Μοναξια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Μοναξια

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803

    Μοναξια

    εδιτ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    αυτο με τις γυναικες ειναι τρομακτικο και μου εχει συμβει και εμενα.και πραγματικα μου φαινεται τρομερα γελοιο,για να κρατησεις μια γυναικα να πρεπει να την εχεις στην αναμονη και να την αγνοεις.και το παραδεχονται και απο μονες τους!!!!!ευτυχως δεν ειναι ολες ετσι ....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    γεια σου Ονειροπλασμένε :),
    απο την πρώτη παράγραφο φαινεται πως εχεις νιώσει πως ειναι να σε αποδέχονται (η κοπέλα που σε αγαπούσε) και μετα απο αυτη τη σχέση αναγκαζόσουν να συμβιβάζεσαι με αλλες, μονο και μονο για να μην εισαι μόνος.
    Μου εχει συμβεί και καταλαβαίνω..
    Αναγκάστηκες πολλες φορες να ανεχτεις προσωπα και καταστάσεις,ενω ηθελες να πεις \"τερμα\" ,δεν ηθελες να μεινεις μόνος.
    Ξέρεις τι εχω καταλάβει?
    αν καταπιέζεις τον εαυτό σου αυτό φαίνεται και στον διπλανό σου,απο την δυσφορία σου, απο την έλλειψη της χαράς ,και στο τελος μενεις ΣΙΓΟΥΡΑ μόνος.Το μονο που εχεις καταφέρει ειναι να εχεις καταπονησει τον εαυτό σου...Εγω έπιασα τον εαυτό μου να ειναι σε παρεα και ενω ήθελα να φυγω,καθομουν γιατι δεν ειχα κατι καλυτερο να κάνω.Ε, οχι.Αν τους βαριέμαι θα φύγω αν μου λενε κακίες θα κοψω μαζί τους,αν γενικά πιέζομαι \"την κάνω\".Ετσι εχω περάσει πολυ καιρό μονη ή με παρέα χωρίς ομως να υποκρίνομαι..Βαριομουν ?το εδειχνα.Χαλιόμουν ?Το ελεγα.
    Αλλαζα παραστασεις ,δεν εβρισκα αυτο που ηθελα,και παλι απο την αρχή.Κάπου σιγα σιγα συνηθισα να ειμαι ο εαυτός μου και με συνήθισαν και οι αλλοι και εμειναν λιγοι απο αυτούς.Γιατι να σου πω κατι?Ολοι θέλουν αληθειες.
    Τώρα για τι σεξ,φανταζομαι οτι εφόσον δεν εχεις καποιο εμπόδιο ,μπορείς να το απολαμβάνεις μεχρι να βρείς τη συντροφο που θα σε κρατησει κοντά της.
    Δεν ξέρω αν ειμαι σε θέση να δώσω σε κάποιον συμβουλές,αλλα το δικό μου μάθημα μου διδαξε να ειμαι οπως νιωθω και σκέφτομαι,να μη προσπαθω να γίνω αρεστη εις βαρος μου..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Ευτυχώς Ονειροπλασμένε που έχεις επισυμάνει το \"πρόβλημα\", είσαι σε καλό δρόμο.Προσπάθησε να είσαι αρεστός σε σένα να είσαι ο εαυτός σου, γιατί κάθε τι ψεύτικο δεν είναι ελκυστικό και όσο και αν θες να το κρύψεις βγαίνει στους άλλους.σε όλα χρειάζεται μέτρο εξ άλλου.Μην υποτιμάς τον εαυτό σου προκειμένου να γίνεις αρεστός.(ποιός μιλάει τώρα...)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Dear Dreamade
    με στενοχωρεί που διαισθάνομαι ότι μέσα σου, έχεις προεξοφλήσει πως στο τέλος κάθε προσπάθειας η ευτυχισμένης στιγμής καιροφυλακτεί η αποτυχία και η απογοήτευση. Έστω όμως και το ότι το εκφράζεις είναι ένα θετικό βήμα, όχι γιατί κάποιος θα σου αλλάξει γνώμη, αλλα γιατί ίσως να σε πείσουμε να προσπαθήσεις άλλη μια φορα, λίγο πιο πολύ, και αυτή τη φορα το αποτέλεσμα να είναι ανώτερο των προσδοκιών σου, ουσιαστικά αλλάζοντας την οπτική σου προς το καλύτερο.
    Ποτε δεν είναι αργά για να κανεις μια καινούρια αρχή με έναν καινούριο άνθρωπο. Ίσως σε μεγαλύτερες ηλικίες να χρειάζεται περισσότερη προσπάθεια, αλλα αν πραγματικά το θέλεις θα επενδύσεις αυτό το extra για να το πετύχεις. Δεν είναι εγγυημένη η επιτυχία, σχεδόν ποτε, αλλα όπως και στο λόττο, όσο πιο πολλά νούμερα δηλώσεις, θα πληρώσεις το κατιτί σου παραπάνω, αλλα τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις να κερδίσεις.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Δεν ξέρω γιατί, αλλά βρήκα το ποστ σου ονειροπλασμένε vince πάρα πολύ όμορφο. Ίσως να είναι το \"φως\" που το διακατέχει, κάθε σημείο του εκπέμπει και λίγο γνώση για τον εαυτό. Έχει και ωραίο ειρμό.


    Αφού ξέρεις το εμπόδιο, ξέρεις και τον τρόπο να το προσπελάσεις. Μόνο τα κατάλληλα άλματα χρειάζονται :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Από αυτά που γράφεις μου φαίνεται πόσο πολύ σου λείπει μια γυναίκα.Όταν είμαστε ερωτευμένοι δεν μας ενδιαφέρει αν έχουμε πολλούς ή λίγους φίλους,αν περνάμε καλά μ\'αυτούς ή αν μας κάνουν παρέα από συμφέρον.Στα τέτοια μας.Όπως σωστά γράφεις,βασιζόμαστε κυρίως στην γυναίκα για την ευτυχία μας,εφόσον δεν έχουμε φίλους.Αλλά αυτό κάνουν και οι περισσότεροι πλέον,κλείνονται μέσα στις σχέσεις τους και δεν ενδιαφέρονται πραγματικά για τους γύρω τους,οπότε καλό θα είναι πρώτα πρώτα να κοιτάμε την πάρτη μας,να έχουμε έναν σύντροφο για να είμαστε εμεις καλά και άσε τους άλλους να...

    Μη σε απασχολεί το ότι δεν μπορείς να κάνεις φίλους,επικεντρώσου στο να πηγαίνουν καλά η δουλειά και τα ερωτικά σου,όλα τ\'άλλα έρχονται δεύτερα.Έτσι κι αλλιώς,γνωστούς για να πίνουμε κανέναν καφέ βρίσκουμε όπως και να\'χει.Εγώ προσωπικά θα αντάλλασα πολλούς από τους γνωστούς μου για να είχα μια γυναίκα που να με καταλάβαινε.Και πιστεύω ότι πολλοί θα το έκαναν αυτό.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Ευχαριστώ για την ανταπόκριση στο θέμα μου. Δεν είχα διαβάσει όλες τις απαντήσεις.

    Εμπνευστή, συμβαίνει αυτό κυρίως στις πιο ανώριμες κοπέλες. Αλλά από κάποια στιγμή και μετά οι γυναίκες ξεχνάνε τις περιπέτειες με τα συναισθήματα τους και κοιτάνε πως να επιβιώσουν καλύτερα κυρίως οι κωλοπετσωμένες η άλλες κοπέλες να θέλουν διαφορετικά πράγματα, γενικά όμως απο κάποια ηλικία/ στιγμή και μετά η γυναίκα ζητάει ανταλλάγματα δεν στέκεται στην αδιαφορία εκτός αν είναι μαζόχα νομίζω χχε, ..απόλα έχει ο μπαχτσές..

    Αφώτεινη, καλά κάνεις να είσαι ο εαυτός σου.. εμένα δεν θα με χαρακτήριζα και τον απόλυτα σταθερό χαρακτήρα αλλά το νιώθω πότε είμαι ο εαυτός μου και πότε όχι, ακόμα παρατηρώ πως επηρεάζομαι αρκετά απο την γυναίκα που θα έχω πλάι μου.

    Γιώτα, έχω παρατηρήσει απο παλαιότερα πως στις παρέες δεν ήμουν και ιδιαίτερα δραστήριος αλλά πολλές φορές είχα καλύτερη επικοινωνία ένας με έναν, δεν ξέρω ίσως απλά να μην κατάφερα απο μικρός να έχω την άνεση να δικτυώνομαι. Μετά το σχολείο, τις σπουδές και τον στρατό οι έξοδοι με φίλους ολοένα και περισσότερο σπανίζουνε.

    DissolvedGirl, πράγματι είναι τυχερό στην ζωή να βρούμε καλούς φίλους η καλή σύντροφο..

    Petran, μου άρεσε το μήνυμα σου. thanks.

    Paolo, δεν μου λείπει η γυναικεία παρουσία, όχι όσο μου έλειπε άλλες παλαιότερες εποχές.
    Κατα τ\'άλλα εύστοχες οι παρατηρήσεις σου.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •