γινεται να μην εχουμε πασχα και χριστουγεννα ποτε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218

    γινεται να μην εχουμε πασχα και χριστουγεννα ποτε?

    αντε παλι τα ιδια....καθε χρονο μαζι με το πασχα (και χριστουγεννα) ερχονται και η θλιψη,αυτοκτονικοι ιδεασμοι,αυτοκτονικοι προγραμματισμοι αλλα υπερβολικα εντονοι.και με τη σειρα τους παλι αλκοολ,ξενυχτια,κουραση...γ� �α μενα το πασχα δεν ειναι γιορτη αλλα μαχη επιβιωσης...το παθαινετε και εσεις αυτο?

    ΥΓ: ειμαι αθεος(το εννοω)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι το παθαινω που και που αλλα να σου πω τι ειναι το χειροτερο απο ολα για μενα?

    Η ατελειωτη ρουτινα..τα ιδια...τα ιδια ... και τα ιδια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    προτιμω τη ρουτινα παρα κατι που να μου υπενθυμιζει οτι ο χρονος κυλαει υπερβολικα γρηγορα...π.χ σαν χθες θυμαμαι τα χριστουγεννα και ξαφνικα βρισκομαι στο πασχα ελεος....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    O χρονος οσο περνανε τα χρονια κυλαει και πιο γρηγορα.

    Αλλα ειναι η ρουτινα που τον κανει να κυλαει ακομα πιο γρηγορα.

    Σκεψου οταν ησουν παιδι και ενα καλοκαιρι εμοιαζε σαν....ολοκληρη ζωη γιατι καθε μερα ηταν xtreme και ενδιαφερουσα
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    δε μπορω να θυμηθω πως μου φαινοταν ο χρονος οταν ημουν παιδι!

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    52
    Originally posted by keep_walking
    O χρονος οσο περνανε τα χρονια κυλαει και πιο γρηγορα.

    Αλλα ειναι η ρουτινα που τον κανει να κυλαει ακομα πιο γρηγορα.

    Σκεψου οταν ησουν παιδι και ενα καλοκαιρι εμοιαζε σαν....ολοκληρη ζωη γιατι καθε μερα ηταν xtreme και ενδιαφερουσα
    Ειναι αληθεια αυτο βρε παιδια!
    Παλιοτερα δεν καταλαβαινα, ουτε ενιωθα το περασμα του χρονου, ενω τα τελευταια χρονια μεγαλωνωντας νιωθω ποσο γρηγορα περνα ο χρονος και αυτο με αγχωνει.
    Παντως αγαπητε/η katatonia εγω προσπαθω να σκεφτομαι οτι ολο αυτο το υποτιθεμενο γιορτινο κλιμα θα περασει συντομα...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    με τους ορθοδοξους ταλιμπαν δεν το κοβω....
    ετσι βγαζουν μεροκαματο.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    11
    Εγω προσωπικά σιχαίνομα περισσότερο τα Χριστούγεννα παρά το Πάσχα....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Ωχ, θα αρχισουν παλι τα καναλια να βαζουν παλι το \"Ιησους απο την Ναζαρετ\" μετα το \"Ο Υιος του Θεου\" λιγο πριν την \"Βιβλο\" και οταν πας να αλλαξεις καναλι απο βαρεμαρα θα πεσεις στο αλτερ με εκεινο το προσφυγακι παιδακι κλωνο του Ευαγγελατου που θα αρχισει να τραγουδαει....

    http://www.youtube.com/watch?v=MJwn2-mW_yI


    , σε πασχαλινη version την ωρα που θα θες να φας απο το θεαμα το τηλεκοντρολ σου μιας και δε μπορεις να φας εκεινα τα πασχαλινα κοκκινα αυγα επειδη η πολυ κοκκινη μπογια εχει εισχωρησει στο ασπραδι και φοβασαι μην παθεις κατι. >_>

    .

    Ναι ουτε εμενα μου αρεσει τοσο το πασχα.Πες το οτι με ενοχλει η εκνευριστικη ζεστη τότε, πες οτι σχεδον ολοι το μονο που σκεφτονται ειναι να φανε , πες 1002 , οπως και να εχει μου φαινεται περιεργη γιορτη , δε ξερω γιατι, προτιμω Χριστουγεννα-πρωτοχρονια που σηματοδοτουν την ληξη ενος ετους και την αρχη ενος αλλου, αυτο εχει μια παραπανω λογικη περα απο πιο πολλα πυροτεχνηματα στον ουρανο.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    52
    Originally posted by Boltseed
    δε ξερω γιατι, προτιμω Χριστουγεννα-πρωτοχρονια που σηματοδοτουν την ληξη ενος ετους και την αρχη ενος αλλου, αυτο εχει μια παραπανω λογικη περα απο πιο πολλα πυροτεχνηματα στον ουρανο.
    βεβαια και το Πασχα σηματοδοτει τη νικη κατα του θανατου και την Ανασταση, οτι μπορει να σημαινει αυτο για το καθενα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by katatonia
    αντε παλι τα ιδια....καθε χρονο μαζι με το πασχα (και χριστουγεννα) ερχονται και η θλιψη,αυτοκτονικοι ιδεασμοι,αυτοκτονικοι προγραμματισμοι αλλα υπερβολικα εντονοι.και με τη σειρα τους παλι αλκοολ,ξενυχτια,κουραση...γ� �α μενα το πασχα δεν ειναι γιορτη αλλα μαχη επιβιωσης...το παθαινετε και εσεις αυτο?

    ΥΓ: ειμαι αθεος(το εννοω)


    αυτό το πάσχα δεν θα κάνω αυτό που πραγματικά ήθελα.
    αλλά θα δω τους φίλους που θα έχουν μείνει αθήνα και θα διαβάσω ένα βίβλιο που μου προτείναν.
    ελπίζω να κάνω την απλή κίνηση και να αγοράσω ένα dvd player.
    θα κάνω πολλλεεεές δουλειές σπίτι.
    και θα κάνω βόλτες με το σκύλο μου.

    5 μέρες είναι αυτές, θα περάσουν.

    α, θα θαυμάσω και τα πυροτεχνήματα το βράδυ της ανάστασης, γιατί η εκκλησία είναι δίπλα από το σπίτι μου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Originally posted by Boltseed
    Ωχ, θα αρχισουν παλι τα καναλια να βαζουν παλι το \"Ιησους απο την Ναζαρετ\" μετα το \"Ο Υιος του Θεου\" λιγο πριν την \"Βιβλο\" και οταν πας να αλλαξεις καναλι απο βαρεμαρα θα πεσεις στο αλτερ με εκεινο το προσφυγακι παιδακι κλωνο του Ευαγγελατου που θα αρχισει να τραγουδαει....

    http://www.youtube.com/watch?v=MJwn2-mW_yI


    , σε πασχαλινη version την ωρα που θα θες να φας απο το θεαμα το τηλεκοντρολ σου μιας και δε μπορεις να φας εκεινα τα πασχαλινα κοκκινα αυγα επειδη η πολυ κοκκινη μπογια εχει εισχωρησει στο ασπραδι και φοβασαι μην παθεις κατι. >_>

    .

    Ναι ουτε εμενα μου αρεσει τοσο το πασχα.Πες το οτι με ενοχλει η εκνευριστικη ζεστη τότε, πες οτι σχεδον ολοι το μονο που σκεφτονται ειναι να φανε , πες 1002 , οπως και να εχει μου φαινεται περιεργη γιορτη , δε ξερω γιατι, προτιμω Χριστουγεννα-πρωτοχρονια που σηματοδοτουν την ληξη ενος ετους και την αρχη ενος αλλου, αυτο εχει μια παραπανω λογικη περα απο πιο πολλα πυροτεχνηματα στον ουρανο.
    Καραλόλ!!!
    Σιχαμένοι Τούρκοι.(Αυτό μου έμεινε από προχτές που έβλεπα πάλι το My Big Greek Fat Wedding)λολ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Μια απ\'τα ίδια κι εγώ.Αν δεν έχεις γύρω σου αυτούς που πραγματικά χρειάζεσαι και γενικά δεν κάνεις τίποτα από αυτά που θες να κάνεις τότε οι γιορτές(όπως και όλες οι άλλες μέρες βέβαια)είναι μαρτύριο.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    52
    Originally posted by arktos


    αυτό το πάσχα δεν θα κάνω αυτό που πραγματικά ήθελα.
    αλλά θα δω τους φίλους που θα έχουν μείνει αθήνα και θα διαβάσω ένα βίβλιο που μου προτείναν.
    ελπίζω να κάνω την απλή κίνηση και να αγοράσω ένα dvd player.
    θα κάνω πολλλεεεές δουλειές σπίτι.
    και θα κάνω βόλτες με το σκύλο μου.

    5 μέρες είναι είναι αυτές θα περάσουν.

    α, θα θαυμάσω και τα πυροτεχνήματα το βράδυ της ανάστασης, γιατί η εκκλησία είναι δίπλα από το σπίτι μου. [/quote]

    Σε ζηλευω arktos... με τη καλη εννοια ε?
    Το καλυτερο μου ειναι το διαβασμα ενος ωραιου βιβλιου (αν και το τελευταιο καιρο λογω καταθλιψης αδυνατω να διαβασω εστω και μια εφημεριδα) και ακομη καλυτερο οι βολτιτσες με το σκυλακο σου (εγω δεν εχω αλλα θα ηθελα πολυ να ειχα)! Νομιζω πως εχεις κανει τις καλυτερες επιλογες για τον ελευθερο χρονο σου!
    Καλο πασχα φιλε μου!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    52
    Originally posted by Paolo_1
    Μια απ\'τα ίδια κι εγώ.Αν δεν έχεις γύρω σου αυτούς που πραγματικά χρειάζεσαι και γενικά δεν κάνεις τίποτα από αυτά που θες να κάνεις τότε οι γιορτές(όπως και όλες οι άλλες μέρες βέβαια)είναι μαρτύριο.
    Ελα μωρε Paolo (συγχωρεσε με που σου μιλω ετσι αλλα σε νιωθω φιλο/η γι\'αυτο και το κανω) στο χερι μας ειναι να κανουμε κατι απ\'αυτα που θελουμε να κανουμε ΕΣΤΩ και αν ειμαστε μονοι. Δεν νομιζεις?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •