kainoyria sxesi. sos!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8

    kainoyria sxesi. sos!

    Eimai 31, zw se eparxia kai ta teleytaia 3 xronia meta apo allepalliloys xwrismoys, apofasisa to kalokairi na ta paratisw ola stin poli poy zw kai na paw gia doyleia se kapoio nisi. Gia na papsw n zw ta l8i moy ksana kai ksana kai mipws kai kataferw kati neo sti zwi moy. Poly megalo vima gia mena... h zwi me eixe parei idi apo katw!

    Nai men katafera na antapexel8w stis ypoxrewseis tis doyleias, omws den katafera tipota parapera. Melagxoliki efyga, ysteriki gyrisa. Kai to xeirotero? Ekana sxesi me kapoion poy gnwriza polla xronia prin, kai enw stin arxi pistepsa pws brika telika kati na me xypnisei kai na moy dwsei 8arros na palepsw gia ti zwi, telika exw meinei moni se ena spiti. Na klaiw, giati to kalokairi teleiwse, egw efyga, aytos moy eipe pws eimai simnatiki giayton alla.... einai poly koinwnikos me polles ypoxrewseis kai me akomi perissoteres "dikaiologies" poy den ton ainoyn na brei xrono na epikoinwnisei. Ki etsi apofasisa na egkataleipsw tin sxesi. Ekeinos omws, ir8e na me dei kai epemene pws ekeinos de ftaiei. pws egw blepw ta pragmata alliws. pws oi an8rwpoi pleon zoyn xwrista, koimoyntai xwrista ki omws katafernoyn na lene pws einai me kapoion.

    Kanei meres na tilefwnisei. Opote exafanistw egw, isws na anisyxisei mipws me xasei. Ki opote lew pws 8a fygw, me fwnazei treli kai apaititiki. Pws prepei na ma8w na kanw ypomoni giati alliws 8a meinw moni moy. Ais8anomai na xanw to myalo moy. Menw se mia sxesi giati perasa stigmes yperoxes me enan an8rwpo poy twra me apokalei paranoiki, poy de feygei kai poy me gemizei anasfaleies pws ontws mporei na exw problima.

    De xerw an ayto akoygetai problimatiko, omws exw ais8imata giayton kai 8a i8ela ola na pane kala kai na bgaloyme tin akri. Pws mporei na symbei ayto?
    Eyxaristw.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Del τι περιμένεις άπο εναν άνθρωπο που σε αποκαλεί παρανοϊκή; δηλαδή αν θα παντερυτείτε τι θα λέει;Αρκετά χρόνια δεν ξόδεψες για την αφεντιά του;κοίτα να βρείς κανέναν άνθρωπο να σε σέβεται και να έχει λιγότερες \"υποχρεώσεις\".Σίγουρα έχεις αισθήματα αλλά βλέπεις ότι υπάρχει μέλλον με αυτόν;Μήπως φοβάσαι να μείνεις μόνη;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    22
    Κούκλα μου καλησπέρα!Όντως,ο κάθε άνθρωπος βλέπει διαφορετικά πάντα τ απράγματα σε μιά σχέση,έναν γάμο,μιά ζωή!Το σημαντικότερο για \'σένα είναι ο άνθρωπός σου να είναι μαζί σου να σου δίνει δύναμη για την καθημερινότητα της ζωής και ΒΑΣΙΚΟ να σκέφτεται και να βλεπει τα πράγματα όπως εσύ!Αλλιώς μην περιμένεις ποτέ να σου δώσει αυτά που ελπίζεις,γιατί πολύ απλά δεν θα κατανοήσει ποτέ τις ανάγκες σου!Νιώθεις οτι θέλεις κάποιον δίπλα σου που δε μπορεί να καταλάβει τι ανάγκες έχεις σαν άνθρωπος?Και τι σόϊ σχέσση είναι αυτή που θέλει τους ανθρώπους να ζούν χώρια,και να\'ναι τόσο πολυάσχολοι ωστε να μην επικοινωνούν?Πιστεύεις οτι ταιριάζεις μ\'αυτό τον άντρα?Μην υποτιμάς τόσο τον εαυτό σου και νομίζω οτι αν ο άνθρωπος αυτός σε σευόταν περισσότερο δεν θα σου έλεγε τέτοιες βλακείες...δεν θέλω να πώ τι άλλο σκέφτομαι για το άτομό του....
    Όχι...δεν συμφωνώ...και δεν πιστεύω οτι είναι ειλικρινής μαζί σου...Βρές κάποιον να σε σεύεται κορίτσι μου ..κι άστον αυτόν τον τύπο,όταν θα κάνει οικογένεια να ζεί μακρυά απο τη γυναίκα και τα παιδιά του,να μας πεί μετά ποιος θα είναι υστερικός ...
    Άσε ρε,που θα σε βγάλει και τρελλή επειδή θέλεις να έχεις μιά κανονική σχέση!!

    ...Απο\'κεί και πέρα,εσύ ξέρεις καλύτερα!Πάντως σημασία έχει,να επικοινωνείτε(εγκεφαλικά εννοώ)...και δε νομίζω να συμβαίνει αυτό..
    Σου εύχομαι το καλύτερο και μην αφήνεις κανέναν να σε υποτιμάει για να εξυπηρετεί τα δικά του θέλω!
    Φιλάκια!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    11
    Καλημέρα καλή μου.Δεν είναι τυχαίο οτι δυσκολεέσαι τοσο.Ειλικρινά δε ξερω τι είναι καλύτερο για τον καθένα για να σου πω μείνε ή φυγε απο αυτον τον άνθρωπο.Φαινομενικά,καλό θα ητανε να φυγεις.Να το κανεις,οταν νιωσεις εσυ η ιδια καλύτερα και δεις οτι μπορεις να πατησεις στα ποδια σου.Πιστευω οτι κατα βαθος ξερεις οτι δε φταίς εσυ για τη κατασταση της σχεσης σου.Απλά δεν εισαι καλα στη ψυχολογια σου,γι αυτο νιωθεις τυψεις.Άν ομως καποια στιγμη κατσεις και σκεφτεις τα πραγματα σε ποιό \"νορμάλ\" κατασταση,θα δεις οτι ξερεις αν φταις εσυ πραγματικά ή οχι.Δυστηχως,αν και σε μικρή ηλικια,γνωριζω αρκετα καλα τετοιου ειδους δυσσαρεστες καταστασεις,γιατι ειμαι μονο 18,πηγαίνω Γ\' λυκείου κι εχω μείζον καταθλιψη.Ευτυχως,ειμαι καλα το τελευταίο διαστημα αλλα για να φτασω ως εδω που ειμαι τωρα,περασα υπερβολικά πολύ δυσκολα.Καλή δυναμη,και να μη πετας με φτερά άλλων εκτος απο τα δικά σου.Αυτο να το θυμάσαι. Φιλικά,Ναταλία

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    με δυο λογια τι μασ λεει το παλικαρι? οτι σε θελει αλλα θελει να κοιματε και να ειναι και με αλλεσ γυναικεσ αλλα επισημα να ειναι μονο μεεσενα , εσυ να το ξερεισ, να το δεχεσαι και επισεισ πιστευει πωσ πλεον ετσι γυνεται σε ολεσ τισ σχεσεισ????

    ε οχι .

    ιλη μου Οχι δει εινια ετσι σε ολεσ τισ σχεσεισ , οχι, εχεισ καθε δικαιωμα να αποζητας επικοινωνια, παφη και αποκληστικοτητα, καθε μα καθε δικαιψμα, απλωσ εκεινοσ το εχει δει αλλιωσ, θεωρει πωσ ετσι εινια, κανει μεγαλο λαθοσ η αληθεια ειναι μαλλον πωσ εκεινοσ τελικα θα μεινει μονοσ του.

    Το οτι χει καποιεσ πεπιθσεισ στισολοιεσ λεει πωσ πιστευει δεν τισ κανουν αμεσωσ σωστεσ.

    Οχι δεν εισαι παρανοηκη, και οχι δεν πρεπει αποτην στιγμη πο ειναιευαλωτη, ευαισθητη, δοσμενη και πονεμενη να τον κρατισεισ διπλα σου να μην σε ολοκληρωνει , να σου αγηνει ανασφαλειεσ, να νιωθεισ ακαληπτη και να σε κατηγωρει και να σε ονομαζει καπωσ πατωντασ πανω σε ευαισθητα σημεια..και φορτωνοντασ σε με τηψεισ,

    οχι
    σου αξιζει να μην νιωθεισ ακαληπτη, αυτο ειναι για εσενα κατι αρνητικο, αν ειναι να τρατησεισ κατι στην ζωη σο, ας ειναι τουλαχιστον κατι ουδετερο και οχι αρνητικο.


    σου στελνω μια μεγαααααααααλη αγκαλια, την χρειαζεσαι...

    ξερω ποσο δισκολο ειναι να μηνεισ παλι μονη, και μεσα στην μοναξια σου..αλλα ειναι μαλλον καλητερα ετσι εξαλου..σκεψου και το αλλο..


    ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!!!!!!
    ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤA
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •