Εντρυφωντας στη γυναικεια ψυχολογια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Εντρυφωντας στη γυναικεια ψυχολογια

    απεφανθη...ειναι τρελλες αναρωτιεμαι πως αναπνεουν λολ.


    Δεν μπορει ρε γαμωτο να σκεφτονται τοσο...εξωγηινα.

    Το μονο που ενδιαφερει τις γυναικες μαλλον ειναι καταλοιπα των σπηλαιων και της...παλιολιθικης εποχης....χμ εμεις δεν μπορουμε να κανουμε χωρις αυτες αλλα μπορουμε καλλιστα
    να προσαρμοστουμε λολ...μετα απο μερικα ξυδια ολα φαινονται πιο καθαρα:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    αντε μωρε...Κιπακο μου...εξωγηινα... κοιτα ποιοσ μιλαει...οι αιωνιοι εφηβοι...τα πλασματα που νομιζουν πωσ τα μισα πραγματα σε αυτον τον κοσμο ειναι στον αυτοματο πιλοτο... απολωσ..γινονται... :P:P:P:P

    τι κουλο σου ειπε γυναικα για πεσ?να το συζητησουμε..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τιποτα το συγκεκριμενο ηταν ενα μαζωμα των τελευταιων εμπειρων μου:P

    Αφου με τα μυαλα που θελετε πρεπει να μεινουμε εφηβοι για να τα πετυχουμε πως θελετε μετα να προοδεψουμε?:p

    Λες να φταιει αυτο για τα μυρια προβληματα που υπαρχουν στον κοσμο?
    Δεν αποκλειεται.

    Στην πυρα...στην πυρα λολ.

    Αναπροσαρμογη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    http://www.youtube.com/watch?v=9Vgtx7tKEDc
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Τελικά δεν πρόκειται ποτέ οι μεν να καταλάβουν τους δε και τανάπαλιν. Το καλύτερο μου είναι να ακούω αντρικές συζητήσεις για γυναίκες. Τις προάλλες ήμουν σε ένα μπαρ και απο πίσω ήταν δυο τύποι. Ο ένας έλεγε στον άλλον για μια κοπέλα, αλλά μιλάμε για μεγάλη καψούρα. Του περιέγραφε, λοιπόν τα σκηνικά και είχε πολύ γέλιο το πώς ερμήνευε τις διάφορες αντιδράσεις της κοπέλας. Ο άλλος απλά κουνούσε το κεφάλι και έλεγε: ναι,ναι. Είχε ψιλοβαρεθεί αφού άκουγε για την γκόμενα για κανά δύωρο! (εντάξει, δεν είναι σωστό να στήνω αυτί στα μπαρ αλλά το κάνω για καθαρά εκπαιδευτικούς λόγους κατανόησης του τρόπου σκέψης του αντίθετου φύλου) :P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ααααα αν εχει καψουρα ο τυπος παιζουν πολλα...ευτραπελα. Δεν μπορει μια γυναικα ή ενας αντρας καψουρευμενος να καταλαβει γρυ πολλες φορες.

    Ρε γαμωτο αυτο το ανεκδοτο το εχει κανενας με την γυναικα που εκανε αναλυση στην φιλη της για τα συναισθηματα του φιλου της ενω αυτος το μονο που σκεφτοταν ηταν οτι εχασε η Παναθα?

    Παω για υπνο γιατι αυριο προβλεπω στη δουλεια πολλα...ευτραπελα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    μελισσα για πεεεεεες!!!!!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Keep,αυτό το \"αναρωτιέμαι πώς αναπνέουν\"επική ατάκα,γράφτηκε στο πάνθεον.:D:D
    Ουσιαστικά δεν είμαστε και τόσο διαφορετικοί.Τα ίδια πράγματα ζητάμε από τις σχέσεις μας,αποδοχή και αγάπη.Ενδιαφέρον και συμμετοχή.Οι διαφορές μας προέρχονται από τον τρόπο διαπαιδαγώγησης και από τη μάθησή μας,άρα είναι επιρροές που έχουν να κάνουν με το πώς στην ιστορική εποχή που ζούμε η κοινωνία βλέπει το κάθε φύλο.Γιατί ας πούμε έχουμε ως δεδομένο πως στο κοριτσάκι θα χαρίσουμε ως δώρο μία κούκλα,ενώ στο αγόρι ένα αυτοκινητάκι;Ή γιατί πιστεύουμε πως ένας άντρας δεν κλαίει,ενώ στη γυναίκα η εκδήλωση αυτή \"επιτρέπεται\";Χωρίς να το έχουμε συνειδητοποιήσει καθημερινά κάνουμε επιλογές με βάση την κοινωνική άποψη πάνω στα φύλα.
    Επίσης ο τρόπος σκέψης μας πάνω στις διαφορές,πολλές φορές δεν κάνει τίποτε παραπάνω,παρά να συντηρεί τέτοιες ασπρόμαυρες θεωρήσεις και να τις αναπαράγει.Πχ διαβάσαμε για τους αιώνιους έφηβους άντρες και τις αλλοπρόσαλλες γυναίκες.Αυτοί οι δυισμοί δεν είναι παρά μία αναπαραγωγή στερεότυπων.Οι σκέψεις και οι συμπεριφορές μας πάντως σημαδεύονται βαθιά από την φυλετική μας ταυτότητα,όπως έχει σμιλευτεί μέσα στο χρόνο.Για μία ωραία ανάλυση,μπορούμε να αρχίσουμε αυτό που έκανε και η melissa,να παρατηρούμε γύρω μας τις συμπεριφορές διαφορετικών ανθρώπων πάνω στη φυλετική έκφραση.Το φύλο δεν είναι μόνο κάτι που μένει στο στενό πλαίσιο της σωματικής εικόνας,είναι ένα πλέγμα συμπεριφορών και στάσεων που το συνοδεύουν.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Originally posted by keep_walking
    απεφανθη...ειναι τρελλες αναρωτιεμαι πως αναπνεουν λολ.


    Δεν μπορει ρε γαμωτο να σκεφτονται τοσο...εξωγηινα.

    Το μονο που ενδιαφερει τις γυναικες μαλλον ειναι καταλοιπα των σπηλαιων και της...παλιολιθικης εποχης....χμ εμεις δεν μπορουμε να κανουμε χωρις αυτες αλλα μπορουμε καλλιστα
    να προσαρμοστουμε λολ...μετα απο μερικα ξυδια ολα φαινονται πιο καθαρα:P

    Θα το αφήσω ασχολίαστο....με πολύ κόπο βέβαια......

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μη ζορίζεσαι Θεοφανία,άσε το λόγο σου να ρέει ανενόχλητος,λοολ.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  11. #11
    Originally posted by RainAndWind
    Μη ζορίζεσαι Θεοφανία,άσε το λόγο σου να ρέει ανενόχλητος,λοολ.:P
    Προτιμω να του τα πω λαιβ, να μην εκτιθόμαστε και στον κόσμο.....:)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    @keep_walking: Το πρώτο απόσπασμα είναι από το ημερολόγιο της γυναίκας.
    Το δεύτερο από το ημερολόγιο του άντρα.
    1.. Aπόσπασμα από το ημερολόγιό ΤΗΣ:

    Το Σάββατο το βράδυ τον βρήκα λίγο παράξενο. Είχαμε πει να συναντηθούμε στο μπαρ για ένα ποτό. Επειδή όλο το απόγευμα είχα βγει για ψώνια με τις φίλες μου, νόμιζα ότι ήταν εξ αιτίας μου...επειδή έφτασα στο ραντεβού λίγο καθυστερημένα. Αυτός, όμως, δεν είπε τίποτα. Η συζήτησή μας δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο και τότε του πρότεινα να πάμε σ\'ένα μέρος πιο ήσυχο και πιο ρομαντικό.

    Ξεκινήσαμε για ένα ωραίο εστιατόριο, αλλά αυτός συνέχισε να είναι παράξενος. Έδειχνε να είναι απών. Προσπάθησα να τον διασκεδάσω χωρίς αποτέλεσμα. Αναρωτιόμουν επίμονα αν ήταν δικό μου το φταίξιμο. Τον ρώτησα αν ήταν εξ αιτίας μου και μου απάντησε πως εγώ δεν είχα να κάνω, αλλά δεν πείστηκα.

    Στο αυτοκίνητο, καθώς γυρίζαμε σπίτι του είπα ότι τον αγαπούσα πολύ κι αυτός με αγκάλιασε ψυχρά, χωρίς να βγάλει άχνα. Δεν μπορώ να εξηγήσω τη συμπεριφορά του, δεν είπε τίποτα,δε μου είπε ότι με αγαπάει κι αυτός....δεν ξέρω τι να πω, είμαι πολύ ανήσυχη!

    Επιτέλους, φτάσαμε σπίτι. Τη στιγμή εκείνη ήμουν σίγουρη πως ήθελε να με αφήσει. Προσπάθησα να του μιλήσω, εκείνος, όμως, άναψε την τηλεόραση κι
    άρχισε να παρακολουθεί αφηρημένα, βυθισμένος σε σκέψεις, σα να ήθελε να μου πει ότι όλα είχαν τελειώσει. Στο τέλος παραιτήθηκα και πήγα για ύπνο.

    Δε θα \'χαν περάσει ούτε 10 λεπτά κι ήλθε κι αυτός στο κρεβάτι και με μεγάλη μου έκπληξη τον είδα να ανταποκρίνεται στα χάδια μου και κάναμε έρωτα
    αν και εξακολουθούσε να είναι απόμακρος. Προσπάθησα να του μιλήσω για τη σχέση μας ακόμη μια φορά, για όσα είχαν συμβεί εκείνο το βράδυ αλλά τον έχει ήδη πάρει ο ύπνος.
    Έβαλα τα κλάματα. Έκλαιγα όλη νύχτα μέχρι που με πήρε και μένα ο ύπνος.

    Είμαι σχεδόν βέβαιη πως σκεφτόταν κάποια άλλη. Η ζωή μου είναι ένα μπάχαλο.

    2.. Απόσπασμα από το ημερολόγιό ΤΟΥ:

    Έχασε ο Ολυμπιακός από τον Αστέρα Τρίπολης... αλλά τουλάχιστον γ@μησα.

    @Adzik: Δεν τα θυμάμαι καλά γιατί πάει και κάποιος καιρός. Περιέγραφε ένα ένα τα μηνύματα που της είχε στείλει και τις τέτ-α-τετ επαφές. Η άλλη ήταν λίγο αδιάφορη κι εκείνος τα είχε πάρει και περιέγραφε και καλά ότι της έλεγε σε έντονο ύφος ότι υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές. Πρόσεξε θα σκίσεις κανά καλσόν. :P

    Από τέτοιες συζητήσεις όμως καταλαβαίνουμε ότι οι άντρες δε διαφέρουν καθόλου από μας και ότι το πώς σκεφτόμαστε τους φαίνεται εξίσου περίεργο όσο φαντάζει σε μας ο δικός τους τρόπος σκέψης. Καλό θα ήταν πάντως να ακούσουν συζήτηση γυναικοπαρέας οι άντρες που θεωρούν ότι οι γυναίκες το μόνο που κάνουν είναι να μοιράζουν χυλόπιτες. Αν και τώρα που το σκέφτομαι γιατί να μας απομυθοποιήσουν? Μου αρέσουν ατάκες όπως οι γυναίκες μπορούν να έχουν όποιον θέλουν! Χαχα!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    τωρα εσεις εδω,
    εντρυφητε στη γυναικεια ψυχολογια?


    ρωταω για να μην μπερδευτω δηλαδη.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το θεμα ειναι αναλαφρο κρινο μην εισαι τοσο μουτζουφης (υπαρχει αραγε αυτη η λεξη ή την επινοησα?).

    Το αναρωτιεμαι πως αναπνεουν βγηκε κατοπιν συλλογισμου οτι χρειαζεται...νοημοσυνη για να αναπνευσεις λολ...καλα μην πετροβολειτε:P

    Ακομα εχω τους ατμους απο το αλκοολ...μια στις τοσες καλο ειναι ξεδινεις:)


    Ωραιο ηταν οπως το ειχαν περιγραψει το ανεκδοτο κατα καποιο melissa και στην αμερικανικη εκπομπη \"τα φιλαρακια\".

    Ελεγε η μια στην αλλη οτι την φιλησε,πως στεκοταν, πως εβαλε το χερι γυρω της κλπ.


    Ιδια συζητηση με αντρες...την φιλησες? Ναι.... με γλωσσα? Ναι ....cool.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Εμένα μου άρεσε πολύ το πώς έδωσες λεκτικά τα ερωτήματά σου Keep.Λίγο γέλιο δε μας βλάπτει ποτέ.;)
    Μια χαρά το θέμα σου,με διασκέδασε.Σιγά μην είμαστε υποχρεωμένοι να είμαστε πάντα σοβαροί και ατσαλάκωτοι.Αποφεύγω τους πολύ σοβαρούς ανθρώπους από πεποίθηση.Τους βρίσκω ξενέρες και άγευστους.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •