Άφησε στο κρύο να πεθάνει την 2 χρονών κόρη του - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 114
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    \'... Γιατί τι είναι αυτό; Δεν είναι άνθρωπος; Δεν έχει ελαττώματα ο άνθρωπος από την στιγμή που γεννιέται; Εντωμεταξύ δεν περίμενα καλύτερη αντιμετώπιση, ξέρω σε τι κοινωνία ζούμε... λογοκρισία και ειδικά στα φόρουμ, επίθεση κιόλας...\'

    Όχι δεν είχε ελαττώματα στα δυο. Σαφώς θα ανέπτυσσε αργότερα αλλά δε πρόλαβε. Τα μωρά είναι δύσκολα στο μεγάλωμα ξέρεις. Δεν είναι κούκλες. Κι όποιος/α είναι ανίκανος, να μη κάνει. Και μάλλον όχι. Δε ξέρεις σε τί κοινωνία ζεις. Δε σου κάνω καμιά επίθεση. Διαφωνώ κάθετα γιατί το σκεπτικό σου είναι εντελώς λάθος. Όσο για τον τύπο, ναι είμαι υπέρ της ποινής. Εντελώς και ανυπερθέτως.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Remedy
    ειναι απλο.
    ο πατερας ειναι μαλακας, γιατι το παιδι του δεν εκανε κατι πρωτοτυπο= να του σπασει τα νευρα κλαιγοντας και κανοντας φασαρια.
    αυτο ειναι κατι που το κανουν ΟΛΑ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. και παρα την δικη σου αποψη οτι το παιδακι το εκανε εσκεμενα για να του την σπασει, που οφειλεται σε αγνοια σου, στην πραγματικοτητα, τα παιδια σε αυτη την ηλικια κλαινε με το παραμικρο ενοχλητικο που τους συμβαινει γιατι δεν εχουν κανεναν απολυτως τροπο να το αντιμετωπισουν και να ειδοποιησουν οτι θελουν βοηθεια, αλλα και κανεναν τροπο για να το λυσουν μονα τους.
    ΟΠΑΤΕΡΑΣ ΛΠΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΤΑ ΗΞΕΡΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΕΚΑΝΕ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΝΑ ΖΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΛΔ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΕΧΕΤΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.

    και βεβαια ο ανθρωπος γεννιεται, αλλα γεννιεται για να γινει...
    κανεις δεν γεννηθηκε με το τελικο του υψος, ουτε με την τελικη του εξυπναδα, ουτε με τις τις τελικες του ικανοτητες γενικως, διαμορφωμενες...
    αυτο για να γινει χρειαζεται χρονος αλλα και τυχη ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΑΛΑΚΑ ΓΟΝΙΟ ΝΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ.
    Το παιδί δεν έκλαιγε απλώς. Κατέβαζε όλη την ώρα την πάνα... Δλδ τι να κάνεις από κει και πέρα; Πες μου.. Υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα; Δεν είναι κακό που το παιδί επιμένει; Και το παιδί μπορεί να έγινε από ατύχημα. Να έσπασε το προφυλακτικό. Αν όχι, συμφωνώ ότι έφταιγε ο πατέρας 100%. Μπορεί τις δεξιότητες να τις αποκτάς μετά, αλλά τον χαρακτήρα τον έχεις από μικρός..

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Alobar
    \'... Γιατί τι είναι αυτό; Δεν είναι άνθρωπος; Δεν έχει ελαττώματα ο άνθρωπος από την στιγμή που γεννιέται; Εντωμεταξύ δεν περίμενα καλύτερη αντιμετώπιση, ξέρω σε τι κοινωνία ζούμε... λογοκρισία και ειδικά στα φόρουμ, επίθεση κιόλας...\'

    Όχι δεν είχε ελαττώματα στα δυο. Σαφώς θα ανέπτυσσε αργότερα αλλά δε πρόλαβε. Τα μωρά είναι δύσκολα στο μεγάλωμα ξέρεις. Δεν είναι κούκλες. Κι όποιος/α είναι ανίκανος, να μη κάνει. Και μάλλον όχι. Δε ξέρεις σε τί κοινωνία ζεις. Δε σου κάνω καμιά επίθεση. Διαφωνώ κάθετα γιατί το σκεπτικό σου είναι εντελώς λάθος. Όσο για τον τύπο, ναι είμαι υπέρ της ποινής. Εντελώς και ανυπερθέτως.

    Λοιπόν, παιδιά κουράστηκα να απαντάω στο θέμα, τις απόψεις μου τις ξέρετε, τις είδατε, πιστεύω ότι δεν έπρεπε να κάνει το παιδί αλλά ίσως ήταν από ατύχημα και δεν πρέπει να πεθάνει κανείς επειδή είχε νεύρα και έκανε έστω και αποτρόπαιη πράξη γιατί το πήρε σαν εκδίκηση, να ξεσπάσει τα νεύρα του.. Δεν μπορώ άλλο να απαντάω, παρακαλώ να σταματήσετε, ειλικρινά....

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Originally posted by libpa
    Originally posted by Alobar

    ... είναι τραγικό να καταλογίζεις ευθύνη, σκοπιμότητα, σχεδιασμό σε ένα πλάσμα μόλις δυο ετών. Και είναι και απαράδεκτο. Παπαριές θα δεχόσουν τάχα αν ήσουν στη θέση του παιδιού. Αυτή τη στιγμή προσπαθείς να μπεις στη θέση του μικρού με το μυαλό όμως που διαθέτεις τώρα, γιατί αν ήσουν όντως στη θέση του δε θα καταλάβαινες για ποιό λόγο σε τιμωρούν. Δεν έχουν καμία βάση αυτά που λες και καμια σχέση με τη δικαιοσύνη. Για να μπαίνεις στη θέση των άλλων και να μιλάς το ίδιο γι\' αυτούς όπως και για σένα, χρειάζεται όλο το πακέτο. Στις συνθήκες τους, στην ηλικία τους και στην ωριμότητά τους όποτε τους συμβαίνει αυτό που τους συμβαίνει....
    Δεν νομίζω ότι δεν κατάλαβε γιατί το τιμωρούν. Το παιδί το έκανε σκόπιμα, πιθανώς για να τραβήξει την προσοχή του μπαμπά του. Με αυτή τη λογική, πρέπει να δούμε και τον πατέρα πως αντέδρασε σε τι συνθήκες και ανάλογα με την ωριμότητά του.
    Anyway, δεν θέλω να επεκταθώ άλλο, παρακαλώ να σβηστεί το θέμα, ο καθένας να πιστεύει ότι νομίζει, δεν θα αλλάξω εγώ την γνώμη κανένα να δώσει ελαφρυντικά στον πατέρα ούτε εμένα θα μου αλλάξετε τη γνώμη. Κουράστηκα.
    Λυπάμαι για αυτά που διαβάζω. Εμμένεις στο σκεπτικό σου και πλανάσαι στις λέξεις που χρησιμοποιείς. Δικαιολογείς ένα φονικό με την... σκοπιμότητα ενός παιδιού να τραβήξει την προσοχή του γονιού του. Κι ας πούμε ότι το παιδί ήταν αντιδραστικό ή επέμενε στην πράξη του με μανία. Ποιός φταίει γι\' αυτό άραγε;... αυτός ο μαλάκας που τον περιγράφεις ως πατέρα με ωριμότητα, σου κάθεται καλά; Και γιατί δεν απαντάς στο ότι το πρώτο πράμα θα ήταν να το πάει στο νοσοκομείο; Έλεος. Άντε, να του δώσουμε και συχωροχάρτι να κυκλοφορεί και να τα ξαναεπαναλάβει κιόλα...

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Alobar

    Λυπάμαι για αυτά που διαβάζω. Εμμένεις στο σκεπτικό σου και πλανάσαι στις λέξεις που χρησιμοποιείς. Δικαιολογείς ένα φονικό με την... σκοπιμότητα ενός παιδιού να τραβήξει την προσοχή του γονιού του. Κι ας πούμε ότι το παιδί ήταν αντιδραστικό ή επέμενε στην πράξη του με μανία. Ποιός φταίει γι\' αυτό άραγε;... αυτός ο μαλάκας που τον περιγράφεις ως πατέρα με ωριμότητα, σου κάθεται καλά; Και γιατί δεν απαντάς στο ότι το πρώτο πράμα θα ήταν να το πάει στο νοσοκομείο; Έλεος. Άντε, να του δώσουμε και συχωροχάρτι να κυκλοφορεί και να τα ξαναεπαναλάβει κιόλα...
    Δεν είπα ότι είναι πατέρας με ωριμότητα, ίσως ήταν ανώριμος...Πότε είπες ότι το πρώτο πράγμα θα ήταν να το πάει στο νοσοκομείο; Δεν είπα να του δώσουμε συγχωροχάρτι, απλώς να μην πεθάνει. Δεν είμαστε άξιοι κριτές εμείς, κανείς μας. Όμως κουράστηκα να απαντάω όπως είπα, καλύτερα να μην απαντήσεις, γιατί μάλλον δεν θα σου απαντήσω.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Ναι ρε Λίμπα μην απαντήσεις. Γιατί μιας και ξέρεις από την κακία αυτού του κόσμου, μόλις έβγαλες \'αθώο\' έναν κακό. Αλλά θα τρέξει κι αυτός να κονομήσει κομμάτι απ\' το \'ακαταλόγιστο\' μιας και έχει γίνει και της μοδός τελευταία. Έ όχι. Εγώ δε θα του κάνω τη χάρη να του το καταλογίσω. Η κακία ξέρεις είναι υπεραρκετή για να κάνει φόνο κανείς...

    Έντιτ: ... για το νοσοκομείο είπα πιο μπροστά. Κατ\' τ\' άλλα δεν είχε άλλη επιλογή έ;...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    \"Το παιδί μπορεί να άξιζε να μείνει έξω στο χιόνι\". Οκ, τότε όποιο μωρό συμπεριφέρεται σαν μωρό και κλαίει επίμονα μπορούμε κάλλιστα να το σκοτώσουμε?

  8. #38
    λιμπα....δυο τεινα συμβαίνουν: ή δεν είσαι στα καλά σου, ή ψάχνεις κουβέντα.

    Και επειδή το πρώτο θέμα σβήστηκε, να σας υπενθυμίσω πως ο τύπος πήγε να σταματήσει το κλάμα του μωρού ρίχνοντας του κλωτσια στα γεννητικά του όργανα. Όταν είδε τα αίματα έβαλε τα δαχτυλα του εκεί προσπαθώντας να σταματήσει την αιμοραγία και τα έκανε ακόμη χειρότερα.
    Μετά το πέταξε στο χιόνι ..........οπου πέθανε αβοήθητο.



    Και επιμένω......

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Originally posted by libpa
    Το παιδί δεν έκλαιγε απλώς. Κατέβαζε όλη την ώρα την πάνα... Δλδ τι να κάνεις από κει και πέρα; Πες μου.. Υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα; Δεν είναι κακό που το παιδί επιμένει; Και το παιδί μπορεί να έγινε από ατύχημα. Να έσπασε το προφυλακτικό. Αν όχι, συμφωνώ ότι έφταιγε ο πατέρας 100%. Μπορεί τις δεξιότητες να τις αποκτάς μετά, αλλά τον χαρακτήρα τον έχεις από μικρός..
    την πανα μπορει να την κατεβαζε γιατι ηταν λερωμενο η γιατι το ενοχλουσε η γιατι ηθελε να πει κατι τελειως ασχετο, οπως οτι πειναει-ποναει-διψαει-ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.
    και βεβαια υπαρχει λυση σε αυτο το προβλημα.
    παιρνεις τηλεφωνο μια κοινωνικη υπηρεσια η ενα νοσοκομειο και λες, \"εχω εδω ενα 2χρονο που μου χει σπασει τα νευρα και δεν ξερω τι θελει.μπορειτε να με βοηθησετε?γιατι εγω σκεφτομαι να το αφησω στο κρυο μπας και σκασει.\"
    και θα δεις τι ωραια που θα λυθει το προβλημα.

    για τα παιδια που γινονται απο ατυχηματα υπαρχουν επισης λυσεις.
    μπορεις να παρεις το χαπι της επομενης μερας πριν γινει καν συλληψη, μπορεις να κανεις εκτρωση αν δεν το προλαβεις αυτο, και μπορεις να το δωσεις για ιοθεσια αν εισαι κατα των εκτρωσεων.
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΜΟΛΙΣ ΣΟΥ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ.

    τον χαρακτηρα τον εχεις μονο \"δυνάμει\" απο μικρος.εχεις προδιαγραφες δλδ για τον Α η Β χαρακτηρα. ο τροπος που θα μεγαλωσεις και οι επιδρασεις του περιβαλλοντος ειναι αυτα που διαμορφωνουν τον τελικο χαρακτηρα μας.
    ακριβως οπως καποιος μπορει να εχει γενετικη προδιαθεση για παχυσαρκια αλλα μαθαινοντας να προσεχει την διατροφη του,τελικα την αποφευγει.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by libpa


    Το παιδί δεν έκλαιγε απλώς. Κατέβαζε όλη την ώρα την πάνα... Δλδ τι να κάνεις από κει και πέρα; Πες μου.. Υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα; Δεν είναι κακό που το παιδί επιμένει; Και το παιδί μπορεί να έγινε από ατύχημα. Να έσπασε το προφυλακτικό. Αν όχι, συμφωνώ ότι έφταιγε ο πατέρας 100%. Μπορεί τις δεξιότητες να τις αποκτάς μετά, αλλά τον χαρακτήρα τον έχεις από μικρός..
    οκ, ας δεχτούμε ότι οι άνθρωποι γεννιούνται και δεν γίνονται... από ποιον ακριβώς κληρονόμησε τον χαρακτήρα? ποιανού τα γονίδια φέρει αυτό το παιδί? σίγουρα και του πατέρα του.
    επίσης όταν κάνεις ένα παιδί ξέρεις ότι ειδικά τα πρώτα χρόνια της ζωής του θα είναι πλήρως εξαρτημένο από εσένα. αν δεν σου αρέσει αυτό, απλά δεν κάνεις παιδί.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by libpa
    Το παιδί δεν έκλαιγε απλώς. Κατέβαζε όλη την ώρα την πάνα... Δλδ τι να κάνεις από κει και πέρα; Πες μου.. Υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα; Δεν είναι κακό που το παιδί επιμένει; Και το παιδί μπορεί να έγινε από ατύχημα. Να έσπασε το προφυλακτικό. Αν όχι, συμφωνώ ότι έφταιγε ο πατέρας 100%. Μπορεί τις δεξιότητες να τις αποκτάς μετά, αλλά τον χαρακτήρα τον έχεις από μικρός..
    την πανα μπορει να την κατεβαζε γιατι ηταν λερωμενο η γιατι το ενοχλουσε η γιατι ηθελε να πει κατι τελειως ασχετο, οπως οτι πειναει-ποναει-διψαει-ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.
    και βεβαια υπαρχει λυση σε αυτο το προβλημα.
    παιρνεις τηλεφωνο μια κοινωνικη υπηρεσια η ενα νοσοκομειο και λες, \"εχω εδω ενα 2χρονο που μου χει σπασει τα νευρα και δεν ξερω τι θελει.μπορειτε να με βοηθησετε?γιατι εγω σκεφτομαι να το αφησω στο κρυο μπας και σκασει.\"
    και θα δεις τι ωραια που θα λυθει το προβλημα.

    για τα παιδια που γινονται απο ατυχηματα υπαρχουν επισης λυσεις.
    μπορεις να παρεις το χαπι της επομενης μερας πριν γινει καν συλληψη, μπορεις να κανεις εκτρωση αν δεν το προλαβεις αυτο, και μπορεις να το δωσεις για ιοθεσια αν εισαι κατα των εκτρωσεων.
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΜΟΛΙΣ ΣΟΥ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ.

    τον χαρακτηρα τον εχεις μονο \"δυνάμει\" απο μικρος.εχεις προδιαγραφες δλδ για τον Α η Β χαρακτηρα. ο τροπος που θα μεγαλωσεις και οι επιδρασεις του περιβαλλοντος ειναι αυτα που διαμορφωνουν τον τελικο χαρακτηρα μας.
    ακριβως οπως καποιος μπορει να εχει γενετικη προδιαθεση για παχυσαρκια αλλα μαθαινοντας να προσεχει την διατροφη του,τελικα την αποφευγει.

    +1 +1 +1 +1 +1

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Αν το παιδί δεν το είχε γεννήσει δεν θα έλεγε κανείς τίποτα. Πάλι μια ζωή θα πήγαινε χαμένη. Όσο για το να πάρει κάποιον φορέα και να πει δεν το θέλω το παιδί, συμφωνώ αλλά ήτανε χαζός αυτό φάνηκε και από το ότι κάλεσε την αστυνομία ενώ το παιδί ήταν μόλις 4 τετράγωνα από το σπίτι του.

    Αυτά. Παρακαλώ τον αντμίν να σβήσει το θέμα μου, γιατί δεν μπορώ να απαντάω άλλο στις ερωτήσεις.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    μα δε χρειάζεται να απαντάς.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Αν με κατηγορείτε,χρειάζεται..ή αν αναφέρεστε σε μένα, δε νομίζεις;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    αν δεν μπορείς να απαντάς άλλο, ή αν βαριέσαι όχι δεν είσαι υποχρεωμένη να απαντάς φυσικά! μπορείς απλά να αγνοήσεις τα όσα γράφονται. το να σβηστεί το θέμα δεν είναι λύση. μήπως απλά μετάνιωσες για όσα έγραψες και δεν θες να φαίνονται?

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •