Άφησε στο κρύο να πεθάνει την 2 χρονών κόρη του
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 114
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Γεια σου Λίμπα. Θέλω να υποθέσω ότι κάνεις πλάκα. Τί εννοείς όταν λες \'τσατάλια\'; Με αυτή τη λογική, πάνω σε τέτοια νεύρα, ας πιάσουμε όλοι από ένα καλάσνικοφ, κι όποιον πάρει ο χάρος αδερφέ... το \'αυτά τα μικρά δε καταλαβαίνουν τί κάνουν\' να υποθέσω ότι το θέτεις ως επιχείρημα; Δε γνωρίζω κανένα παιδάκι 2 ετών - για μωρό μιλάμε - να έχει συναίσθηση του τί κάνει ακριβώς. Άφησε στο κρύο με αιμορραγία 2 ετών παιδί για να... γλυτώσει; Πάμε καλά; Αν δεν ήθελε το παιδί του καλή μου, ας μη το έκανε ή ας έφευγε απ\' το σπίτι του. Μα τόσο απλά δηλαδή...

    Έντιτ:... μόλις πρόσεξα και για το 6χρονο αγοράκι. Οπότε ρε Λίμπα, μια χαρά ο τύπος. Άντε να τον αφήσουνε να βολοδέρνει έξω να καμώνεται... σόρυ, αλλά και τα δικά μου νεύρα τσατάλια γίνονται με κάτι τέτοια...

  2. #2
    Originally posted by libpa


    Παιδιά τι γνώμη έχετε ότι πρέπει να πεθάνει αυτός; Εγώ πιστεύω πως όχι γιατί άνθρωπος ήταν μπορεί να ήταν τα νεύρα του τσατάλια και αυτά τα μικρά δεν καταλαβαίνουν τι καταστροφή κάνουν....Επιπλέον, δεν πήγε να την πνίξει ο ίδιος με τα χέρια του, αλλά την άφησε στο κρύο για να γλιτώσει.. Ας την έσωζε κάποιος άλλος... Εσείς ξέρω θα διαφωνήσετε γιατί θα πείτε ήταν πατέρας, όμως άμα δεν το ήθελε το παιδί; Και δεν υπάρχει ούτε ένας που να συμφωνεί μαζί μου;
    Πλάκα κάνεις έτσι? Μόνο που το διάβασα μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο!
    Ναι, σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις η θανατική ποινή είναι ότι πρέπει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by libpa



    Πηγή: τρωκτικό

    Παιδιά τι γνώμη έχετε ότι πρέπει να πεθάνει αυτός; Εγώ πιστεύω πως όχι γιατί άνθρωπος ήταν μπορεί να ήταν τα νεύρα του τσατάλια και αυτά τα μικρά δεν καταλαβαίνουν τι καταστροφή κάνουν....Επιπλέον, δεν πήγε να την πνίξει ο ίδιος με τα χέρια του, αλλά την άφησε στο κρύο για να γλιτώσει.. Ας την έσωζε κάποιος άλλος... Εσείς ξέρω θα διαφωνήσετε γιατί θα πείτε ήταν πατέρας, όμως άμα δεν το ήθελε το παιδί; Και δεν υπάρχει ούτε ένας που να συμφωνεί μαζί μου;

    ουδεν σχολιον

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Παιδιά τι γνώμη έχετε ότι πρέπει να πεθάνει αυτός; Εγώ πιστεύω πως όχι γιατί άνθρωπος ήταν μπορεί να ήταν τα νεύρα του τσατάλια και αυτά τα μικρά δεν καταλαβαίνουν τι καταστροφή κάνουν....Επιπλέον, δεν πήγε να την πνίξει ο ίδιος με τα χέρια του, αλλά την άφησε στο κρύο για να γλιτώσει.. Ας την έσωζε κάποιος άλλος... Εσείς ξέρω θα διαφωνήσετε γιατί θα πείτε ήταν πατέρας, όμως άμα δεν το ήθελε το παιδί; Και δεν υπάρχει ούτε ένας που να συμφωνεί μαζί μου;
    Δεν ξερω αν πρεπει να πεθανει αλλα το λιγοτερο ειναι να μην ξανακυκλοφορησει εξω ποτε μα ποτε....αλλος ενας φονος περι σχολιασμου στο e-psychology.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Εγώ αυτό που ξέρω είναι πως θα πρέπει να μπει στα σχολεία ένα μάθημα\"για ποιους λόγους να ΜΗΝ γίνετε γονείς\".
    Οκ,αυτός είναι αυτιστικός,πίνει,νευριάζει ,ενοχλείται.Γιατί έγινε γονιός;
    libpa,σοβαρά μιλάς τώρα για μας δουλεύεις;Δεν πιστεύω κυριολεκτικά τη μαλακία που διάβασα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Προσωπικα ειμαι εναντιον της θανατικης ποινης. Μπορουν να τον αφησουν στα χιονια δεμενο σε καποια φυλακη και ας τον σωσουν οι αλλοι με το ιδιο σκεπτικο (ενημερωτικα αν βρεθει στην φυλακη καποιος που ειναι πατροκτονος, παιδεραστης το πιο πιθανο ειναι να τον σκοτωσει οποιος τον βρει μπροστα του)
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ξέρεις libpa,ένα παιδί δεν είναι μία γλάστρα,είναι ένας άνθρωπος.Τώρα για τα αναμάρτητος και τα λοιπά,δε θα προσθέσω παραπάνω.Δε δικαιολογεί μία τέτοια πράξη αναλγησίας τίποτε για μένα.Ούτε εγώ είμαι υπέρ της θανατικής ποινής.Αλλά θα τον άφηνα κάνα εικοσιτετράωρο στο χιόνι με το σώβρακο πάντως.Χωρίς πλάκα και πέστε με ό,τι γουστάρετε.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Originally posted by libpa
    Μαλακία λες αυτά που λέω; Το μόνο που ξέρετε είναι να κατακρίνετε όλοι και να μη λαμβάνετε υπόψη την ψυχολογία του άλλου ανθρώπου... Ξέρεις τι είναι να μην θες κάτι όπως ένα μωρό και να το έχεις και να σου σπάει τα νεύρα; Τι να έκανε; Είχε πολλές επιλογές;

    Για πες μου εσυ που ξερεις,τι ειναι να μην θες ενα μωρο και να το εχεις να σου σπαει τα νευρα?? τι θα εκανες εσυ???

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εμ ναι libpa και οσον αφορα αυτο που ειπες το \"ο αναμαρτητος πρωτος το λιθω βαλετω\" που κολλαει?
    Ξερεις πολλους που να σκοτωνουν το δυο χρονων παιδι τους,επειδη εχουν νευρα?
    Εδω μαλλον εγινε παγκοσμια ειδηση απο οτι καταλαβαινω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    \"Εγώ θα το έδινα, δεν θα έμπαινα φυλακή για ένα μωρό. Και ο καθένας νομίζω έχει την άποψή του, δεν μπορείς να κατηγορήσεις κάποιον που δεν θέλει τα μωρά\"


    οχι δεν μπορω να κατηγορησω κανεναν αν δεν θελει ενα μωρο{ αλλα και αυτο σηκωνει σηζητηση}
    αλλα μπορω να κατηγορησω καποιον που ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ
    <τους εχθρους που λες μονη μας τους φτιαχνουμε>

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εαν εισαι απλως κατα της θανατικης ποινης ειναι αλλο θεμα...ναι ειναι ιδιαιτερα ειδεχθης πραξη να σκοτωσεις παιδι γιατι...δεν εχεις καμμια μα καμμια δικαιολογια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Ρε παιδιά.....
    να πεθανει το παιδι στο κρύο?εχω παιδι σε αυτη την ηλικία...πόσο βάρβαρο ειναι αυτο? το θερμορυθμιστικό τους συστημα δεν ειναι οπως των ενηλίκων...φτιάχνω την εικόνα και πονάει η ψυχή μου.......
    ελεος, Λιμπρα, για ενα μικρο παιδάκι δεν υπαρχει συμπονια,για τον καημενο που δεν ηθελε παιδιά υπάρχει..εδω το σκυλάκι μου κρυώνει και το λυπάμαι,το σκεπάζω..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Λοιπόν για να εξηγούμαστε.... κι εγώ το σκυλάκι μου άμα κρυώνει θέλω να το σκεπάσω...
    Επίσης θέλω να πω ότι σε αυτή την κοινωνία την κακή που ζούμε, το πιο εύκολο είναι να δημιουργούμε εχθρούς γιατί νομίζω ότι και από μόνοι τους γίνονται εθελοντές.
    Τώρα για το θέμα μας, έχω πει και σε άλλο θέμα ότι πιστεύω ότι οι άνθρωποι που δυσκολεύουν τη ζωή των άλλων δεν θα πρεπε να ζουνε, εκεί βέβαια έλεγα για τους κακούς τώρα το γενικεύω...Καλύτερα να ζουν άλλοι στη θέση τους που είναι αθώοι...πιστεύω ότι το παιδάκι δεν ήταν αθώο..ήθελε να σπάσει τα νεύρα του πατέρα του και ο άνθρωπος φαίνεται από μικρός...Anyway, τι πιστεύω; Ότι κι εγώ να ήμουν στην θέση του παιδιού, θα το δεχόμουν να το πάθαινα αυτό, από την στιγμή που έφταιξα....Οπότε είμαι αυτής της άποψης, που εξήγησα και πιο πάνω... Δεν νομίζω να λογοκριθώ και γι\'αυτό γιατί μετά δεν θα\'χω λόγια. Εξήγησα τη θέση μου. Μπορεί να είναι παράξενη, αλλά είναι δίκαιη. Το ίδιο που λέω για τους άλλους λέω και για τον εαυτό μου, με αυτή την άποψη δίκαιη αν εσείς δεν το πιστεύετε.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Originally posted by libpa
    [b]πιστεύω ότι το παιδάκι δεν ήταν αθώο..ήθελε να σπάσει τα νεύρα του πατέρα του και ο άνθρωπος φαίνεται από μικρός...Anyway, τι πιστεύω; Ότι κι εγώ να ήμουν στην θέση του παιδιού, θα το δεχόμουν να το πάθαινα αυτό, από την στιγμή που έφταιξα[b]
    Για το διχρονο παιδακι λες?Στο εξης θα σε αποκαλώ \"η απιστευτου\"..

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Αφωτεινή

    Για το διχρονο παιδακι λες?Στο εξης θα σε αποκαλώ \"η απιστευτου\"..
    Γιατί τι είναι αυτό; Δεν είναι άνθρωπος; Δεν έχει ελαττώματα ο άνθρωπος από την στιγμή που γεννιέται; Εντωμεταξύ δεν περίμενα καλύτερη αντιμετώπιση, ξέρω σε τι κοινωνία ζούμε... λογοκρισία και ειδικά στα φόρουμ, επίθεση κιόλας

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •