ψαχνω ψυχοθεραπευτη. μηπωσ ξερετε εσεισ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    ψαχνω ψυχοθεραπευτη. μηπωσ ξερετε εσεισ?

    γεια σασ,

    παιδια καταρχασ ευχομαι ολοι να πηγαινουμε ολο και καλυτερα ο καθενασ με τα θεματα του

    Ειμαι περιπου 2 χρονια σε ενα ψυχιατρο, ο οποιος ενω με εχει βοηθησει παρα πολυ σε καποια θεματα, δυστυχωσ το βασικο μου προβλημα, ( ασταματητα κλαματα και πολυ ασχημεσ σκεψεισ για τη ζωη μου) δεν εχει φυγει η τουλαχιστον δεν εχει μειωθει τοσο ωστε να διευκολυνθω στην καθημερινοτητα μου. Επισησ εχω παρατηρησει οτι εχω'στεγνωσει συναισθηματικα' . Δεν ξερω αν φταει αυτος η ετσι ειναι εξαιτιασ μου. Επισησ δεν εχω κοσμο γυρω μου και δεν μιλαω με ατομα που στο παρελθον ηταν η ζωη μου. Ναι μεν μου καναν κακο ωσ ενα βαθμο, αλλα ενω με βοηθησε να τουσ απομαρκυνω μεσα μου και εξω μου, δεν με βοηθησε να αναπτθχθω κοινωνικα και ετσι εμεινα μονη στην ουσια


    Σκεφτομαι να βρω εναν ψυχιατρο που να κανει μια αλλη προσεγγιση, ακουσα και διαβασα και στο διαδικτυο για cbt γνωστικη συμπερφιοριστικη? καπωσ ετσι.

    Ξερετε καποιον στην Αθηνα?
    Τι τροπουσ να χρησιμοποιησω για να ηρεμησω επιτελουσ?
    χρειαζομαι βοηθεια παιδια.
    Επισησ μου ειναι δυσκολο να συστηνομαι συνεχεια σε γιατρουσ και θεραπευτεσ γιατι οπωσ προανεφερα κλαιω σχεδον συνεχεια.
    και ντρεπομαι να πηγαινω σε καινουργια γραφεια και να με βλεπουν ετσι.

    Αν λοιπον εχετε εσεισ κατι να συστησετε παρακαλω πειτε μου
    Αν λογω φορουμ απαγορευεται για διαφημιστικουσ ,λογουσ να μου συστησετε, χρησιμοποιηστε το προσωπικο μυνημα.

    Σασ ευχαριστω ρε παιδια,

    και ευχομαι οταν και αμα κανονιστει συναντηση μελων, οπωσ ειδα οτι ειχε γινει στο παρελθον, να ερθω χωρισ να κλαιω.

    καλη σασ μερα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    249
    Καλησπέρα,

    για γ-σ προσέγγιση ξέρω το

    http://www.ibrt.gr/edu/

  3. #3
    σου χω στειλει u2 με καποιες πληροφοριες
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •