Ladose Ναι ή Οχι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15

    Ladose Ναι ή Οχι

    Ειμαι 32 χρονων, ανδρας και τα τελευταια χρονια καταβάλομαι απο απιστευτο ανχος σε σημειο να κλεινει πολες φορες ο λαιμος μου και να πνιγωμαι...

    Φιλος φαρμακοποιος μου προτεινε να παρω Ladose, κατανοω οτι πρεπει να συμβουλευτω γιατρο συμβουλευτικα ενα ψυχιατρο ο οποιος δεν ηταν ενθουσιωδης αλλα δεν ηταν και αρνητικος (μια μεση κατασταση του στυλ δοκιμασε και θα δουμε)

    Το προβλημα μου δεν ειναι η καταθληψη αλλα το απιστευτω πολλες φορες ανχος το ξεκαθαριζω....

    Θελω να ρωτησω λοιπον οσους εχουν δοκιμασει:

    Σε ποσο καιρο λειτουργησε?

    Υπαρχουν παρενέργειες?

    Υπάρχει κατι που πρεπει να προσεξω?

    Ευχαριστω εκ των προτερων,

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν εχω δοκιμασει αλλα αρχισε απο την ιστοσελιδα της εταιριας για επισημη πληροφορηση.

    Φαρμακο ειναι σε καθεναν θα δρα διαφορετικα , ο καθενας εχει τα προβληματα του που μπορει να τα μεταθεσει οτι φταιει το δεινα φαρμακο...βασικα ακομα και 100 απαντησεις να λαμβανες δυσκολο να βγει καποιο συμπερασμα.

    Φανταζομαι οτι δεν εχεις ευκαιρο γιατρο τωρα οποτε θες γρηγορη πληροφορηση...αλλα μαλλον δεν θα την εχεις το πολυ να πετυχεις στην καλυτερη 5-6 ατομα που να παιρνουν το συγκεκριμενο φαρμακο και ο καθενας εχει τα δικα του.

    Καλη τυχη παντως:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15
    Ευχαριστω για το μυνημα, πιστευω πως και 5-6 εμπειριες μπορουν να βοηθησουν ψυχολογικα γιατι εχω επισκευτει γιατρο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    http://www.e-psychology.gr/forum/misc.php?action=search&searchid=33&page=1

    Δεν ξερω κατα ποσο εισαι επιδεξιος στην χρηση του φορουμ αλλα το πανω λινκ ειναι αναζητηση στο φορουμ με την λεξη ladose...αν θες ριξε μια ματια στα αποτελεσματα:)

    Οσο για το αγχος δεν νομιζω να ταιριαζουν οι περιπτωσεις μας αλλα στα 32 μου πεθαινα κυριολεκτικα απο αυτο καθημερινα...τωρα το εχω σχεδον αποβαλλει.:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    249
    Καλησπέρα,

    Το ερώτημα εγώ θα το έθετα αλλιώς. Φάρμακο ή όχι;
    Αν η απάντηση είναι φάρμακο, τότε γιατί να έχετε δεύτερες σκέψεις για το λαντόζ;

    Λέτε ότι το πρόβλημά σας δεν είναι η κατάθλιψη αλλά το έντονο άγχος.
    Τέθηκε τέτοιο θέμα; Κατάθλιψης εννοώ.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15
    Δεν τεθηκε θεμα καταθληψης μονο ανχους.... Και μηλαμε για 100% φαρμακευτικη αγωγη γιατι εχω δοκιμασει τα παντα! Το θεμα ειναι να μαθω καποια βασικα πραγματα που μονο απο χρηστη μπορει να μαθει κανεις

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    249
    σας στέλνω u2u.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Παιρνω ladose 40mg δυο μηνες κ δεν εχω δει σημαντικη βελτιωση!Οι πανικοι κ ο φοβος σταματησαν μετα ενα μηνα αλλα οι εμμονες συνεχιζονται κ νομιζω οτι δεν θα φυγουν ποτε!
    Καλη επιτυχια με τα ladose,δες το σαν ενα εργαλειο που θα σε βοηθησει να γινεις καλα κ μην αναρωτιεσαι προς το παρον αν ειναι το καλυτερο φαρμακο!
    Παρενεργειες δεν ειδα! αλλα δεν ειδα και θεαματικες αλλαγες!Συνεχιζω να ειμαι χαλια!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15
    Κατερινακι θα ηθελες να μου πεις ηλικια σωματικο βαρος και σε ποσο καιρο αρχισες να νιωθεις πως δουλευει (πριν φτασεις στο επιπεδο που εισαι σημερα εδω η u2u

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Ειμαι 27 και 56 κιλα! Δεν νοιωθω πως δουλευει πολυ καλα ,ισως πολυ αργα, θα περιμενω κιαλλο!Οι πανικοι εφυγαν μετα απο εναμισυ μηνα αλλα οι εμμονες ιδεες συνεχιζουν!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15
    δηλαδη ας πουμε τις πρωτες 15 μερες ηταν σαν να μην το επερνες?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ο φαρμακοποιός δεν είναι γιατρός.Κακώς τον υποκαθιστά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    τον πρωτο ενα μηνα ηταν σαν να μην το επερνα!ΑΛΛΑ Κ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ μερικες φορες ειμαι τοσο χαλια που σκεφτομαι να το σταματησω

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15
    Originally posted by RainAndWind
    Ο φαρμακοποιός δεν είναι γιατρός.Κακώς τον υποκαθιστά.
    Ειπα ομως πως μετα πηγα και σε γιατρο!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15
    Καμια εμπειρια βρε παιδια καλη η κακη να με βοηθησει να καταλαβω ορισμενα πραγματα!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •