προβληματα επιβίωσης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    5

    προβληματα επιβίωσης

    γεια σας παιδιά θα ήθελα την γνώμη ενός ειδικού επειγόντος
    μου συμβαίνει κάτι πολύ παράξενο την τελευταία δεκατία και θα ήθελα την γνώμη σας

    στα 24 μου αποφάσισα να πάω στα ιεκ εκεί αντιμετώπιζα διαφορα προβλήματα με τους συμμαθητές μου με σνομπάραν έντονα και αργότερα στο τει το ίδιο μου συνέβει

    απο τότε δεν μπορώ να συνέλθω αντιμετωπίζω πολλά ψυχολογικά προβλήματα δεν μου αρέσει η εμφάνιση μου δεν μπορώ να μιλήσω κανονικά και έχω προβλήματα άγχους γενικά είμαι συνεχώς ντάουν και αυτό είναι πολύ έντονο και προκαλεί προβληματισμό και στους γύρους μου κυρίως αντιπάθεια σου λένε οι άλλοι για να αισθάνεται αυτός έτσι ποιος ξέρει τι άτομο είναι

    γνωρίζω ένα αυτιστικό παιδί που φαίνεται κανονικό στην όψη αλλά δεν είναι όταν μιλάει φαίνεται το προβλημά του το ίδιο συμβαίνει και με μένα όταν μιλάω καταλαβαίνουν οι άλλοι ότι έχω πρόβλημα επίσης και οι απόψεις μου για την ζωη γενικά φαίνονται περίεργες στους άλλους κατι περίεργο μου συμβαίνει και δεν μπορώ να καταλάβω πιο είναι το προβλημά μου
    Αφου ανοιγω το στόμα μου και φεύγουν οι γκόμενες μακρυά
    ούτε βλάκας να ήμουν

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    5
    δεν απαντάτε στα μυνήματά μου και ανησυχώ

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    5
    στην δουλεια με σνομπάρουν πολλά άτομα γιατί νομίζουν ότι είμαι χαζός υπάρχουν και κάποια που με αγαπάνε όμως τι μου συμβαίνει πείτε μου σας παρακαλώ

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    5
    επισης έχω να σημειώσω ότι στο σχολείο ήμουν καλός μαθητής έβγαζα 17 στο γυμνάσιο και 16 στο λύκειο υπάρχει περιπτωση να είμαι χαζός;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    :) Σακη μου γιατι να εισαι χαζός?
    Επειδή κάποιοι σε σνομπάρουν?..
    Τι σκεψεις σου μπαινουν ..ειμαι αυτιστικος ,ειμαι χαζος, ειμαι ασχημος...τοσο πολυ σημασια εχουν αυτοι?και οι αλλοι?αυτοι που σε αγαπουν?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Κάτσε βρε Σάκι φίλε, τσίλαρε λίγο και θα σου απαντήσουν!

    Γιατί λες ότι θες να σου απαντήσουν επειγόντως? Τι επείγει?


    Όταν λες ότι δεν μιλάς κανονικά τι ακριβώς εννοείς? Έχεις πρόβλημα στην άρθρωση-η κάτι τέτοιο- η έχει να κάνει με το περιεχόμενο της ομιλίας?

    Λες ότι οι άλλοι δεν σου μιλάνε γιατί είσαι down και μάλιστα κάνεις και την εικασία ότι οι άλλοι καταλαβαίνουν το πρόβλημα που έχεις με την διάθεση σου οπότε απομακρύνονται. Πιστεύεις ότι οι άλλοι απομακρύνονται κυρίως επειδή καταλαβαίνουν ότι κάτι άσχημο συμβαίνει με σένα η επειδή βγάζεις-άθελά σου ίσως- μια έτσι πιο αρνητική στάση προς τα έξω?

  7. #7
    καταρχας ηρεμησε γιατι εχεις τετοιες ιδεες για τον εαυτο σου?
    μηπως εκπεμπεις τοση μεγαλη ανασφαλεια και εισαι κλειστος απεναντι σε ολους?
    ξερεις καμια φορα η ιδεα που εχουμε για τον εαυτο μας αντικατοπτριζεται στους αλλους
    ,αυτο που δειχνουμε αυτο εισπραττουν...
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    5
    απο τα ψυχολογικά μοιάζω με αλβανό αυτή την εντύπωση έχω και ο ξάδελφός που να επισημάνω ότι ήταν μαθητής του 13 αντιμετωπίζει πιο θετικά την ζωη από μένα και φαίνεται πιο ξύπνιος απο μένα όλα αυτά μου φαίνονται εντελώς παράξενα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Σakis η Salin/Calin κλπ.?


    Σε κάθε περίπτωση πήγαινε σε ένα ειδικό. ;)

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Αυτοί που πιστεύουν είσαι χαζός είναι βλαμμένοι και μην τους λαμβάνεις υπόψη. Απέδειξέ τους το αντίθετο άμα μπορείς. Μπορείς, αλλά άμα θέλεις εννοώ. Κατά τ\'άλλα συμφωνώ με τον Πετράν καλύτερα να δεις έναν ειδικό αν και δεν ξέρω ποιός θα ήταν αρμόδιος στην περίπτωσή σου εκτός από ψυχολόγο ίσως και ένας κοινωνικός λειτουργός. Σου προτείνω να πας στο Αιγινήτειο που έχουν και τα δύο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορείς να περιμένεις. Για τηλέφωνα δες στο ίντερνετ πάρε και ζήτησε τα τηλέφωνα των ραντεβού. Τα ραντεβού για να τα κλείσεις καλύτερα να πάρεις πρωί, κατά τις 8 που ανοίγουν. Αυτά από μένα, ελπίζω να είσαι καλά.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Originally posted by Σakis
    απο τα ψυχολογικά μοιάζω με αλβανό αυτή την εντύπωση έχω
    Λίγο ρατσιστικό μου ακούγεται αυτό. Δηλαδή, οι Αλβανοί μοιάζουν με χαζούς?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Με τέτοιες ρατσιστικές ιδέες και σε μένα αντιπάθεια προκαλείς.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Γειά σου Σάκη. Πόσο χρονών εισαι αν επιτρεπεται σημερα? Τί δεν σου αρέσει πάνω σου?

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    γεια σου σακη,
    μη στενοχωριεσαι για καποιους που μιλησανε ασχημα, οι ανθρωποι που δεν μαθαν τροπους ετσι μιλανε. εσυ τι πιστευεις για τον εαυτο σου. περιγραψε τον εαυτο σου λιγο σε παρακαλω?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •