειναι αν ερχεται μαζι σου μονο και μονο γιατι του ξεκαθαρισες οτι τον βλεπεις φιλικα....
    μπορουσες ανετα να συνεχισεις να τον βλεπεις εφοσον ανταποκρινεται και θα φαινοταν αργα η γρηγορα αν υπαρχει περιθωριο η διαθεση για κατι ερωτικο η οχι...

    το αλλο που με ξενισε ηταν η σκεψη σου περι γαμου κλπ, εστω κι αν στην ουσια την απεριψες σαν προοπτικη....
    τι γαμους και πανηγυρια κοπελια?εδω ακομα δεν τον ειδαμε!!!! ελεος!!!!

    προτεινω
    επειδη δεν ξερεις τι πραγματικα εχει περασει το ατομο και σε τι φαση ειναι, να συνεχισεις την παρεα μαζι του γιατι απ οτι ειδαμε, σε αυτο σιγουρα ανταποκρινεται.
    εκει θα δεις αν υπαρχει ενδιαφερον για κατι αλλο.
    ισως σε εμπιστευθει και μαθεις και τι ακριβως του συμβαινει. ισως αποκτησεις πραγματι διαθεση για μονο φιλικη σχεση...
    ολα αυτα υπο την προυποθεση οτι αισθανεσαι ανετα και ευχαριστα να τα κανεις αυτα, και δεν καταπιεζεσαι εχοντας ερωτικες βλεψεις και ξεροσταλιαζεις στην θεα του χωρις να μπορεις να του πεις οτι στην πραγματικοτητα θελεις να ειστε ζευγαρι....
    αν κατι τετοιο ισχυει ηδη εκ μερους σου,ξεχνα τα ολα και παρατα τον και ασχολησου μονο αν σε ψαξει ο ιδιος...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Σε ευχαριστώ Remedy...θα συνεχίσω τις προσπαθειες με φιλικες βλεψεις.....και θα δειξει εαν προχωρησει ποτε σε κατι άλλο...
    Δεν εχω και κανεναν έρωτα τρελο....απλα μια μεγαλη συμπαθεια.....!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Remedy kai Keep_Walking.......έχουμε εξελίξεις! Θυμαστε που μου είχε πει απο την προηγούμενη βδομάδα να του τηλεφωνίσω? Υποτίθεται ότι σήμερα θα πηγαίναμε βόλτα εάν βεβαια δεν ήταν απασχολημένος.
    Λοιπον...τηλεφώνισα...όχι μόνο δεν είχε όρεξη να μου μιλήσει...αλλα...και είχε ξεχάσει και για τη βόλτα! Τί μου λεει?? ότι θελει να ξεκουραστει σήμερα...ούτε που μου ειπε να το κανονισουμε καποια άλλη φορα.
    Τι να..πω και εγω..του απαντω\"ξερεις...και εγώ βαριεμαι συνεχεια να κανω προτασεις και να υπαρχει αυτη η αρνητικοτητα\". δεν τον μαλωσα....
    Καταλαβα οτι δεν θελει να ιδωθουμε ξανα γιατι μου ειπε να μου μιλας ομως εαν με συναντας στο δρομο....παιδια τον δικαιολογω...κατι τον βασανιζει ακομη και τωρα και δεν ειναι σε θεση ουτε παρεα να κανει.
    Αποφασισα να τον αφησω στην ησυχια του.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    οκ
    νομιζω οτι πηρες την σωστη αποφαση

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •