Είμαι κλεισμένος..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    51

    Είμαι κλεισμένος..

    Δεν έχω βγει από το σπίτι μου,για 3 ημέρες.
    Μισώ και εγώ το Πάσχα.Με παίρνουν οι φίλοι μου τηλέφωνο για να περάσουμε μαζί τις διακοπές και πραγματικα το νιώθω όταν τους σηκώνω το τηλέφωνο για να μιλήσω να ξεφτίζει η ψυχή μου.
    Την Κυριακή του Πάσχα είμαι αναγκασμένος να πάω σε κοινωνικές υποχρεώσεις και δεν έχω καμμια όρεξη.

    Καλύτερα να δούλευα γιατί θα αναγκαζόμουν να βγώ έξω,αλλά δεν θα αναγκαζόμουν να παριστάνω τον χαρούμενο που γιορτάζει...

    Πλεόν άρχισα να το λέω "δεν νιώθω καλά",αλλά κανείς δεν καταλαβαίνει οτι το εννοώ,ίσως και αυτοί έχουν τα δικά τους προβλήματα...
    αλλώστε η μελαγχολία(και η κατάθλιψη)είναι η αρρώστεια της εποχής μας...
    Απο Δευτέρα θα μπούμε σε μια σειρά ρουτίνας.Και αυτή η ρουτίνα είναι πολύ προτιμότερη από τις "γιορτές".

  2. #2
    Originally posted by ste12

    Την Κυριακή του Πάσχα είμαι αναγκασμένος να πάω σε κοινωνικές υποχρεώσεις και δεν έχω καμμια όρεξη.

    Καλύτερα να δούλευα γιατί θα αναγκαζόμουν να βγώ έξω,αλλά δεν θα αναγκαζόμουν να παριστάνω τον χαρούμενο που γιορτάζει...
    Γεια σου ste 12

    Αααχ αυτά τα ΠΡΕΠΕΙ \"τρώνε\" πολύ κοσμάκι:=!
    Λες είσαι ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ. Δεν μπορείς να το αποφύγεις;;;

    Πάντως και εγώ όσες φορές τύχαινε να εργάζομαι στις γιορτές, δεν είχα πρόβλημα. Ίσα ίσα, το προτιμούσα!

  3. #3
    Originally posted by ste12
    Πλεόν άρχισα να το λέω \"δεν νιώθω καλά\",αλλά κανείς δεν καταλαβαίνει οτι το εννοώ,ίσως και αυτοί έχουν τα δικά τους προβλήματα...
    Λες ότι δεν νιώθεις καλά. Κάνεις κάτι γι\' αυτό για να το αντιμετωπίσεις ή σκέφτεσαι να κάνεις κάτι;

  4. #4
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    51
    Σ\'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

    Δεν ξέρω τι θα είναι καλύτερο να το αποφύγω ή να πάω.Ουσιαστικά είναι προσβολή αν δεν πάω και τα γνωστά επακόλουθα.
    Μακάρι να είχα μια καλή δικαιολογία,αλλά δυστυχώς δεν έχω..

    Δεν νιώθω καλά,είμαι τουλάχιστον μελαγχολικός,δεν έχω όρεξη για τίποτα,αν δεν ειμαι αναγκασμένος να κάνω κάτι απλά σαπίζω.
    Φούλα νομίζω οτι δεν αντιμετωπίζεται η δική μου περίπτωση.Απλά πρέπει να συνηθίσω να ζω χωρίς όρεξη μέσα στη πλήξη και τη βαρεμάρα.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    51
    Δε θέλω να κοιμάμαι.Μισώ να κοιμάμαι...δε ξέρω το γιατί.Προτιμώ να βρικολακιάζω ως τις πρωινές ώρες ώσπου να μην αντέχω άλλο ξύπνιος σαν ο ύπνος να είναι κάτι κακό.

    Το \"δεν είμαι καλά\" το μεταφράζω οτι δεν έχω θέληση,δεν θέλω να παλεύω,πραγματικά το μόνο που θα ήθελα είναι να έχω την ηρεμία μου να μην υπάρχω στα μάτια των άλλλων.

  6. #6
    Originally posted by ste12
    δεν έχω όρεξη για τίποτα,αν δεν ειμαι αναγκασμένος να κάνω κάτι απλά σαπίζω.
    Φούλα νομίζω οτι δεν αντιμετωπίζεται η δική μου περίπτωση.Απλά πρέπει να συνηθίσω να ζω χωρίς όρεξη μέσα στη πλήξη και τη βαρεμάρα.
    Σε καταλαβαίνω γιατί ένιωθα και εγώ έτσι για πολύ καιρό! Σάπιζα με τις ώρες στο κρεβάτι, μέρα νύχτα και δεν έκανα τίποτα αν δεν ήμουνα αναγκασμένη να κάνω κάτι! Λίγο να αφεθώ, δεν θέλω πολύ να υποτροπιάσω. Προσπαθώ όμως να μην συμβεί.

    Δεν νομίζω ότι δεν αντιμετωπίζεται ste12. Έτσι νιώθεις επειδή σε έχει πάρει πάρα πολύ απο κάτω! Εκτός και αν υπάρχει λόγος που λες ότι δεν αντιμετωπίζεται. Υπάρχει;;;

  7. #7
    Originally posted by ste12
    Δε θέλω να κοιμάμαι.Μισώ να κοιμάμαι...δε ξέρω το γιατί.Προτιμώ να βρικολακιάζω ως τις πρωινές ώρες ώσπου να μην αντέχω άλλο ξύπνιος σαν ο ύπνος να είναι κάτι κακό.

    Το \"δεν είμαι καλά\" το μεταφράζω οτι δεν έχω θέληση,δεν θέλω να παλεύω,πραγματικά το μόνο που θα ήθελα είναι να έχω την ηρεμία μου να μην υπάρχω στα μάτια των άλλλων.
    Αχ πόσο σε καταλαβαίνω όσον αφορά τον ύπνο! Εκεί που τον στρώνω και κοιμάμαι κανονικά το βράδυ, τσουπ κάτι παθαίνω πάλι, (όπως και απόψε, συγκεκριμένα, εδω και 4 μέρες συνεχόμενες ξανά) και προτιμώ να βρικολακιάζω όπως και εσύ λες ως τις πρωινές ώρες ώσπου να μην αντέχω άλλο ξύπνια!!

    Δεν θέλεις να παλέψεις... ναι το καταλαβαίνω, όμως δυστηχώς ΠΡΕΠΕΙ ste12 για να βγεις απο αυτή την μαυρίλα! Αυτό το συγκεκριμένο ΠΡΕΠΕΙ επιβάλλεται, μας αρέσει δεν μας αρέσει!
    Γιατί δεν θέλεις να υπάρχεις στα μάτια των άλλων, τι νιώθεις;

  8. #8
    Originally posted by ste12
    Σ\'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

    Δεν ξέρω τι θα είναι καλύτερο να το αποφύγω ή να πάω.Ουσιαστικά είναι προσβολή αν δεν πάω και τα γνωστά επακόλουθα.
    Γιατί θεωρείς ότι είναι προσβολή αν δεν πας; Όταν λες \"και τα γνωστά επακόλουθα\" τι εννοείς; Τι θα πούνε για σένα σε περίπτωση που δεν πας;

    Κοίταξε να δεις. Εγώ είμαι καλεσμένη το Πάσχα για τραπέζι, συγκεκριμένα σε 2 τραπέζια όμως δεν είπα σε καμία απο τις 2 οικογένειες ότι θα παω σίγουρα. Το άφησα ανοιχτό. Βέβαια άρχισε να με \"τρώει\" το υπερβολικό μου άγχος:=( σκεπτόμενη τι να κάνω τελικά! Αν πάω στην μια οικογένεια ή καλύτερα στην άλλη ή σε καμία αλλά τεσπα άλλο θέμα αυτό, άσχετο!
    Αν θελήσω θα παω, αν στην τελική δεν θελήσω, δεν θα πιέσω τον εαυτό μου και απλά δεν θα πάω. Αν το θεωρήσουνε προσβολή, ειλικρινά δεν με νοιάζει (θα τους στείλω ξύδι να τους περάσει;=)

  9. #9
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    51
    Τελικά πήγα,και η αλήθεια είναι οτι μάλλον δε το μετάνιωσα.Συνάντησα έναν φίλο και μιλήσαμε και πέρασα αρκετά καλά τελικά.Μερικές φορές ο φόβος και το άγχος κάνουν τα πράγματα βουνό.Ισως να μην έχω κατάθλιψη απλά να είμαι αγχωτικός και φοβιτσιάρης.Συγγνώμη για τη κούραση

    ούφ πέρασε και αυτό το εμπόδιο,άντε πάμε για άλλα τώρα.Ελπίζω και εσύ Φούλα να πέρασες καλά...

  10. #10
    Originally posted by ste12
    πέρασα αρκετά καλά τελικά.

    Συγγνώμη για τη κούραση

    Ελπίζω και εσύ Φούλα να πέρασες καλά...
    Ποιά κούραση ste12;;; Καμία κούραση:=)

    Πήγα και εγώ τελικά σε ένα απο τα δυο τραπέζια όπου ήμουνα καλεσμένη. Πέρασα καλά. Την άλλη μέρα όμως ήμουνα πάλι μες τα μαύρα μου χάλια!! Ε, δεν είμαι καλά ούτως η άλλως:=(

    Χαίρομαι που πέρασες αρκετά καλά ste12:=)

  11. #11
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    51
    Τελικά το Πάσχα μας πήγε καλά

    Τι να πω,νιώθω καλά σήμερα όπως και χτες.Μακάρι και αύριο.Ισως φταιει και ο καιρός που έφτιαξε...

    Μακάρι Φούλα και εσύ να σαι πάντα καλά,αλλά και να μην είσαι πάντα,θα είναι για να εκτιμάς τις ωραίες στιγμές λίγο παραπάνω..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •